#1 2009-05-31 02:07:44

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Dwie wersjie napisów (ass)

Witam, ostatnie czasy jestem poirytowany poziomem napisów. Mianowicie chodzi mi o to, że napisy ASS, są przepchane efektami.

Napisy jakie się udostępnia (W pliku .ass), powinny mieć jedynie:
- Czcionka (ładnie dobrana)
- Kolorystyka (tak by pasowała)
- Obramowanie (zjadliwe)
- Przypisy
I takie właśnie wersje byłyby wystarczające, by dawać na stronę.

I całkiem nie potrzebne jest dawanie w napisach takich efektów jak:
- Przenikanie
- Skakanie
- Migotanie
- Rozmazywanie
- Przesuwanie
- i od cholery innych

O co mi chodzi ? A o to że napisy wydawane w plikach .ass, powinny być ograniczone do tego co wyżej(pierwsza lista). Nie wiem jaki sens jest odpalać anime o parametrach 1440x900 MKV H264, co same anime zżera mi 15% procesora, a po włączeniu napisów "dopakowanych" już zjada 100% i film chwilami muli.

Dopakowane wersje można by umieszczać w Hardkach (AVI), tak aby wszystkie efekty itp. były wmontowane w film. Następnie takie hardki umieszczało by się na MegaUpload(obecnie najlepszy serwer do przechowywania plików), albo własnych ftp. W żadnym wypadku na Torrentach, takie to wygasają po 1 max 2 miesiącach.

No to możecie mnie za ten temat zjeść. Lecz teksty typu, "masz słaby komputer i tyle", lub "zainstaluj to i to", są całkowicie niepotrzebne, a dlatego że po wyłączeniu "dodatkowych" efektów działa wszystko ładnie.

487414.png

Ostatnio edytowany przez zmora150 (2009-05-31 02:15:55)

Offline

#2 2009-05-31 02:33:05

Hitsuga
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-02

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Dobre napisy w .ass nie powinny zawierać ściśle określonej liczy rzeczy, ale po prostu dobrze komponować się z danym anime ;] Owszem, w niektórych efekty dodatkowe są napchane na chama (aby więcej) i nijak pasują do anime, ale w części bardzo ładnie to wygląda.

Offline

#3 2009-05-31 02:36:49

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

zmora150 napisał:

Napisy jakie się udostępnia (W pliku .ass), powinny mieć jedynie:

(...)

O co mi chodzi ? A o to że napisy wydawane w plikach .ass, powinny być ograniczone do tego co wyżej(pierwsza lista).

(...)

Następnie takie hardki umieszczało by się na MegaUpload(obecnie najlepszy serwer do przechowywania plików), albo własnych ftp. W żadnym wypadku na Torrentach, takie to wygasają po 1 max 2 miesiącach.

Jeszcze jakieś złote rady, mistrzu?

Był już o tym kiedyś temat i w sumie nic konkretnego z niego nie wynikło. Nie możesz zabronić ludziom umieszczania jakichś efektów w ich subach, mimo że Ci się to nie podoba. Ludzie używają formatu ass właśnie dlatego, że mogą się w nim pobawić, a to, że niektórzy przeginają... cóż, ich sprawa. Ja też nie lubię kolorowych pierdółko-gówienko-subów z gwiazdkami, ale nie sądzę, żeby ten temat sprawił, iż ludzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle przestaną w ogóle dawać jakiekolwiek efekty w napisach.

BTW: A gdzie Twoje "Pozdrawiam Zmora"? Smutno mi bez tego smutny


"Skazany na zajebistość"

Offline

#4 2009-05-31 02:49:13

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Zjadacz napisał:

BTW: A gdzie Twoje "Pozdrawiam Zmora"? Smutno mi bez tego smutny

Zapomniałem o tym smile

No ale po kiego robić przykładowo Opening przepakowany, którego z tymi "efektami" nie da się obejrzeć i trzeba napisy wyłączyć by nacieszyć się OPem ?

Do tego nikomu nie zabraniam robienia koglu-moglu z napisów może je dawać jako plik "czytaj to" w którym byłby link do Hardka w AVI, jak by MKV to na to samo by wyszło co plik osobno.

Nieraz efekty w napisach są świetne, innym razem są tak przepchane, że wyglądają jak ten filmik w necie "oglądasz, cisza, a tu nagle dziwna morda wyskakuje".

Po prostu mnie ostatnio irytuję to że napisy w ASS, zjadają więcej zasobów peceta niż gry takie jak Fallout 3, albo Dead Space ^^

No to tyle z mojego cd.

Pozdrawiam Zmora

Offline

#5 2009-05-31 08:55:01

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

zmora150 napisał:

jak by MKV to na to samo by wyszło co plik osobno.

Niby jak na to samo? W większosci wypadków MKV ma w sofcie tylko napisy (tak same napisy, za którymi tak tutaj płaczesz), zaś efekty są wrenderowane. Już nie mówiąc o tym, że przecież MKV też może być hardsubem.


zmora150 napisał:

Do tego nikomu nie zabraniam robienia koglu-moglu z napisów może je dawać jako plik "czytaj to" w którym byłby link do Hardka w AVI

Z jednej strony piszesz, że nie zabraniasz im robienia tego tzw "koglu-moglu", a z drugiej strony piszesz, żeby takich subów nie wstawiali na ANSI, tylko robili hardsuby. Zaprzeczasz sam sobie.

Tak kończąc sprawę, jakby nie robić efektów w ogóle, to w sumie po co korzystać z formatu ASS? W takim wypadku starczyłby chyba SubRip, do samego tekstu nadaje się idealnie. Do tego te boskie, pełne wewnętrznej, jak i zewnętrznej czystki, białe napisy oczkod.
(Chyba że inaczej ustawisz sobie w opcjach odtwarzacza, ale w to nie wnikam)

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2009-05-31 08:55:33)

Offline

#6 2009-05-31 09:15:16

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Z mkv chodziło mi o to że byłoby tak samo jak z osobnymi napisami od filmu.

Takie napisy jak są udostępniane na ANSI, powinny mieć to co wypisałem u góry i nic więcej...

Może tobie pasuję że film sam zjada ci troszkę zasobów komputera, a po odpaleniu napisów już więcej niż nie jedna z nowych gier -_-

I co za problem zrobić hardsuba, jak napisy by były?? Bo umieszczać te pełno efektów w napisać takich luzem, to tak czy siak nie ma sensu... Ja przy wielu anime, w praktycznie muszę przesuwać cały OP i ED, bo zazwyczaj tyle nawalą efektów że się nie da tego obejrzeć.

I nie piszę że ASS to zły format, ja jak mam do wyboru kilka formatów i jest tam ASS to go zawsze wybieram, niestety ostatnie czasy te efekty co są dodawane, zmuszają mnie do ręcznego ich usuwania, co już psuję przyjemność oglądania.

Przypisy w ass są dobre, czcionki rożne również robra rzecz, kolory też, outline również, czasem cień też się nadaje. Ale no bez przesady... aby plik o wadze 40 kB zżerał mi 100% zasobów komputera, więcej niż np. Dead Space ?

A jak osoby wydające taki ASS chcą by ktoś oglądający dostał oczopląsu i spazmy z napadami szaleństwa, to może bez problemu takie napisy połączyć z plikiem AVI i będzie miał przynajmniej wiedzę, że fan oglądający te napisy będzie oglądał je na takiej jakości wideo co tłumacz.

To tyle... idę spać bo już nie widzę co piszę ^^


Pozdrawiam Zmora

Ostatnio edytowany przez zmora150 (2009-05-31 09:29:30)

Offline

#7 2009-05-31 09:54:53

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Zmora, no o 9 to już faktycznie należałoby spać o.o... albo wstawać xD... To nie zdrowe, mój drogi, tak nie spać całymi dniami :3, chyba że praca zmusza xD (znaczy nadal pozostaje to niezdrowe, ale praca to praca xP).
Myślę, że większość osób, które zamieszcza napisy przepakowane efektami, doskonale zdaje sobie sprawę, co jak i gdzie... i robią to z tak naprawdę bliżej-nie-znanego powodu (najprawdopodobniej by się pochwalić swoimi umiejętnościami, a nie chce im się hardków robić) i nie przekonasz ich, że pomysł najlepszym nie jest, więc najlepiej - darować sobie. Zresztą, mam dla Ciebie dobrą radę, która rozwiąże Twój problem - wyłącz renderowanie efektów ass, problemów mieć już nie będziesz ^^.

Offline

#8 2009-05-31 11:24:08

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

zmora150 napisał:

Napisy jakie się udostępnia (W pliku .ass), powinny mieć jedynie:
- Czcionka (ładnie dobrana)
- Kolorystyka (tak by pasowała)
- Obramowanie (zjadliwe)
- Przypisy
I takie właśnie wersje byłyby wystarczające, by dawać na stronę.

Mogę mówić Ci cześć, czy koniecznie musi być dzień dobry?

zmora150 napisał:

I całkiem nie potrzebne jest dawanie w napisach takich efektów jak:
- Przenikanie
- Skakanie
- Migotanie
- Rozmazywanie
- Przesuwanie
- i od cholery innych

Równie zbędny jest:
- Telewizor z obsługą 1080p
- Samochód z mocą 500KM i 4,5L silnikiem Hemi
- Rower który kosztuje 10k zł
- Równie zbędne jest oglądanie anime
Są tacy co to mają lub robią, wiec skończ pierniczyć takie farmazony bo aż mnie rusza takie coś...

Przeszkadza Ci? To powyłączaj efekty i już... Nie musisz tu płakać i smarkać się, jaki to świat jest okrutny, jak to Cię krzywdzi robiąc tak potwornie przepakowane napisy...

zmora150 napisał:

Może tobie pasuję że film sam zjada ci troszkę zasobów komputera, a po odpaleniu napisów już więcej niż nie jedna z nowych gier -_-

Znajdź mi napisy które będą bardziej PC-żerne niż:
- GTA IV (full detal)
- Crysis (j/w)


Ja mam E7400 w domu i GeForce 9800 GT 1GB, 4GB RAM... I no jakoś nic mi nie kicało po ekranie jak oglądałem anime... A GTA IV owszem kicało i czasami niemiłosiernie gęsto i wolno.

Ostanie pytanko:
No, co Ci to ku**a przeszkadza? Bo ja Cię człowieku nie rozumiem, nie pasuje nie oglądaj. Nie podoba Ci się VW Golf, to go nie kupujesz i nim nie jeździsz, nie podoba Ci się blondynka to się weź ślub z brunetką o.O

Pozdrówki Luk4S

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-05-31 11:27:02)


FluxBB bbcode test

Offline

#9 2009-05-31 11:51:02

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

I o co tak się spinacie? Nie podoba mu się, więc ma prawo wyrazić swoje zdanie. Od tego jest forum. Nie trzeba zaraz rzucać się na zmorę bo ma inne zdanie niż wy.

Nie musisz tu płakać i smarkać się, jaki to świat jest okrutny, jak to Cię krzywdzi robiąc tak potwornie przepakowane napisy...

Luk4S z całym szacunkiem, po raz kolejny się przyczepię do ciebie, ale ty akurat nie powinieneś o tym pisać.

Znajdź mi napisy które będą bardziej PC-żerne niż:
- GTA IV (full detal)
- Crysis (j/w)

Czy on napisał, że to bardziej obciąża zasoby niż każda z nowych gier?

Ja mam E7400 w domu i GeForce 9800 GT 1GB, 4GB RAM... I no jakoś nic mi nie kicało po ekranie jak oglądałem anime... A GTA IV owszem kicało i czasami niemiłosiernie gęsto i wolno.

Może nie oglądałeś z tymi samymi napisami co zmora.

No, co Ci to ku**a przeszkadza? Bo ja Cię człowieku nie rozumiem, nie pasuje nie oglądaj.

Ja nie rozumiem czemu zaraz sprowadzasz dyskusję do takiego poziomu. Nie mam nic do ciebie osobiście, tylko momentami denerwuje mnie sposób, w jaki chcesz dyskutować.

Ostatnio edytowany przez Aurius (2009-05-31 12:09:45)

Offline

#10 2009-05-31 12:06:10

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

I o co tak się spinacie? Nie podoba mu się, więc ma prawo wyrazić swoje zdanie. Od tego jest forum. Nie trzeba zaraz rzucać się na zmorę bo ma inne zdanie niż wy.

Dobrze pan prawisz ^^.

Ja nie rozumiem czemu zaraz sprowadzasz dyskusję do takiego poziomu. Nie mam nic do ciebie osobiście, tylko momentami denerwuje mnie sposób, w jaki chcesz dyskutować.

Tylko tu problem polega na tym, że 90% osób taki sposób dyskusji wybiera... bo tak jest najłatwiej ^^. Ale może chociaż jednego się nawróci?

Offline

#11 2009-05-31 12:36:40

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Aurius napisał:

Ja nie rozumiem czemu zaraz sprowadzasz dyskusję do takiego poziomu. Nie mam nic do ciebie osobiście, tylko momentami denerwuje mnie sposób, w jaki chcesz dyskutować.

Na to Ci z wielką chęcią odpowiem. Ponieważ moje krótkie 18 letnie życie mnie nauczyło, że do wieluuu... naprawdę wielu inny sposób nie przemawia.

Aurius napisał:

Czy on napisał, że to bardziej obciąża zasoby niż każda z nowych gier?

A czy ja wymieniłem każdą nową grę? Wymieniłem te z nawet zeszłego roku jak GTA IV, a Crysis jest z 2k7 więc... Taki nowy to on nie jest, a potrafi zagiąć niejednego bydlaka za prę tysięcy złoty. Nowe wcale nie oznaczają że to ma być komputer od NASA.

Zrozumiał bym, jakby apelował o dodawanie do formatu ass napisów w innym no np. mdvd, spoczko. Ale dlaczego od razu z takim czymś... Skoro jest możliwość wyłączenia tego, to po co ten płacz? Jakbym słyszał hasła z boarda cs'a, a bo po co oni to do steama dodali, jak to nikomu niepotrzebne...

Aurius napisał:

Luk4S z całym szacunkiem, po raz kolejny się przyczepię do ciebie, ale ty akurat nie powinieneś o tym pisać.

Dobra, ale nie bij jezor

Aurius napisał:

Może nie oglądałeś z tymi samymi napisami co zmora.

Oglądałem z naprawdę przeładowanymi napisami i prawda taka było to 80% zjadania procka, ale jakby mi to przeszkadzało to bym wyłączył i po sprawie... Jak miałem mojego starego kompa Intel Celeron 2.4Ghz, 1gb Ram, GeForce mx 440 64, to nawet najprostsze karaoke się cięło, ale wyłączało się i oglądało.


FluxBB bbcode test

Offline

#12 2009-05-31 13:01:18

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Nikogo nie krytykuje za jego wypowiedzi ani za jego zdanie ale krytyka tłumaczy czy TS za to ze chca pochwalić sie ze umia cos zrobic to tez przesada. Nie sztuka jest wyłączyć te wszystkie efekty sztuka jest je stworzyć zeby jako tako wyglądało. Ja sie tam ciesze jak jest tłumaczenie w ass  wtedy mnie jest latwiej dopasować do moich upodobań. A co do tej dyskusji to ona nic nie wnosi robiąc hardki czy softy nie kazdy ma łącze pozwalające mu na upchanie tego na jakis serwer albo po prostu nie ma juz na to po prostu czasu i checi.


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#13 2009-05-31 13:14:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Postawa mocno roszczeniowa - nie ważne, czy chodzi o ograniczenie efektów, nieużywanie ASSów czy nawet tłumaczenie nazw ataków - nie jest najlepszym wstępem do dyskusji, bo każdego takiego posta można skwitować "Płacisz i wymagasz - ok. Nie płacisz? To ..., dziadu!"

Część postulatów popieram. Najlepiej by było, gdyby ludziom chciało się zamieszczać mniej oczojebną wersję napisów. Np. przy św. pamięci Trigunie wymyśliliśmy z Bojerem, by do mkv wrzucić dodatkowe napisy niemal całkiem pozbawione TSu (jeno żółte arialopodobne coś).

Offline

#14 2009-05-31 14:59:44

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

...TaDaM...

Dla mnie to w ogóle jest dziwne...
Komuś musi się ostro nudzić na chacie, skoro zamiast pisać tekst spędza 2x tyle czasu albo i więcej na efekty...
Których tych efektów nie widać, bo:

a) Żeby coś zobaczyć, bo się tnie, to trzeba je wyłączyć

zmora150 napisał:

Przypisy w ass są dobre, czcionki rożne również robra rzecz, kolory też, outline również, czasem cień też się nadaje. Ale no bez przesady... aby plik o wadze 40 kB zżerał mi 100% zasobów komputera, więcej niż np. Dead Space ?

b) Żeby coś przeczytać, bo nic już od tego świecenia migotania tańcowania, falowania, to trzeba je wyłączyć.

zmora150 napisał:

A jak osoby wydające taki ASS chcą by ktoś oglądający dostał oczopląsu i spazmy z napadami szaleństwa, to może bez problemu takie napisy połączyć z plikiem AVI i będzie miał przynajmniej wiedzę, że fan oglądający te napisy będzie oglądał je na takiej jakości wideo co tłumacz.

c) Trzeba być porytym aby kupować kompa za 2kafle aby zobaczyć sobie efekty w napisach.


Luk4S napisał:

Ja mam E7400 w domu i GeForce 9800 GT 1GB, 4GB RAM... I no jakoś nic mi nie kicało po ekranie jak oglądałem anime... A GTA IV owszem kicało i czasami niemiłosiernie gęsto i wolno.

Eh czas zmienić kartę, polecam coś z serii HD, z tego co widziałem duża lepsza wydajność, no i jaki masz system, 64 bit? nie a to szkoda, bo wtedy masz tylko 3gb RAM
I powiesz mi, cFaniaczku, jeszcze że GTA IV zajmuje 40KB? Bo rozumie że 12 giga zrypanego kodowania gdzieś na hama musi się znaleźć.
Ta tak w ogóle to fajnie, że przedstawiasz 2 ewenementy, jak napisów jest horda, a nawet ułamka pamięci nie zajmują co te gry.
Trochę nie logiczne, że 40 kilka nie mieści się w 2ch rdzeniach, nie(żart)??

U QMPLA na 2x2.5Gh 4gb RAM HD4870 na full chodził crisis, leczy nie ściągnął jeszcze gta IV, a za kompa wydał właśnie 2000zł


fontani32678yp1.gif

Offline

#15 2009-05-31 15:06:22

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Ja dam od tłumacza wymagam, żeby zrobił dobre, porządne tłumaczenie. Efektów może napokować, ile wlezie. W końcu tłumaczenie zajmuje trochę czasu, a zrobienie styli pod siebie(jak twórcy nie pasują, zajmuje max 5-10 min), tak samo wyłączenie efektów w karze albo równie dobrze można wywalić ze skryptu całą kare i ten sam efekt.

EDIT: Wy lepiej zamiast płakać nad rzeczami masy efektów, lepiej sami weźcie się za tłumaczenie jak nie pasuje i róbcie to po swojemu.

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-05-31 15:09:03)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#16 2009-05-31 15:09:59

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Nie włączam się do dyskusji, bo tok myślenia (?) KKnD od dłuższego czasu mnie zgrzewa i dziwi mnie to, że jakimś cudem zniknął mu permban, którego dostał od Freemana, ale taka mała uwaga:

KKnD napisał:

c) Trzeba być porytym aby kupować kompa za 2kafle aby zobaczyć sobie efekty w napisach.

A czy ktoś kupuje kompa za dwa kafle TYLKO po to, żeby oglądać efekty? Nie, kupuje go w zupełnie innym celu, ale skoro jest już taki mocny, to można to wykorzystać.

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2009-05-31 15:11:54)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#17 2009-05-31 15:47:20

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

A ja bym radził zamknąć temat bo ona do żądnych konstruktywnych wniosków jakos nas nie zbliża trzeba sobie jakos radzić jak kto umie z tymi ass'ami mi tylko zostaje chwalić tłumaczy za ichciezka pracę


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#18 2009-05-31 15:58:59

xerxes
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-07

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

zmora, masz moje pełne poparcie. Mam dość mocnego kompa: proc dwurdzeniowy, karta grafiki gf 9300, 3 gb ram i co ? I dupa, wiatrak aż dudni jak oglądam anime z tak przekoksanymi napisami. Zużycie procesora - 90% - 100% - n/c. Taki Luk4S pisze jakiego ma potwora w domu, no nie dziwota, że Ci napisy nie tną. Ale do ch*ja pana sam na tym świecie nie jesteś! Wciąż są ludzie, którzy mają słabsze kompy i ci właśnie ludzie też chcą oglądać anime w komfortowych warunkach! Ja rozumiem, że gra komuś tnie, bo ma słaby komp - postęp technologii, ale w przypadku NAPISÓW (sic!!!) chyba można te zaciachy ograniczyć, co ? Aż mi przychodzi na myśl załatwianie czegokolwiek w urzędzie - s*******y za wszelką cenę chcą ludziom uprzykrzyć życie. W jakim celu? Tego nie wie chyba nikt.

Pozdrawiam, fan zmory :p

Offline

#19 2009-05-31 16:07:50

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

xerxes napisał:

zmora, masz moje pełne poparcie. Mam dość mocnego kompa: proc dwurdzeniowy, karta grafiki gf 9300, 3 gb ram i co ? I dupa, wiatrak aż dudni jak oglądam anime z tak przekoksanymi napisami. Zużycie procesora - 90% - 100% - n/c. Taki Luk4S pisze jakiego ma potwora w domu, no nie dziwota, że Ci napisy nie tną. Ale do ch*ja pana sam na tym świecie nie jesteś! Wciąż są ludzie, którzy mają słabsze kompy i ci właśnie ludzie też chcą oglądać anime w komfortowych warunkach! Ja rozumiem, że gra komuś tnie, bo ma słaby komp - postęp technologii, ale w przypadku NAPISÓW (sic!!!) chyba można te zaciachy ograniczyć, co ? Aż mi przychodzi na myśl załatwianie czegokolwiek w urzędzie - s*******y za wszelką cenę chcą ludziom uprzykrzyć życie. W jakim celu? Tego nie wie chyba nikt.

Pozdrawiam, fan zmory :p

Lol, równie dobrze można przedstawić sytuację z drugiej strony:

Ale, do ch*ja pana, sam na tym świecie nie jesteś! Wciąż są ludzie, którzy mają kompy rodem z nasa i lubią oglądać napisy przeładowane różnymi bajerami - gwiazdkami, żuczkami, pedomisiami, i oczywiście wszystko w różowo-zielonym, jaskrawym kolorze.

Ludzie, kiedy Wy zrozumiecie, że tłumacz to pan absolutny swoich napisów i może z nimi robić, co zechce?!

Temat do kasacji. Moim skromnym zdaniem.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#20 2009-05-31 16:21:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Mieć kompa to nie wszystko. Konfiguracja programów, filtrów i kodeków to nie taka znów czarna magia. Kompa mam słabszego niż wyżej wymienione i jakoś nie stwierdziłem jeszcze poważniejszej zadyszki (tak, też oglądam HD w x264 z assami). Albo mój sprzęt ma jakieś utajone możliwości, albo co poniektórzy mają burdel w kompie/niepokonfigurowany soft.   

Jeśli komuś naprawdę zależy - żaden problem, całkiem łatwo można efekty ze skryptu wywalić. Ale trzeba chcieć i ruszyć dupę, a nie smęcić i zawracać ludziom głowę "Bo mi nie działa!"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024