#1 2007-12-31 19:18:37

Belraist
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-21

Go

To nie jest gra zrealizowana na podstawie anime lub mangi, bo jest na odwrót ;] Jednak postanowiłem, ze ten dział się nada na ten temat.

Zacząłem w nią grać po przeczytaniu mangi Hikaru no Go - która opowiada o grach w tą gre pewnego chłopaka, którego opętał duch gracza z innych czasów :p

Zachęcam do grania w tę grę logiczną

Trochę informacji:
http://akademia.go.art.pl/index.php?name=Content&pid=56

Ja osobiście gram przeważnie na serverze KGS , bardzo rzadko na kurnik.pl

Tutaj mozna pobrać klienta do tego serverka:
http://www.gokgs.com/download.xhtml

Można grać jako anonim, choć radze się zarejestrować smile

Tutaj screen mojej niedokończonej gry z tego servera - przeciwnik niestety uciekł ;/
goif1.jpg

Jeśli ktoś chciałby nad tym troszkę posiedzieć to niech się niezraża licznymi i na początku druzgoczącymi przegranymi smile Polecam KGS, gdyż łatwiej wam będzie znaleźć graczy na swoim poziomie - czyli 30 k ;] Bo tyle się ma po przeczytaniu zasad smile System rankingowy istnieje na zasadzie od 30k do 9d.

Chciałem też spytać czy istnieją już jacyś inni gracze na animesub ? :>
Co uważam za dosć prawdopodobne smile

Offline

#2 2007-12-31 21:28:47

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Go

O mialem zalozyc podobny watek smile_big. Ja grywam w go od roku (znaczy miesiac rok temu i miesiac w listopadzie). Na kgs gram jako Zyxel (aktualnie) i jako Wooden (rok temu). Mysle ze wedlug skali kgs mam okolo 15-17k (Mimo ze moje wykresy sily mowia inaczej, ale jak sie chwile nie gra rosna dalej mniej wiecej liniowo).

Belraist napisał:

Zacząłem w nią grać po przeczytaniu mangi Hikaru no Go - która opowiada o grach w tą gre pewnego chłopaka, którego opętał duch gracza z innych czasów :p

Z kad ja to znam. W sumie kazdy z kim rozmaiwlem na kgs mial podobna historie smile_big. Hikaru no go to chyba kluczowy element popularyzujacy gre w dzisiejszych czasach (no i praktycznie na starcie uczy kosumi jezor).

Belraist napisał:

System rankingowy istnieje na zasadzie od 30k do 9d.

A tak gwoli scislosci od 30k do 9p.

Belraist napisał:

TJa osobiście gram przeważnie na serverze KGS , bardzo rzadko na kurnik.pl

I slusznie, kurnik to straszna wioska jesli chodzi o Go. KGS ma sporo graczy, w miare klarowny ranking i fajnego klienta (szkoda tylko ze nie umozliwia gry w "one color go") i daje o wiele wieksze mozliwosci do szybkiego wzrostu sily.

Ogolnie jesli chce sie szybko nabrac umiejetnosci nalezy: sporo grac, znalezc kogos lepszego kto bedzie komentowal gy i wytknie wszystkie oczywiste dla lepszego gracza bledy, zapoznac sie z teoria (joseki, tsumego, sposoby ataku i obrony). Do tego polecam zapisy wykladow internetowej akademii go (do pobrania ze strony).

Ostatnio edytowany przez m_jay (2007-12-31 21:59:40)


WoodenJesus.png

Offline

#3 2007-12-31 22:19:00

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Go

Co nieco pykam. Zasady przeczytałem jakiś rok temu i pamiętam, że kamienie kładzie się na przecięciach linii, a nie na polach pomiędzy nimi. madrala
Za bardzo nie mam teraz motywacji, żeby grać. Jak będziecie organizowali jakieś spotkania live w celu pogrania w go lub mini-turniej ANSI po sieci, to dajcie znać.

Offline

#4 2008-01-01 01:50:31

Belraist
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-21

Odp: Go

m_jay napisał:

O mialem zalozyc podobny watek smile_big. Ja grywam w go od roku (znaczy miesiac rok temu i miesiac w listopadzie). Na kgs gram jako Zyxel (aktualnie) i jako Wooden (rok temu). Mysle ze wedlug skali kgs mam okolo 15-17k (Mimo ze moje wykresy sily mowia inaczej, ale jak sie chwile nie gra rosna dalej mniej wiecej liniowo).

Heh smile Ja niby gram od 15 czerwca, ale tak naprawde pograłem, gdzieś 1,5 miesiąca i zrobiłem sobie przerwe do końca grudnia :p ... teraz gram, gdzieś od tygodnia smile Do takich gier się wraca, nagrasz się, nagrasz, nawet jeśli przestaniesz grać to i tak wkońcu wrócisz smile I moja siła też wacha się gdzieś, między 15-17 k kgs smile

m_jay napisał:
Belraist napisał:

Zacząłem w nią grać po przeczytaniu mangi Hikaru no Go - która opowiada o grach w tą gre pewnego chłopaka, którego opętał duch gracza z innych czasów :p

Z kad ja to znam. W sumie kazdy z kim rozmaiwlem na kgs mial podobna historie smile_big. Hikaru no go to chyba kluczowy element popularyzujacy gre w dzisiejszych czasach (no i praktycznie na starcie uczy kosumi jezor).

Co to kosumi ? :p

m_jay napisał:
Belraist napisał:

System rankingowy istnieje na zasadzie od 30k do 9d.

A tak gwoli scislosci od 30k do 9p.

No właściwie tak ale "p" - oznacza zawodowy dan, a ja myślałem o amatorce smile

m_jay napisał:
Belraist napisał:

TJa osobiście gram przeważnie na serverze KGS , bardzo rzadko na kurnik.pl

I slusznie, kurnik to straszna wioska jesli chodzi o Go. KGS ma sporo graczy, w miare klarowny ranking i fajnego klienta (szkoda tylko ze nie umozliwia gry w "one color go") i daje o wiele wieksze mozliwosci do szybkiego wzrostu sily.

Faktycznie szkoda, nigdy nie grałem w takie Go.

DUDi napisał:

Jak będziecie organizowali jakieś spotkania live w celu pogrania w go lub mini-turniej ANSI po sieci, to dajcie znać.

Bardzo dobry pomysł, jeśli chodzi o live może być problem - wiadomo smile
Ale po sieci ? Taki turniej mógłby się odbywać naprzykład raz na 3 miesiące (myśle, że to by była rozsądna przerwa), przy czym niebyłoby z nim żadnych trudności organizacyjnych.

Offline

#5 2008-01-01 03:19:49

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Go

Czy to prawda, że silniki do Go (w odróżnieniu od szachowych silników) są ciulowe? W sensie, iż z kompem wygrywają zasadniczo nawet melepety?

Offline

#6 2008-01-01 09:38:07

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Go

Obiwanshinobi napisał:

Czy to prawda, że silniki do Go (w odróżnieniu od szachowych silników) są ciulowe? W sensie, iż z kompem wygrywają zasadniczo nawet melepety?

Tak zasadniczo to sa ciulowe, ale w takim sensie ze lepsi gracze z tym bez problemu wygrywaja. Tacy poczatkujacy ( mysle ze do okolo 8k wedlug rankingu kgs) moga miec z tym ciezko na max levelu. Ja na najslabszym poziomie z takim gnugo sporadycznie wygrywam (ale nie gram z kompem zbyt czesto wiec trudno ocenic na wiekszej liczbie gier). Co do silnikow jedno jest pewne: graja strasznie sztucznie, lepiej zagrac z czlowiekiem na kgs jezor.

Belraist napisał:

Co to kosumi ? :p

No takie ulozenie ze masz dwa kamienie po przekatnej i mozesz je w dwojaki sposob polaczyc. W hikaru no go Sai odpowiadal kosumi na keime (np pierwsza gra z Akira). Pozniej skomentowano ze jest to dobry ruch, tylko troche stary i nie dajacy wystarczajacych profitow grajac z komi. Ale jak na moj poziom gry jest w pelni wystarczajacy i czesto go stosuje smile_big.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2008-01-01 09:44:04)


WoodenJesus.png

Offline

#7 2008-01-01 12:54:38

dareios
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-03-16

Odp: Go

A mnie jakoś ta gra nie w ciągła. Pograłem może z tydzień ale w odróżnieniu to innych to nie oglądałem HnG tylko kuzynka (2d :| ) próbowała mnie na to namówić. A jedynie co pamiętam to że w grze chodzi o to żeby zabić przeciwnika i jak największe terytorium mieć madrala no i że jakieś oka tam są:]

Offline

#8 2008-01-01 15:05:45

Belraist
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-21

Odp: Go

m_jay napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Czy to prawda, że silniki do Go (w odróżnieniu od szachowych silników) są ciulowe? W sensie, iż z kompem wygrywają zasadniczo nawet melepety?

Tak zasadniczo to sa ciulowe, ale w takim sensie ze lepsi gracze z tym bez problemu wygrywaja. Tacy poczatkujacy ( mysle ze do okolo 8k wedlug rankingu kgs) moga miec z tym ciezko na max levelu. Ja na najslabszym poziomie z takim gnugo sporadycznie wygrywam (ale nie gram z kompem zbyt czesto wiec trudno ocenic na wiekszej liczbie gier). Co do silnikow jedno jest pewne: graja strasznie sztucznie, lepiej zagrac z czlowiekiem na kgs jezor.

Tak, silniki są do niczego ;/ średnio-zaawansowany gracz zmiesza taki silnik z błotem smile Ale to dlatego, że Go jest zbyt złożone, ma bardzo wiele różnych wariantów rozgrywki i poprostu komputer sobie z tym nie radzi.

m_jay napisał:
Belraist napisał:

Co to kosumi ? :p

No takie ulozenie ze masz dwa kamienie po przekatnej i mozesz je w dwojaki sposob polaczyc. W hikaru no go Sai odpowiadal kosumi na keime (np pierwsza gra z Akira). Pozniej skomentowano ze jest to dobry ruch, tylko troche stary i nie dajacy wystarczajacych profitow grajac z komi. Ale jak na moj poziom gry jest w pelni wystarczajacy i czesto go stosuje smile_big.

Hah, czasem go używam smile Najcześciej gdy staram się uciec :p  Tylko teraz niewiem co to jest keima xD ;] Muszę przyznać, że jedyną nazwą w której się orientuje to san-san :p

Offline

#9 2008-01-01 15:51:34

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Go

Belraist napisał:

Hah, czasem go używam smile Najcześciej gdy staram się uciec :p  Tylko teraz niewiem co to jest keima xD ;] Muszę przyznać, że jedyną nazwą w której się orientuje to san-san :p

No to koniecznie poczytaj to, bardzo sie przydaje. Kiedys na kgs ogladalem gre kilku francuzow, na koncu ktos zaczal komentowac po francusku. Jako ze uzywal japonskiej terminologii mozna bylo mniej wiecej zrozumiec o co chodzi smile_big.

A tak wogole to kto jeszcze chetny na turniej ansi? smile_big


WoodenJesus.png

Offline

#10 2008-01-18 19:50:21

Belraist
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-21

Odp: Go

Mało nas :|

Chyba nici z turnieju ;/

Zamieszczam link do mangi, może jednak ktoś się zainteresuję.
http://www.mangapolis-platinum.4nt.pl/index.php?go=536
http://www.mangapolisplatinum.fora.pl/hikaru-no-go,30/

Hehe, Najlepsze jest, że przysłowie mówi, iż po przeczytaniu tej mangi gracz staje się o dwa kamienie słabszy xD

Ostatnio edytowany przez Belraist (2008-01-18 19:56:44)

Offline

#11 2008-01-22 21:34:03

woland8171
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-06

Odp: Go

Mogę zagrać w tym turnieju tylko powiedzcie gdzie i kiedy.

Też zacząłem grać w Go po przeczytaniu Hikaru no Go. Obecnie mam na KGS (nick "DoLi") siłę 9 kyu (dawno nie grałem więc
mi się zwiększył się o jakieś 3 kyu).

Belraist, ciekawe o ile jestem słabszy po obejrzeniu anime smile

Ostatnio edytowany przez woland8171 (2008-01-22 23:56:25)

Offline

#12 2008-04-04 13:09:25

chobits1
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-10-08

Odp: Go

A czy mozna sciagnac gre Go na kompa? Jak tak to gdzie sie ona znajduje.

Offline

#13 2008-04-04 13:20:26

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Go

Można (czemu nie? lol ) Znajdziesz praktycznie wszędzie. Polecam isohunt.com

Offline

#14 2008-04-15 13:18:55

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Go

Od niedawna, też gram w go.
Obecna siła 19 kyo i rośnie.
Ps. Wie ktoś czy są dostępne kifu z mangi/anime "Hikaru no go"?
Znalazłem Kifu Hikaru no go

Ostatnio edytowany przez krzykr (2008-05-30 23:52:07)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024