#81 2007-12-13 17:07:08

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Lol. Dosłownie zabiłeś mnie myśleniem typu "skądś musi mieć kasę" = będzie sprzedawał napisy tłumaczy z ansi.
Może zechce się podzielić kasą z reklam? Może kasą ze składek użytkowników Jego strony? Może ma bogatego ojca? jezor

Odrobina rozsądku nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Trzeba spytać co i jak a nie od razu ferować wyroki i pisać posty w stylu "Omg, czytam w Jego myślach, będzie sprzedawał nasze napisy!"

EDIT: jako, że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, śpieszę wyjaśnić iż nie jestem na tak, jednak myślę, że można zaproponować mu by postawił swoją stronkę, ewentualnie zrobił o niej post na forum. Kto będzie chciał ten wrzuci tam swoje subki, a jeśli wszystko będzie miało ręce i nogi + da jakieś korzyści dla ansi to można będzie to rozważyć. Jeśli będzie pachnieć ściemą to podziękujemy temu panu...

Ostatnio edytowany przez Cardano (2007-12-13 17:14:02)

Offline

#82 2007-12-13 17:14:08

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Cardano napisał:

Lol. Dosłownie zabiłeś mnie myśleniem typu "skądś musi mieć kasę" = będzie sprzedawał napisy tłumaczy z ansi.
Może zechce się podzielić kasą z reklam? Może kasą ze składek użytkowników Jego strony? Może ma bogatego ojca? jezor

Odrobina rozsądku nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Trzeba spytać co i jak a nie od razu ferować wyroki i pisać posty w stylu "Omg, czytam w Jego myślach, będzie sprzedawał nasze napisy!"

No to on także musi być medium widzącym przyszłość, że będzie wiedział, że na swojej stronie będzie miał użytkowników którzy dadzą mu kase albo, że jego strona będzie na tyle popularna i będzie brał kase za reklamy. Tak się składa, że kase za zapłatę za napisy będzie musiał mieć wcześniej (no chyba, że ma dzianego antyka). Więc co wydaje Ci się bardziej prawdopodobne??

Offline

#83 2007-12-13 17:23:53

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

katalizatorx napisał:
Cardano napisał:

Lol. Dosłownie zabiłeś mnie myśleniem typu "skądś musi mieć kasę" = będzie sprzedawał napisy tłumaczy z ansi.
Może zechce się podzielić kasą z reklam? Może kasą ze składek użytkowników Jego strony? Może ma bogatego ojca? jezor

Odrobina rozsądku nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Trzeba spytać co i jak a nie od razu ferować wyroki i pisać posty w stylu "Omg, czytam w Jego myślach, będzie sprzedawał nasze napisy!"

No to on także musi być medium widzącym przyszłość, że będzie wiedział, że na swojej stronie będzie miał użytkowników którzy dadzą mu kase albo, że jego strona będzie na tyle popularna i będzie brał kase za reklamy. Tak się składa, że kase za zapłatę za napisy będzie musiał mieć wcześniej (no chyba, że ma dzianego antyka). Więc co wydaje Ci się bardziej prawdopodobne??

zomg. Witki mi opadły.
Dlatego właśnie piszę, że o udostępnieniu większej liczby napisów będzie można pomyśleć później.
Gdzie napisał, że za napisy zapłaci wcześniej? Myślałem, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale to chyba ogólnie problem z czytaniem. Bo ja jak byk widzę: "w pozniejszym okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu".
I nigdzie nie mówi o wynagrodzeniu dla tłumaczy, a raczej o jakieś kasie dla ansi.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-12-31 01:19:02)

Offline

#84 2007-12-13 17:26:09

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Liczy na sponsorów, albo na zyski z reklam, albo jest milionerem i nie ma co z kasa robić xD
Albo wiecie co ? smile_big
Kane jeśli masz nadal jego gg to się spytaj skąd będzie miał kasę smile_big
Pewnie sam nam powie xD

Ostatnio edytowany przez Rammstein (2007-12-13 17:29:23)

Offline

#85 2007-12-13 17:28:44

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

katalizatorx napisał:
DiamondBack napisał:
Freeman napisał:

[cytuj]Coś w tym jest złego?

hmm może dlatego, że nie lubie działań monopolistycznych a to co tu sie dzieje to widac jak bardzo niektorzy dążą do stania się jedną hermetyczną grupą

Działań monopolistycznych[fuj]? To my jesteśmy ANSI to my tworzymy napisy które chcemy udostępniać tylko tu* i żaden pałąg, lamer który chce zrobić nędzną kopie (coś z niczego) i brać za to jakieś wynagrodzenia tego nie zmieni**.

P.S. nie wiem ale jakieś mam dziwne wrażenie, że w prawie każdym temacie ~DiamondBack próbujesz mieć inne zdanie niż wszyscy inni a zwłaszcza Freemanbrakslow***

*- Dlaczego mówisz jako "MY"? Nie sądze by ktoś był tak strasznie związany z ansi, że będzie robił je tylko dla ansi bo napisy robi się dla fanów.
**- nie wiesz co on chce zrobić a już go wyzywasz od lamwerów i piszesz ze to co ma zamiar zrobić będzie nędzną kopię. Po drugie gdzie on napisał, że chce brać jakieś wynagrodzenie za napisy z ansi?! Prędzej bym sądził, że to on miał by płacić ansi za pomoc. Czytajcie więcej książek bo to ewidentny WA. (z tym mnie uprzedzono) oczkod
***- faktycznie dziwne wrażenie

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2007-12-13 17:30:34)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#86 2007-12-13 17:31:04

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

~Cardano po co to zdjęcie smutny ??????? Raczej ty masz problemy z czytaniem (nie składaj liter tylko czytaj sylabami jak nie potrafisz:P) czy ja gdzieś napisałem, że on chce płacić tłumaczą????

Offline

#87 2007-12-13 17:33:13

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

katalizatorx napisał:

Raczej ty masz problemy z czytaniem (nie składaj liter tylko czytaj sylabami jak nie potrafisz:P) czy ja gdzieś napisałem, że on chce płacić tłumaczą????

popatrz post wyżej


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#88 2007-12-13 17:35:54

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

katalizatorx napisał:

~Cardano po co to zdjęcie smutny ??????? Raczej ty masz problemy z czytaniem (nie składaj liter tylko czytaj sylabami jak nie potrafisz:P) czy ja gdzieś napisałem, że on chce płacić tłumaczą????

Nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie...

<evil mode on>

Nie dość, że z czytaniem to jeszcze z pisaniem... "tłumaczą"
Przesylabuję Ci - tłu-ma-czom.
Zapamiętał?

<evil mode off>

Imho, temat powoli się wyczerpuje, ludzie są na nie. A jam nadal ciekaw odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie.

Offline

#89 2007-12-13 17:38:51

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Cardano napisał:
katalizatorx napisał:

~Cardano po co to zdjęcie smutny ??????? Raczej ty masz problemy z czytaniem (nie składaj liter tylko czytaj sylabami jak nie potrafisz:P) czy ja gdzieś napisałem, że on chce płacić tłumaczą????

Nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie...

<evil mode on>

Nie dość, że z czytaniem to jeszcze z pisaniem... "tłumaczą"
Przesylabuję Ci - tłu-ma-czom.
Zapamiętał?

<evil mode off>

Imho, temat powoli się wyczerpuje, ludzie są na nie. A jam nadal ciekaw odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie.

Błahahahahaha!!!!! tłumaczą jest źle sprawdź w słowniku[los]

Offline

#90 2007-12-13 17:40:57

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

~katalizatorx kończ waść wstydu oszczędź. Pisze się tłumaczom którzy coś tłumaczą jezor


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#91 2007-12-13 17:43:53

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

katalizatorx napisał:

Błahahahahaha!!!!! tłumaczą jest źle sprawdź w słowniku[los]

Selfowned.
Jeszcze raz sorry za offtop, idę na spacer smile

Offline

#92 2007-12-13 17:44:31

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

łłłooojj nie wiedziałem zaraz się popłacze ~DiamondBack a ty ~Cardano usuń to swoje zdjęcie bo mi się robi nie dobrze (zgłosiłem to już moderatorowi)

Offline

#93 2007-12-13 17:58:35

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Cardano napisał:

Imho, temat powoli się wyczerpuje, ludzie są na nie. A jam nadal ciekaw odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie.

True zamknąć i zapomnieć... póki się zbyt wielki syf nie zrobił...
Skoro praktycznie całe forum i użytkownicy są na stanowcze NIE [;

Offline

#94 2007-12-13 19:16:57

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

DiamondBack napisał:
Freeman napisał:

[cytuj]Coś w tym jest złego?

hmm może dlatego, że nie lubie działań monopolistycznych a to co tu sie dzieje to widac jak bardzo niektorzy dążą do stania się jedną hermetyczną grupą

Od dawna powtarzam, że ty masz jakieś urojenia, czy też raczej to są jakieś projekcje.

DiamondBack napisał:
Freeman napisał:

(Inna sprawa, że nie zniknie akurat z tego powodu, bo ów jegomość, który zagadał do Kane'a to ewidentnie ktoś z poważnym przerostem ambicji, choć intencje może mieć jak najbardziej szczere).

Bardzo niedawno Sergey Brin i Larry Page ogłosili, że zapiszą cały internet. Oczywiście zostali wyśmiani. Dziś ich firma jest więcej warta niż koncerny Disney i General Motors razem wzięte.

Uuu, powiało grozą. We're doomed!

Cardano napisał:

Aaaa... I darujcie sobie odpowiedzi w stylu "to mrzonki, tak nie będzie".
Łatwo mówić o jakiś ideach typu "od fanów dla fanów" gdy nie ma się możliwości na tworzonych napisach zarobić.
Interesuje mnie co byście zrobili, gdyby taka możliwość się pojawiła?

Tak z ciekawości pytam, gdyż czytając ten wątek wielu z podpierało się hasłem "od fanów dla fanów", "nie dla kasy" i tym podobnymi...

Mogę odpowiedzieć na to pytanie bez teoretyzowania, bo znalazłem się dokładnie w takiej sytuacji. Pierwsze napisy zostały przez wydawcę zauważone dzięki kolegom i koleżankom. Oddałem je bez chwili wahania i zupełnie za darmo w sensie materialnym, za to za ogromną satysfakcję. Po tym dostałem ofertę stałej współpracy, niejako zatrudnienia - i również się zgodziłem bez chwili wahania, bo mogę robić to, co lubię, i jednocześnie czerpać z tego wymierne korzyści - tym razem także materialne (choć mówiąc szczerze w przypadku wszystkiego, co ma w tytule "GitS", najważniejsza jest satysfakcja). Uważam, że to naturalna ewolucja. Robiłem napisy od lat, robiłem je dla innych, choć w pewnym sensie dla siebie - dlatego zawsze stawiałem na jakość, a nie na ilość. Jak widać, to z czasem przyniosło owoce, których się nigdy nie spodziewałem. I choć teraz za swoje napisy dostaję pieniądze, to i tak staram się je robić w myśl zasady "od fanów dla fanów" (nawet człon "nie na sprzedaż" obowiązuje dalej, choć w nieco innym zakresie). Staram się, żeby napisy były jak najlepsze (zbieranie informacji do tłumaczeń zabiera czasem dni i tygodnie, nie mówiąc o pieniądzach), a nigdy nie odwalam roboty, byle tylko wziąć kasę. Mając do tego pewien (może niewielki, ale zawsze) wpływ na wygląd tych wydań DVD  staram się myśleć o tym, czego chcą fani (a wiem, bo sam nim jestem, chociaż to słowo jest trochę nietrafione). Jednocześnie robię też napisy i wrzucam na ANSI jak zawsze (a dzięki temu, czego się nauczyłem przy wydaniach DVD, także te są lepszej jakości).
Ta sytuacja wydaje mi się jednak nieco inna od tej, w której ktoś pobiera opłaty (ten ktoś, kto się zgłosił do Kane'a miał chyba na myśli coś innego, ale ty pisałeś o takiej sytuacji i do niej się odnoszę) za samo ściągnięcie napisów.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-12-13 19:41:44)

Offline

#95 2007-12-13 20:05:57

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

I może na tym zakończmy ten temat smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024