#1 2009-04-02 17:12:16

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Rekrutacja do Omoi Fansubs

ansiomoi.png

Omoi to słowo, które ma wiele znaczeń. Może ono oznaczać myśl, rozum, serce, uczucia, emocje, sentyment, miłość, oddanie, pragnienie, życzenie, nadzieję, oczekiwania, wyobraźnię i doświadczenie. Myśląc o stworzeniu grupy fansuberskiej wybrałem właśnie to słowo, gdyż reprezentuje ono pasję, ambicje i cel, który powinien przyświecać fansuberom. Czy nie zastanawiał się ktoś z was, czy nie chciałby także dawać, a nie tylko brać? Mianowicie udostępniać innym anime w odpowiedniej jakości i w rodzimym tłumaczeniu. Dołożyć wszelkich starań, aby releasy cechowała jak najwyższa jakość i aby oglądanie ich sprawiało przyjemność.

I tu właśnie wychodzę z inicjatywą do was. Chciałbym stworzyć nową grupę fansuberską i jesteście mi potrzebni.

Potrzebuję ludzi do wykonywania następujących funkcji:

- Tłumaczenie
- Korekta
- Typesetting
- Kodowanie
- Quality Check

Poniżej zamieszczam formularz rekrutacyjny, który należy wysłać do mnie na pw.

W treści proszę podać następujące dane i odpowiedzieć na poniższe pytania:

1. Pseudonim.
2. Jaką funkcję możesz pełnić?
3. Jakie programy potrafisz obsługiwać i co możesz w nich zrobić?
4. Czy umiesz obsługiwać IRC?
5. Jakie jest twoje doświadczenie? Praca w innych grupach. Praca przy napisach.
6. Jaka jest twoja znajomość języka Angielskiego? (Japoński również mile widziany).
7. Szybkość połączenia z Internetem (wysyłanie i pobieranie).
8. Czy masz czas w tygodniu?
9. Dlaczego chcesz do nas dołączyć?

Potencjalnym kandydatom oferujemy:

- przyjazną atmosferę.
- współpracę w nie konfliktowym środowisku.
- terminy dostosowane do możliwości członków grupy.
- możliwość rozwoju i nabycia doświadczenia w tym rzemiośle.
- stawianie nowych celi i realizację ambicji.
- satysfakcję z wykonywanej pracy oczkod

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy ^^

Strona grupy znajduje się pod adresem http://omoi.glt.pl

Ostatnio edytowany przez Archer (2009-04-02 20:51:01)

Offline

#2 2009-04-02 17:28:19

ufix sama
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-30

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer napisał:

Myśląc o stworzeniu grupy fansuberskiej wybrałem właśnie to słowo, gdyż reprezentuje ono pasję, ambicje i cel, który powinien przyświecać fansuberom. Czy nie zastanawiał się ktoś z was, czy nie chciałby także dawać, a nie tylko brać? Mianowicie udostępniać innym anime w odpowiedniej jakości i w rodzimym tłumaczeniu. Dołożyć wszelkich starań, aby releasy cechowała jak najwyższa jakość i aby oglądanie ich sprawiało przyjemność.

Biedaku, nie wiesz, że w grupach fansuberskich dramy są na porządku dziennym, że ludzie wręcz kipią rządzą 'wyrównywania' subów innych osób, że między grupami trwają ciągłe scysje, że wielu czerpie niekłamaną radość z gnojenia wydań innych ludzi? A najwięksi krzykacze to ci, co najmniej zrobili/wydali. Naprawdę radziłbym się zastanowić czy chcesz marnować swój czas i nerwy na taką współpracę. Ludzie, uświadomcie biadaka ^^
Powyższa wypowiedź jest zgodna z prawdą, źle ci nie życzę, ale 'od fanów dla fanów' umarło już dawno... Dziś większość karmi tylko węża próżności, jacy to oni nie są/byli wielcy...

Offline

#3 2009-04-02 17:34:00

gu4rd
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

A ja życzę powodzenia. Najważniejsze to ignorować docinki, być otwartym na sugestie i rozpiski dotyczące błędów, (których i tak nikt nie daje smile_big) a także  pasja i chęci, o których wspomniałeś w swoim poście. Róbcie suby przede wszystkim dla siebie, a potem dla fanów...

Aha, i macie całkiem przyjemną dla oka stronkę smile

Ostatnio edytowany przez gu4rd (2009-04-02 17:37:09)

Offline

#4 2009-04-02 17:34:47

Kakugane
Użytkownik
Skąd: Szczecin [KA]
Dołączył: 2007-03-31

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Olewać takich gości jak ten wyżej, zawsze się znajdą tacy jak on...


sygnaht1.png

Offline

#5 2009-04-02 17:36:46

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer - warto byś napisał co ze swojej strony macie do zaoferowania potencjalnym kandydatom xD. W każdym razie powodzenia ^^.

Offline

#6 2009-04-02 17:47:06

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

ufix sama napisał:

Biedaku, nie wiesz, że w grupach fansuberskich dramy są na porządku dziennym,

Tak?

ufix sama napisał:

że ludzie wręcz kipią rządzą 'wyrównywania' subów innych osób,

czyli chcą, aby napisy były na równym (wysokim) poziomie, ne?

ufix sama napisał:

że między grupami trwają ciągłe scysje,

Między grupami czy osobami w grupach? To wielka różnica jezor

ufix sama napisał:

że wielu czerpie niekłamaną radość z gnojenia wydań innych ludzi?

Taka natura ludzka

ufix sama napisał:

najwięksi krzykacze to ci, co najmniej zrobili/wydali.

Takim to tylko współczuć

ufix sama napisał:

naprawdę radziłbym się zastanowić czy chcesz marnować swój czas i nerwy na taką współpracę.

Na taką współpracę nikt by nie chciał marnować czasu, więc dlaczego takie "twory" istnieją?

ufix sama napisał:

Ludzie, uświadomcie biadaka ^^

Nie wiem jak ci to powiedzieć, ale dzieci nie przynosi bocian, a mikołaj to tak naprawdę przebrany ojciec (uświadomiony?)

ufix sama napisał:

Powyższa wypowiedź jest zgodna z prawdą, źle ci nie życzę, ale 'od fanów dla fanów' umarło już dawno... Dziś większość karmi tylko węża próżności, jacy to oni nie są/byli wielcy...

Ja zacząłem robić napisy nie dla fanów, tylko dla siebie, bo nie lubiłem nagrywać anime bez nich, więc co w tym złego, że "od fanów dla fanów" już nie ma?
Powodzenia, Archer okej


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#7 2009-04-02 17:48:36

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer, ja również życzę powodzenia.
Btw. będziecie się zajmować tylko hardkami?

Ostatnio edytowany przez Asan (2009-04-02 17:54:11)

Offline

#8 2009-04-02 17:50:41

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Fajna stronka. Co prawda na skrypcie php-fusion, ale schludna i przejrzysta.

Życzę powodzenia.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#9 2009-04-02 17:59:33

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Dzięki za słowa zachęty i rady.

ufix sama napisał:

Biedaku, nie wiesz, że w grupach fansuberskich dramy są na porządku dziennym, że ludzie wręcz kipią rządzą 'wyrównywania' subów innych osób, że między grupami trwają ciągłe scysje, że wielu czerpie niekłamaną radość z gnojenia wydań innych ludzi? A najwięksi krzykacze to ci, co najmniej zrobili/wydali. Naprawdę radziłbym się zastanowić czy chcesz marnować swój czas i nerwy na taką współpracę. Ludzie, uświadomcie biadaka ^^
Powyższa wypowiedź jest zgodna z prawdą, źle ci nie życzę, ale 'od fanów dla fanów' umarło już dawno... Dziś większość karmi tylko węża próżności, jacy to oni nie są/byli wielcy...

Jestem świadomy tego, że nie będzie łatwo i będą się tylko czepiać, ale mało mnie to obchodzi. Chcę coś osiągnąć i robić swoje nie zważajac na złośliwe docinki. Nie potrzebne mi są pochwały, wystarczy, że ktoś sięgnie po releas mojej grupy. Liczy się sam fakt i satysfakcja.

Pyuuu napisał:

Archer - warto byś napisał co ze swojej strony macie do zaoferowania potencjalnym kandydatom xD. W każdym razie powodzenia ^^.

Otóż oferujemy:
- przyjazną atmosferę.
- współpracę w nie konfliktowym środowisku.
- terminy dostosowane do możliwości członków grupy.
- możliwość rozwoju i nabycia doświadczenia w tym rzemiośle.
- stawianie nowych celi i realizację ambicji.
- satysfakcję z wykonywanej pracy oczkod

Asan napisał:

Archer, ja również życzę powodzenia.
Btw. będziecie się zajmować tylko hardkami?

Tak, mamy taki zamiar.

Offline

#10 2009-04-02 18:15:12

koni
Użytkownik
Skąd: EPWA [SAS][KA][Sró-chan]
Dołączył: 2006-09-10

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Również pochwalam stronkę. Bardzo estetyczna i przejrzysta.

1. Radzę wykreślić podpunkt...

- terminy dostosowane do możliwości członków grupy.

...ponieważ tylko przez krótkie trzymanie i pilnowanie terminów będziecie cokolwiek w stanie wydać.
2. Fansubbing to zło, ale lepiej to robić niż grać całymi dniami (imo).
3. Szybko nawiążcie kontakt z innymi grupami. Wtedy zobaczycie, że połowa (albo i lepiej) projektów w Polsce tworzy się przy współpracy (nie musi to być joint).
4. Od maja (jeśli pozwoli na to czas) chętnie zacznę Wam pomagać, doradzać przy różnych rzeczach.
5. Niech początkowa krytyka będzie Waszym nauczycielem i zachętą do cięższej pracy.
6. Dacie radę! :]

Z jednym się zgodzę. "Od fanów dla fanów" już praktycznie nie istnieje. Ja się stosuje do zasady: "Od fanów dla frajdy". oczkod

Ostatnio edytowany przez koni (2009-04-02 18:18:28)


Anime makes you stupid

Offline

#11 2009-04-02 18:22:14

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

ufix sama napisał:
Archer napisał:

Myśląc o stworzeniu grupy fansuberskiej wybrałem właśnie to słowo, gdyż reprezentuje ono pasję, ambicje i cel, który powinien przyświecać fansuberom. Czy nie zastanawiał się ktoś z was, czy nie chciałby także dawać, a nie tylko brać? Mianowicie udostępniać innym anime w odpowiedniej jakości i w rodzimym tłumaczeniu. Dołożyć wszelkich starań, aby releasy cechowała jak najwyższa jakość i aby oglądanie ich sprawiało przyjemność.

Biedaku, nie wiesz, że w grupach fansuberskich dramy są na porządku dziennym, że ludzie wręcz kipią rządzą 'wyrównywania' subów innych osób, że między grupami trwają ciągłe scysje, że wielu czerpie niekłamaną radość z gnojenia wydań innych ludzi? A najwięksi krzykacze to ci, co najmniej zrobili/wydali. Naprawdę radziłbym się zastanowić czy chcesz marnować swój czas i nerwy na taką współpracę. Ludzie, uświadomcie biadaka ^^
Powyższa wypowiedź jest zgodna z prawdą, źle ci nie życzę, ale 'od fanów dla fanów' umarło już dawno... Dziś większość karmi tylko węża próżności, jacy to oni nie są/byli wielcy...

A skąd Ty wiesz, jak jest w grupach fansuberskich, Ufix? smile Aha, i popraw tego wstrętnego babola, bo się czytać nie da: "czy" w Twoim poście wprowadza zdanie podrzędne i winien je poprzedzać przecinek! oczkod


"Skazany na zajebistość"

Offline

#12 2009-04-02 18:37:30

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Thx za rady, a wszelkie rady i pomoc mile widziane.

Koni jak coś to zapraszam na gg.

Ostatnio edytowany przez Archer (2009-04-02 18:37:52)

Offline

#13 2009-04-02 18:43:09

koni
Użytkownik
Skąd: EPWA [SAS][KA][Sró-chan]
Dołączył: 2006-09-10

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer, w maju, teraz nawet nie ma sensu, a jak jest, to boję się, że przypadkiem podejmę się kolejnego projektu, co przy obecnej sytuacji równa się śmierć na uczelni.

Zjadacz, zapomniałeś chyba o tym babolu:

kipią rządzą

XD

Ostatnio edytowany przez koni (2009-04-02 18:43:56)


Anime makes you stupid

Offline

#14 2009-04-02 18:48:25

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

koni napisał:

Zjadacz, zapomniałeś chyba o tym babolu:

kipią rządzą

XD

LOL smile_lol


"Skazany na zajebistość"

Offline

#15 2009-04-02 19:10:22

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

A propo, członek mojej grupy płci żeńskiej, powiedziała, że będzie buziaki rozdawać na spotkaniu grupy oczkod jezor

Ostatnio edytowany przez Archer (2009-04-02 19:10:44)

Offline

#16 2009-04-02 19:13:15

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer napisał:

A propo, członek mojej grupy płci żeńskiej, powiedziała, że będzie buziaki rozdawać na spotkaniu grupy oczkod jezor

A wiesz, że takie rzeczy bez fotek przed rekrutacją  nie przechodzą? smile

Ostatnio edytowany przez qwig (2009-04-02 19:13:55)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#17 2009-04-02 19:15:10

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

No to zaraz koleżankę poprosimy o fotkę xD

Offline

#18 2009-04-02 19:15:35

Shelly
Użytkownik
Dołączył: 2008-11-14

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Jeśli się nikt nie zgłosi, to jutro dacie ofertę na darmowy stosunek z dowolną osobą z waszej grupy?

Offline

#19 2009-04-02 19:17:52

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Archer napisał:

No to zaraz koleżankę poprosimy o fotkę xD

Małe szanse, że da ci aby pochwalić się tym publicznie...


tmpdk.png

Offline

#20 2009-04-02 19:21:00

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Rekrutacja do Omoi Fansubs

Shelly napisał:

Jeśli się nikt nie zgłosi, to jutro dacie ofertę na darmowy stosunek z dowolną osobą z waszej grupy?

Taa, pomarzyć dobra rzecz, co? szpan Nie jesteśmy zdesperowani, a poza tym zakładam grupę fansuberską, a nie burdel. Tak nawiasem ktoś tu się na żartach nie zna brecht

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024