#1 2009-10-05 01:03:40

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

przeglądając posty widzę, ze ludzie niezbyt lubią napisy w formacie ass!!Szczególnie gdy chodzi o dopasowanie niepasujących napisów. Dla niektórych osób korzystanie z ass jest bardzo uciążliwe(sam to kiedyś przerabiałem)Jak wiadomo tłumacze nie wrócą do tworzenia TXT bo to już stara metoda smile Ale mam tu fajny programik co ułatwi oglądanie Anime smile

program nazywa sie "Ass_Subs_Converter"
http://odsiebie.com/pokaz/3221251---06ac.html

Offline

#2 2009-10-05 11:39:08

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Przed chwilą ściągłem ten programik i wypróbowałem go, niestety niezbyt przypadł mi do gustu, wolę dotychczasowy konwerter czyli Subtitle Workshop. Ma on o wiele więcej opcji i jest szybszy. Według mnie zasadniczą wadą tego programu jest brak opcji drag&drop ponieważ za każdym razem trzeba wyszukiwać napisy do przekonwertowania, natomiast bardzo mi się podoba opcja automatycznego sortowania napisów.

Ostatnio edytowany przez Hero (2009-10-05 11:46:30)


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#3 2009-10-05 12:22:02

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Tłumacze nie wrócą do formatu txt, bo to nie modne? Nie każdy. Ja jestem tłumaczem, i kichając na modę tworzę same txt. Jest w moich subach kilka assów, ale nie są one mojego autorstwa.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#4 2009-10-05 12:26:29

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Nie róbcie tu kolejnej dyskusji na temat wyższości .txt nad .ass, dużo już o tym było i nic nowego nie padnie oczkod Każdy robi w czym lubi i według potrzeb.

Co do programu, ja sobie daruję. Konwersja przez aegi jest wystarczająca, a samo ass mi nie przeszkadza, dopóki jest dobrze wykonane.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2009-10-05 12:36:54

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Co do konwersji, to można też wykorzystać konwerter w sub edit player. Tylko potem trzeba sobie skopiować to do pliku txt.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#6 2009-10-05 13:39:57

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Weźcie się ludzie w końcu ogarnijcie, ile razy będzie trzeba przerabiać ten wasz odwieczny problem, trochę "technologii" i już się gubicie, porównanie was do starych babci byłoby w tym momencie obraźliwe... dla starych babci oczywiście.

Nie bardzo wiem po kiego kija chcesz przerabiać ass na txt, przecież właśnie w ass najszybciej najdokładniej i najlepiej dopasowuje się napisy. Nie chcę gloryfikować formatu ass, ale po co konwertować, jak można z powodzeniem timingować ass'y i na dodatek nie będziesz miał problemu z FPS.
Poza tym ass to nie jest żadna moda, po prostu sprawdza się lepiej i dlatego ludzie w nim tłumaczą, po co siedzieć w txt, skoro masz lepsze narzędzia? To tak, jakbyś używał świdra zamiast wiertarki, więc skończcie ukrywać swoją nieznajomość ass za jakąś rzekomą modą!

Co do timingu, możesz użyć Aegisub, nie ma sensu bawić się w konwertowanie.
http://blog.aegisub.net/

Offline

#7 2009-10-05 13:50:35

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

powiem tak ja urywam tego i tego ale potrafię wczuć się w ludzi którzy maja problemy z ass(sam wcześniej takie miałem) po konwertować? dlatego ze żaden Player nie ma wyboru ass!! Zeby Ass działało musisz miec odpowiednie kodeki i Nazwa filmu ma być taka sama jak nazwa napisów.A ja na przykład chce włączyć anime i jednym przyciskiem myszy(w playerze włącz napisy) Wybrać plik Ass i oglądać bez kombinowania! Jest taki player???

ps.A ten program dałem dla ludzi którzy jeszcze nie przyzwyczaili się do Ass a póki co wolą txt.W koncy przyzwyczaja sie do Ass i wszyscy zapomną o txt jezor

Ostatnio edytowany przez Hyuga (2009-10-05 13:52:08)

Offline

#8 2009-10-05 13:58:32

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

W vobsubie możesz sobie otworzyć napisy. Poza tym co za problem nazwać tak samo plik z subem? Gdzieś tam na forum jest nawet program napisany przez jednego z Ansiowiczów. Total Comader też jest Twoim przyjacielem.

BigBang, pisałem, żeby nie rozwodzić się nad tym jezor Kto chce, niech pokopie na forum.

Zmieniłem też nazwę tematu. Precyzowanie nie boli oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#9 2009-10-05 14:37:58

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Heh ja od razu wiedziałem, że jak ludzie zobaczą ten temat to od razu będzie, że ass najlepszy itp. Jak dla mnie to on ssie i będzie ssał wole stary format, łatwiejszy w użyciu (zaraz będzie, że pochodzę z epoki kamienia łupanego). Nawet jak będę miał lepszego kompa to i tak z tego nie będę korzystał bo go nie lubię i tyle. Ludzie mogą się robić napisy w jakim formacie chcą ich wybór i nie ważne co mówią inni.  Są ludzie tacy jak ja, co wolą stary format a dopóki są konwertery to mogą być nawet napisy robione w "bbb" czy czymś innym co zastąpi ass za niedługo. Ja nie krytykuję formatu ass/ssa czy innego oraz ludzi korzystających z tego więc i wy nie krytykujcie, nie obrażajcie takich jak ja i nie próbujcie na siłę wymusić "przesiadki" na wasz format. Szanujcie siebie i innych.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#10 2009-10-05 14:38:46

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Hyuga napisał:

dlatego ze żaden Player nie ma wyboru ass!!

No ja cenzura.. wykopię dziurę i zasypię nią samymi playerami z obsługa ass.
Pierwsze z brzegu najpopularniejsze: Media Player Classic (którykolwiek fork, obsługuje ass bez vobsuba!), kmplayer, gom player, mplayer (i wszystkie jego nakładki w tym najlepszy SMPlayer), vlc (obsługuje ass ale chyba nie jego wszystkie style).
Mógłbym dalej ale po co owijać gówno sreberkiem.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2009-10-05 16:03:26)


10721827ve.gif

Offline

#11 2009-10-05 17:39:36

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Nauczycie się czytać ze zrozumieniem.
Nie krytykuję ludzi używających starych formatów, ale ideę konwertowania as do txt tylko po to, żeby stimingować suby bo "nie radzę sobie z ass", moim zdaniem to głupota. Co innego konwertowanie, żeby napisy działały na jakimś sprzęcie, tego nie neguję.

Offline

#12 2009-10-05 23:42:41

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Kisiel napisał:

No ja cenzura.. wykopię dziurę i zasypię nią samymi playerami z obsługa ass.
Pierwsze z brzegu najpopularniejsze: Media Player Classic (którykolwiek fork, obsługuje ass bez vobsuba!), kmplayer, gom player, mplayer (i wszystkie jego nakładki w tym najlepszy SMPlayer), vlc (obsługuje ass ale chyba nie jego wszystkie style).
Mógłbym dalej ale po co owijać gówno sreberkiem.

troszke zle mnie zrozumiałeś!:) chodziło mi o wybór napisów ass! ok.Media player clasic czyta ass fakt! ale żeby tak było plik musi być nazwany tak samo jak napisy! np.ściągam anime (jakieś grupy) a napisy są wydawane zupełnie innej gruby fansuberskiej no i wtedy robi się kłopot!!!A tak odpalę programik z konwertuje napisyodpalam film w  bestplayerem sobie włączę i nawet w łatwy i przyjemny sposób przesunę napisy. źle mowie ??:P

Offline

#13 2009-10-05 23:59:01

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Media player clasic czyta ass fakt! ale żeby tak było plik musi być nazwany tak samo jak napisy!

A to ciekawe... Człowiek całe życie się uczy. Plik -> Load subtitles i możesz wczytać jakikolwiek *.ass


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#14 2009-10-06 00:03:14

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Czas, więcej czasu oszczędzisz na zmianie nazw, niż na męczeniu konwersji...


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#15 2009-10-06 00:18:16

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Hyuga, to troszkę jak jazda z Warszawy Wschodniej, do Warszawy Centralnej... przez Paryż.

W MCP możesz wczytać dowolny plik z napisami, (pomijając fakt, jakby nazwy nie dało się zmienić), inna sprawa, gdy używasz zewnętrznego filtra, wtedy musisz zmienić nazwę, ale możesz dzięki temu zapomnieć o wczytywaniu ich do plajera, no i z filtrem, to możesz mieć piękne ass'ki nawet w takim subedicie.

Offline

#16 2009-10-06 07:46:19

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

BigBang napisał:

inna sprawa, gdy używasz zewnętrznego filtra, wtedy musisz zmienić nazwę,

No nie masz chyba na myśli vobsuba? Nazwę zmienia się tylko po to, by za każdym razem nie męczyć się z wczytywaniem napisów, odpalasz film, a odpowiednie napisy są wczytywane automatycznie. Jeśli jednak koniecznie chcesz odpalić inne napisy, które mają inną nazwę i znajdują się w innym folderze, to nie ma problemu.

DirectVobSub (auto-loading version) -> zakładka "Main" na samej górze masz "Open".

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2009-10-06 07:47:07)

Offline

#17 2010-07-01 16:09:05

pepkin88
Użytkownik
Skąd: Rumia
Dołączył: 2008-02-09

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Wątek stary, ale temat dobry.

Ja też nie lubię, jak ktoś za mnie decyduje gdzie, jaką czcionką i w jakim kolorze wyświetlają się napisy. Chcę moje średniej wielkości, żólte napisy u dołu ekranu. Dlatego też konwertuję je do mpl2. Tylko że robienie tego w SubEdicie trochę trwa, więc zrobiłem Windowsowy skrypcik, który metodą "drag and drop", bez pytań, konwertuje dla mnie napisy z ass do mpl2, usuwając wszelkie informacje o koloryzacji, stylu i pozycji. Może się komuś przyda.

Instrukcja użycia: wystarczy przeciągnąć plik(i) napisów na ikonkę skryptu, wówczas obok pliku ass utworzy się plik o takiej samej nazwie, ale z rozszerzeniem txt. Jeżeli wcześniej już istniał takowy, nie nadpisze go. Dodatkowo ustawia kodowanie ANSI (CP1250).

Niestety mój serwer na pi.fastbighost.com jest wciąż martwy, więc na razie dam linka do Opery Unite (niestety plik będzie dostępny tylko jak będę miał włączony komputer), może ktoś miły zuploaduje go na jakiś stabilniejszy serwer smile .

http://home.pepkin88.operaunite.com/fil … ass2mpl.js

UPDATE:
Stabilniejszy serwer

Ostatnio edytowany przez pepkin88 (2011-03-27 15:54:43)

Offline

#18 2010-07-01 20:20:01

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Perepkin88 Arigato, co prawda umiem już timingować w aegisub jak i przerabiać motywy czcionki itp., ale za każdym razem to trwa tak długo a wciśnięcie literki "m" w subeditplayer czy intuicyjne suaki ciężko mi się z nimi rozstać...

mediafire serwer
ass2mpl

Ostatnio edytowany przez krzykr (2010-07-01 20:22:55)

Offline

#19 2010-07-01 21:56:38

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Jako iż konwertuję ass od kiedy pojawiły się na ANSI, to pozwolę sobie coś powiedzieć o twoim tworze:
Dobra alternatywa dla różnych programów i osób, które chcą zrobić jak najmniej i mieć napisy gotowe.
Pozwoliłem sobie zrobić mały teścik z tym twoim skryptem, wziąłem 3 różne napisy ass, jedne wypasione, drugie zwykłe z prostym karaoke a trzecie bez kara. W przypadku 2 ostatnich czas konwertowania był zbliżony do programu w którym ja to robię(nie licząc włączenia programu, usunięcie kara jeśli jest), natomiast 1 plik wypad negatywnie, musiałem czekać kilka razy dłużej niż robiłbym to przez program i jednocześnie usuwając kara. Reasumując skrypt dobry ale tylko dla "przeciętnych" napisów.

Ostatnio edytowany przez Hero (2010-07-01 21:56:59)


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#20 2010-07-01 22:35:45

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Ass Subs Converter - konwerter ass na txt

Hero piszesz o programie perepkin88 bo ten Hyuga już komentowałeś ale zaznacz w wypowiedzi bo z początku nie wiedziałem jaki program komentujesz...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024