#1 2008-12-31 17:37:16

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Problem z napisami do Wolf's Rain od Songoku

Ściągnąłem ostatnio kilka odcinków Wolf's Rain i wyjątkowo chciałem obejrzeć je z polskimi napisami, tylko że mam problem. Odcinki ściągnąłem w formatach .rmvb /.avi(stąd dokładnie) i potrzebuje zmienić ich timing, bo nie pasują do tej wersji, którą mam (Anbu & Anime-Keep). Jeśli puszczam je normalnie, to wszystko jest ok(no poza tym timingiem), ale gdy tylko zmienię timing to nie mam polskich znaków. Nie widać ich też w Aegisub, nim zacznę cokolwiek robić, no ale jak napisałem, na początku chodzą z polskimi znakami. Sprawdzałem FAQ i inne podobne tematy i wiem, że pewnie jest to problem kodowania, tylko że skoro tych polskich znaków w Aegisub nie ma od początku, to nie wiem, czy jakiekolwiek kodowanie może coś tu zmienić. Może nie mam odpowiedniej czcionki, ale od początku z kodowaniem w napisach jest coś nie tak. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł.

Offline

#2 2008-12-31 17:38:37

_Owik_
Użytkownik
Skąd: Goczałkowice
Dołączył: 2006-12-27

Odp: Problem z napisami do Wolf's Rain od Songoku

proponuje przed modyfikacją zmienić kodowanie

Offline

#3 2008-12-31 17:39:53

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: Problem z napisami do Wolf's Rain od Songoku

Spróbuj w Argisub otworzyć napisy przez "Open with charset" i ustaw kodowanie local. Po tym przesuń czas i powinno być ok.

Offline

#4 2008-12-31 17:53:11

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z napisami do Wolf's Rain od Songoku

A może ściągnij z empiku, bo to anime ma licencje?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#5 2008-12-31 18:04:30

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Problem z napisami do Wolf's Rain od Songoku

Dzięki Owik, pomogło.
Wiesz qwig, że nawet chciałem to zrobić. Zostało mi kilka złotych w portfelu, więc się nawet ucieszyłem, że będę miał okazję kupić sobie oryginalne, dobre anime, ale jak zobaczyłem ile to kosztuje (50zł za 5 odcinków), to mi się odechciało. Z chęcią wydałbym te 100zł, czy nawet 120 zł, zamiast bawić się w ściąganie, ale za całą serię, a nie za 1/3.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024