#1 2008-02-04 20:19:04

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Japoński folk albo klasyka?

Powstał temat muzyki klubowej, więc postanowiłem założyć osobny temat do folku i klasyki. (użyłem opcji 'szukaj' i nieznalazłem podobnego tematu)

Ostatnio zacząłem się zastanawiać właśnie nad bardziej rodową muzą (o ile można się tak wyrazić). Czasami szukałem jakichkolwiek zespołów z Japonii grających folk na tradycyjnych instrumentach, ale z mizernym skutkiem.

Więc zwracam się do was z gorącą prośbą jeżeli znacie jakieś zespoły, wykonawców grających właśnie taki gatunek muzyki? Jeśli tak to poproszę o jakieś linki, bo chętnie bym sobie posłuchał koto, shamisen lub shakuhachi z charakterystyczną magią tej muzyki.

(Myślę że kategoria adekwatna jeśli nie to proszę o przeniesienie)


tmpdk.png

Offline

#2 2008-02-04 20:24:42

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Japoński folk albo klasyka?

hm... może "Yamato"


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#3 2008-02-04 20:32:11

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Japoński folk albo klasyka?

Terminem "folk" określa się w Polsce tzw. "world music", a na zachodzie to znaczy takie łabadaj z gitarą (Roy Harper, Nick Drake, Jacek Kaczmarski, Włodzimierz Wysocki). Artystą w tym drugim znaczeniu folkowym (jak chcieliby niektórzy - acid folkowym) jest Kazuki Tomokawa (pojawia się ze swoją muzyką w filmie Izo). Śpiewa po japońsku, ale bardzo przypomina ruskich tzw. bardów akompaniujących sobie na gitarach (Okudżawa, wspomniany Wysocki), którzy z kolei wywodzą się stylistycznie od tzw. dziadów (takich z lirą i z pacholęciem, ślepych).
P.S. Tylko że jest od swoich rosyjskich kolegów po gitarze i po wokalu taki więcej nawiedzony. Pod tym względem przypomina mi Petera Hammilla (nie chodzi o stylistykę, tylko o, że tak się wyrażę, temperaturę muzyki). Innymi słowy - dużo krzyczy.
P.P.S. Ten wątek może Cię zainteresować.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2008-02-04 20:44:55)

Offline

#4 2008-02-04 20:52:13

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Japoński folk albo klasyka?

Hmmm... no niepowiem propozycja Obiwanshinobi jest ciekawa ale bardziej mi zależało na hmmm... klasyczny (może lepsze określenie) aspekt japońskiej muzy. Dla przykładu coś co łączy te dwa instrumenty i tworzy tradycyjną muzykę Japonii:
http://uk.youtube.com/watch?v=75uAD-XYs6U
http://uk.youtube.com/watch?v=w5rs7pfZuPs


tmpdk.png

Offline

#5 2008-02-04 21:10:24

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Japoński folk albo klasyka?

A wpisałeś w Google traditional Japanese music? Potrzebne Ci nazwiska muzyków grających na biwie, na koto, na shamisenie, jak sądzę. To Forum średnio się nadaje na taki risercz. Za to Google...
P.S. Zresztą do szukania takich rzeczy wystarczy eMule. Instrukcji szukania i ściągania eMule'em nie czuję się na siłach tu pisać. Natychmiast pokazało się multum źródeł i coś z tego na pewno będzie w sam raz.
P.P.S. Skombinuj sobie OST z gry na PS2 pt. Ōkami (grę bardzo polecam). OST zajmuje 5CD (chyba tylko GTA SA miało tłustszy) i w ogóle zarządza, jak zresztą sama gra... Na eMule'u jest 521,01MB paczka, oraz osobna paczka ze skanami wkładki tego soundtracku, z którymi też warto się zapoznać.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2008-02-04 21:33:58)

Offline

#6 2008-02-04 21:25:57

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Japoński folk albo klasyka?

W sumie zależało mi głónie na tym aby uzyskać jakieś polecane zespoły a nie kolejny raz szukać i testować. No ale dobra. A eMule'em się nie bawię. Jakoś do tego zaufania niemam.


tmpdk.png

Offline

#7 2008-02-04 21:35:43

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Japoński folk albo klasyka?

Tommy napisał:

W sumie zależało mi głónie na tym aby uzyskać jakieś polecane zespoły a nie kolejny raz szukać i testować. No ale dobra. A eMule'em się nie bawię. Jakoś do tego zaufania niemam.

Niepotrzebne jest zaufanie. Potrzebny jest antywir i odrobina zdrowego rozsądku... No i warto podpatrywać nazwy źródeł.
P.S. Jednak wyprowadza mnie z równowagi, za przeproszeniem, ciotowatość, jaką wykazuje (z nader nielicznymi wyjątkami) Ogół Społeczeństwa na dźwięk słowa "eMule". Podpowiadam, żeby ściągać nie pojedyncze kawałki, tylko albumy (w paczkach). Często są to kompilacje nagrań różnych mistrzów, więc obejdzie się bez znajomości nazw "konkretnych zespołów". WYSTARCZY NAZWA INSTRUMENTU, ALBO GATUNKU MUZYKI, DŻIEJZAS!!! Które to nazwy można sobie miękką pałką znaleźć przy pomocy Google'a, Wikipedii...

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2008-02-04 21:55:22)

Offline

#8 2008-02-04 21:54:32

B4RT3K
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Japoński folk albo klasyka?

Może Cie to zainteresuje http://uk.youtube.com/watch?v=RERXiliJfdI - fajne połączenie klasycznego instrumentu jakim jest shamisen z nutką nowoczesności smile Fajny klimat to tworzy.


EDIT: W sumie jest o tym w podawanym temacie przez ~Obiwanshinobi więc nieważne jezor

Ostatnio edytowany przez B4RT3K (2008-02-04 21:57:02)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024