#1 2009-12-29 18:30:13

LEOkun
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-20

FANSUBERS TIPS & TRICKS

Witam wszystkich oczkod

Ostatnio po przeczytaniu tematu Paczka dla Fansubera naszła mnie myśl że fajnie by było jakby taka paczka powstała razem z wideo-tutkami oczkod Jako że sam jestem początkującym fansuberem postanowiłem zrobić owe wideo-tutki na podstawie tutoriali które zostały napisane oczkod Te wideo-tutki nazwałem: FANSUBERS TIPS & TRICKS, nie miałem innego pomysłu na nazwę (jeżeli jakąś macie to podajcie w odpowiedziach bo jeszcze tutek nie jest gotowy, tzn. nadal się meczę z tym Adobe After Effects)

Odcinek pojawi się jeszcze dzisiaj, będzie to chyba o najprostszej rzeczy, o demuoxowaniu i wmuxowywaniu różnych plików do kontenera .mkv/.ogm oczkod

Jaki mam cel w tym? Chciałbym stworzyć bazę wido-tutoriali w których było by wszystko o fansubingu (sam jestem początkującym a robienie takich wideo-tutoriali bardzo by mi pomogło oczkod), każdemu chyba woli oglądanie takich tutoriali niż ich czytanie. Bardzo bym liczył na pomoc z waszej stronie, tzn. jakbyście podawali tematy które byście chcieli widzieć w następnym odcinku (np.: o robieniu hardsubów) dobrze by było jakbyście dołączyli z tym tematem jakiś link do tutka który by to wszystko pokazywał, wtedy by mi szybciej to szło oczkod Oczywiście liczę na tych bardziej zaawansowanych jak i tych mniej zaawansowanych, każda pomoc się liczy oczkod Niestety w podzięce będę mógł tylko na końcu filmu wstawić podziękowania i nic więcej smutny

FANSUBER TIPS & TRICKS - Demuxowywanie i wmuxowywanie plików do .mkv i .ogm
To 1 odcinek oczkod

Ostatnio edytowany przez LEOkun (2009-12-29 21:37:13)

Offline

#2 2009-12-29 19:10:49

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Ja nie wiem po co to wszytko pisać/robić. Robienie samych napisów jest dokładnie opisane na stronie Aegi, poradników do Adobe After Effects też jest sporo. Istnieje kilka poradników do tworzenia hardków. Wszystkie materiały w tym temacie są łatwo dostępne i sprawdzone.
Wszystko zależy od zapału i chęci ludzi, którzy chcą się za to wziąć. A jak komuś brak do tego cierpliwości i motywacji to lepiej żeby od razu sobie odpuścił, bo nic dobrego i tak z tego nie wyjdzie.


Ale cóż powodzenia życzę, chodź jestem prawie pewny, że dużo takich tutków nie powstanie.

Ostatnio edytowany przez bobek784 (2009-12-29 19:11:56)


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#3 2009-12-29 19:29:39

LEOkun
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-20

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Było czy nie było ja już kompresuje i niedługo uploaduję oczkod Na wstępie chcę przeprosić za liczne wpadki, byłem trochę zamotany i zestresowany oczkod

Offline

#4 2009-12-29 19:30:58

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

(jeżeli jakąś macie to podajcie w odpowiedziach bo jeszcze tutek nie jest gotowy, tzn. nadal się meczę z tym Adobe After Effects)

Z aae to raczej chyba najprościej będzie zapodać tutka z podstawami jak to mniej więcej ugryźć. Ponieważ samych efektów to niezbyt jest jak uczyć... Jeśli ktoś chce zrobić jakieś logo/karaoke za pomocą owego narzędzia musi mniej więcej wiedzieć oczywiście jaki efekt chce osiągnąć i praktycznie od podstaw poznać jak działa. (wbrew pozorom np do karaoke sam skrypt ładujący ass/ssa od picha czy shinjiego nie wystarczy). W każdym hmm... powodzenia Oo

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-12-29 19:31:20)

Offline

#5 2009-12-29 20:48:09

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Z aae to raczej chyba najprościej będzie zapodać tutka z podstawami jak to mniej więcej ugryźć. Ponieważ samych efektów to niezbyt jest jak uczyć... Jeśli ktoś chce zrobić jakieś logo/karaoke za pomocą owego narzędzia musi mniej więcej wiedzieć oczywiście jaki efekt chce osiągnąć i praktycznie od podstaw poznać jak działa. (wbrew pozorom np do karaoke sam skrypt ładujący ass/ssa od picha czy shinjiego nie wystarczy). W każdym hmm... powodzenia Oo

Isek, działaj xD . Ja się przyznaję, że tego softu unikam jak ognia... nie wiem czemu ale się go boję xD . Tyle tam opcji, że nie wiem jak się w tym połapać. Książkę (Oficjalny Poradnik czy coś) to mam, ale też nie mam czasu kiedy się za to zabrać. Jedyny videoporadnik do AAE jaki posiadam to Poradnik jak zrobić efekty w zapowiedziach do Higurashi, by Mastah joruss smile_big . Nikomu nie daje jakby co jezor .

Offline

#6 2009-12-29 21:37:40

LEOkun
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-20

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

FANSUBER TIPS & TRICKS - Demuxowywanie i wmuxowywanie plików do .mkv i .ogm

Już dodałem 1 odcinek oczkod Zaznaczam że byłem trochę zestresowany i to mój pierwszy filmik tego rodzaju więc za wszystkie niedociągnięcia: Przepraszam oczkod

Ostatnio edytowany przez LEOkun (2009-12-29 21:58:08)

Offline

#7 2009-12-29 22:51:15

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

LEOkun napisał:

FANSUBER TIPS & TRICKS - Demuxowywanie i wmuxowywanie plików do .mkv i .ogm

Już dodałem 1 odcinek oczkod Zaznaczam że byłem trochę zestresowany i to mój pierwszy filmik tego rodzaju więc za wszystkie niedociągnięcia: Przepraszam oczkod

Następnym razem rób sam film a dopiero później dodawaj komentarz co aktualnie robisz - mniej stresu i wyraźniej wszystko będzie oczkod

btw słuchasz dubstep'u czy tak przypadkiem dałeś seria leone? :>

ciach mod

Ostatnio edytowany przez lilith_ (2009-12-30 01:15:13)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#8 2009-12-29 22:52:03

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

ciach mod

Na tym forum naprawdę każdemu, kto ma zapał do czegoś, podcina się skrzydła. Gratuluję podejścia. Nie każdy zna wszystkie języki świata i ma ochotę ściągać filmiki na dysk, więc z pewnością komuś się przyda taka forma tutoriala.
Osobiście życzę powodzenia i tego, by zapał do pracy nie wyczerpał się za szybko oczkod

Ostatnio edytowany przez lilith_ (2009-12-30 01:15:36)

Offline

#9 2009-12-29 22:58:06

Vilku
Użytkownik
Skąd: Pzń
Dołączył: 2007-04-06

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

spoko ze coś robisz, tylko zastanawia mnie ten mlask, obiad ;> xD


565.png

Offline

#10 2009-12-29 23:00:30

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Jasmine napisał:

Na tym forum naprawdę każdemu, kto ma zapał do czegoś, podcina się skrzydła. Gratuluję podejścia. Nie każdy zna wszystkie języki świata i ma ochotę ściągać filmiki na dysk, więc z pewnością komuś się przyda taka forma tutoriala.

Niestety, muszę podpisać się pod tymi słowami... tak jeśli o kodowanie chodzi znajdą się dobre duszyczki, które są w stanie pomóc, jednak odnośnie całej reszty... niestety trzeba sobie radzić samemu i szukać tutoriali w dziwnych językach ^_^ sam po sobie wiem, że to wbrew pozorom (mimo znajomości) języków łatwym nie jest Oo

Offline

#11 2009-12-29 23:10:08

LEOkun
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-20

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Vilku napisał:

spoko ze coś robisz, tylko zastanawia mnie ten mlask, obiad ;> xD

Sam nie wiem ^^ To chyba przez stres ^^

DiamondBack napisał:
LEOkun napisał:

FANSUBER TIPS & TRICKS - Demuxowywanie i wmuxowywanie plików do .mkv i .ogm

Już dodałem 1 odcinek oczkod Zaznaczam że byłem trochę zestresowany i to mój pierwszy filmik tego rodzaju więc za wszystkie niedociągnięcia: Przepraszam oczkod

Następnym razem rób sam film a dopiero później dodawaj komentarz co aktualnie robisz - mniej stresu i wyraźniej wszystko będzie oczkod

btw słuchasz dubstep'u czy tak przypadkiem dałeś seria leone? :>


virus jeszcze nie otworzyłem tematu a już wiedziałem, że znajdą się tam twoje żałosne komentarze.

Dzięki za dobrą radę i dobre słowa oczkod Czy słucham? Raczej bo nie raz natrafiłem się na fragmovie i po prostu była ta piosenka, bardzo mi się spodobała więc postanowiłem ją dodać do tutoriala bo nie miałem nic innego oczkod

Wkrótce poprawię tą wersję i wydam V2, w tej wersji podziękuję wszystkim za dobre słowa i porady oczkod Jeżeli chcecie żeby było coś jeszcze w V2 (czegoś czego nie było w V1) to piszcie oczkod)

Reszcie dziękują za dobrą krytykę i za dobre słowa oczkod

Offline

#12 2009-12-30 01:16:41

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Uprasza się o nie robienie osobistych wycieczek jak zawsze.
Temat oczyszczony, zacznie się tu jeszcze jakaś dyskusja nie na temat a polecą warny ><


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#13 2010-01-13 23:33:26

LEOkun
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-20

Odp: FANSUBERS TIPS & TRICKS

Tak jak obiecywałem, o to druga wersja 1 odcinka: FANSUBER TIPS & TRICKS - Odcinek 01 v2
Sorki że tak późno, ale miałem wiele spraw na głowie, ale w końcu się wyrobiłem oczkod

Trochę poprawiłem to co miałem poprawić, dodałem parę innych efektów do filmu i dodałem suchy kawał od siebie o świnkach oczkod
Myślę że ta wersja jest lepiej skonstruowana od poprzedniej oczkod

2 Odcinek będzie o zmieniania napisów z .ass na .txt itp. oczkod
A w 3 odcinku pojawi się coś o hardsubach, ale to się jeszcze zobaczy oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024