#21 2008-01-18 00:36:42

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: System banów

Aizen napisał:

Powiedzcie mi Zjadaczu i Ibie ilu ludzi straszonych różnego rodzaju warnami i banami zachowuje się tak jak się zachowuje właśnie w odruchu obronnym?

To czekaj, ugryźmy to z innej strony: proponujesz nic im nie mówić, bo może obruszą się i zaczną trollować już bez żadnych zahamowań?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#22 2008-01-18 00:37:54

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: System banów

Aizen napisał:

luki , w zasadzie to nie różni się od za bardzo od bana prawda?:)

Tak ale do bana musi być Freeman online, a tak każdy se może banować osobę, której nie lubi (koło avatara ikonka [ignore] i po sprawie smile_big)

Offline

#23 2008-01-18 00:43:27

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

luki349 napisał:

Tak ale do bana musi być Freeman online, a tak każdy se może banować osobę, której nie lubi (koło avatara ikonka [ignore] i po sprawie smile_big)

Wyobraź sobie jak wyglądałaby wtedy jakaś większa dyskusja kiedy połowa użytkowników nie widzi nawzajem swoich wypowiedzi oczkod

A co do Freemana to jak zobaczyłem jak facet się czepia ludzi którzy sobie za coś tam dziękowali, motywując to tym że to nie jest czat , to uznałem że cokolwiek przesadza.
Zwykły savoir vivre nadaje charakter komunikacji międzyludzkiej , a jeżeli reszta modów zacznie brać przykład z imć Freemana, to  forum ANSI stanie się forum dla robotów nie wykraczających poza określony program :/

Zjadacz napisał:

To czekaj, ugryźmy to z innej strony: proponujesz nic im nie mówić, bo może obruszą się i zaczną trollować już bez żadnych zahamowań?

Proponuję tylko aby traktować ich uprzejmie i z szacunkiem a wtedy i oni zaczną się inaczej zachowywać , a jak już wszystko zawiedzie to wtedy banować smile

Ostatnio edytowany przez Aizen (2008-01-18 00:45:17)

Offline

#24 2008-01-18 00:48:34

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: System banów

To z ignore to nawet ciekawy pomysł, tylko żeby mógł go dać moderator, tak że nikt na forum nie widzi postów danej osoby. Taki mareczek mógłby sobie dalej wstawiać zdjęcia swojego przyrodzenia, ale nikt tego nie zobaczy. W końcu mu się znudzi, jak nikt mu nie będzie odpowiadał. smile

Offline

#25 2008-01-18 00:49:08

Piter666
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-03-15

Odp: System banów

Aizen napisał:

Proponuję tylko aby traktować ich uprzejmie i z szacunkiem a wtedy i oni zaczną się inaczej zachowywać , a jak już wszystko zawiedzie to wtedy banować smile

Bardzo mnie cieszy, że akurat to Freeman jest modem a nie ty baka

Offline

#26 2008-01-18 00:50:51

Eskaf
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-30

Odp: System banów

Zjadacz napisał:

Zauważyłem ostatnio, że przeżywamy co chwila powrót naszych forumowych ulubieńców. Mareczek pojawiał się kilka razy i jest nadal, Tom pojawiał się kilka razy i jest nadal, Ambito1 pojawiał się i... itd. Jak to wreszcie z tymi banami jest? Czy nie można wprowadzić permbana? Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby wywalić ich raz na zawsze?

Inna sprawa: czy osoby zbanowane powinny mieć możliwość wysyłania PW? Do założenia tego tematu popchnęła mnie kolejna wiadomość od Tomaxxx (z jego kolejnego, n-tego już konta). Najpierw wysyłał mi jakieś bluzgi, a gdy powiedziałem mu raczej "dosadnie", że osoby zbanowane nie powinny tworzyć nowych kont, naskrobał mi, że konta zbanowane się nie liczą.

Wiecie, na początku to było zabawne, ale jak codziennie rzucamy w siebie bluzgami, to to powoli staje się nudne. Czy da się coś z tym zrobić?

Jak to się mawia: " Nie tykaj gów*a, nie będzie śmierdziało"

Olej kolesia sam zniknie...

Offline

#27 2008-01-18 00:51:09

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

Piter666 napisał:

Bardzo mnie cieszy, że akurat to Freeman jest modem a nie ty baka

Cieszę się że sie cieszysz i cieszę się że nie jestem modem smile_big

Offline

#28 2008-01-18 00:52:51

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: System banów

Aizen napisał:
luki349 napisał:

Tak ale do bana musi być Freeman online, a tak każdy se może banować osobę, której nie lubi (koło avatara ikonka [ignore] i po sprawie smile_big)

Wyobraź sobie jak wyglądałaby wtedy jakaś większa dyskusja kiedy połowa użytkowników nie widzi nawzajem swoich wypowiedzi oczkod

Zjadacz napisał:

To czekaj, ugryźmy to z innej strony: proponujesz nic im nie mówić, bo może obruszą się i zaczną trollować już bez żadnych zahamowań?

Proponuję tylko aby traktować ich uprzejmie i z szacunkiem a wtedy i oni zaczną się inaczej zachowywać , a jak już wszystko zawiedzie to wtedy banować smile

1. No nie każe aby wszyscy z tego korzystali, poprostu uważasz, że wypowiedzi usera X są beznadziejnie durne to dajesz mu ignora. Zresztą i tak to by dużo nie zmieniło w temacie bo Ci "recydywiści" tylko robią offtopy.

2. System nakłaniania, jest do bani ! Bo wiara robi się za cfana, najlepiej ban na 7dni na rozgrzewke i koniec, a jak się modek kapnie, że on przed 7dniami zrobił 2 konto to bez ostrzeżenia ban na 2 konto, a potem na 3,4,5,6,7 konto i mu się (może) znudzi

Offline

#29 2008-01-18 00:53:06

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: System banów

Piter666 napisał:
Aizen napisał:

Proponuję tylko aby traktować ich uprzejmie i z szacunkiem a wtedy i oni zaczną się inaczej zachowywać , a jak już wszystko zawiedzie to wtedy banować smile

Bardzo mnie cieszy, że akurat to Freeman jest modem a nie ty baka

No właśnie, ciekaw jestem, czy jak Ci ktoś plunie w twarz, to też udajesz, że deszcz pada. Wątpię. Dałbyś takiemu w mordę i po sprawie. smile_big Dlaczego z dziećmi neo obchodzić się delikatniej?

Offline

#30 2008-01-18 00:55:24

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

lb333 napisał:

No właśnie, ciekaw jestem, czy jak Ci ktoś plunie w twarz, to też udajesz, że deszcz pada. Wątpię. Dałbyś takiemu w mordę i po sprawie. smile_big Dlaczego z dziećmi neo obchodzić się delikatniej?

Chyba za bardzo Ci się myli świat online ze światem offline oczkod

Offline

#31 2008-01-18 00:59:55

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: System banów

A ja nie mówię, żeby za głupotę internetową komuś dać w mordę (choć mareczkowi by się należało, nie tylko moim zdaniem). Można mu dać bana, niestety nie zawsze skutecznego.

BTW. Czy tylko ja, podpisując umowę na Internet, zgodziłem się na przestrzeganie netykiety?

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-01-18 01:03:27)

Offline

#32 2008-01-18 01:03:59

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: System banów

lb333 napisał:

A ja nie mówię, żeby za głupotę internetową komuś dać w mordę (choć mareczkowi by się należało, nie tylko moim zdaniem). Można mu dać bana, niestety nie zawsze skutecznego.

No to zobacz tą "determinacje" ze strony modów szpan (czytać od dołu)
lolzzzz123456zl1.png

Ostatnio edytowany przez luki349 (2008-01-18 01:05:41)

Offline

#33 2008-01-18 01:07:11

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

Oj Aizen strasznie naiwne te zasady. Przecież forum to nie przedszkole ani żadna szkoła dobrego wychowania. Każdy kto tu pisze musi przestrzegać regulaminu i zasad. Jak nie to kara. Co to ma za znaczenie, że ktoś się uczy zachowywać. Są ostrzeżenia a dopiero potem kara.


mod-vs-spam.gif

Offline

#34 2008-01-18 01:07:28

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

lb333 napisał:

A ja nie mówię, żeby za głupotę internetową komuś dać w mordę (choć mareczkowi by się należało, nie tylko moim zdaniem). Można mu dać bana, niestety nie zawsze skutecznego.

Z tego co opisujesz wynika że ten cały mareczek to przypadek ekstremalny ale jak już mówiłem tacy to mniejszość (czasowo niereformowalni;) ) , chociaż niewiem jak to sie wszystko zaczęło.

lb333 napisał:

BTW. Czy tylko ja, podpisując umowę na Internet, zgodziłem się na przestrzeganie netykiety?

Hmm , ja w umowie nie miałem niczego na temat netykiety , pewne zachowania wynikają poprostu z wyznawanych poglądów smile

Offline

#35 2008-01-18 01:09:32

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: System banów

Aizen napisał:
lb333 napisał:

A ja nie mówię, żeby za głupotę internetową komuś dać w mordę (choć mareczkowi by się należało, nie tylko moim zdaniem). Można mu dać bana, niestety nie zawsze skutecznego.

Z tego co opisujesz wynika że ten cały mareczek to przypadek ekstremalny ale jak już mówiłem tacy to mniejszość (czasowo niereformowalni;) ) , chociaż niewiem jak to sie wszystko zaczęło.

No dobrze, a kto powiedział, że bana ma dostać większość? On jest właśnie po to, żeby wyeliminować te wyjątki.

I nie wiem też, po co dawać tym wyjątkom szansę poprawy? Może w dłuższej perspektywie, rok, pół.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-01-18 01:10:54)

Offline

#36 2008-01-18 01:10:01

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

lb333 napisał:

A ja nie mówię, żeby za głupotę internetową komuś dać w mordę (choć mareczkowi by się należało, nie tylko moim zdaniem). Można mu dać bana, niestety nie zawsze skutecznego.

Z tego co opisujesz wynika że ten cały mareczek to przypadek ekstremalny ale jak już mówiłem tacy to mniejszość (czasowo niereformowalni;) ) , chociaż niewiem jak to sie wszystko zaczęło.

lb333 napisał:

BTW. Czy tylko ja, podpisując umowę na Internet, zgodziłem się na przestrzeganie netykiety?

Hmm , ja w umowie nie miałem niczego na temat netykiety , pewne zachowania wynikają poprostu z wyznawanych poglądów smile

supprzem napisał:

Oj Aizen strasznie naiwne te zasady. Przecież forum to nie przedszkole ani żadna szkoła dobrego wychowania. Każdy kto tu pisze musi przestrzegać regulaminu i zasad. Jak nie to kara. Co to ma za znaczenie, że ktoś się uczy zachowywać. Są ostrzeżenia a dopiero potem kara.

Owszem , ale pamiętajmy że określone akcje tworzą określone reakcje (o nakręcaniu sięco poniektórych pisałem wcześniej) smile

Ostatnio edytowany przez Aizen (2008-01-18 01:14:56)

Offline

#37 2008-01-18 01:14:31

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: System banów

ty ale 3 nie musisz już pisać (zgłoś te 2 posty do kasacji) smile_big

wiecie dobrym sposobem na poprawę jest ban na IP na 4 lata !

Offline

#38 2008-01-18 01:16:23

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

To nie szkółka niedzielna. My tu nie uczymy tylko trochę wymagamy. To jest wcale nie tak wiele. A Każda akcja powoduje reakcję. To powiedz To ludzią którzy zaczynają nie nam. Tym co łamią regulamin i netykietę. Oni zaczynają a my odpowiadamy. W sposób nie brutalny a zgodny z zasadami.


mod-vs-spam.gif

Offline

#39 2008-01-18 01:17:28

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: System banów

lb333 napisał:

I nie wiem też, po co dawać tym wyjątkom szansę poprawy? Może w dłuższej perspektywie, rok, pół.

Po to aby uniknąć syfu powstałego na skutek mnogich kont tworzonych przez wkurzonego kolesia smile

luki349 napisał:

ty ale 3 nie musisz już pisać (zgłoś te 2 posty do kasacji) smile_big

Wiem mea culpa , zaraz zgłoszę oczkod

Offline

#40 2008-01-18 01:18:54

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: System banów

Aizen napisał:

Owszem , ale pamiętajmy że określone akcje tworzą określone reakcje smile

Powiedz to rodzicom, którzy zakupili takiemu dziecko Internet. xD

Aizen napisał:
lb333 napisał:

I nie wiem też, po co dawać tym wyjątkom szansę poprawy? Może w dłuższej perspektywie, rok, pół.

Po to aby uniknąć syfu powstałego na skutek mnogich kont tworzonych przez wkurzonego kolesia smile

No i wracamy do punktu wyjścia. Nie przekonam Cię. Idę spać. papa

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-01-18 01:19:47)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024