#1 2010-01-14 00:51:32

mich102
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-10-23

Vagabond - tytuł warty polecenia.

Jakiś czas temu, dość przypadkowo natknąłem się na wyżej wymienioną mangę. Pierwsze spojrzenie - powalająca kreska robi naprawdę pozytywne wrażenie. Po przeczytaniu kilku rozdziałów pomyślałem sobie, że to pewnie "kolejna samurajska jatka", ale o dziwo miło się zaskoczyłem. Bliżej nie będę opowiadał historii, bo warto samemu przeczytać. Manga obfituje w brutalne sceny co może podobać się lub nie - kwestia gustu oczkod Jest wątek miłosny dla spragnionych, "przemiany" głównego bohatera i wiele innych. Zdecydowanie polecam!

Ostatnio edytowany przez mich102 (2010-01-14 00:52:09)

Offline

#2 2010-01-14 00:57:23

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Kupiłem na jakimś konie cztery pierwsze tomy i również byłem pozytywnie zaskoczony. Ciekawa historia jednego z ważniejszych siekaczy w historii, do tego w ładnym wydaniu Mandragory. Jak wyjdzie dziesiąty tom, to od razu hurtem dokupię wszystkie brakujące, bo imo warto.

BTW: Mandragora ogólnie wydaje ciekawe mangi, o ile dobrze kojarzę.
BTW 2: Masz błąd w tytule w nazwie tematu jezor

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2010-01-14 00:58:03)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#3 2010-01-14 01:01:43

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Genialny tytuł. Szkoda tylko, że polski wydawca chyba go zarzucił. W moim prywatnym rankingu czwartemiejsce (za Blame!, Shin Angyo Onshi i Berserkiem) oczkod

Offline

#4 2010-01-14 01:04:47

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Sir_Ace napisał:

Szkoda tylko, że polski wydawca chyba go zarzucił.

Coś tu było na tym forum kiedyś, że Mandragora ma poważne kłopoty finansowe (jak większość wydawnictw wydających dla dojrzalszego odbiorcy), przez co grozi jej nawet upadek. W każdym razie obiecali pokończyć zaczęte tytuły, tyle że będą to robić wolniej. Tak przynajmniej ktoś tu kiedyś mówił jezor


"Skazany na zajebistość"

Offline

#5 2010-01-14 01:42:56

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Kiedyś, dawno temu, przeczytałem pierwszy tom i fakt - kreska świetna, historia z potencjałem (chociaż dialogów mało xP). Gdybym tolerował czytanie na kompie, pewnie jakieś skany by się załatwiło, a tak lipa oczkod I tu przykra wiadomość dla was, zacofani w świecie komiksowym, Mandra is dead. Ostatnie co wydali, to 4 vol Transmetro i było to w 2007. Także jeśli ktoś chce poznać ciąg dalszy historii, a zarazem mieć ją na półce, zostaje sprowadzane smile

Aha, pomimo nagabywania przez lud innych wydawnictw pytaniami i prośbami o przejęcie licencji Mandry, żadne nie deklaruje takiej chęci.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#6 2010-01-14 02:13:31

mich102
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Zjadacz napisał:

BTW 2: Masz błąd w tytule w nazwie tematu jezor

smutny Warty czy wart, troszku wsioch ze mnie oczkod Jeśli widzisz inny błąd - bij zabij, ja nie widzę smile_big Wracając do tematu, dialogów jest tyle ile musi być, raz mniej a raz więcej (w tym przypadku mniej;)), a historia na tym wcale nie traci:)

Offline

#7 2010-01-14 02:24:09

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

mich102 napisał:

Jeśli widzisz inny błąd - bij zabij, ja nie widzę smile_big

Było Vagabong zamiast Vagabond, ale najwyraźniej Q już poprawił jezor


"Skazany na zajebistość"

Offline

#8 2010-01-14 12:09:27

mich102
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Zjadacz napisał:

Było Vagabong zamiast Vagabond, ale najwyraźniej Q już poprawił jezor

Ale wtopa baka Widać mod zawsze czujny i gotowy smile_big

Offline

#9 2010-01-14 19:56:10

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Vagabond - tytuł warty polecenia.

Coś tu było na tym forum kiedyś, że Mandragora ma poważne kłopoty finansowe (jak większość wydawnictw wydających dla dojrzalszego odbiorcy), przez co grozi jej nawet upadek. W każdym razie obiecali pokończyć zaczęte tytuły, tyle że będą to robić wolniej. Tak przynajmniej ktoś tu kiedyś mówił

Z pewnych źródeł (pewien sklep z mangami i fantastyką) wiem, że mandragora upadła, poza tym, komornik ich ściga... więc zapewne nie wydadzą już kolejnych tomów (jak również Megatokyo >.>). Szkoda.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024