#321 2009-12-14 15:24:43

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Diamond, przeczytaj pierwszy post tego tematu. O karach nic nie pisałem (a zawsze daję info w takich wypadkach), więc nie wyolbrzymiaj. Chcesz sobie ponarzekać na moderację, czy też na mnie, załóż topik.
Co do forum - jest postawione, działa od dłuższego czasu, wszyscy wiedzą jakie jest i nic się na razie w tej sferze nie zmieni. Są topiki do zgłaszania błędów, popsioczyć można sobie choćby tutaj, nie mówiąc o założeniu osobnego topiku z propozycjami. Nie widzę sensu pchania wszystkiego w jedno miejsce, tym bardziej że nazwa tematu jasno określa, co jest w nim poruszane. Więc tak, forum jest dla mnie osobnym zagadnieniem.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#322 2009-12-22 01:15:30

Sanzoku
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Na pewno wszyscy znają portal napisy24.pl - tam znajduje się taka podstrona, gdzie pokazane są etapy tłumaczenia poszczególnych filmów/seriali. Myślę, że i tutaj by coś takiego się przydało. Opcja fajna i ludzie by też wiedzieli kiedy mniej więcej mogą się spodziewać gotowego tłumaczenia. Więcej tutaj: http://napisy24.pl/tlumaczenia/ - jeżeli nie macie tam konta to moge zrobić screena.

Offline

#323 2009-12-22 01:30:52

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Gdzieś ten pomysł już był rozpatrywany w tym temacie, jak sie nie mylę, choć sam przychylam się do realizacji tego pomysłu, bo już nie będzie notorycznego pytania,"a kiedy będzie następny odcinek".


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#324 2009-12-22 01:37:20

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Yagami_Raito8920 napisał:

Gdzieś ten pomysł już był rozpatrywany w tym temacie, jak sie nie mylę, choć sam przychylam się do realizacji tego pomysłu, bo już nie będzie notorycznego pytania,"a kiedy będzie następny odcinek".


Ja kiedys założyłem odzielny temat
http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=253845

Offline

#325 2010-01-26 18:42:24

by_ikar
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-10

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Nie chciałbym się powtarzać, ale przebrnąć przez te 17 stron postów nie jest proste i można dostać palpitacji serca..

Mimo wszystko chciałem jednak napisać/zapytać się czy macie już jakieś propozycje odnośnie wyszukiwarki? Zdaje sobie sprawę że to właśnie szukajka najbardziej pochłania moc obliczeniową, zwłaszcza kiedy baza danych staje się coraz większa. Dla tego chciałbym zaproponować (mam nadzieje ja pierwszy w tym temacie) wyszukiwarkę która buduje swój index i wyszukiwanie polega na przeszukaniu właśnie tego indexu i zwróceniu identyfikatorów dzięki czemu można budować zapytania i są to już bezpośrednie zapytania a nie przeszukiwanie pełno textowe którychś z pól. Sam właśnie coś takiego robię dla swojej strony mimo że moja baza to niecałe 120mb, sądzę że ansi ma o wiele większą z uwagi na zewnętrzne forum które dobrze wiem jak pochłania wielkość bazy danych.

Fajnie sprawdza się (podobno bo wiele osób go wychwala) sphinix (może ktoś słyszał, może nie..). Strona projektu: http://www.sphinxsearch.com/ i jakaś polska "instrukcja" jak zrobić własną wyszukiwarkę: http://webhosting.pl/Sphinx.zbuduj.wlas … arke.w.PHP nawet twitter korzysta ze sphinixa więc coś musi w nim dobrego być smile

Jeżeli pomogłem to fajnie, jeżeli nie to skasować posta w cholerę smile

Offline

#326 2010-03-09 18:26:52

SevenMaster
Użytkownik
Skąd: ポズナン
Dołączył: 2008-07-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Pewnie było, ale jeśli nie, to można przy aktualizacji napisów zrobić menu z wyborem, czego aktualizacja dotyczyła (np. dodanie synchro, poprawa błędów, dodanie czcionek itd.)...

Offline

#327 2010-03-09 19:56:03

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Przy aktualizacji trzeba będzie napisać, dlaczego smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#328 2010-03-09 20:49:07

SevenMaster
Użytkownik
Skąd: ポズナン
Dołączył: 2008-07-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czy nie lepiej wprowadzić menu z najczęstszymi przypadkami aktualizacji + opcja inne, przy której można by opisać pozostałe wprowadzone zmiany czy tam jakiś swój komentarz? Załóżmy, że pod opisem napisów powstawałaby lista, np.:

-------------------------------------------------------------
Aktualizacja nr 01 | 01.01.10
* dodanie nowych synchronizacji
         # [gg] Baka to Test to Shokanju - 01 [D64D0665].mkv
* dodanie nowych czcionek
* inne: poprawiłem synchro do Leoparda, bo po eyecatchu spóźniało się o pół sekundy. ;p

No i tłumacz miałby wtedy większą wygodę, bo wszystkiego nie musiałby sam pisać, jedynie w opcji inne, resztę zaznaczałby sam (ew. przy nowych synchronizacjach musiałby wpisać nazwę grupy).
Niestety, nie wiem, jak zaawansowane są prace, czy warto tak robić, bo skoro macie już koncepcje gotową, to po co... Ale pomyślcie, bo wydaje mi się, że jednak warto. Zresztą łatwiej byłoby znaleźć każdemu potrzebną informację w takiej punktowanej rozpisce, niż w tekście pisanym przez większość na odpieprz... ;p

Offline

#329 2010-03-09 21:07:27

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Hmm... na razie skupiamy siły by projekt na nowo ruszył (bo stanęło mu się ostatnio). Na starcie będzie miał podstawowe funkcjonalności. Na nowe rzeczy/poprawki będzie czas po premierze.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#330 2010-03-09 21:11:47

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Kane napisał:

Hmm... na razie skupiamy siły by projekt na nowo ruszył (bo stanęło mu się ostatnio). Na starcie będzie miał podstawowe funkcjonalności. Na nowe rzeczy/poprawki będzie czas po premierze.

A jakieś terminy na tego typu zabawy już macie? Czy na razie wszystko na poziomie czysto teoretycznym?


tmpdk.png

Offline

#331 2010-03-10 08:26:04

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Większość podstawowych funkcjonalności jest zrobiona, ale w wersji alpha smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#332 2010-03-10 12:24:53

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

to ja sie pisze na alfa-testera smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#333 2010-03-10 17:16:41

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Dziś/jutro wieczorem będziesz mógł zostać beta-testerem forum w wersji 1.4 RC1 :]


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#334 2010-03-26 20:10:03

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

A padł już może pomysł z szukajką userów zarówno na głównej jak i na forum? Czasem sobie człowiek przypomni, że ma do kogoś biznesa, no i się musi przekopywać przez ten cały katalog użytkowników, żeby móc wysłać mu PW. Zdrowe toto nie jest. oczkod

Offline

#335 2011-02-19 04:49:23

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Bardzo przydała by się możliwość poprawiania napisów kogoś innego, osoba która pobiera może wybrać wersję oryginalną lub poprawioną.

+poprawione napisy mogły być dalej poprawiane przez innych
+można by dodać wersję pod inne synchra
+każda wersja mogła by być dodatkowo oceniana
+autor może wyłączyć możliwość wprowadzania poprawek
+zniknął by problem kopiowania napisów żeby coś zmienić
-napisy mogły by więcej ważyć na serwerze

Ostatnio edytowany przez skynet (2011-02-19 05:00:08)

Offline

#336 2011-02-19 04:53:09

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Przemyśl to sobie dokładnie oczkod
Nie chce mi się teraz rozpisywać, więc ujmę to zwarcie: baka baka

Offline

#337 2011-02-19 04:59:08

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Co ci nie pasuje?
Przecież tak działa system kontroli wersji, np. Git czy SVN i IMHO jest to genialne, nie trzeba czekać aż autor łaskawie zaktualizuje napisy[oczywiście można je sobie lokalnie poprawić, ale musi to robić każda osoba].

Ostatnio edytowany przez skynet (2011-02-19 04:59:19)

Offline

#338 2011-02-19 07:36:54

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Krótka odpowiedź: tutaj autor decyduje, jak wyglądają jego napisy. Nie podobają Ci się, masz dwie opcje: 1. poprawiasz sobie sam; 2. wysyłasz autorowi wypiskę. Podobnie z synchrem, jeśli autor jest nadal aktywnym, napisz do niego; jeśli napisy są stare, autor nieaktywny, wstaw paczkę z synchrem. Gdzieś już było to rozważane, może i w tym temacie. Poszukaj sobie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#339 2011-02-19 09:13:05

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Quithe napisał:

Krótka odpowiedź: tutaj autor decyduje, jak wyglądają jego napisy.

Dlatego napisałem żeby dać opcję czy inni mogą dodawać poprawki czy nie[np. grupy tłumaczące na pewno to wyłączą bo są w stanie utrzymać jakość].

Aktualnie wszystko jest porozrzucane.
Poza tym skoro "od fanów dla fanów" to dlaczego nie dać możliwości poprawek.

Według mnie jakość napisów powinna się poprawić.

Offline

#340 2011-02-19 09:49:20

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

"Od fanów dla fanów" nie jest równoznaczne z "róbcie z moimi napisami, co chcecie". Poza tym jeśli kilka osób zacznie poprawiać suby jakiejś osoby wg własnego widzimisię, wyjdzie z tego jeszcze większy gniot, który może mieć niewiele wspólnego z oryginałem.
Generalnie, tutaj to nie przejdzie. Weźmy dla przykładu Twój post, nie wiesz, co to przecinek. Zaczniesz wstawiać i usuwać interpunkcję i będzie jeszcze gorzej.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024