#21 2008-11-02 19:43:07

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Znikające oceny i komentarze

Ja tylko nawiasem: kolejny pomysł Revana, którego, delikatnie mówiąc, nie popieram. Popieram za to Nighta w pełnej rozciągłości smile


"Skazany na zajebistość"

Offline

#22 2008-11-02 20:32:09

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

Teraz to już kompletnie potwierdziliście, że zapomnieliście dla kogo robicie napisy. Konsument (tudzież odbiorca napisów) też ma swoje zdanie, ja napisy robię też dla tych Cześków i oni też mają prawo do wystawienia oceny, która wcale nie musi być uzasadniona, po prostu mogą mu się podobać.

Zjadacz, Ty to mnie już chyba z zasady nie popierasz??

Jak masz inny fajniejszy i lepszy pomysł, to spoko, podaj, jaśli taki będzie rzeczywiście, to go poprę.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#23 2008-11-02 20:43:38

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Znikające oceny i komentarze

Chyba powoli wyrastam na dziada hamulcowego, ale obecny system (poza zbyt krótką skalą ocen, ma się rozumieć) mi odpowiada. Już widzę szastanie bdb i ndst "bo tak"... Ciężej jest wystawić bezsensowną ocenę, gdy ma się świadomość, że uzasadnienie musi stwarzać choć pozory rzeczywistości jezor

Offline

#24 2008-11-02 20:46:22

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

Jak masz inny fajniejszy i lepszy pomysł, to spoko, podaj, jaśli taki będzie rzeczywiście, to go poprę.

Proszę:

Sir_Ace napisał:

Chyba powoli wyrastam na dziada hamulcowego, ale obecny system (poza zbyt krótką skalą ocen, ma się rozumieć) mi odpowiada.

Tylko skalę ocen bym do pięciu wydłużył, nic więcej.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#25 2008-11-02 20:49:37

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

(...) ja napisy robię też dla tych Cześków i oni też mają prawo do wystawienia oceny, która wcale nie musi być uzasadniona, po prostu mogą mu się podobać.

No ma prawo się podobać i niby nie musi dawać uzasadnienia. Tylko, że tu pojawia się regulamin wg którego musi dać uzasadnienie smile Jeśli chce tylko powiedzieć, że "fajnie, że napisy w ogóle są" to może to zrobić na PW.
Jeśli natomiast napisze, że "jemu się napisy podobają bo wg jego oceny fajny styl i w ogóle" to uwierz mi na słowo, że tego komenta nie usuniemy.

Co do skali ocen, to dalej jest na liście żeby zmienić ją na 5 stopniową. Ale nadal będzie trzeba uzasadnić swoją ocenę jakoś sensownie oczkod


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#26 2008-11-02 20:50:09

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Znikające oceny i komentarze

Jak dla mnie Kochani modzi za bardzo lobią kasować te komety. Ja rozumiem kiedy ktoś wstawia jeden komentarz do wszystkich epków danej serii. Ja jestem za tym żeby  zwiększyć skale ocen ale nie żeby były anonimowe, bo nie dawało by wtedy żadnego ugruntowania danej oceny.

Ostatnio edytowany przez Zwierz (2008-11-02 20:51:18)


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#27 2008-11-02 20:52:37

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

W takim razie czemu Tanuki-Anime przerzuciło się właśnie z takiego systemu, na ten o którym wspomniałem? Twierdzicie, że sytuacja gdzie przy 1000 pobrań, nie ma żadnej oceny, jest dobra?

Ostatnio edytowany przez Revan1600 (2008-11-02 20:54:03)


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#28 2008-11-02 21:09:10

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Ja chciałbym tylko, jeśli można, przypomnieć, co niektórym, że podczas dodawania komentarza wcale nie trzeba wystawiać oceny. Z tego co pisze w regulaminie (jeżeli dobrze zrozumiałem), to trzeba uzasadniać ocenę, a więc skoro oceny nie ma, to uzasadnienie też nie jest raczej konieczne. Jeżeli jesteś Cześkiem, dla którego nie liczy się jakość to nie wystawiaj oceny, napisz tylko, że suby ci się podobały i jesteś wdzięczny. Wtedy raczej nikt by takiego komentarza nie usunął. Chyba, że jest gdzieś niepisane prawo, które mówi, że podczas komentowania trzeba wystawić ocenę?

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-11-02 21:09:53)

Offline

#29 2008-11-02 21:14:09

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

W takim razie czemu Tanuki-Anime przerzuciło się właśnie z takiego systemu, na ten o którym wspomniałem?

Nie wiem, może tamtejszą administrację spytaj?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#30 2008-11-02 21:19:03

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Nighthanter napisał:

Ja chciałbym tylko, jeśli można, przypomnieć, co niektórym, że podczas dodawania komentarza wcale nie trzeba wystawiać oceny. Z tego co pisze w regulaminie (jeżeli dobrze zrozumiałem), to trzeba uzasadniać ocenę, a więc skoro oceny nie ma, to uzasadnienie też nie jest raczej konieczne. Jeżeli jesteś Cześkiem, dla którego nie liczy się jakość to nie wystawiaj oceny, napisz tylko, że suby ci się podobały i jesteś wdzięczny. Wtedy raczej nikt by takiego komentarza nie usunął. Chyba, że jest gdzieś niepisane prawo, które mówi, że podczas komentowania trzeba wystawić ocenę?

W moim przypadku komentarz Cześka o takiej treści z WYSTAWIONĄ oceną usunięto.
Więc bez oceny chyba tym bardziej...

Offline

#31 2008-11-02 21:22:54

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

W takim razie czemu Tanuki-Anime przerzuciło się właśnie z takiego systemu, na ten o którym wspomniałem? Twierdzicie, że sytuacja gdzie przy 1000 pobrań, nie ma żadnej oceny, jest dobra?

Nie mam pojęcia i w sumie mało mnie to interesuje. Nie traktowałbym jednak Tanuki jak Nieomylną Wyrocznie Do Spraw Wszelkich (tak to przynajmniej zabrzmiało).

Sytuacja, którą przytoczyłeś, nie wróży końca świata. Przy swoich "tysięczniakach" (a tyyyle ich mam jezor) widzę max 3 komenty i jakoś mi to nie przeszkadza. Brak komentarzy wiąże się raczej z tym, że większość, gdy ściąga i ogląda kilka(naście) ep dziennie, nie zawsze pamięta, że w ep 93 brakowało przecinka w 12 minucie. A nawet jeśli, to po co drugi raz wracać na tę stronę?

Offline

#32 2008-11-02 21:26:36

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

happy0lady napisał:

W moim przypadku komentarz Cześka o takiej treści z WYSTAWIONĄ oceną usunięto.
Więc bez oceny chyba tym bardziej...

Eeee... Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? W regulaminie pisze, że skoro wystawiłeś ocenę, to musisz ją uzasadnić, więc nie dziw się, że komentarz usunięto, skoro tego nie zrobiłaś.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-11-02 21:27:28)

Offline

#33 2008-11-02 21:40:00

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Nighthanter napisał:
happy0lady napisał:

W moim przypadku komentarz Cześka o takiej treści z WYSTAWIONĄ oceną usunięto.
Więc bez oceny chyba tym bardziej...

Eeee... Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? W regulaminie pisze, że skoro wystawiłeś ocenę, to musisz ją uzasadnić, więc nie dziw się, że komentarz usunięto, skoro tego nie zrobiłaś.

A czy ocenienie czegoś, za to, że jest nie ma uzasadnienia jezor?

Komentarz, o którym mówię został usunięty.

I nie ma potrzeby, żeby się denerwować. smile
Może to być nieprzyjemnie odebrane smile

I także czytaj uważniej, bo mówię, że w moim przypadku komentarz Cześka także usunięto. To znaczy, że ktoś oceniał moje napisy, a nie ja czyjeś. smile

Ostatnio edytowany przez happy0lady (2008-11-02 22:36:49)

Offline

#34 2008-11-02 21:49:29

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Obecny system jest IMO dobry (żeby tak jeszcze tylko dołożyć jedną ocenkę do skali jezor), ale w niektórych sytuacjach konieczność pełnego uzasadnienia ma wady. Załóżmy, że jakaś wychodząca seria bardzo mi się podoba i chciałbym aktywnie pomóc autorom przez komenty i oceny. Niestety, na moje nieszczęście (?) za projekt wziął się znakomity tłumacz/grupa i zwyczajnie nie mam się do czego przyczepić (albo prawie niczego). A więc pytanie: co teraz? Mam klepać przy każdym epku metodą kopiuj-wklej regułkę "Tłumaczenie świetne, język znakomity, błędów brak..." itd, itp, etc?
Jak napisałem, uważam system za dobry, ale przydałaby się jakaś elastyczność i progi tolerancji smile


5205.png

Offline

#35 2008-11-03 00:47:46

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Znikające oceny i komentarze

Moim zdaniem pomysł Revan1600 jest ciekawy.
Po pierwsze coś w stylu bugtracker czyli wypisywanie będów - bardzo dobry pomysł, ułatwił by korektę.
A po drugie - system oceniania - także dobry, może nie idealny, ale ktoś cennie zauważył że nawet gdy jedna osoba wystawi negatywną ocenę przez zawiść do drugiej, to w tym systemie ocen będzie bardzo dużo i jedna nie wpłynie na reszę. Finalne i tak będzie średnia czyli taka jaką większość wystawiła.
Wg mnie dobry pomysł. Poza tym ten system oceniania jest powszechnie stosowany, filmweb, imdb i wiele innych.
A tutaj po prostu obrzuciliscie Revan1600 kamieniami ;P.
A on tylko wniósł pomysł, nie musi być zaakceptowany, ale to już taka natura ludzi oczkod. Zniszczyć wszytsko co im się nie podoba oczkod.

Nie traktowałbym jednak Tanuki jak Nieomylną Wyrocznie Do Spraw Wszelkich (tak to przynajmniej zabrzmiało).

A co siebie traktujecie jako wyrocznie ;]?

Aha i jeszcze mam pytanie? W czym jest taki dobry obecny system? W tym, że większość napisów nie ma komentarzy? Nie mówiąc już o mniej popularnych seriach.
Te co mają to najczęśćiej kilka komentarzy (ocen), a zostały pobrane po kilkaset razy.
I to jest dobre?

Ostatnio edytowany przez rexo (2008-11-03 01:05:49)

Offline

#36 2008-11-03 05:52:10

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Znikające oceny i komentarze

Miło jak się dostaje komentarze do swoich subów, ale, Drodzy, nie przesadzajmy. Przecież nie robimy tego dla komentarzy. Jeśli ma się ponad 1k ściągnięć i nikt nie skomentował, cóż z tego? Robimy to dla siebie, dla innych, ale nie dla ocen. Jak chcecie ocen, zacznijcie tłumaczyć Naruto czy Bleach.
Obecna skala mi wystarcza.


wladza1.png

Offline

#37 2008-11-03 08:39:50

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

Sorrki Sir_Ace, jeśli tak to zabrzmiało. Dając ten przykład, chciałem czymś się posiłkować przy wysuwaniu argumentów. Tak jak napisał tu rexo, nie tylko na Tanuki, taki system znalazł zastosowanie i sprawdza się dużo lepiej. Wspominając o 1000 pobrań nie miałem tu na myśli siebie (nawet nie wiem czy tyle pobrań gdzieś mam). Jest masa napisów tego typu.

A teraz inna sytuacja:
Oglądałem sobie wczoraj, jeszcze raz od początku Karin z napisami od Urunder Red, oceny ma powystawiane bdb, a ja, przy mojej mega wielkiej tolerancji do błędów, nie mogłem tego oglądać widząc "Dziśaj". I teraz ja wystawiam ocenkę, dodaje stosowny kom. z wypiską błędów i nic, bo szanowny tłumacz na ANSI, widziany był prawi rok temu. A teraz stosując system, który zaproponowałem, wystawiam np. 4 (w 10 stopniowej skali), po mnie jeszcze jakieś 100 osób i następny fan tego anime pobierający te napisy, ma już jakieś rozeznanie, czego może się spodziewać po tym FanSubie.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#38 2008-11-03 09:03:52

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

I teraz ja wystawiam ocenkę, dodaje stosowny kom. z wypiską błędów i nic, bo szanowny tłumacz na ANSI, widziany był prawi rok temu.

A w jaki sposób twój system miałby być lekarstwem na to? Skoro go nie ma to nie poprawi i nie ma zmiłuj. Będzie miał w napisach kiepską ocenę i tyle.


Revan1600 napisał:

A teraz stosując system, który zaproponowałem, wystawiam np. 4 (w 10 stopniowej skali), po mnie jeszcze jakieś 100 osób i następny fan tego anime pobierający te napisy, ma już jakieś rozeznanie, czego może się spodziewać po tym FanSubie.

A ja się założę, że z tych 100 osób, prawie wszystkie (jesli nie wszystkie) wystawią ocenę 10/10. Smutne, ale prawdziwe. W końcu sam wspomniałeś, że były same oceny BDB, myślisz, że po zmianie systemu oceniania, oceniali by inaczej?

rexo napisał:

A tutaj po prostu obrzuciliscie Revan1600 kamieniami ;P.

O wypraszam sobie, nie obrzucaliśmy kamieniami Revana, tylko jego pomysł.


rexo napisał:

A on tylko wniósł pomysł, nie musi być zaakceptowany

No i właśnie go nie akceptuję (zresztą nie tylko ja). Jednak w przeciwieństwie do niektórych, co wystawiają komentarze bez uzasadnienia, ja tutaj wyjaśniłem, dlaczego uważam, że taki system nie podniósłby wiarygodności. Z prostej przyczyny, skoro nie musieliby uzasadniać, to wstawialiby BDB za szybkość, albo za samo to, że napisy są. Teraz gdy ktoś to zrobi, to jego komentarz wraz z oceną jest usuwany, ale jeśli uzasadnienia nie ma, tylko sama ocena, to moderator nie może jej uzusnąć, bo nie wie, za co została wstawiona.

Offline

#39 2008-11-03 10:34:44

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

A teraz inna sytuacja:
Oglądałem sobie wczoraj, jeszcze raz od początku Karin z napisami od Urunder Red, oceny ma powystawiane bdb, a ja, przy mojej mega wielkiej tolerancji do błędów, nie mogłem tego oglądać widząc "Dziśaj". I teraz ja wystawiam ocenkę, dodaje stosowny kom. z wypiską błędów i nic, bo szanowny tłumacz na ANSI, widziany był prawi rok temu. A teraz stosując system, który zaproponowałem, wystawiam np. 4 (w 10 stopniowej skali), po mnie jeszcze jakieś 100 osób i następny fan tego anime pobierający te napisy, ma już jakieś rozeznanie, czego może się spodziewać po tym FanSubie.

Uzasadnienie ocenie nie musi być wypiską wszystko błędów, bo mam wrażenie, że tak myślisz(czyt. tak to przynajmniej wygląda). Jeśli błędów jest za dużo, wypisuję po parę przykładów, żeby autor wiedział, na co ma zwracać uwagę. Rexo napisał, że jedna "zła" ocena nie wpłynie na całość, bo i tak znajdą się ci od 'bdb', takie system mógłby się sprawdzić, jak bodzio wspomniał, przy Naruto czy Bleachu, ale przy leciwej serii już nie. Patrz Maison Ikkoku, niewiele ściągnięć, mimo że anime więcej niż dobre;), przy czym ocenę pozytywną wystawią 2 osoby, a jakiś cep da coś czerwonego. - niezbyt fajnie, choć oceny nie są najważniejsze. Mam wrażenie, że Revan chce tu zrobić drugie ANIDB, gdzie ocenę się wystawia, żeby wystawić. Wspominacie o Tanuki, Filmweb, ale te serwisy działają na innej zasadzie. Tego nawet nie trzeba tłumaczyć.

Moje spostrzeżenia: ocena dobra - niebieska, możliwość edycji komentarzy. To by był raj.:P

Ostatnio edytowany przez dulu (2008-11-03 10:37:06)

Offline

#40 2008-11-03 11:07:28

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

Coście się tak tego uzasadnienia uczepili?

Gdybać zawsze można, nawet kilka lat. Tak nigdy do niczego nie dojdziemy. Czemu nie można by wprowadzić takiego systemu na próbę?? A może się sprawdzi, kto wie. Zresztą nikomu nie każę tego robić, ale wasz sprzeciw jest naprawdę nieuzasadniony. Co w tym złego, że będzie dużo komentarzy? To jest chyba serwis dla fanów. Boicie się tego, że ktoś inny (nie mówię tu o sobie), będzie miał też dobre oceny, pomimo średniego poziomu subów? Zapominacie chyba, że nikt wam nie dał monopolu na dobre napisy.

Jak myślicie, czyja ocena jest wiarygodniejsza:
Trzech osób (które też mogę wystawić ocenę za szybkość i za to, że napisy w ogóle są)??
Czy średnia z trzystu ocen??

W takim razie, po co są ankiety, wyskoczy trzech doktorów hab. i oni stwierdzą, że to jest świetne, a większości i tak nie będzie się podobać.

A teraz przykład wyjęty prosto z historii polski i nie tylko. Czemu mamy demokrację i wybory? Przecież wystarczyło kiedyś zwołanie kilku ważniejszych osób i wybranie nowego króla.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024