#1 2004-10-23 17:37:45

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Czym dokonac konwersji ??

Sprawa ma się tak dysponuje serją anime Burn Up Scramble w standardowych plikach AVI poza 1 epkiem który jest kodowany w WMV . Bardziej tresciwie opisując to wszystkie pliki sa kodowane w strumieniach Video za pomoca WMV9 , zas dzwiek jest standardowym Lame MP3 , natomiat 1 epek jest kodowany w strumieniu dzwiękowym WMAudio9Profesejonal .
Potrzebuje informacji za pomoca jakiego programu najlepiej dokonac rekompresji tego pliku do takiej formy jaka maja pozostale epki z tej serji .

Offline

#2 2004-10-23 18:37:41

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

Hmm.. sęk w tym że WMV to dość "zamknięty" format i sporo edytorów go nie obsługuj (zwłąszcza jśli ma jeszcze zabezpicznie).. nie mniej są programu konwertujące z-do
np: GX Transcoder (b. dobry)..

Sęk w tym że akie programy dokonują rekompresji a nie tylko zmiany containera..

Hmmm...
MAM!

Można spróbować tak:
1) Zrobić Muxowanie do MKV (za pomocą MKVToolnix)
2) Potem Remuxing do AVI (za pomocą VirtualDubMod)

Mała uwaga:
O ile MKV da radę przyjąć dźwięk w WMA9Pro (co tak przy okazji IMHO jest b. dobrym kodekiem dźwieku) o tyle AVI niestety nie weźmie już tgo formatuy więc przy remuxowaniu, bdziesz musiał zrkompresować dźwięk np do MP3 Lame VBR (obraz może się objść bez rekomprsji...

Offline

#3 2004-10-23 21:22:15

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

Wasnie sęk w tym ze ja chce zrekompresowac wyloncznie dzwiek bo strumien wideo chce zostawic w obecnym stanie czyli WMVideo9 . Testowalem w tym celu usz 3 programy z mizernym skutkiem . Pierwszym jaki urzyłem byl :
WinAVI Video Converter v5.8 - efektem jego pracy (mordowal mi ten plik 4h ) bylo stworzenie  MP3 Lame VBR za to obraz mi wykopalo w kosmos bo nie moglem lub nie znalazlem opcji gdzie moglem ustawic ilosc wyswietlanych klatek przez co dzwienk byl dobry za to obraz skakał klatkami. Potem wyprubowalem Graphedita ale był to program zbyt zagmatwany jak dla mnie . Na koncu zastosowalem : StoikVideoConverter v1.10 ten chodz prosty w obsludze wykopal mi w kosmos ( zwiesil sie podczas karzdej pruby dokonania rekompresji ) . Aktualnie nadal szukam programu aby przerobic ten plik :]
Poza tym : MKVToolnix nie dal rady temu plikowi podobnie jak GX Transcoder . Gdzie w 2gim przypadku doszlo po zapodaniu pliku wyjsciowego doszlo do zwiechy programu .
Z tego co ja widze bende mial z tym plikiem troche zabawy :][placze]

Offline

#4 2004-10-24 01:33:46

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

skoro wyszedl ci dzwiek dobrze to zdemuxuj w virtualdub a potem wmuxuj z powrotem do dobrego obrazu.

Offline

#5 2004-10-24 06:32:28

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

hmm prosił bym o dokładniejsze informacje gdzie te opcje siedza w virtualdubie

Offline

#6 2004-10-24 10:30:11

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

Sęk w tym, że VirtualDub nie obsługuje containtera WMV czy też ASF... więc nie ma jak tego obrazu wyciągnąć w tym programie...

Co prawda jst to porywanie się z muchą na armatę, ale wiem, że AdobePremiere (najnowszy to 7mka) ma support dla WindowsMdia i w nim powinno się dać edytować oba strumienie... ofkoz ma też możliwość zapisu bez rekompresji wic można obraz zostawić w takiej postaci jak jst, a dźwięk wyłączyć i dodać ten zrekomprsowany...

Offline

#7 2004-10-24 11:59:13

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czym dokonac konwersji ??

No to pozostaje mi gdzies od funfla zdobyc Adobasniaka bo normalnie wymienkam przy tych programach co mam :p

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024