#41 2008-11-03 11:17:23

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Tak z czystej ciekawości, nie wnikając w sensowność takiego posunięcia, ani nie rozważając, który system byłby lepszy - czy byłaby techniczna możliwość, by przez jakiś próbny okres (miesiąc-dwa?) obydwa systemy dzialały "równolegle"? Byłoby pewnie trochę zamieszania, ale też chyba dopiero wtedy można by wysnuć jakieś sensowne wnioski pt. "wszyscy anonimowo wystawiają 10/10" itd. Tak to wszyscy dopasowujecie trochę rzeczywistość do swoich teorii, nie jest to szczególnie sensowne... A już zwłaszcza, jeśli redakcja nie ma czasu/możliwości, by cos takiego wprowadzić i całe to gdybanie jest daremne. oczkod

Offline

#42 2008-11-03 11:25:22

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

Co w tym złego, że będzie dużo komentarzy? To jest chyba serwis dla fanów. Boicie się tego, że ktoś inny (nie mówię tu o sobie), będzie miał też dobre oceny, pomimo średniego poziomu subów? Zapominacie chyba, że nikt wam nie dał monopolu na dobre napisy.

Mówisz również o sobie\was, bodzio wystawił "złą" ocenę, to rzuciliście się jak na kawał mięsa.
O to chodzi, przeciętne i słabe napisy będą miały bardzo dobrą ocenę, a tego nie chcemy.

Revan1600 napisał:

Jak myślicie, czyja ocena jest wiarygodniejsza:
Trzech osób (które też mogę wystawić ocenę za szybkość i za to, że napisy w ogóle są)??
Czy średnia z trzystu ocen??

Zauważ, że ok. 80% komentarzy jest usuwane, bo są 'za szybkość' albo 'napisy są w ogóle', więc z tych 300 osób 280 da za to, co napisałem wyżej. "Oo, nowy odcinek Naruto, a ta szybkość - bdb". - dzięki.


phenix napisał:

...czy byłaby techniczna możliwość, by przez jakiś próbny okres (miesiąc-dwa?) obydwa systemy dzialały "równolegle"? Byłoby pewnie trochę zamieszania, ale też chyba dopiero wtedy można by wysnuć jakieś sensowne wnioski pt. "wszyscy anonimowo wystawiają 10/10" itd. Tak to wszyscy dopasowujecie trochę rzeczywistość do swoich teorii, nie jest to szczególnie sensowne...

Już widzę ucieszoną twarz Suchego, jak usuwa komentarze "10\10".(jeśli się nie przyjmie) xD Imo później będzie trzeba, powinno się po tym zabiegu posprzątać, ale komu będzie się chciało. Okres próbny wydaje się sensownym rozwiązaniem, mimo że ja już widzę klęskę.;)

Ostatnio edytowany przez dulu (2008-11-03 11:32:06)

Offline

#43 2008-11-03 11:31:40

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

Revan1600 napisał:

A teraz przykład wyjęty prosto z historii polski i nie tylko. Czemu mamy demokrację i wybory?

I ja właśnie korzystam ze swojego demokartycznego prawa głosu, mówiąc twojemu pomysłowi stanowcze "NIE". Nie podoba się? To zmień ustrój polityczny.

Offline

#44 2008-11-03 12:01:10

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

dulu napisał:

Już widzę ucieszoną twarz Suchego, jak usuwa komentarze "10\10".(jeśli się nie przyjmie) xD Imo później będzie trzeba, powinno się po tym zabiegu posprzątać, ale komu będzie się chciało. Okres próbny wydaje się sensownym rozwiązaniem, mimo że ja już widzę klęskę.;)

Nie wczytywałem się zbytnio w szczególy pomysłu Revana, ale jak rozumiem miałoby to polegać tylko na wyklikaniu oceny, więc ergo - nie byłoby czego usuwać. oczkod Do tego komentarze, w których mozna by napisać coś więcej, ale nie byłaby to konieczność (więc system kojarzący się nieodparcie z anidb...). Czy zadziała? Nie wiem. Czy ma sens? Też nie wiem. Ale nie ma co znowu wpadać w fatalizm i wieszczyć klęskę i siedem lat nieurodzaju. oczkod  Większe problemy widzę w stworzeniu takiego systemu przy ewidentnym braku czasu redakcji niż w tym, że niebo nam się na głowę zawali. Trochę powściągliwości w dyskusji...

Offline

#45 2008-11-03 12:57:59

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

phenix napisał:
dulu napisał:

Już widzę ucieszoną twarz Suchego, jak usuwa komentarze "10\10".(jeśli się nie przyjmie) xD Imo później będzie trzeba, powinno się po tym zabiegu posprzątać, ale komu będzie się chciało. Okres próbny wydaje się sensownym rozwiązaniem, mimo że ja już widzę klęskę.;)

Nie wczytywałem się zbytnio w szczególy pomysłu Revana, ale jak rozumiem miałoby to polegać tylko na wyklikaniu oceny, więc ergo - nie byłoby czego usuwać. oczkod

Jeśli by się przyjął. Po powrocie do starego - obecnego systemu oceniania, wypadałoby tamte "klikania" uporządkować, pousuwać(wpisz, co chcesz), inaczej powstałby niesamowity syf. Jak Night jestem na nie, mogę się domyślać, jak to się skończy, mimo to chciałbym poznać tego rezultat. Choć pewny jestem, że wszystko skończy się na tym temacie.
Apeluję do utworzenia "edytuj komentarz".;P

Offline

#46 2008-11-03 13:57:42

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Znikające oceny i komentarze

dulu napisał:

Jeśli by się przyjął. Po powrocie do starego - obecnego systemu oceniania, wypadałoby tamte "klikania" uporządkować, pousuwać(wpisz, co chcesz), inaczej powstałby niesamowity syf. Jak Night jestem na nie, mogę się domyślać, jak to się skończy, mimo to chciałbym poznać tego rezultat.

Dlatego zastanawiałem się nad możliwością systemu "równoległego", który w razie klapy można by usunąć w całości błyskawicznie. jezor A też byłbym ciekawy wyników. ;-)

dulu napisał:

Choć pewny jestem, że wszystko skończy się na tym temacie.

Tu się zgadzamy. smile

Offline

#47 2008-11-03 15:18:55

aria
Użytkownik
Skąd: Krk
Dołączył: 2007-10-29

Odp: Znikające oceny i komentarze

dulu napisał:

Moje spostrzeżenia: ocena dobra - niebieska, możliwość edycji komentarzy. To by był raj.:P

I to chyba są najsensowniejsze spostrzeżenia w tym temacie jezor


warneverchanges.png

Offline

#48 2008-11-03 18:57:26

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Znikające oceny i komentarze

Moim zdaniem system zaproponowany przez ravena byłby efektywniejszy niż obecny, gdyż tutaj każdy za 1 kliknięciem wystawiał by ocenę i nie zajmowało by to dużo czasu. W obecnym systemie niestety trzeba sie pofatygować (jak seria me dużo odcinkó to teraz piszcie sobie komentarze do wszystkich napisów...), poza tym jak nie napisze się powodu to komentarz jest usuwany. Oba problemy były by rozwiązane.
Aha i jeszcze jedna sprawa:

Miło jak się dostaje komentarze do swoich subów, ale, Drodzy, nie przesadzajmy. Przecież nie robimy tego dla komentarzy.

To nie chodzi o to aby autor się cieszył że ma ocenę taką czy też inną oczkod. To właśnie osoby które ściągają od razu widzą jak oceniane są napisy.
Bardzo często jest kilka różnych napisów do danego epka a nie ma ocen... i skąd tu wiedzieć czy są dobre czy nie?
Nowy systystem byłby pod każdym względem lepszy od obecengo. Komentarze były by niezależne od ocen i w nich mogły by być poprawki lub też zbudować oddzielny system przeznaczony dla tego celu.
Problem jest jeden - trzeba to zrobić ;P.

Ostatnio edytowany przez rexo (2008-11-03 19:00:09)

Offline

#49 2008-11-03 19:32:57

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Znikające oceny i komentarze

Ojej, po co od razu oceny - można by stworzyć system podziękowań. Klikasz "dziękuję" i nie musisz się silić na napisanie tych paru słów uzasadnienia. Wyświetlałoby się "143 osoby podziękowały za te napisy" i byłoby to tak samo miarodajne jak oceny bez uzasadnienia. No i chyba dałoby się to dość łatwo zrealizować.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-11-03 19:33:45)

Offline

#50 2008-11-03 20:03:30

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

No proszę, wylazł z nory i rzucił niezłym pomysłem.:P
LBuś, naprawdę dobre. I już widzę, jak dzieciarnia klika "dziękuję" do swoich napisów, żeby powiększyć licznik. Wiem, dziś wszystko widzę w ciemnych barwach, ale i tak jestem chyba... realistą[?].

Offline

#51 2008-11-03 20:14:30

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

dulu napisał:

Uzasadnienie ocenie nie musi być wypiską wszystko błędów, bo mam wrażenie, że tak myślisz(czyt. tak to przynajmniej wygląda). Jeśli błędów jest za dużo, wypisuję po parę przykładów, żeby autor wiedział, na co ma zwracać uwagę. Rexo napisał, że jedna "zła" ocena nie wpłynie na całość, bo i tak znajdą się ci od 'bdb', takie system mógłby się sprawdzić, jak bodzio wspomniał, przy Naruto czy Bleachu, ale przy leciwej serii już nie. Patrz Maison Ikkoku, niewiele ściągnięć, mimo że anime więcej niż dobre;), przy czym ocenę pozytywną wystawią 2 osoby, a jakiś cep da coś czerwonego. - niezbyt fajnie, choć oceny nie są najważniejsze. Mam wrażenie, że Revan chce tu zrobić drugie ANIDB, gdzie ocenę się wystawia, żeby wystawić. Wspominacie o Tanuki, Filmweb, ale te serwisy działają na innej zasadzie. Tego nawet nie trzeba tłumaczyć.

Moje spostrzeżenia: ocena dobra - niebieska, możliwość edycji komentarzy. To by był raj.:P

Oj uwziąłeś się, że ocenianie w stylu Anidb jest takie złe. Wymieniony przez Ciebie tytuł jest całkiem dobry a na Ansi mało popularny, za to na Anidb ocena bardzo wysoka i 500 osób głosowało. Na Ansi oceniamy napisy a nie anime więc nie widzę problemy gdy za napisy nawet do dobrej serii ktoś nie da bdb.

Tak trochę z innej strony podejdę jak niby komentarz typu,, ocena taka za niezły styl, humor itp. jest wartościowsza niż komentarz typu ,, Dzięki za tak szybkie napisy"? Co do uzasadnienia to ja z góry zakładam, że w napisach są błędy i je poprawiam ale nie mam siły by po każdym oglądnięciu spisywać sobie, że w odcinku xx w 60% linijek były błędy. Korekta to jedno a ocena po oglądnięciu to drugie.

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-11-03 20:18:47)


mod-vs-spam.gif

Offline

#52 2008-11-03 20:21:55

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Supprzem napisał:

Oj uwziąłeś się, że ocenianie w stylu Anidb jest takie złe. Wymieniony przez Ciebie tytuł jest całkiem dobry a na Ansi mało popularny, za to na Anidb ocena bardzo wysoka i 500 osób głosowało(to akurat zależy według mnie od ilości użytkowników)

Ale jest to ocenia animca czy jakiejś grupy? Bo jeśli to pierwsze, to chyba czegoś nie rozumiesz...

Supprzem napisał:

Tak trochę z innej strony podejdę jak niby komentarz typu,, ocena taka za niezły styl, humor itp. jest wartościowsza niż komentarz typu ,, Dzięki za tak szybkie napisy"?

Ty tak serio?
Na resztę nie odpowiadam, nie ma sensu.

Offline

#53 2008-11-03 20:30:49

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

dulu napisał:
Supprzem napisał:

Oj uwziąłeś się, że ocenianie w stylu Anidb jest takie złe. Wymieniony przez Ciebie tytuł jest całkiem dobry a na Ansi mało popularny, za to na Anidb ocena bardzo wysoka i 500 osób głosowało(to akurat zależy według mnie od ilości użytkowników)

Ale jest to ocenia animca czy jakiejś grupy? Bo jeśli to pierwsze, to chyba czegoś nie rozumiesz...

Supprzem napisał:

Tak trochę z innej strony podejdę jak niby komentarz typu,, ocena taka za niezły styl, humor itp. jest wartościowsza niż komentarz typu ,, Dzięki za tak szybkie napisy"?

Ty tak serio?
Na resztę nie odpowiadam, nie ma sensu.

Tak masz rację to ocena Anime mój błąd i niedopatrzenie. Co do drugiej kwestii to zupełnie poważnie. Pomyśl chwilę nad tym. Czytasz w regulaminie że nie można wystawiać komentarzy bez uzasadnienia a choć nie masz co napisać(żadnych błędów zapamiętanych itp) to co robisz? Wpisujesz komentarz typu ,, styl super i... itd." Każdy który choć trochę pomyśli może tak zrobić a jak wyżej wspomniane Cześki w liczbie 200 przyjdą i tak wpiszą to na pewno powstanie wartościowa ocena. Co do zmian w systemie to ten system mi odpowiada i nie jest zły, ale powiększcie skalę ocen.


mod-vs-spam.gif

Offline

#54 2008-11-03 20:39:58

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Powiększenie skali ocen to raz, dwa - ty nie rozróżnisz "Cześka"? To wygląda mnie więcej tak: "Super błedów nie widziałem powodzenia w kotunuacji serii". Nakaz 'uzasadnień' miał na celu wyplenić flejm, co się udaje, bo moderacja sporo usuwa. Ocena nie jest tak ważna, to uzasadnienie ma być podziękowaniem za napisy. Jeśli ktoś nie potrafi złożyć(w komentarzu) czterech sensownych zdań, niech lepiej w ogóle nie pisze. I po raz enty, uzasadnienie nie musi być wypiską błędów.

Offline

#55 2008-11-03 20:52:05

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

4 sensowne zdania o niczym. Bardzo wartościowy komentarz. Istotnie masz rację, że też tego nie dostrzegam;) Co do usuwania komentarzy to Moderatorzy świetnie oczyszczają forum. Nie trzeba tyle czytać zbędnych i nic nie dających komentarzy. Może dobrym pomysłem było by zmienienie formy komentarza wprowadzając jakiś szablon typu ocena języka, efektów, timingu itp. Każdy by musiał wykonać taką ocenę. Nie ma gwarancji, że podniosłoby to jakość komentarzy bo ludzie i tak zrobią po swojemu ale jest to jakiś pomysł.

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-11-03 20:52:49)


mod-vs-spam.gif

Offline

#56 2008-11-03 21:00:43

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

Supprzem napisał:

4 sensowne zdania o niczym. Bardzo wartościowy komentarz. Istotnie masz rację, że też tego nie dostrzegam;)

Takie dajesz komentarze? Dlaczego ja i wiele innych osób potrafi napisać cztery sensowne zdania, które nieco rozjaśnią sprawę. My jesteśmy inni? Dlaczego ludzie nie potrafią się podporządkować, chcą być fajni? Możemy tak cały dzień. Powiększenie skali było na razie najlepszym pomysłem, nie tylko dla mnie. Temat już się wyczerpał.

Offline

#57 2008-11-03 21:17:22

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

Rozumiem sensei. Piszesz coś takiego? Odrobinę psychologi tłumu a będziesz mniej więcej wiedział co i jak. To że Ja ty i wiele innych pisze zdania sensowne z zamiarem rozjaśnienia sytuacji nie znaczy, że wszyscy tak piszą. Co do pytania dlaczego to z jednego powodu: bo MOGĄ. Pomysł powiększenia skali jest tak odkrywczy, żę już 3 lata temu było o nim mowa. Ja jestem za. Masz rację temat jest już wyeksploatowany.

P.S Od czasu jak się dużo grup potworzyło strasznie dużo tutaj aroganckich zachowań i stwierdzeń typu ,,My ... a oni ..."

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-11-03 21:29:13)


mod-vs-spam.gif

Offline

#58 2008-11-03 21:34:08

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Znikające oceny i komentarze

To niech zaczną, do jasne anielki, tak pisać. Odstawmy na jakiś czas słowa "kur.." i zacznijmy rozmawiać normalnie, bo nasz język nam na to pozwala.
- Chwila, nie rozumiem. Mogą się nie podporządkować? To po co jest ten cały FAQ według ciebie? Żeby straszyć? Stary, nie dogadamy się. Skala - dlatego do niej wracam, może coś ruszy. Kończę bezsensowną dyskusję, bo temat już dawno wysechł.

Miłego.

ED:
Odpisuję, bo nie mogę się powstrzymać. Słaby ze mnie człowiek.

Supprzem napisał:

Nie obrażaj się, jestem całkiem miły:D

Pojęcia nie masz, co trzeba uczynić, bym się obraził.:P

Ostatnio edytowany przez dulu (2008-11-03 22:17:19)

Offline

#59 2008-11-03 21:58:52

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

Jak wysechł to po co piszesz. A nie mogą? Jak byś chciał też byś mógł nie podporządkować się FAQ. Będą za to jakieś reperkusje ale nic wielkiego. Chodziło o to, że nie zmusisz ludzi do tego by myśleli i pisali sensownie i na temat.

Tobie również miłego. Nie obrażaj się, jestem całkiem miły:D

P.S Fakt może coś ruszy. Wszyscy jednym głosem! oczkod

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-11-03 22:01:36)


mod-vs-spam.gif

Offline

#60 2008-11-03 23:59:41

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Znikające oceny i komentarze

Aleście poszaleli w tym temacie.
System oceniania raczej nie zostanie zmieniony. Co najwyżej w planach jest powiększenie skali ocen.
Edycji komentarzy też raczej nie będzie, z tego samego powodu co edycji postów. Unikniemy w ten sposób "zacierania" dowodów "zbrodni", a jak się komuś coś przypomni i napisze 2 koment to starczy to nam zgłosić a posklejamy razem. To zaledwie chwilka przy przeczesywaniu się przez setki dziennych komentarzy smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024