#61 2009-08-02 00:39:23

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Zarathustra napisał:
Sacredus napisał:

Jeśli chodzi o wpadki to prędzej to można pod to podciągnąć:

Pokaż spoiler
ohgodtheeyes2770.jpg ohgodtheeyes2c4.jpg

O co tu biega bo jakoś nie mogę się dopatrzyć?

O kosmyk włosów (?)... na jednym "obrazku" jest, a na drugim nie....

m_jay napisał:
Zarathustra napisał:

Kilka wektorów jakie ostatnio znalazłem.

No i takim oto sposobem moj telefon doczekal sie nowej tapety smile_big.

Mój też ^^

Offline

#62 2009-08-02 01:25:48

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

Sacredus napisał:

O kosmyk włosów (?)... na jednym "obrazku" jest, a na drugim nie....

Zapomnij to studio SHAFT, pewnie w wersji DVD/BD w tym ujęciu dorysują piąty odstający włosek, tak dla picu. oczkod

W tym anime nie ma mowy o QUALITY, animacja postaci jest tak dobra, że chyba tylko Cross Game można by tu przyrównać.

Offline

#63 2009-08-02 12:58:30

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Bakemonogatari

Huh, widać, że twórcy anime mają zbyt mało czasu antenowego, pierw emisja w TV 12 z 15 epków, a teraz nawet już tak ich czas ogranicza, że w 5 epku nie dali w ogóle OP i ED, a do tego dochodzą cięcia boskich ujęć (dialogów), miejmy nadzieję, że zobaczymy je w wydaniu BD/DVD albo w specialach ^.^

Czas: 19:53~

Pokaż spoiler
"You still haven't answered me."
"......"
Answer, huh.
I'm sure she is talking about that.
"Um, Senjougahara. About that, I..."
"Let me say it beforehand, Araragi-kun. I hate those type of love comedy that you know the main characters will become couple at the end but only drag the story along with half-hearted 'more than friend, less than lovers' development."
"Is that so..."
"Even more, I also hate sports manga that the main character will surely win at the end, but drag the story along with 1 vs 1 match for a year or battle manga that last boss will surely be defeated anyway but spent the whole story on never-ending filler battles."
"Did you just denied all shoujo/shonen manga in existence?!"
"So, what will you do?"

Czas - 21:26~
Pokaż spoiler
"Even I said so, Araragi-kun."
"Huh?"
"If Araragi-kun reject this request, I will kill you and escape."
"Isn't you just a murderer?! You have to die too!"
"I'm that serious."
"Ah, is that so..."

Czas - 21:55~
Pokaż spoiler
"Well, Senjougahara. Can I have a condition?"
"What is that? Want to observe me waxing for one week?"
"I'm sure that is the worst line you've even spoken until now!"

A jeszcze zapomniałbym o fajnej grafice ^.^
NFSW:

Pokaż spoiler
fghfghfghfghfgh.th.jpg

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-08-02 13:01:21)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#64 2009-08-02 13:17:33

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Bakemonogatari

KieR - a teraz zapodajesz zrodlo tych dialogow smile. Btw ma ktos dostep do ksiazki w jakims ludzkim jezyku (w domysle angielskim)?


WoodenJesus.png

Offline

#65 2009-08-02 13:22:08

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Bakemonogatari

Te dialogi wziąłeś z nowelek?, szkoda, że ich nie było w epku:), co do samego odcinka to jeden z najciekawszych. Nieźle było to wymyślone z Mayoi.

Offline

#66 2009-08-02 13:23:30

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

KieR napisał:

Huh, widać, że twórcy anime mają zbyt mało czasu antenowego, pierw emisja w TV 12 z 15 epków, a teraz nawet już tak ich czas ogranicza, że w 5 epku nie dali w ogóle OP i ED

Celowa zagrywka, żeby opychać DVD i BD z dodatkowym materiałem, co do OP i ED to openingu nie było tak jak w odcinku 3, za to ending przecież był, tyle że muzykę wpleciono w normalną scenę.

Offline

#67 2009-08-02 13:29:04

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Bakemonogatari

Lepiej, że nie ma OP więcej dialogów zmieści się w epie tak samo z ed, taki jak napisał Zarathustra to najlepsze rozwiązanie, bo nigdy nie oglądam endingów.

Offline

#68 2009-08-02 13:32:56

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

m_jay napisał:

KieR - a teraz zapodajesz zrodlo tych dialogow smile. Btw ma ktos dostep do ksiazki w jakims ludzkim jezyku (w domysle angielskim)?

Z ang forum.... i niestety tej novelki nie ma w "ludzkim" języku :/ (a na forum BT nikt o to nawet nie prosił - ktoś jedynie się pytał jak nazywa się prequel bakemono)

Zarathustra napisał:
KieR napisał:

Huh, widać, że twórcy anime mają zbyt mało czasu antenowego, pierw emisja w TV 12 z 15 epków, a teraz nawet już tak ich czas ogranicza, że w 5 epku nie dali w ogóle OP i ED

Celowa zagrywka, żeby opychać DVD i BD z dodatkowym materiałem, co do OP i ED to openingu nie było tak jak w odcinku 3, za to ending przecież był, tyle że muzykę wpleciono w normalną scenę.

Wątpię... w końcu brakujące sceny mają się znaleźć w tych 3 ostatnich ep, które mają być uzupełnieniem serii, a że mają być dostępne za free na oficjalnej stronie to... Chociaż to, że dodadzą te sceny do wersji DVD?Blue-ray jest oczywiste.
A właśnie, skoro te 3ep to ma być tylko uzupełnienie to materiał na 2 serię już mają... prequel i novelki o siostrach Araragiego smile

Offline

#69 2009-08-02 14:44:13

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bakemonogatari

Skąd te info, że to mają być jakieś dodatkowe sceny?

FAiM napisał:

Według wywiadu z reżyserem seria ma mieć 15 odcinków, z czego prawdopodobnie tylko 12 zostanie wyemitowanych w TV. A pozostałe trzy mają być udostępnione za darmo na oficjalnej stronie, jednak znając życie pewnie będzie blokada regionalna.

Początkowo planowano 12 odcinków:
Hitagi Crab - 2 odcinki
Mayoi Snail - 2 odcinki
Suruga Monkey - 3 odcinki
Nadeko Snake - 2 odcinki
Tsubasa Cat - 3 odcinki
Jednak ostatecznie Mayoi Snail zostało wydłużone do 3 odcinków, a Tsubasa Cat do 5.

bo z tego wynika, że w TV wyemitują dwa odcinki Tsubasa Cat, a pozostałe trzy będą online...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#70 2009-08-02 19:39:22

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Wygląda na to, że się myliłem... ktoś gdzieś chyba napisał coś takiego, ale nie będę się tłumaczyć.. wybaczcie :/

Znalazłem inne podsumowanie tego wywiadu:

Pokaż spoiler
01-02. Hitagi Crab (2 episodes)
03-05. Mayoi Snail (3 episodes)
06-08. Suruga Monkey (3 episodes)
09-10. Nadeko Snake (2 episodes)
11-15. Tsubasa Cat (5 episodes)

(Either Suruga Monkey or Nadeko Snake will be 3 episodes.)

Interview summary:
- Mayoi Snail was originally organized as 2-episodes but Shinbo feel the conversation part is way too short, that's why he extends it to 3-episodes.
- The same with Tsubasa Cat which was originally organized as 3-episodes, now 5-episodes.
- TV broadcast will end at episode 12, episode 13-15 will be broadcast for free on the web. (This may change, however.)
- This was not done for the sole purpose of DVD sales, the series simply could not fit into 12 episodes. (Thus, net broadcasting.)
- Kimi ni Shiranai Monogatari will also be used as an ending song. There will be five different opening songs.
- "This time we will no longer using any 'tricks' but will directly express the original work."

Offline

#71 2009-08-02 20:03:55

PiotrG
Użytkownik
Dołączył: 2008-09-11

Odp: Bakemonogatari

bo z tego wynika, że w TV wyemitują dwa odcinki Tsubasa Cat, a pozostałe trzy będą online...

Gdyby tak miało być oznaczono by serię TV jako 12 odcinków + 3 odcinki ONA, z czego wątpię, iż seria TV kończyłaby się urwaną Tsubasa Cat a zakończenie byłoby w serii ONA.

Co do ostatniego odcinka - nie spodziewałem się, że Senjougahara coś takiego powie, a na pewno nie spodziewałem się, że zrobi to w taki sposób smile_big Anime epickie, chyba najlepsza seria lata 2009, bo z S&W II robi się romansidło...

Offline

#72 2009-08-03 11:03:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bakemonogatari

PiotrG napisał:

Gdyby tak miało być oznaczono by serię TV jako 12 odcinków + 3 odcinki ONA, z czego wątpię, iż seria TV kończyłaby się urwaną Tsubasa Cat a zakończenie byłoby w serii ONA.

Znaczy gdzie? Bo bodajże na oficjalnej stronie jedynie w tym wywiadzie jest podana liczba odcinków. Seria ma mieć 15 odcinków i wsio, a nie jakieś sztuczne podziały na TV i ONA.
I tak jak napisał Sacredus:

Pokaż spoiler
- TV broadcast will end at episode 12, episode 13-15 will be broadcast for free on the web. (This may change, however.)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#73 2009-08-03 23:48:08

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Widać ludziom się nudzi i wyszukują w Bakemono nawiązania do innych serii (post w stylu "znalezione w sieci")

Pokaż spoiler
bake05-33.jpg
ttgl.jpg

Offline

#74 2009-08-12 23:26:42

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Bakemonogatari

http://uk.video.yahoo.com/watch/5734066/15019858<<<---- Link do teledysku i pełnej wersji piosenki supercell - Kimi no Shiranai Monogatari (tak, tak, to da z endingu).


tumblr_static_bug.gif

Offline

#75 2009-08-23 16:47:37

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Bakemonogatari

Żeby nie było, że nikomu nie powiedziałem: na Baka Tsuki ruszyło tłumaczenie novelki Bakemono... zaczęli od Kizumonogatari, więc może za jakiś czas dowiemy się co się stało przez te dwa tygodnie, podczas których Araragi był wampirem smile

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-08-24 14:24:02)

Offline

#76 2009-10-03 18:32:08

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Bakemonogatari

Obejrzałem całość czyli 12 odcinków i muszę przyznać, że mi się podobało. Anime jest dosyć oryginalnie zrobione (uproszczona grafika i oparte na ciągłym gadaniu, a animacja często długo stoi w bezruchu) więc można to uznać za zaletę (choć wydawało się podczas oglądania bardzo nudne). Najważniejsze jednak, że historie i problemy tych kilku postaci w anime były naprawdę ciekawe zwłaszcza, że zawsze lubiłem takie ciekawostki w anime. Dziwactwa jednak nie były zbyt groźne, a anime nie miało być dramatyczne.
Co do głównej bohaterki i bohatera to jeśli rozpatrując ich w kontekście anime czyli, że dziwactwa (duchy itp) są normalne to oni też mogli by być nazwani normalnymi.
Anime miało chwilami szokować widza (np zachowanie tej dziewczyny jakby chciała go zabić) choć chłopak jakby zabrać od niego wątki nadprzyrodzone to byłby kolejnym nudnym, nieśmiałym, wstydliwym nastolatkiem. Zresztą on taki jest oprócz tego, że dzielnie walczy ze złem i pomaga innym.

Głównie za ciekawe historie oceniam je 8.5 /10

Słyszałem, że jeszcze mają być jakieś 3 odcinki.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-10-03 18:39:47)

Offline

#77 2009-10-03 18:48:44

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Bakemonogatari

ledziux napisał:

Słyszałem, że jeszcze mają być jakieś 3 odcinki.

To 3 odcinki, które nie załapały się na emisję w TV. Są integralną częścią historii, więc nie możesz napisać, że widziałeś całość.

Offline

#78 2009-10-03 19:19:22

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Bakemonogatari

Zarathustra napisał:

To 3 odcinki, które nie załapały się na emisję w TV. Są integralną częścią historii, więc nie możesz napisać, że widziałeś całość.

Widziałem całą serię TV bo te 3 odcinki już nie są jej częścią. Nawet z anidb wynika, że jest 12 odcinków.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-10-03 19:19:35)

Offline

#79 2009-10-03 19:26:43

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: Bakemonogatari

A wiadomo kiedy maja być te 3 odcinki?

Offline

#80 2009-10-03 19:28:48

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Bakemonogatari

ledziux napisał:
Zarathustra napisał:

To 3 odcinki, które nie załapały się na emisję w TV. Są integralną częścią historii, więc nie możesz napisać, że widziałeś całość.

Widziałem całą serię TV bo te 3 odcinki już nie są jej częścią. Nawet z anidb wynika, że jest 12 odcinków.

Więc anidb się myli, bo MAL i ANN mówią, że seria tv ma 15 epków jezor.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024