#1 2008-11-02 12:44:14

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Znikające oceny i komentarze

Wczoraj wstawiłam napisy do piątego odcinka Clannad After Story.
Było 5 komentarzy i 3 osoby oceniły napisy.
Czy ktoś wie, dlaczego teraz są 2 komentarze i 1 osoba, która oceniła?

Offline

#2 2008-11-02 12:45:27

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Znikające oceny i komentarze

Pewnie brakujące komentarze były niezgodne z regulaminem, najczęściej brak sensownego uzasadnienia jest tego przyczyną...


...

Offline

#3 2008-11-02 12:51:45

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Dziękuję za wyjaśnienie czegoś oczywistego ;p

Ostatnio edytowany przez happy0lady (2008-11-02 13:00:21)

Offline

#4 2008-11-02 13:33:31

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Przecież jest to napisane w FAQu.;)
Czytajcie, ludzie, czytajcie!

Offline

#5 2008-11-02 13:54:27

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Znikające oceny i komentarze

Ja już się przyzwyczaiłem, że oceny od osób, które są znane z dobrej jakości swoich subów, a wstawiają tylko 'BDB" i tak są usuwane. Wywalanie takich ocen szaraczków mnie nie dziwi. W sumie napisanie czegoś więcej niż "ocena bdb' problemem nie jest. Może nawet lepiej już nie wstawiać takich ocen.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#6 2008-11-02 14:07:51

Axel_D
Użytkownik
Skąd: Gdańsk (Anime People)
Dołączył: 2005-01-07

Odp: Znikające oceny i komentarze

Quithe, kolego drogi. Regulamin jak zapewne rozumiesz wszystkich obowiązuje równie mocno. Nie ma znaczenia, że ktoś jest znany z dobrej jakości napisów. Zasady są zasadami i dziwi mnie, że przeszkadza ci to. Tworzenie równych i równiejszych mija się z celem, gdyż w takim razie po co w ogóle regulamin? smile
Niewłaściwe jest raczej to, że sam siebie oceniasz a także o innych piszesz szaraczki ale mogę to złożyć na karb tego, że musiałeś dziś wstać o drakońskiej 7:15 ;]

Nie denerwuj się więc kolego drogi i tak jak inni uzasadniaj swoje komentarze i będzie dobrze smile


APeople_member.gif

Offline

#7 2008-11-02 14:21:21

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Znikające oceny i komentarze

Wiesz, w przypadku jaki opisałem, przynajmniej mam pewność, że ta ocena jest uzasadniona, a nie dana za prędkość np. oczkod Usuwaniem komentów się już dawno nie przejmuję, na spotkaniu nawet wskazałem _lilith przy moich subach kilka do usunięcia xP
Tak tylko jeszcze wspomnę, że od dobrych kilku lat nie wstawiłem żadnej oceny bez uzasadnienia. Po prostu muszę się rozpisać smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#8 2008-11-02 14:34:07

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

To oczywiste, że oceny bez uzasadnienia nie mają sensu. Dopiero, kiedy ktoś się rozpisze można stwierdzić, że suby zostały naprawdę ocenione smile
Tylko kogo nazywasz szaraczkiem? oczkod

Ostatnio edytowany przez happy0lady (2008-11-02 14:35:29)

Offline

#9 2008-11-02 15:03:09

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Znikające oceny i komentarze

Ech, wszystko trzeba tłumaczyć, bo inaczej od razu wydaje się, że się kogoś obraża. jezor

Szaraczki, pionki (idąc za terminologią użytą  przez Rhitę w jej magisterce) to osoby, które napisów nie robią (najwyżej mają jakiś sporadyczny rzut), nie udzielają się na forum, tylko co jakiś czas coś skrobną. Nie znam ich poziomu znajomości języka polskiego (po postach np.), czy też angielskiego (po tłumaczeniach), więc ich oceny dla mnie osobiście nic nie wnoszą, gdy szukam subów do jakiejś serii i sprawdzam komenty. Weźmy dla przykładu napisy do Ghost Hounda, epek bodajże ostatni. Nieznana mi osoba pisze, a może nawet i dwie tam były, że napisy są bdb i błędów nie ma. Otwieram plik i z miejsca rzucają mi się w oczy wszelakiej maści byki.
Oczywiście komentarze od takich osób są potrzebne, przecież głównie 'postacie z cienia' nabijają nam liczniki. Ale mogłyby się trochę wysilić przy komentarzach, bo inaczej to do niczego nie prowadzi oczkod
Się "wytłumaczyłem", i nie mam już nic więcej do dodania do swojej opinii jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#10 2008-11-02 15:26:52

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Znikające oceny i komentarze

Niektórym wystarczają napisy typu:

np. Dom, duży czerwony, zawalony.

I osoby takie układają w ówce już pełene poprawne zdanie w zależności jak powinno brzmieć. Nie zauważają błędów ortograficznych itd.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#11 2008-11-02 15:39:35

ghostpl22
Użytkownik
Skąd: Prawie Warszawa xD
Dołączył: 2008-06-12

Odp: Znikające oceny i komentarze

Moje komentarze w stylu "Napisy bdb, żadnych błędów nie znalazłem, oby tak dalej ^^" Też są zazwyczaj kasowane. Ale ludzie, mam komentując napisy pisać 10 zdaniową ocenę? No bez przesady, koment to koment, żeby inne osoby mogły trafniej wybrać, które napisy będą lepszej jakości i lepiej oddadzą sedno anime jezor


ghostpl22.png

Offline

#12 2008-11-02 15:59:01

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

ghostpl22 napisał:

które napisy będą lepszej jakości i lepiej oddadzą sedno anime jezor

No i widzisz jakie fajne uzasadnienie oceny bdb :> Nie trzeba pisać 10 zdaniowej oceny ale jeśli napiszesz, że "napisy nie mają błędów" a okazuje się, że to nie do końca tak wygląda to się nie dziw potem, że taki koment usuwamy smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#13 2008-11-02 17:02:19

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Quithe, jak dla mnie "wytłumaczyłeś się" dostatecznie jezor

Ostatnio edytowany przez happy0lady (2008-11-02 17:02:41)

Offline

#14 2008-11-02 17:05:21

ghostpl22
Użytkownik
Skąd: Prawie Warszawa xD
Dołączył: 2008-06-12

Odp: Znikające oceny i komentarze

lilith_ napisał:
ghostpl22 napisał:

które napisy będą lepszej jakości i lepiej oddadzą sedno anime jezor

No i widzisz jakie fajne uzasadnienie oceny bdb :> Nie trzeba pisać 10 zdaniowej oceny ale jeśli napiszesz, że "napisy nie mają błędów" a okazuje się, że to nie do końca tak wygląda to się nie dziw potem, że taki koment usuwamy smile


No się rozumie ^^ Ale wiesz, nie każdemu przeszkadza przecinek w tę lub inną stronę, nawet jeśli jest błędem, ale nie narusza sensu wypowiedzi. Ale to znowu może rozpętać się dyskusja, bo każdy rozumuje w inny sposób oczkod I to się naturalnie szanuje, w końcu każdy ma swoje zdanie smile

A swoją drogą, wam to się chyba na serio nudzi xD:

przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #Suchy    2008-11-02
15:13:55
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #Suchy    2008-11-02
15:07:41
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #Suchy    2008-11-02
15:07:32
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #lilith_    2008-11-02
12:00:10
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #lilith_    2008-11-02
11:53:25
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #lilith_    2008-11-02
11:46:12
     przeczytano [Redakcja] Twój komentarz został usunięty     #lilith_    2008-11-02
11:36:06


ghostpl22.png

Offline

#15 2008-11-02 17:19:10

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

Propo tematu, sam system komentarzy jest po prostu do bani. I wiele osób się ze mną zgodzi.

Nie wiem czy już taka propozycja była, ale jak dla mnie to można zamienić system komentów, na coś w rodzaju wypiski błędów. A samo ocenianie zamienić na coś w stylu Tanuki-Anime. Jest tam 5 gwiazdek na które jednym kliknięciem dodajesz ocenę. Bez żadnych zbędnych komentarzy. Wzrosłaby w ten sposób wiarygodność oceniania napisów. Większość ludzi nie ocenia, bo trzeba uzasadnić. A nie dość, że to pracochłonne, to jeszcze trzeba coś sensownego napisać, aby naszego komentarza nie wywalili.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#16 2008-11-02 17:30:24

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

Jest tam 5 gwiazdek na które jednym kliknięciem dodajesz ocenę. Bez żadnych zbędnych komentarzy. Wzrosłaby w ten sposób wiarygodność oceniania napisów. Większość ludzi nie ocenia, bo trzeba uzasadnić. A nie dość, że to pracochłonne, to jeszcze trzeba coś sensownego napisać, aby naszego komentarza nie wywalili.

Wzrosłaby wiarygodność?! Niby jak? Właśnie dzięki temu, że trzeba napisać kilka sensownych słów, nie jesteśmy zalewani ogromną ilością bezsensownych ocen, które nijak się mają do rzeczywistości.

Offline

#17 2008-11-02 17:43:00

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Znikające oceny i komentarze

Nighthanter napisał:
Revan1600 napisał:

Jest tam 5 gwiazdek na które jednym kliknięciem dodajesz ocenę. Bez żadnych zbędnych komentarzy. Wzrosłaby w ten sposób wiarygodność oceniania napisów. Większość ludzi nie ocenia, bo trzeba uzasadnić. A nie dość, że to pracochłonne, to jeszcze trzeba coś sensownego napisać, aby naszego komentarza nie wywalili.

Wzrosłaby wiarygodność?! Niby jak? Właśnie dzięki temu, że trzeba napisać kilka sensownych słów, nie jesteśmy zalewani ogromną ilością bezsensownych ocen, które nijak się mają do rzeczywistości.

Revan1600 dobrze prawi.

Wiarygodność nie wzrosłaby, gdyby ocena była anonimowa. Wtedy, faktycznie nijak miałoby się to do rzeczywistości ponieważ, gdyby np. trzy osoby przetłumaczyły pewien odcinek anime X to jedna drugiej wystawiłaby złą ocenę żeby, niekoniecznie sprawiedliwie, wyszło na korzyść którejś z nich. Spotkalibyśmy się także z falą oceniania w stylu "klikam, aby kliknąć".

Gdyby wprowadzono na stronę styl oceniania Tanuki (byłoby wiadomo, kto wystawił daną ocenę) wiarygodność znacznie by wzrosła.

Uważam, że to dobry pomysł. Jednak gdyby jego zrealizowanie było niemożliwe, to sądzę, że przydałoby się chociaż powiększyć skalę ocen.

Ostatnio edytowany przez happy0lady (2008-11-02 17:46:05)

Offline

#18 2008-11-02 17:57:40

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Powiększenie skali na tak, ale anonimowe or ocena bez uzasadnienie nie. Komentarz jest po to, żeby coś napisać, a nie wystawiać samą ocenę. Revan1600, uważasz, że uzasadnienie jest pracochłonne?

Offline

#19 2008-11-02 19:14:19

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Znikające oceny i komentarze

No dla niektórych, tak. Ja osobiście nie oceniam, bo po prostu nie wiem co napisać, jak mi się podoba. Już raz mi komenta usunęli, bo za mało napisałem, od tamtej pory nie komentuje.
Nawet jeśli oceny będą anonimowe, to i tak wiarygodność wzrośnie, ponieważ jedna zawistna ocena nic nie zmieni, kiedy ocen będzie 300. Zapisywanie w bazie danych inf. o oceniającym, może być już dużym obciążeniem dla serwera, no ale nie dowiemy się puki nie spróbujemy.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#20 2008-11-02 19:34:57

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

Nawet jeśli oceny będą anonimowe, to i tak wiarygodność wzrośnie, ponieważ jedna zawistna ocena nic nie zmieni, kiedy ocen będzie 300.

Tak? No dobra. No to na przykład dajmy takiego Cześka spod piątki. Taki nikomu nieznany użytkownik wystawi napisom ocenę bardzo dobrą, ale nie napisze uzasadnienia, bo nie musi. Pytanie: Za co wystawił ocenę? Skoro nie napisał uzasadnienia to mógł wystawić ją za szybkość, albo za sam fakt, że napisy są. A przecież ocenia się zupełnie co innego. Jakość napisów (niektórzy chyba jednak o tym zapominają). No więc jakim cudem ta wiarygodność wzrośnie? Jak dla mnie ocena bez uzasadnienia jest warta tyle, co nic. Równie dobrze mogłoby jej wcale nie być.
Oczywiście jedna taka ocena nic nie zmieni, ale jak takich Cześków będzie 300?

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-11-02 19:36:30)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024