#1 2009-08-28 13:41:30

shinnek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-01

Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

Witam, mam taki problem, a mianowicie kiedy odpalam jakiś odcinek dajmy na to najnowszy Bleach'a od Leopard Raws w formacie mp4, to tragicznie mi ścina zawiesza się na SubEdit, BestPlayer, AllPlayer, a na VLC Player działa bezproblemowo, piękny obraz i za bardzo niewiem w czym tkwi problem, a nie prosiłbym o pomoc, bo na VLC napisy w .ass nie chcą mi chodzić..I dlatego jakby miał ktoś jakiś odtwarzacz, który mógłby mi odpalić te pliki ale z napisami .ass, bądz wyjaśnić ten problem to z góry dziękuję. Z plikami mkv jest podobnie, ale już nie ze wszystkimi, niektóre nie chodzą, a niektóre już tak.

Offline

#2 2009-08-28 13:52:25

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

VLC chyba mniej zasobów zżera. Mi też niektóre 720p w sub edicie potrafiło ścinać, a w VLC raczej było wszystko ok.
Wspomniałeś o napisach .ass: Czy ścinki masz w SE itd oglądając czysty plik video, czy już po otworzeniu napisów? Bo tona efektów w .ass też potrafi nieźle zamulić kompa.

Offline

#3 2009-08-28 14:08:08

shinnek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-01

Odp: Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

Plik ogólnie trochę mniej ścina bez napisów w SE, ale wciąż mu daleko do płynnego. I dlatego jakby był jakiś odtwarzacz, który mniej zżera, a odtwarza dodatkowo napisy .ass byłbym wdzięczny, bo chyba konfiguracja SubEdita za wiele mi nie da.

Offline

#4 2009-08-28 14:14:17

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

U mnie na Media Player Classic w miarę dobrze chodziło, ale też czasami były drobne zawieszki. Możesz jeszcze spróbować w oknie procesów dać najwyższy priorytet procesora na odtwarzacz, ale ogólnie nie ma sposobu żeby na słabym kompie chodziło video HD oczkod
Tak w ogóle, to gdzieś tu był poradnik jakie kodeki/odtwarzacze/ustawienia mieć, żeby jak najwięcej wyciągnąć ze słabego kompa, ale teraz nie mam czasu go szukać ;p

Offline

#5 2009-08-28 14:42:16

wolume
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wlkp.
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

Może spróbuj zainstalować CoreAVC i wyłączyć w kodekach ffdshow. Powinno nieco pomóc.

Offline

#6 2009-08-28 16:03:55

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Problem z odtwarzaniem mp4, mkv

wolume napisał:

Może spróbuj zainstalować CoreAVC i wyłączyć w kodekach ffdshow. Powinno nieco pomóc.

A jak dalej nic nie da to w nim nawet deblocking powyłączaj. Google it, a się dowiesz, o co chodzi. Trochę inwencji własnej.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024