#1 2009-07-29 02:42:54

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Cosplay Fetish Academy

Czy ktoś już w łupał?
p007.jpg
Patrzę dziś na nowe torki, a tu taki kalafiorek na PC, który notabene zajmuje aż 1.70 GB

Będzie spolszczenie, ktoś się podejmie? Może ~Sledziu_w  się za to weźmie xD


fontani32678yp1.gif

Offline

#2 2009-07-29 03:57:18

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Cosplay Fetish Academy

Lol, średniak i tandeta, są lepsze gierki tego typu. Typowy, nudny tekstowiec... Poza tym spolszczenie do kiepskiego galge to jeszcze bardziej kiepskawy pomysł i raczej nie-wy-ko-na-lne dla polaków-leniwców.

Offline

#3 2009-07-29 08:05:37

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Cosplay Fetish Academy

Czy średniak to nie wiem, bo nie grałem, ale już sam pomysł z tymi strojami nie napawa optymizmem. Zapewne skończy się na jednym i tym samym, pisać czym chyba nie trzeba. Osobiście radziłbym bardziej zwrócić uwagę na inne, też niedawno wydane, dwa tytuły, czyli Kira Kira i Family Project. W pierwszy z tych tytułów już pograłem z dobrych 10 godzin, jeśli nie więcej i jest nieźle, co do drugiego dopiero ściągłem na dysk, zobaczymy co to będzie. A co się tyczy tłumaczenia, to chyba lepiej by było przetłumaczyć Utawarerumono czy Edelweiss. Generalnie tegoroczne lato nie wygląda najgorzej, Mangagamer zapowiedział na 15 sierpnia premierę Shuffle (wreszcie po tylu latach czekania na patha od Game-Path będzie można zagrać w ten tytuł. Ponoć nagle Halkin po 3 latach banicji się odnalazł, ale wiecie jak to z Game-Path). Miejmy tylko nadzieję, ze nie przełożą premiery, jak to ma swoim zwyczaju mangagamer. Do tego zapowiedzieli tłumaczenie Higurashi when they cry, ja co prawda po ten tytuł raczej nie sięgnę, ale co niektórzy pewnie będą zainteresowani.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2009-07-29 20:36:00)

Offline

#4 2009-07-29 13:52:25

Potatoe
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-03-16

Odp: Cosplay Fetish Academy

gierka na dłuższą metę ujdzie, ale krótkie to, średnio ciekawe, i do tego co najwyżej średnie arty.
Zaraz sprawdze Family Project...
Nighthanter, byłbyś w stanie napisać coś więcej o "Kira Kira" ?

Ostatnio edytowany przez Potatoe (2009-07-29 14:04:55)


Przysłowie stare acz prawdziwe:
"Obowiązek cięższy niż góra.
Śmierć lżejsza od pióra."

Offline

#5 2009-07-29 14:01:49

kira1984
Użytkownik
Skąd: グディニャ
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Cosplay Fetish Academy

ale chyba każdy już grał w Sexy Beach 3

Offline

#6 2009-07-29 14:09:16

Potatoe
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-03-16

Odp: Cosplay Fetish Academy

jeśli chodzi o 3d to schoolmate i homemate są "lepsiejsze", a ogółem to wolę dwuwymiarowe nowelki visualne najlepiej jeszcze z elementami rpg (TtT, Utawarerumomo, Castle Fantasia itd.) Czekam na tłumaczenie Sengoku Rance


Przysłowie stare acz prawdziwe:
"Obowiązek cięższy niż góra.
Śmierć lżejsza od pióra."

Offline

#7 2009-07-29 15:30:16

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Cosplay Fetish Academy

Utawarka po naszemu byłby miód... ja z Visual-RPG mogę polcecić jeszcze Prism Ark... co prawda anime doczekał się średniawego, ale gra to prawdziwy cud i miód, czekam na angielskiego patcha cały czas.

PS. Naito, ja od dawna mam jakiś ANG patch do Shuffle! .
PS.S. Naito, chodzi ci o grupę tłumaczącą czy oficjalne wydanie (apropo Shuffle i Higurashi)

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-07-29 15:34:01)

Offline

#8 2009-07-29 15:33:13

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Cosplay Fetish Academy

Potwierdzam Utawarerumono oczkod Ale TtT też niczego sobie ;]


tumblr_static_bug.gif

Offline

#9 2009-07-29 15:36:21

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Cosplay Fetish Academy

O którym TtT mówisz? Na PC, czy na ps3? Google nic mi zbytnio nie mówi, ale jest na to jakiś wgląd/DL? Jeszcze trochę się rozejrzę.

Edit. Coś tam znalazłem PCtowego... ciekawe jak to wygląda w praktyce, bo waży gdzieś ponad 2 GB.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-07-29 15:39:54)

Offline

#10 2009-07-29 16:06:22

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Cosplay Fetish Academy

KiRA, chyba nie mówisz o tym pseudopathu, który tłumaczy tylko pierwsze dwa dni gry (taa, też go mam).
Co do Prism Ark, niestety jest tylko po japońsku, a patrząc na tempo translacji tego tytułu, to najpewniej skończy się jak z Shuffle, albo gorzej. Tłumaczenie chyba już od roku stoi na 6%.

Potatoe napisał:

Nighthanter, byłbyś w stanie napisać coś więcej o "Kira Kira" ?

Kira Kira to druga gra studia Overdrive, jeżeli grałeś w Edelweiss to wiesz mniej więcej czego można się spodziewać, jeśli nie, to radziłbym spojrzeć na Edelweiss, już teraz widzę, że Kira Kira raczej mu nie dorówna. Nie chcę za bardzo zdradzać historii, ale Kira Kira opowiada o grupce uczniów z podrzędnego koła literackiego, które to ma zostać na koniec roku rozwiązane. Ażeby pozostawić po sobie niezatarte wrażenie postanawiają, że założą zespół, nie byle jaki, tylko zespół Punk Rockowy i zagrają na festiwalu kulturalnym urządzanym przez ich szkołę (napomnę, że szkołę katolicką. Sex, drugs & rock'n'roll jezor) . Jest tylko jeden problem, nie potrafią grać na żadnym instrumecie (czy ktoś ma skojarzenia z K-ON? Na szczęście sam tytuł nie jest tak infantylny jak wspomniane wcześniej anime). Zdradzać więcej nie będę, ale to tylko początek. W każdym razie sama historia jest w miarę ciekawa, są naprawdę zabójcze momenty, w których idzie się pośmiać, ale jest ich moim zdaniem stanowczo za mało. Nie jest źle, ale momentami niektórzy mogą się zacząć nudzić. Muszę też wspomnieć, że choć grałem w to już sporo czasu to jak dotąd nie widziałem jeszcze ani jednej sceny hentai i z tego co patrzałem szybko raczej nie zobaczę (co osobiście zaliczam na plus), najpewniej zostanie wstawiona na sam koniec gry. Biorąc pod uwagę Edelweiss, najpewniej będzie tu tak samo, a więc jedna scena hentai na całą ścieżkę. Aczkolwiek gwarancji nie daję, bo jeszcze nie skończyłem grać.

Edit
KiRA, Shuffle od 4 lat tłumaczy Game-Path i skończyć nie może (i najpewniej nie skończy, ale jak pisałem, Halkin, główny tłumacz, wrócił z banicji, twierdzą, że wydadzą). Ja bym ci raczej bardziej nastawił się na jedynego (z tego co mi wiadomo) europejskiego wydawcę Visual Novel, czyli Mangagamer. Który to już pracuje nad Shuffle i premiera zapowiedziana jest na 15 sierpnia, natomiast nad Higarushii prace się ponoć właśnie rozpoczęły, ale żadnej daty na razie nie ma.

KieR, ja nie chcę nic mówić, ale grałem w Utawarerumono i TtT, i powiem jedno: TtT to kalka Utawarerumono, do tego IMO gorszego sortu. Za dużo powsadzali tam scen hentai, momentami człowiek miał po prostu dość, bo co za dużo to nie zdrowo. Niemniej jednak można zagrać, są o wiele gorsze tytuły. Oczywiście mówię tu o wersji PC, w tej na PS3 to raczej nie ujrzymy żadnych scen hentai, jak to w grach na konsolę.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2009-07-29 20:35:35)

Offline

#11 2009-07-29 16:19:50

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Cosplay Fetish Academy

KieR, ja nie chcę nic mówić, ale grałem w Utawarerumono i TtT, i powiem jedno: TtT to kalka Utawarerumono, do tego IMO gorszego sortu. Za dużo powsadzali tam scen hentai, momentami człowiek miał po prostu dość, bo co za dużo to nie zdrowo. Oczywiście mówię tu o wersji PC, w tej na PS3 to raczej nie ujrzymy żadnych scen hentai, jak to w grach na konsolę.

Tylko, że z tego co widziałem, to vPS3 jest w 3D, zaś vPC 2D? W takim razie nie ma co porównywać. Potem ściągnę to sam zobaczę.

Offline

#12 2009-07-29 16:26:27

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Cosplay Fetish Academy

Wiesz, PS3, konsola nowej generacji, a gra w 2D, to by chyba nie przeszło jezor. Sam bym zagrał w wersję na PS3, żeby zobaczyć jak to wygląda, ale nie mam konsoli. No i w wersji na PS3 zmienili wygląd postaci, niektórych na plus, innych na minus. Na Yotubie można obejrzeć gameplaye z tej gry.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2009-07-29 16:29:39)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024