#1 2009-11-20 15:48:10

Nerfsap
Użytkownik
Dołączył: 2009-11-20

VDM.

Więc tak na początek wypadało by się przywitać więc witam! Jestem nowy na forum i już mam problem;d
A dokładnie w vdm nie mogę znaleść jak/gdzie wyciąć kawałek anime tak do storzenia amv.
Czytałem coś na forum jakieś home/End/Delete ale nie mogłem dojść do tego.
Tak więc prosiłbym jak można o jakąś dokładniejszą instrukcje.
I czy mogę jakoś wyrzucić tym virtualdubmod napisy angielskie na pulpit jak są wbudowane w .mkv?

Z góry dzięki.
Edit: MKVToolnix zadziałał ale jak otwieram te napisy to są puste...
Edit2: Więc tak dzięki za pomoc z przycinaniem już załapałem. Ale z tymi napisami dalej sobie nie radze:/

Ostatnio edytowany przez Nerfsap (2009-11-20 16:23:19)

Offline

#2 2009-11-20 15:57:30

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: VDM.

Co rozumiesz przez wbudowane? Jeśli jest to hardsub to chyba się nie da. Spróbuj MKVtoolnix, jeśli to soft to spokojnie wyciągniesz napisy.

Ostatnio edytowany przez Tristan (2009-11-20 15:58:04)


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#3 2009-11-20 16:06:37

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: VDM.

Nerfsap napisał:

Więc tak na początek wypadało by się przywitać więc witam! Jestem nowy na forum i już mam problem;d
A dokładnie w vdm nie mogę znaleść jak/gdzie wyciąć kawałek anime tak do storzenia amv.
Czytałem coś na forum jakieś home/End/Delete ale nie mogłem dojść do tego.
Tak więc prosiłbym jak można o jakąś dokładniejszą instrukcje.

Video/Set Selection Start - zaznaczasz początek fragmentu.
Video/Set Selection End - zaznaczasz koniec fragmentu.
Później dajesz File/Save as, wybierasz odpowiednie parametry i zapisujesz.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#4 2009-11-20 16:14:19

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: VDM.

Na przyszłość opcja szukaj i podepnij się pod istniejący temat, jeśli jest. Po wszelkie pomoce potrzebne do robienia AMV zajrzyj na http://amv.com.pl/.
Jeśli napisy są w .ass i używałeś MKVextractGUI, wszystko powinno grać. Problem pojawia się przy .idx (przynajmniej ja miałem). Ale to też już było na forum, poszukaj sobie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024