#1 2008-11-15 11:18:53

momoko_chan
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-26

Wyciąganie napisów z mkv ;(

Jestem Na ANSI od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałam się na napisanie tematu na forum oczkod. Kiedyś widziałam na waszym forum podobny temat ale już mi zniknął z oczu (albo źle szukałam ;P). Jak już zawarłam w temacie mam problem z plikiem mkv. Mam do niego napisy po polsku w pliku ass ale jakoś po włożeniu plików - i filmu i tekstu - do tego samego folderu co zawsze dawało efekt taki iż angielskie napisy znikały i były tylko same polskie, teraz jakoś z niektórymi anime się tak nie dzieje. Słyszałam o programie MKVtoolnix (w necie znalazłam tylko wersje v2.4.0 ) ale nie umiem się nim posługiwać. Czytałam na innych forach ale tam są tylko podpowiedzi do starszych wersji, których nie moge znaleść smutny Z góry dziękuje za pomoc :*

Offline

#2 2008-11-15 11:35:11

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Jeśli mają się odpalać pl suby, muszą mieć tę samą nazwę co film (pomijając rozszerzenie). Jeśli tak się nie dzieje, na pasku (obok zegarka) jest taka 'zielona strzałeczka'. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz odpowiednią pozycję z sekcji, w której 'te cosie' zaczynają się od S:.

I jednak przydałoby się poszukać nieco dłużej, bo temat był wielokrotnie poruszany.

Offline

#3 2008-11-15 11:40:05

DevilDrom
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Sam format o niczym nie świadczy, mimo że jest to MKV, to sub może być hard, co by wyjaśniało zaistniałą sytuację. Bo w przypadku gdy napisy w osobnym pliku znajdują się w tym samym folderze i mają taką samą nazwę, to automatycznie są włączane.

Możesz spróbować wyłączyć ręcznie eng sub przez playera lub ffdshow, zalezy jakich kodeków używasz i przez co są ładowane. Ale jeśli pl suby się ładują automatycznie, a eng są nadal wyświetlane, to najprawdopodobniej jest to hardsub i niczego nie poradzisz [:

Ostatnio edytowany przez DevilDrom (2008-11-15 11:41:28)

Offline

#4 2008-11-15 11:44:25

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Acha, jak ci zachodzą angielskie i polskie napisy to znaczy, że to jest hardek.
Żeby wyciągnąć napisy z softów z plików MKV:
1. Trzeba ściągnąć mkvtoolnix i go zainstalować, do tego samego folderu ściągnąć MKVextractGUI i go wypakować.
2. Włączyć   MKVextractGUI.exe, wybrać plik MKV i strumień z napisami, a na końcu dać extract lub uncat (w zależności od tego czy chcesz je wyciągnąć na stałe, czy tylko "kopie" pliku z napisami).
Tak poza tym wszystko w FAQ'u jest.

Ostatnio edytowany przez arystar (2008-11-15 11:46:39)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#5 2008-11-15 11:54:10

momoko_chan
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-26

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Dziękuje wam ślicznie :* teraz to chyba dam sobie rade oczkod

Offline

#6 2008-11-15 14:19:32

beal
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2006-01-13

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

WYCIĄGANIE NAPISÓW Z MKV

- Ściągasz mkvtoolnix instalujesz,
- ściągasz MkvExtractGUI rozpakowujesz do utworzonego folderu mkvtoolnix
- uruchamiasz MkvExtractGUI
- otwierasz interesujący cię plik
- zaznaczasz sub i dajesz extract (w folderze z filmem masz teraz napisy)
- poprawiasz skrypt (tekst)

DODAWANIE NAPISÓW W MKV

- uruchamiasz mkvmerge gui
- naciskasz add i po kolei dodajesz film, napisy
- w track zaznaczasz napisy i je opisujesz (bądź nie)
- następnie zaznaczasz Make default track
- w output filename za pomocą browse wybierasz miejsce zapisania pliku
- finał - dajesz start muxing i gotowe

Offline

#7 2009-04-30 19:14:09

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Mm taki kłopot, otóż wyciągnąłem napisy z [Exiled-Destiny]_Welcome_To_The_NHK_Ep01_(9F9B92A1) programem MkvExtractGUI, jednak te napisy są jakieś dziwne - zobacz. Najprawdopodobniej zostały one wzięte z oryginalnego dvd, a ja potrzebowałbym je w zwykłym formacie, ponieważ potrzebuje timing do tego anime.
Co mogę, w takim wypadku zrobić?

Dzięki, Sir_Ace. smile

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-04-30 20:00:09)

Offline

#8 2009-04-30 19:24:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Offline

#9 2009-04-30 20:27:59

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Wyciąganie napisów z mkv ;(

Jak masz Aegisuba to nie trzeba zbędnych programów do wyciągania ^.^ Tylko ładujesz suby wybierając plik video ;]


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024