#1 2009-05-05 21:44:12

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

[Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Higurashi no Naku Koro ni
Anidb

Tak sobie myśląc, wpadłem na dziwny, ale zarazem fajny pomysł. Byłby to Event, ale nie taki jaki znamy z Anfo (A-E), byłoby to coś zupełnie innego. Owszem, byłaby to współpraca, ale nie na zasadzie losowania epka, czy innych pierdół, tylko współpraca indywidualna (każdy by się do czegoś zgłosił i by się projekt wydało wspólnymi siłami). Dlaczego akurat Higurashi no Naku Koro ni? Dlatego iż jest to seria dobra, a dla niektórych bardzo dobra, wręcz pozycja kultowa. Miałem to kiedyś w planach, jednak w pojedynkę w życiu bym tego nie skończył (poza tym ja nie nadaję się do tak poważnych serii - do tego potrzeba kogoś, kto potrafi wczuć się w klimat grozy i przełożyć go na tekst), a od czasów akatsuki zależy mi na wydaniu jej (również i do tej grupy będzie zawarta pewna prośba), a jak znamy życie, oni nie pałają zbytnio chęcią zakończenia projektu (ani nawet ruszenia go) - stąd właśnie pomysł Eventu.

O projekcie:
Lider projektu: KiRA
Tłumaczenie: lb333 pozwolił w ostateczności wykorzystać swoje suby
Korekta: KiRA, ktoś jeszcze?
Timing: Potrzebna osoba
Typesetting: KiRA, Bakura
Efekty: Bakura
Karaoke: Bakura
Kodowanie: KiRA (prosto z DVD-ISO)
Quality Check: Hikari-chan, Rein

Dane Techniczne:
Video: 848x480, x264
Audio: AAC+, 128 kbps, 2.0ch
Źródło: DVD-ISO R2J (DVD9 - nie żaden tani reencodowany shit z ADC)

Work rawy i skrypty zapewniam ja. Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne, wyniknęłyby jakieś niejasności to piszcie do mnie.

Małe info odnośnie doboru tłumaczy: Nie jest nigdzie napisane, że jedna osoba musi przetłumaczyć całe anime. Tłumacze mogą się zmieniać co rozdział (w sumie 6 rozdziałów), robić jeden, potem kolejny może tłumaczyć kto inny, zaś jeszcze następny może tłumaczyć pierwsza osoba (I R, II R - kto inny, III R = I R), do wyboru do kolory, jednak żeby nie było zamieszania prosiłbym o napisanie i dogadanie się na forum co wybranego rozdziału, ja wraz z innymi forumowiczami zdecydujemy czy osoba się nadaje czy nie. Jak już pisałem wcześniej - wprawa i doświadczenie musi być.

Prosiłbym o nie krytykowanie pomysłu, o nie krytykowanie anime (spam, flejm itd.) oraz zgłaszanie się na wolne miejsca (cóż, ja nie Xellos, żebym do krótkich oavek ludzi szukał xD , ja tu z 26-odcinkowcem wyskoczyłem xD)

Główny temat na fansubs.pl

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-05-05 21:45:09)

Offline

#2 2009-05-05 21:55:49

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

to ja tylko od siebie napisze, ze pomysl mi sie spodobał, gdyż serie tą naprawde lubie i taki "rarytas" byłby mile widziany smile. Powodzenia w projekcie ! smile

Offline

#3 2009-05-05 22:35:27

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Jak wydacie ten projekt to będziecie moim guru^^ Kocham to anime, pomijając to, seria i tak zasługuje na hardsuba. Trzymam kciuki.

Offline

#4 2009-05-06 07:31:07

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Mam nadzieje, ze lepiej ci ten projekt pojdzie niz Higurashi KAI, ktorego robiłes z nami ;>
Bo miałes małe opoznienia z kodowaniem, po roku wydalisci.. mozna owiedizec, połtora odcinka w DVDRip xD

W kazdym razie powodzenia ;0

Offline

#5 2009-05-06 13:50:47

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Szczerze? Dla was Kai robiłem ot tak sobie, główną wagę przykładałem i przykładam dla wydania KA. A tą serię chce robić na boku, ale to jak się ludki pozgłaszają, kompetentne ludki.

Offline

#6 2009-05-06 23:32:33

Mirelevendel
Zbanowany
Skąd: ~Baka no Mu~su|Wrocław
Dołączył: 2009-04-18

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Mogę pomóc przy ts & efektach. smile

Offline

#7 2009-05-12 16:20:37

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Jak wam nie przeszkadza, że będę robiła po 1 odcinek dziennie, to mogę zrobić Quality Check.


hikarisignl3.jpg

Offline

#8 2009-05-19 21:38:57

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Hikari-chan, jak się znasz na rzeczy to biorę cię do QC smile

Offline

#9 2009-05-20 07:28:23

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

_KiRA napisał:

Hikari-chan, jak się znasz na rzeczy to biorę cię do QC smile

Raczej się znam. smile_big
Czekam na pierwsze epki. ^^


hikarisignl3.jpg

Offline

#10 2009-05-20 11:52:14

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Chwilę poczekasz. Na razie ekipa nie jest zebrana, tłumaczenia brak, a prace są dalej anieżeli bliżej. Poza tym mam inne priorytety. Sam wszystkiego nie będę robił bo do usranej śmierci się nie wyrobię.

Offline

#11 2009-05-20 12:59:24

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Może pomogę smile_big
Qc czy coś xD
Zobaczę jak się osiedle za Wielką Wodą...

Ostatnio edytowany przez Rein (2009-05-20 13:00:26)

Offline

#12 2009-07-02 18:52:54

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Dobra, już się zaczynają pytania typu, "co z projektem?", więc małe info by się przydało.

Tłumaczenie - wezmę to co lb333 naskrobał i poprawię, do reszty epków nadal przydałby sie ktoś kompetentny;
Timing - brak
Efekty - hmm, co do zapowiedzi, to joruss dał mi porzadnego tutka, jak to zrobić, więc może kiedyś się tym zajmę, aczkolwiek przydałaby się jakaś rezerwa;
Karaoke - joruss dał mi pliczek do overlaya, jednakże w romie są błędy, no i kara się już nieco zestarzało. Poza tym rozmawiałem z Bakurą na ten temat no i powiedział że jak co to pomoże.
Korekta - ktoś mógłby się jeszcze zgłosić

To tyle jeśli chodzi o braki w ekipie. Póki się nie skompletuje składu, projekt zostaje zamrożony.

Offline

#13 2010-01-29 14:01:46

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Projekcik lekko ruszył z miejsca (nie ma co dłużej zwlekać). Zgrzyta wcięło jakieś pół roku temu, więc za tłumaczenie od 4 epa pewnie ja się zabiorę - bo nikogo innego nie znalazłem, i nie zamierzam szukać, bo potem są niekończące się przedłużania. Ponadto przydałby się ktoś do korekty jeszcze (sam swoich subów korektorował raczej nie będę :< ). Efektami, jak mi kiedyś obiecał, zajmie się Bakura, jednocześnie rezygnuje z tych dupereli z zapowiedzi - no chyba, że ktoś jest naprawdę chętny i jest w stanie mi to w miarę szybko zrobić. Jak ktoś zna afx'a to mogę nawet tutka podesłać - ja się wszystkim zająć nie mogę z racji braku czasu. Poza tym wciąż poszukiwana jest osoba do timingu. Koniec raportu.

Offline

#14 2010-09-12 22:48:42

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

I jak tam ten projekt? Wyjdzie czy też nie? Bo się czeka i czeka i nie można się doczekać, choć nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam aż wydacie pl hardka.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#15 2010-09-12 23:24:44

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Te Jubei, nudzi ci się. Dopiero co wróciłem i jeszcze nie pozałatwiałem własnych spraw. Może zrobię, może nie zrobię.  Jak mi się zachce. Fansubbing nie jest żadnym priorytetem, że musze to robić i nic innego. To jest hobby i nic poza tym. Na razie mam co innego na głowie niż Fansub. Zamiast wyszukiwać coraz to nowe niedokończone projekty, lepiej zacznij się martwić o swoje.

Offline

#16 2010-09-12 23:27:04

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

_KiRA napisał:

Te Jubei, nudzi ci się. Dopiero co wróciłem i jeszcze nie pozałatwiałem własnych spraw. Może zrobię, może nie zrobię.  Jak mi się zachce. Fansubbing nie jest żadnym priorytetem, że musze to robić i nic innego. To jest hobby i nic poza tym. Na razie mam co innego na głowie niż Fansub. Zamiast wyszukiwać coraz to nowe niedokończone projekty, lepiej zacznij się martwić o swoje.

Nie, nie nudzi mi się, bo już wspominałeś przed wyjazdem, że w tym roku zostanie prawdopodobnie wydane, na co mam nadzieję i dlatego też się tak dopytuję,bo jak wspomniałem czekam na to.

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2010-09-12 23:28:10)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#17 2010-09-12 23:28:35

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Powiem tyle, sam z tłumaczeniem nie wyrobie (ze wszystkim), nawet jakbym chciał to musiałbym nie robić nic innego tylko dzień w dzień tłumaczyć. A niestety to jest nierealne. Tak więc nie ma tłumacza, nie ma postępów. Dla mnie priorytet na dzień dzisiejszy to Elfen Lied i Seto no Hanayome.

Całe wakacje byłem poza kompem, więc nawet nie miałem jak. Gdybym nie pojechał to bym może i się wyrobił, a tak to jestem 3 miechy w plecy.

Offline

#18 2010-09-12 23:33:39

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

A co tam jest, samo tłumaczenie czy też timing też brakuje?
Bo w ostateczności mogę się zająć timingiem jeśli przyśpieszy to prace, ale tylko i wyłącznie timingiem.
A zresztą jak coś to podaj gg i tam napisz jak będziesz chciał pomoc z tym xD

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2010-09-12 23:34:15)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#19 2010-09-13 00:10:47

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

A co tam jest, samo tłumaczenie czy też timing też brakuje?

Timing w ostateczności można wziąć z relków od Exiled Destiny - da się oglądać, ale wymaga poprawek tak czy siak (bo są myślniki i inne pierdoły)
Brakuje tłumaczenia do ponad połowy serii, a reszcie trzeba przeprowadzić korektę i przerobić na ASS.
Efekty to nic strasznego, nie muszą być uber, ale są rzeczy (np. notatki) które trzeba jakoś podpisać.


A zresztą jak coś to podaj gg i tam napisz jak będziesz chciał pomoc z tym xD

Masz moje gg.

Offline

#20 2010-09-13 00:20:41

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: [Mró-Event] Higurashi no Naku Koro ni - nabór do projektu!

Timing w ostateczności można wziąć z relków od Exiled Destiny - da się oglądać, ale wymaga poprawek tak czy siak (bo są myślniki i inne pierdoły)
Brakuje tłumaczenia do ponad połowy serii, a reszcie trzeba przeprowadzić korektę i przerobić na ASS.
Efekty to nic strasznego, nie muszą być uber, ale są rzeczy (np. notatki) które trzeba jakoś podpisać.

Tego nie roszę, nie ma bata ;p

Masz moje gg.

Gdybym miał, to bym go nie chciał ;p

[Ciach] - Edytował KiRA


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024