#1 2009-07-23 23:46:45

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Bakemonogatari

Co myślicie o tym anime? oczkod Jakieś spekulacje, nieoficjalne informacje, spoilery? Wiecie coś, chcecie się zapytać? Piszcie ;] (A tak ogólnie to propaguje rozwój gadania o anime na forum, bo to stoi na bardzo niskim poziomie, a szkoda. Dobry przykład ostatnio powstały temat "Pandora Hearts".


tumblr_static_bug.gif

Offline

#2 2009-07-24 00:05:33

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

Obok Tokyo Magnitude 9.0 moje ulubione anime z tego sezonu, duża gadania i wszystko po "SHAFTowemu". oczkod

Offline

#3 2009-07-24 00:12:44

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Bakemonogatari

a możecie mi coś o tym tytule więcej powiedzieć, bo poza tym, że są wampiry w szkole to nic więcej nie wiem.
Tak w ogóle to warte zasysania czy... może se lepiej darować ?!

Offline

#4 2009-07-24 00:14:47

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Bakemonogatari

Wampirów żadnych nie ma, może będą pod koniec serii, a czy warte? Cóż, jedni uważają to za jedno z lepszych a może najlepsze anime w sezonie a inni na shit (chociaż zdecydowanie 10:1 jest za 1 odpowiedzią).

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-07-24 00:15:33)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#5 2009-07-24 00:24:57

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

Oglądałeś luki349 Natsu no Arashi! z poprzedniego sezonu? Jeśli tak i Ci się nie spodobało to spasuj. Wampirem (byłym) jest tu główny bohater, ale to działa na zasadzie "byłem wampirem, ale mnie wyleczyli", nic w tym temacie się nie dzieje. Musisz też lubić przegadane anime, cały trzeci odcinek siedzą w parku i prowadzą dialog, wszystko w stylu studia SHAFT.

http://randomc.animeblogger.net/categor … onogatari/ wbij i pooglądaj zrzuty, fanserwis na najlepszym poziomie. oczkod

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-07-24 00:27:42)

Offline

#6 2009-07-24 00:28:13

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Bakemonogatari

Widać jak oglądasz ;]
Wampir = główny bohater...


klapos.png

Offline

#7 2009-07-24 00:31:33

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Jak na razie mój numer dwa z tego sezonu zaraz po Umineko. Muszę przyznać, że ogląda się dość przyjemnie, a byłoby jeszcze przyjemniej, gdybym nie musiał cały czas stopować xD, bo nie idzie przeczytać tego tekstu w tle bez zatrzymywania (ale to w końcu SHAFT musiało być coś oryginalnego). Jestem ciekaw, jak inni. Nadążacie z czytaniem tego teksu w tle czy nawet nie zwracacie na niego uwagi?

Offline

#8 2009-07-24 00:33:56

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Klapo napisał:

Widać jak oglądasz ;]
Wampir = główny bohater...

Araragi nie jest już wampirem, Oshio go wyleczył (o tym pewnie będzie w specjalnych odcinkach - w każdym razie opisali to w Kizumonogatari  (prequelu Bakemonogatari), a fragmenty z tego są zamiast op w 1ep....), z czasów gdy był wampirem zostało mu jedynie szybkie leczenie ran i strach przed porannym światłem. Drugim wampirem jest ta mała dziewczynka z 1ep.. i to ona w wcezśniej ugryzła Araragiego... jak to się stało, że po tym stała się dzieckiem nie pytajcie bo nie wiem.

@Down
Nie co dwa ep, ale co rozdział... w każdym razie na pewno będzie 5op (nie wiem jak to będzie z 3 ostatnimi odcinkami... czyli jeśli zekranizują w nich Koyomi Vamp to będzie 6op jezor)

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-07-24 00:39:41)

Offline

#9 2009-07-24 00:34:21

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Bakemonogatari

~Asan, tobie doradze jak i innym radziłem oczkod Lepiej odpalić plik z subami i przeczytać wolno (w końcu 3/4 relesów to softsuby, chyba tylko 1 grupa wydaje efekty zhardsubowane) albo oglądać na zwolnionym tempie ^.^ No i orginalne będzie, że co 2 epki nowy opening (1 na każdą historie) ;]

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-07-24 00:36:01)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#10 2009-07-24 00:39:09

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Bakemonogatari

Sacredus napisał:
Klapo napisał:

Widać jak oglądasz ;]
Wampir = główny bohater...

Araragi nie jest już wampirem, Oshio go wyleczył (o tym pewnie będzie w specjalnych odcinkach - w każdym razie opisali to w Kizumonogatari  (prequelu Bakemonogatari), a fragmenty z tego są zamiast op w 1ep....), z czasów gdy był wampirem zostało mu jedynie szybkie leczenie ran i strach przed porannym światłem. Drugim wampirem jest ta mała dziewczynka z 1ep.. i to ona w wcezśniej ugryzła Araragiego... jak to się stało, że po tym stała się dzieckiem nie pytajcie bo nie wiem.

o, dzięki.. nawet nie wywnioskowałem/przeczytałem tego :p
Ale nie zmienia to faktu, że wampir jest w anime ^.^


klapos.png

Offline

#11 2009-07-24 00:42:12

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Bakemonogatari

Co do tekstu w tle, czasami trzeba naciskać II, ale daje radę.

Co do anime, w zeszłym sezonie było Natsu no Arashi i ani trochę mi się nie podobało, poległem na 7 czy 8 odcinku. Ale, za to Bakamonogatari jest jak narazie świetne. Myślałem że Umineko, ale... jednak Baka~ jest lepsze, dużo lepsze.

Ciężko pisać po 2 odcinkach, ale chciałbym się doczekać anime na miarę TTGL, CG, rahxephon'a czy phantoma (który po 14 odcinkach jest u mnie w top 3) .  Jest dużo bardzo dobrych anime, ale tych najlepszych jest mało... malusieńko.

Pamiętacie Chaos;Head? Anime które miało stać się hitem? Oby Bakamonogatari tak nie skończyło. Amen! Jak mawiał pewien Iskariota polujący na wampiry jezor


___
Wampiry, bogowie.. Co tam jeszcze mamy? xD

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-07-24 00:44:30)


FluxBB bbcode test

Offline

#12 2009-07-24 00:48:02

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Bakemonogatari

Luk4S napisał:

Wampiry, bogowie.. Co tam jeszcze mamy? xD

loli;3


klapos.png

Offline

#13 2009-07-24 00:49:21

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Bakemonogatari

Klapo napisał:
Luk4S napisał:

Wampiry, bogowie.. Co tam jeszcze mamy? xD

loli;3

Chodziło mi o zjawiska nadprzyrodzone... A loli to takie mało nadprzyrodzone, wręcz powiem nieodrodzone xD

@Down:
Straciłes pierwsze chyba 7 odcinków jezor

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-07-24 01:00:08)


FluxBB bbcode test

Offline

#14 2009-07-24 00:56:24

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

Luk4S napisał:

Pamiętacie Chaos;Head? Anime które miało stać się hitem? Oby Bakamonogatari tak nie skończyło. Amen! Jak mawiał pewien Iskariota polujący na wampiry jezor

Ja pamiętam tylko plakat promocyjny z tego, zdając się na opatrzność wszechbytu olałem to nawet nie ściągając pierwszego odcinka. oczkod

Offline

#15 2009-07-24 01:13:16

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Luk4S napisał:

Wampiry, bogowie.. Co tam jeszcze mamy? xD

Czytaj jeśli jesteś odważny....


Zwierzęta to część tytułu rozdziałów (imię+ "zwierze", z którym jest problem)

Araragi Koyomi - wampir - może zekranizują...
Hitagi Senjougahara - krab - z głowy
Mayoi Hachikuji - ślimak -

Pokaż spoiler
Nigdy nie może dojść do miejsca, do którego zmierza

Suruga Kanbaru - małpa -
Pokaż spoiler
Wcześniej odkryła sekret Hitagi a wiecie jak to się kończy... w każdym razie po zakończeniu rozdziału o Mayoi odkrywa, że Araragi i Hitagi się "zaprzyjaźnili"... i zaczyna prześladować Koyomiego... a i jest lesbijką

Nadeko Sengoku - wąż -
Pokaż spoiler
Przyjaciółka sióstr Araragiego, została przeklęta i niedługo ma umrzeć... a przynajmniej do czasu aż Araragi oferuje jej pomoc

Tsubasa Hanekawa - kot -
Pokaż spoiler
przewodnicząca nie radzi sobie ze stresem więc podczas złotego tygodnia została zaatakowana przez kota. Oshio pomógł jej, ale straciła wspomnienia z tego okresu. Tuż przed szkolnym festynem jej problem się powtarza.



Są jeszcze siostry Araragiego, ale mają po tomie na ich opowiadania więc pewnie nie zobaczymy tych historii w tej serii ("Pszczoła Karen" i "Feniks Tsukihi")

...tyle wiem bez zbędnego spoilerowania (w sumie opisałem tylko bohaterów i ich problemy jezor)


@Down
Ten "ex-wampir" jest głównym bohaterem... chyba, że chodziło ci o tamtą dziewczynkę u Oshio... wtedy jeśli zekranizują Wampira Koyomi to tak... jeśli nie, to będzie pewnie pojawiać się gdzieś w tle.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-07-24 01:28:17)

Offline

#16 2009-07-24 01:14:59

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Bakemonogatari

A co do tego ex-wampira, on będzie się przewijał przez całe anime?


FluxBB bbcode test

Offline

#17 2009-07-24 07:49:27

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Bakemonogatari

Bardzo dobre anime. Wstyd przyznac ze na poczatku przyciagnal mnie fanserwis ;-). Jako ze lubie przegadane produkcje i SHAFT pokochalem Bakemonogatari od pierwszego wejzenia. Bardzo fajna glowna para bohaterow - Araragi wyleczony z wampiryzmu normalny facet, Hitagi - dziewczyna z charakterem. Swietnie oglada sie powstajace miedzy nimi napiecie - ostry jak brzytwa jezyk Hitagi robi swoje smile.

Pozostali bohaterowie: Oshino, Shinobu (ktorych widzielismy w pelnej krasie w poczatkowym flasbacku) i Tsubasa tez intryguja (sczegolnie ze dowiadujemy sie o ich znaczacym udziale w wczesniejszych wydarzeniach).

Wizualnie jest to SHAFT pelna geba. Brak mega dynamicznych animacji rekompensuje bardzo dobry artwork i szczegolowosc scen (dlatego argumenty o rzekomym pokazie slajdow odbieram z przymrozeniem oka).

Klimat serii poteguja te wszystkie zabawy ze slowem np Omoishi Kani, Omoshi Kami. Czytajac roznego rodzaju opisy przed premiera, zawiazanie akcji (motyw z dziewczyna bez wagi) wydalo mi sie glupie, ale w momencie gdy zostały powiazane ze soba slowa "uczucia" i "waga" calosc nabrala glebi. Jeszcze ten smaczek z waga Araragiego na koncu drugiego epa smile. Mam nadzieje ze historie Mayoi i pozostalych dziewczyn beda rownie dobre.

IMO najwieksza wada Bakemonogatari to powiekszajacy sie fanbase i duza popularnosc co prowadzi do trollowania serii.

Asan napisał:

Jak na razie mój numer dwa z tego sezonu zaraz po Umineko. Muszę przyznać, że ogląda się dość przyjemnie, a byłoby jeszcze przyjemniej, gdybym nie musiał cały czas stopować xD, bo nie idzie przeczytać tego tekstu w tle bez zatrzymywania (ale to w końcu SHAFT musiało być coś oryginalnego). Jestem ciekaw, jak inni. Nadążacie z czytaniem tego teksu w tle czy nawet nie zwracacie na niego uwagi?

Czytam wszystko co sie pojawia (czasem trudno nadarzyc ze pauzowaniem). Wszystkie odcinki widzialem po dwa razy, planuje jeszcze za trzecim razem sprawdzic jakosc polskich tlumaczen.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-07-24 08:03:56)


WoodenJesus.png

Offline

#18 2009-07-24 09:17:57

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Bakemonogatari

Anime jest na pewno jedną z najlepszych produkcji tego sezonu, zrealizowany jest fantastycznie, dobór kolorów, ujęcia, a w 3 epku plac zabaw jakby wyjęty z Mirror's Edga smile_big, ale nic nie przebije dialogów między Araragim, a Senjougaharą, problemy z jakimi spotyka się Aragi są ciekawe, więc nie sposób się nudzić, anime na pewno trzeba oglądać ;]

Offline

#19 2009-07-24 12:05:00

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Bakemonogatari

Szczerze? Przynajmniej po pierwszych trzech epkach imo Bakemonogatari ma szanse stać się najlepszą serią tv od co najmniej jakiś 2 lat (jak nie moją ulubioną serią tv w ogóle). Pod zalety można tutaj wrzucić praktycznie wszystko - rewelacyjną (zarówno w momentach poważnych jak i humorystycznych, a nawet w fanserwisowych smile_big), nie popadającą w schematy fabułę, sam sposób jej prowadzenia, świetnie zaprojektowane postacie + rewelacyjni seiyuu, bdb muzykę (zarówno w partiach instrumentalnych jak i wokalnych) i w końcu niesamowitą grafikę zachwycającą zarówno designem postaci, niestandardowymi tłami, eksperymentami graficznymi jak i samą jakością animacji przez większość czasu lepszą niż w większości produkcji kinowych.
A wady? Jakie wady jezor? Co więcej - w przeciwieństwie do większości obecnie emitowanych tytułów ta seria z odcinka na odcinek podoba mi się tylko coraz bardziej, a więc istnieje prawdopodobieństwo, że nawet pozycja imo najlepszego anime wszech czasów (czyli NGE jak pewnie i tak już większość wie) zostanie zagrożona smile_big.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2009-07-24 12:05:20)

Offline

#20 2009-07-24 12:07:14

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Bakemonogatari

Kilka fajnych grafik oczkod

Prawie cała obsada Bakemonogatari:

Pokaż spoiler
asdasdasdh.th.jpg

Prawie jak Lucky Luke:
Pokaż spoiler
senjougaharaanim.gif

Okładki nowelek:

- Bakemonogatari

Pokaż spoiler
31795642sy7.jpg31812626ny3.jpg

- Kizumonogatari (prequel Bakemonogatari)
Pokaż spoiler
kizumonogataridg9.jpg

- Nisemonogatari (sequel Bakemonogatari)
Pokaż spoiler
32122610ew3.jpg

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-07-24 12:11:07)


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024