#1 2004-09-18 13:51:12

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Podręcznik fansubbera

Właśnie został stworzony podręcznik fansubbera.. znajdziecie w nim porady i zasady jakimi powinien sie kierować każdy autor napisów do anime (a z resztą nie tylko do anime)..

http://www.manganime.dbtop.net/modules. … Podrecznik

Podręcznik jest otwarty na wasze sugestie, co znaczy, że jeśli macie jakieś sensowne zastrzeżenia/uwagi/rady, to napiszcie o tym, a na pewno zostaną wzięte pod uwagę..

P.S.
Podziękowania za wsparcie dla Freemana

Offline

#2 2004-09-18 15:23:29

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

No nie powiem. Fajny ten poradnik. Przedstawia podstawy które dobrze by było by każdy znał, jednocześnie daje pełne info o możliwych programach. Nawet mi się do czegoś przydał (nie chciało mi się szukać linka do meduzy smile_big). No ale i tak trzeba będzie jeszcze zrobić "poradnik dla muxera" smile_big. No ale ten by musiał być bardziej szczegółowy (coś ala to wrzucanie napisów do ogm co tutaj zapodałem). Jak by tak porobić te wszystkie instrukcje, to może ludzie by w końcu odpuścili sobie avi i zaczeli używać mkv/ogn.

Offline

#3 2004-09-18 16:34:32

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Yang trzeba podłapałem temat zacząłem bawić się w muxowanie to albo jakiejś śceżki audio brakowało, albo w ogóle nie chciał odtwarzać filmu za którymś tam razem wszystko prawie ok tylko że napisy całkiem poprzesuwane. Więc jakiś manual się przyda. Przede wszystkim jak porządnie przygotować srt-ka.

Offline

#4 2004-09-18 18:27:15

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Aby porzadnie przygotować srt, wystarczy użyć programu Subtitle Tool:
http://www.tomzavodny.cz/program/subtool/index_en.php
Wczytujesz np microDVD podajesz mu fps, przechodzisz do zakładki "Check consistency" i wciskasz "Check it!" Od razu ci wyrzuci co z napisami jest nie tak. A jak już nie bedzie wymieniał żadnych błedów, tylko same statystyki (4 linijki z "* info :>") to oznacza że napisy są dobre. Wtedy save i wybierasz srt i już masz dobrego srt smile_big.
A co do reszty tych elementów muxowania, to za jakiś tydzień, jak skończe prace. Na razie to nawet w ulubiną gierke (Americas Army Operations) nie gram. A to dla mnie duże wyrzeczenie smile_big.

Offline

#5 2004-09-18 18:46:17

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

tylko avi działa na wszystkich odtwarzaczach a mkv iogm nie. To jest mały szkopuł.


mod-vs-spam.gif

Offline

#6 2004-09-18 18:56:43

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Avi jest starym formatem więc działa na starych odtwarzaczach. OGM i MKV są nowymi kontainerami więc działają tylko na nowszych odtwarzaczach.
To jest tak jak by gadać że nowsze gry są gorsze bo nie chodza pod dosa. Świat idzie do przodu, więc trzeba iść z nim, albo się zostanie w tyle.

Offline

#7 2004-09-18 19:50:20

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Poza tym po zainstalowaniu filtrów Matroski i VobSub chodza pod każdym odtwarzaczem..
Ale i tak najbardziej zalecam do nich MediaPlayerClassic

Offline

#8 2004-09-18 21:17:31

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Tego nie byłem pewien bo nie sprawdzałem tego. Po prostu jauż od wieków nie używam starożytnych playerów. (czyt z jakieś 2 lata, playerów sprzed 2002 roku).

Offline

#9 2004-09-18 23:28:18

stasioo
Użytkownik
Dołączył: 2004-09-04

Odp: Podręcznik fansubbera

witam mkv/ogm maja wiele zalet w porownaniu to klasycznego avi to fakt ale najwieksza ich wada nie stety jest fakt ze nie mozna odtwarzac tych formatow na stacjonarnych playerach i jezeli o mnie to na dzien dzisiejszy najwieksza wada dyskredytujaca te formaty smutny choc z wielka przyjemnoscia widzialbym w mojej kolekcji filmy w tym standardzie (oryginalna i polska sciezka dzwiekowa + oryginalne i polskie napisy + chaptery) ale to na chwile obecna tylko marzenie.

Offline

#10 2004-09-19 09:52:55

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

Większość stacjonarnych odtwarzaczy dvd/divx ma możliwość uaktualniania firmware, więc myślę, że niedługo to marzenie się spełni nawet dla tych, którzy zaopatrzyli się w to piękne cudeńko. (Ja rozwiązałem ten problem inaczej: karta z tv-out + TV 29" smile

Offline

#11 2004-09-19 15:49:00

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Podręcznik fansubbera

Podręcznik spoko, jest w nim wszystko co być powinno smile
(może z wyjątkiem wzmianki o tym aby nie tłumaczyć nazw własnych itp.
choć i tu zdarzają się wyjątki... hmm...)

Aha, mi Sub-Edit jeszcze się nie zwiesił smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#12 2004-09-19 15:58:12

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Podręcznik fansubbera

racja.. dopiszę...

Ja się spotkałem nie raz z problemami z jego stabilnością:
1) przy zainstalowanym FFDShow i właczonym automatycznym odtwarzaniu po załadowaniu filmu, program przestawał odpowiadać (było nawet o tym na infojamie)
2) Przy oglądaniu filmów w trybie pełnoekranowym z właczonymi napisami, przy wychodzeniu z trybupełnoekranowago widać pulpit, zamiast trybu okienkowego - trzeba znieść do paska i przywrócić aby było spowrotem ok
3) Na WinXP i procesorach z serii Celeron A i B miał skłonność do zawieszania się przy zamykaniu poprzez kliknięcie na X w prawym rogu programu (przy czym stawał cały system - klawa i myszka nie reagują)

Oczywiście wszystkie takie sytuacje zależą od konfiguracji spęrztu i oprogramowania, więc nie jest to regułą - nie mniej występują one przynajmniej u kilku osób..

Co oczywiście nie zmienia faktu, że SubEditPalyer to b.dobry edytor napisów z którego warto korzystać..

Offline

#13 2004-09-19 16:16:54

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Podręcznik fansubbera

Moja konfiguracja nie zawiera się w żadnych z tych punktów, tak więc pewnie dlatego ominęła mnie ta 'przyjemność' smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024