#1 2008-09-04 17:50:09

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

[AG] Gyakkyou Burai Kaiji

gyakkyou_burai_kaiji_ultimate_survivor.jpg

Tytuł: Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor
Tytuł ang (nieoficjalny): Suffering Pariah Kaiji: Ultimate Survivor
Gatunek: Seinen
Typ: TV
Ilość epizodów: 26
Rok: 2007

Itou Kaiji jest nierobem. Niszczy importowane samochody i kradnie ich emblematy, uprawia drobny hazard i upija się tanim alkoholem. Zadaje się to być dla niego formą terapii i odskocznią od żałosnego życia. Jednak pewnego dnia rutyna jego życia kończy się za sprawą odwiedzin pewnego mężczyzny w prochowcu. Podczas rozmowy okazuje się, że jest on "komornikiem" z Yakuzy. Przybył w celu odebrania pożyczki, którą Kaiji podżyrował byłemu koledze z pracy. "Komornik" Endou dał Kaijiemu dwie możliwości. Pierwszą było spłacenie długu wraz z odsetkami, wynoszącego obecnie 3 mln. jenów. Drugą było zaciągnięcie się na statek, na którym w ciągu jednej nocy może zarobić na swój dług, a nawet wygrać fortunę. Jednakże jeżeli nie uda mu się wygrać wystarczającej sumy pieniędzy, przez kilka lat, odcięty od świata, będzie musiał fizycznie odpracować zadłużenie. Co czeka Kaijiego na statku pełnym dłużników podobnych do niego? Jaką formę hazardu będą uprawiać, aby spłacić swoje długi? Tego nie wiemy oczkod Okaże się to w kolejnych odcinkach Kaijiego: Ostatniego Niedobitka, pełnych hazardu i męskich łez.

Link do projektu: http://animegarden.eworks.pl/projects/show/id:40

Od siebie dodam tylko, że seria jest zajebista xD Po zakończeniu tłumaczenia bierzemy się za następny tytuł (a dokładnie poprzedni) tego samego autora czyli za Akagiego oczkod

gyakkyou_burai_kaiji_hakairoku_hen.jpg

Tytuł: Gyakkyou Burai Kaiji: Hakairoku Hen
Tytuł ang (nieoficjalny):
Gatunek: Seinen
Typ: TV
Ilość epizodów:
Rok: 2011

Itou Kaiji powraca! Pierwszy etap walki o spłacenie długów za pomocą hazardu oczywiście skończył się porażką - jest jeszcze bardziej pod kreską. Yakuza jak zwykle nie odpuszcza dłużnikom - kończy się to dla Kaijiego zsyłką do podziemnego obozu pracu. Oprócz harówki w strasznych warunkach, naszego bohatera czekają kolejne zmagania hazardowe. W tej serii będzie to chinchirorin (gra w kości) oraz pachinko.

Link do projektu: http://animegarden.eworks.pl/projects/show/id:86

Ostatnio edytowany przez Quithe (2011-04-25 22:22:57)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2 2008-09-06 01:20:54

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Widze ze 22 epki juz zrobiliscie smile Mam pytanie na kiedy, tak mniej-wiecej, planujecie zakonczenie tej serii bo nie wiem kiedy zaczac ogladac smile zeby nie czekac za dlugo na ostatnie epki smile
btw. po 5 epkach moge powiedziec ze jest nawet niezle, tylko zbytnio rozwleczone to jest smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2008-09-06 03:21:30)


ara ara...

Offline

#3 2008-09-06 09:19:13

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Niestety termin dokończenia projektu jest uzależniony ode mnie, a raczej od terminu mojego powrotu z zesłania na ciężkie roboty oczkod Najprawdopodobniej wrócę 21 września, chociaż może być poślizg ;/ Quithe do tej pory powinien przetłumaczyć resztę epów (chyba że będzie się obijał oczkod. Sukcesywnie będę korekcić napisy i postaram się to zrobić w miarę szybko. Sądzę, że ok. pierwszego tyg. października skończymy całość. Taka jest wersja optymistyczna smile_big To obszerne tłumaczenie jest również dla tych, którzy pytają o Mnemosyne.

Offline

#4 2008-09-06 13:03:24

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Do postu Hiki jeszcze dodam info, że plan wydania Kaijiego obejmuje pozostałe 4 epy w jednym rzucie oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2008-10-14 21:24:54

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

A oto i przykład, jak korekta potrafi opóźnić wydanie subów oczkod Damtrix się opieprzał, więc w końcu wydałem bez niego, ale gdy zrobi, zaktualizuje się xD No to pobierajcie suby do 23 i 24 epa Kaijiego i cieszcie się nim, bo już niedługo koniec, niestety.

Z informacji drobnych, ostatnie dwa epy są przetłumaczone i czekają na korektę. Ale chyba prędzej wyjdzie ostatni ep Mnemosyne, który też czeka na korektę jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#6 2008-10-15 23:11:35

YEti___
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-04

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Cóż  a szkoda naprawde chciałbym się dowiedzieć co będzie na końcu zwłaszcza ze po tym słyszałem obietnice ze przetłumaczycie akagi które się także zapowiada świetnie co prawda ktoś zaczął tłumaczenie ale znikło (na szczęście ściągnąłem te pierwsze napisy) naprawdę obie animy prezentuje wysoki poziom i jestem pełen uznania dla grup które się zajmują tłumaczeniem wspaniała robota...

Offline

#7 2008-10-16 06:31:59

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Tak tak, mea culpa;] Niestety mamy prawdziwą robotę, a ja dodatkowe obowiązki, które mają pierwszeństwo. Jak znajdę siły i czas to zrobię korektę. Kiedy? Dobre pytanie;]

Do Akagiego musimy się przygotować merytorycznie. Pomoce zostały już zakupione smile_big

Offline

#8 2008-10-16 16:38:19

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Dobre pytanie;]

Skoro o tym mówimy, to ja mam jeszcze lepsze: na które święta Bożego Narodzenia zostaną wydane ostatnie epki do Kemonozume? rotfl

Offline

#9 2008-10-16 20:20:46

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

MasterPLASTER, myślę, że teraz Hiki kupi sobie z miesiąc czasu, zanim znów zadasz to pytanie smile_big

P.S. do Kaijiego.
Kurna, sory za błędy, Tandem bije czołami o podłogę, a Damtrixa za karę czekają "płonące klęczki" oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#10 2008-10-16 23:23:36

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Ja tam niczym o nic nie biję jezor Dbam o poprawność merytoryczną i stylistyczną głównie, nie mam głowy do dupereli jezor

Offline

#11 2008-11-19 21:13:01

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

No dobra, fani Kaijiego, kończymy przygodę z nim przez udostępnienie subów do ostatnich dwóch epków smile_big Trochę to trwało, ale w porównaniu z Bartenderem poszło i tak zajebiście szybko oczkod

Dla osób spragnionych tego typu świetnych animców mamy dobrą wiadomość, w grudniu bierzemy się na poważnie za Akagiego! A jak dobrze pójdzie, to jeszcze pewna nowość w tych klimatach zostanie przez nas zsubowana oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#12 2008-12-17 00:06:31

YEti___
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-04

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Niechcial bym byc niecierpliky ale o jakiej czesci grudnia wspominales w tym poscie?

mam nadzieje ze twoje mysli nie biegaly w w okolicach drugiej polowy lutego ;]

Offline

#13 2008-12-17 01:45:55

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Zasada numer 1: nigdy nie wierz suberom, jeśli chodzi o daty wydania napisów oczkod

A tak na serio, to myślę, że w tym roku pierwszy ep uda mi się zrobić. Ale, jestem zasypany korektami i dodatkowo uczelnią + wyjazd na święta, nowy rok i kac po nim, więc cholera wie xD Tak czy inaczej się zrobi, nie odpuszczę oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#14 2009-01-13 02:32:06

YEti___
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-04

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

moze to popedzanie wyda sie niezreczne ale jak juz obejzalem jeden odcinek naprawde mnie kusza nastepne ....
Ten pierwszy ktory obejzalem zawdzieczam pewnemu gosciowi...martinru
naprawde sie postaral nie wiem dlaczego napisy po krokim czasie zostaly usuniete z animesub moze to sam autor tak postanowil wsumie nie bylo wielu osob ktore to sciagnely ale moze to pomoze wam ruszyc z caloscia:

Link usunięty

niecodziennei cos udostepniam na rapidzie wiec jak by cos nie gralo dajcie znac...

Offline

#15 2009-01-13 09:52:33

DARK_SAN
Użytkownik
Skąd: Przemyśl [Fr33l4nc3r]
Dołączył: 2005-01-26

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

YEti___ napisał:

moze to popedzanie wyda sie niezreczne ale jak juz obejzalem jeden odcinek naprawde mnie kusza nastepne ....
Ten pierwszy ktory obejzalem zawdzieczam pewnemu gosciowi...martinru
naprawde sie postaral nie wiem dlaczego napisy po krokim czasie zostaly usuniete z animesub moze to sam autor tak postanowil wsumie nie bylo wielu osob ktore to sciagnely ale moze to pomoze wam ruszyc z caloscia:

Link usunięty

niecodziennei cos udostepniam na rapidzie wiec jak by cos nie gralo dajcie znac...

Prepare for destruction

Offline

#16 2009-01-13 13:23:37

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Usunąłem linki, mi się na nic te napisy nie przydadzą. Widziałem je, gdy wyszły. Może i się koleś starał, ale mu nie wyszło (takie moje zdanie). Jeżeli chcesz ponownie gdzieś udostępnić ten sub, spytaj najpierw o zgodę ~martniru. Jeżeli bardzo cię ciekawi, dlaczego usunął sub to powodem była rozmowa ze mną. Aczkolwiek nic takiego mu nie sugerowałem. Proponował mi też współpracę, ale a) warunki mi nie odpowiadały i b) za dużo poprawek by było.

1/3 pierwszego epka Akagiego mam przetłumaczone. Ale mam chwilowo za dużo innych rzeczy na głowie, więc cały czas robota się odwleka. Postaram się do końca stycznia wydać pierwsze suby.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#17 2010-01-30 14:58:22

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Nie znalazłem nic na forum, ale była już premiera Kaiji'ego?
Chętnie bym obejrzał 'taką' dramę

Edit:
Czy będą subki do Akagi?
Bo prekursor Kaijiego musi być mocny

Ostatnio edytowany przez KKnD (2010-01-30 15:00:05)


fontani32678yp1.gif

Offline

#18 2010-01-30 17:44:00

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Nie widziałem jeszcze daty premiery live action. Jakieś 2-3 miechy temu za to przeczytałem na ANN, że autor mangi zagra w tym filmie Funaia smile_big Może, jeśli będzie z czego i warto, przetłumaczę to to.

Akagi 2-3 przetłumaczone, 2 po jednej korekcie (Hiki się obija xD), 3 czeka aż podeślę do Dama.

EDIT
Właśnie pogrzebałem za datą l-a i premiera odbyła się 10 października 2009. Dodatkowo, na 2011 planowany jest sequel.
Obejrzałem trailer, wygląda to tragicznie... No nic, gdy się pojawi torek, sprawdzi się, ale tłumaczyć tego nie będę smile_big

Ostatnio edytowany przez Quithe (2010-01-30 21:24:32)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#19 2010-02-01 15:31:20

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Ech, szkoda, bo jak widziałem zapowiedź podczas Aoi bukaku to myślałem że bedzie fajnie


fontani32678yp1.gif

Offline

#20 2011-05-10 22:05:07

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Gyakkyou Burai Kaiji

Napisy do pierwszego odcinka drugiego sezonu właśnie zostały udostępnione! zawa, zawa

Następne pewnie za dwa tygodnie xD zawa, zawa, zawa


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024