#1 2004-09-25 15:25:34

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

no dobra teraz mam cos innego..mam dwa filmy jedne mi sie wyswietla "do gory nogami" a drugi mi pływa-tak jakby piksele z ktorych byl film nie odswierzaly sie..
ten pierwszy problem zaradzilem [pusczajac go w mediaplayer classic i obraz jest normalnie jednak co kilkadziesiac film traci pdredkosc i połyka klatki..w innych odtwarzaczach tak nie mialem ale obrocony obraz to lipa..
ten drugi problem jest naprawde dziwny..film jest na jednej plycie kompresowany x-vid-em i ac3..nie iwem dlaczego tak sie dzieje..pierwszy raz tak mam..widaz ze obraz jest wysokiej jakosci ale to plywa..i po 10 minutak swie w glowie zaczyna krecic..
wiecie jak to naprawic?
moje uzywane kodeli to :matroska oraz all in1

Offline

#2 2004-09-25 17:28:47

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

Zmień codec packa na nowszego i lepszego (np k-lite 2.27) powinny te problemy sie rozwiązać. W MPC wyłacz filtry bo już są przestażałe. Z odwróconym obrazem zobacz ustawienia dekodera, czy przypadkiem nie masz wybrane flip video.

Offline

#3 2004-09-25 19:21:15

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

jesli chdzi o ta zakaldke w mpc filtry to tam mam czysto..z dekoderem obrazu i opcja flip video bawilem sie..czy to wlacze czy wylacze nie ma roznicy..sam sie dziwie..chbya zmienie kodeki tak jak mowiles..
smile
thx

podaj mi jeszcze linka do tych kodekow bo ja znalzlem tylko  K-Lite Codec Pack Full 2.24

a wolalbym juz spradzone

Offline

#4 2004-09-25 20:39:47

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

http://www.free-codecs.com/index.htm
Polecam z tamtąd najnowszy KLite..
Tylko nie instaluj wszystkiego z tego packa jak leci.. tylko to co na serio potrzebujesz (na przykład: DivX, XviD, WMV 7/8/9, MPEG4, Wszystki Audio, Matroska i OGG)

Oczywiście nie musze chyba mówić, byś wywalił wczesniej wszystkie inne kodeki/packi/filtry

Co do odwróconego obrazu to odpowiedzialne za to są najczęściej filtry (np BubicResizr lub VobSub - jego opcja Flip Picture)

Co do cięcia, to przypomnę że najnowsza wersja XviDa (czyli 1.02) ma kilka zmian którym starsze nie "podołają" i skaczą

Offline

#5 2004-09-25 21:02:16

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

oki mam to..zainstalowalem i tak..obraz nie jest jzu do gory nogami w tym pierwszym filmie..w tym drugim nadal sa rozmazania i pojawil si esnieg..po skonfigurowaniu sniklo ale pojawil sie problem ktry byl wczesniej do zniesienia(pare razy sie zdazylo)..film ma 25 latek ale w wielu momentach ma sie wraznie ze ta liczba spada do 10..pozatym pokazuja sie wredne piepszne kratki niebieskie lub zielone rozmazujace sie po calyk ekranie co calkowicie obraz..no i pogorszylo mi jakosc obrazu..
cholera..ciezko jest znalezc jakis ogolny kodek:(

Offline

#6 2004-09-25 23:04:50

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

A może to po prostu wina filmu? Ale na wszelki wypadek najpier odpal gspot (użyj google) i sprawdź jaki to jest kodek. Bo może masz dobre kodeki, ale został ci jakiś stary, który ma większy priorytet? No i jest taka możliwość że komp ci nie wyrabia, wtedy trochę może przycinać, bądź tracić synchro z audio.

Offline

#7 2004-09-26 06:46:44

brkos
Użytkownik
Skąd: Ostrava
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

To jest klasyczny blend ne 100% kompatibylyty Divx 5.2 s starszym Divx 5.0 odvrocenie
screenu.(Instaluj najnowsi Divx 5.2 i wlaczy v quality seting>Support generic Mpeg4 to zpovoduje decoding videa i z Xvid video pliku ktory ma bled rozbicie pixelu v elrane u videa Xvid..
Moja kombinacia video codec to Divx 5.2 (Support generic Mpeg4) ktora prekrenczi jak Divx i Xvid dobre jakosti ekranu)
Subttitles=DirectVobsub
i mpeg a ostatne mpeg codeki wlaczone direct filtry v Media palyer Clasic (Options Filters)
I ostatne nainowsi Windovs mediacodec 9.

Offline

#8 2004-09-26 18:06:55

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

Ja miałem coś podobnego, więc wgrałem K-Lite Codec Pack i do tego cały zestaw Matroska PAck i chodzi jak cycuś-glancuś...

Offline

#9 2004-10-02 12:58:18

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

-brkos...jednak zrobie jak ty..lepije sobie samemu znalezc kodeki i zrobic wlasnego packa niz instalowac juz gotowe..co jest do wszystkiego to jest do niczego:)

Offline

#10 2004-10-02 14:14:31

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

No to zainstaluj sobie Divixa i Xvida + A-L filter pack. Ja tak mam i nie narzekam smile_big. A ten filter pack ma tylko apre filtrów potrzebnych do MKV i OGM.

Offline

#11 2004-10-02 17:58:25

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

Nie wiem.. ja jad na KLit + dobra konfiguracja i nie ma mowy o haczeniu czy czymś takim

Offline

#12 2004-10-03 12:11:59

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nie no..znowu musze prosic o pomoc..

no dobra to moze zaczniemy od tego..podajcie mi wasze konfiguracje..jesli macie czas...ja sie z tym pobawie..bo meni normalnie zaraz cos trafi z tymi kodekami:)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024