#1 2010-02-07 21:10:41

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

[Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

19196l.jpg

Administrator Projektu: KieR
Tłumaczenie: Sacredus
Korekta: Sir_Ace, Trips

Opis: Regios, taką nazwę noszą ruchome miasta chroniące ludzkość na zniszczonej Ziemi zasiedlonej przez skażone bestie. Zmęczenie walką z potworami (co być może było najważniejszym, ale nie jedynym motywem) popchnęło Layfona do opuszczenia rodzinnego miasta i przybycia do Zuellni, miasta akademickiego zamieszkanego jedynie przez studentów. Mimo swoich oczekiwań co do możliwości prowadzenia nowego życia jego umiejętności walki zostają przetestowane już pierwszego dnia. Angażując się w bójkę, która wymykała się spod kontroli, Layfon w pojedynkę pokonał walczących ze sobą uczniów. Kiedy jego talent dostrzegł przewodniczący Rady Studenckiej, Layfon został zmuszony do przeniesienia się do Akademii Wojskowej i wstąpienia w szeregi 17. plutonu.

Layfon po raz kolejny znalazł się w świecie skażonych bestii i obrony miasta. Jednak prawdziwe tajemnice tego świata nie zostały jeszcze ujawnione...


Główną stronę projektu możecie znaleźć tutaj: http://www.baka-tsuki.org/project/index … _Regios_PL


tumblr_static_bug.gif

Offline

#2 2010-02-07 22:06:02

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

O fajnie, anime bardzo mi się podobało. Zobaczę jak wam tam poszedł prolog.


Przejrzałem 43 linijki.

Pokaż spoiler
Całkiem całkiem, ale troszkę więcej finezji. Nie zabrakło też kilku błędów .

Baka nie jest takie przyjemne jak Wiki. Chciałem coś zmienić, ale bez dopisania do projektu jest to niemożliwe. Szkoda.

Po Linii 15
Przypominał on to górę równie wysoką jak wieża. ->    
Przypominał on wysoką jak wieża górę.

„To... Peligi.” Wymamrotał człowiek siedzący w środkowym rzędzie. Obserwował czarny kształt przez parę okularów->lornetkę

Po Linii 27     
Silny podmuch wiatru uderzył w bok autobusu, niosąc ze sobą kamienie. ->Silny podmuch wiatru uderzył w bok autobusu powodując wstrząs.

Przerażeni i zaskoczeni pasażerowie spadli z foteli, i złapali się za głowy.->Przerażeni i zaskoczeni pasażerowie pochylili się w fotelach osłaniając głowy.

Wstrzymali oddech, jakby starali się ukryć. ->Kuląc się, aby uniknąć wykrycia.

Nina nie złapała się za głowę, ale wstrzymała oddech i znów spojrzała na miasto, starając się wyczuć jakąś reakcję nadchodzącą z góry. ->Nina, zamiast robić to co reszta pasażerów, wstrzymała oddech i znów spojrzała na miasto starając się wyczuć jakąś reakcję.

Nieruchome nogi autobusu padły na kolana. (lol)-> Liczne stawy w odnóżach autobusu załamały się, unieruchamiając cały pojazd.

Budynki w mieście wyglądały tak samo. Na wszystkich umiejscowionych na obrzeżach miasta znajdowały się pęknięcia wyglądające jak jakieś przeraźliwe rany. -> Budynki w mieście również były pozbawione życia. Na tych, które umiejscowione były na obrzeżach. Niczym głębokie, przerażające rany, znajdowały się pęknięcia. 


Dialogów nie powinniście raczej dawać w cudzysłowie.  W końcu w języku polskim, dialog oznaczamy "-".

Powodzenia w każdym razie.

Ostatnio edytowany przez Trips (2010-02-08 20:55:53)

Offline

#3 2010-02-07 23:11:20

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

W naszym języku może i tak, ale w Light Novel dialogi oznacza się cudzysłowem.

Offline

#4 2010-02-07 23:12:50

ghostpl22
Użytkownik
Skąd: Prawie Warszawa xD
Dołączył: 2008-06-12

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Miodnie, zobaczymy co wam wyjdzie ^^

Tak BTW, to skoro seria aż tak wam się podoba, to czemu nie skończycie tych dwóch epków z anime xD Płytka woła serię do siebie xD


ghostpl22.png

Offline

#5 2010-02-07 23:15:58

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

No to już kwestia gustu.  W angielskim zostało bo u nich dialogi oznacza się cudzysłowem. W rosyjskiej wersji KnK są myślniki, w czeskiej cudzysłowie.

Offline

#6 2010-02-07 23:24:16

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Zobaczymy jak wam to wyjdzie jezor Chętnie się za to zabiorę, ale poczekam aż trochę więcej będzie skończone.
PS. Ano moglibyście skończyć serie też jezor

Offline

#7 2010-05-15 16:43:28

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Jeśli kogoś to interesuje to dodano 2 rozdział: http://www.baka-tsuki.org/project/index … zia%C5%822 I jak ktoś to czyta, to zachęcam do dyskusji na temat tej LN tutaj oczkod


tumblr_static_bug.gif

Offline

#8 2010-05-16 00:53:12

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Ja czekam z czytaniem aż wydacie jeden tom oczkod

Offline

#9 2010-05-16 12:20:28

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Dobrze wiedzieć, że ktoś na to czeka przynajmniej smile_big


tumblr_static_bug.gif

Offline

#10 2010-05-16 20:49:46

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Ja tak samo . Więc Kier masz motywacji już ciut więcej / :pzd

Offline

#11 2010-05-16 21:16:31

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Żeby zmotywować jeszcze bardziej, ja poczekam, aż wydacie całość xD

Offline

#12 2010-10-26 23:23:48

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Sorry, że się podepnę pod temat, ale sprawdzał ktoś, jak wygląda jakościowo angielski przekład? Trzyma poziom, czy robione na odwal, żeby jak najszybciej przetłumaczyć?

Offline

#13 2010-11-15 00:53:31

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Raczej robiony na ilość, nie jakość.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#14 2011-05-12 22:18:05

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Jak to wygląda, jeśli chodzi o serię anime?
Widziałem na MU tez jakieś mangi oprócz tej VN.
To wszystko to względem siebie side strony, czy może jest to jakaś spójna całość?
Jeśli całość, to w jakiej kolejności to czytać (oglądać - uwzględniając anime) ;>

Offline

#15 2011-05-13 01:28:11

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Najpierw obejrzyj anime, potem czytaj novelki, i tak będziesz marudzić na poziom anime, ale jeśli przetrwasz animca to novelka wyda ci się jeszcze lepsza jezor

Mangi podobno tworzą jakieś side story, ale wiesz... zbyt wiele zmieniają (zresztą przeglądałem tylko parę rozdziałów). Za to wszystkie LN tworzą całość (wypisuję chronologicznie, nie licząc 3. tomu legendy, który dzieje się gdzieś w przyszłości, czyli na pewno po aktualnym 17. tomie):
Legend of Regios - 3 tomy, zakończone - Dzieje się na dłuugo przed wydarzeniami z Regiosa, wyjaśnia (już sam prolog od *** wyjaśnia, przynajmniej jeśli chodzi o losy świata) o co w ogóle biega i z kim walczą (w anime to były te wstawki z angielskim dubbem)
? - 2 tomy, zakończone (?) - o tym jak pewien elektroniczny duch wędruje ze swoim przyjacielem między miastami zastanawiając się jakim miastem sama chce zostać - to podobno książka dla dzieci i nie pamiętam tytułu jezor
Krucjata Regiosa - 3 tomy, zakończone (?) - Opowieść o Dexirio (ten z rudymi włosami i oburęcznym mieczem z animca - w LN co prawda używa stalowego bicza, ale kto by się tam czepiał szczegółów), o tym jak jego miasto zostało zniszczone, jak poznał Nephalię (wycięta w anime) i jak wmieszał się w tą całą wojnę z Ignasis (też wycięty... to zresztą ciekawe bo to w końcu główny przeciwnik)
Chrome Shelled - jak do tej pory chyba 16. tomów i wciąż wychodzi...
Przy czym Legenda i Krucjata to zwykłe książki.

A co do kolejności czytania samych novelek... najlepiej by było w kolejności w jakiej są wydawane (nie chce mi się szukać), dzięki czemu Legenda stopniowo uzupełnia historię z wydarzeń przed wydarzeniami sprzed Regiosa a Krucjata w pewnym momencie wali super spojlerem (3 tom konkretnie... jest osadzony gdzieś w przyszłości, a wyszedł chyba po 15. czy 14. tomie).




A dla tych co już animca obejrzeli, i nie chcą czytać LN, drobna lista (czytałem to "jakiś czas temu", więc pamiętam tylko te większe zmiany) tego co pozmieniali (zawiera (spore) spojlery oczywiście:

tom 1:

Pokaż spoiler
- wycięto podróż Niny i Harleya do Zuellni z prologu
- w novelce nie pokazano akcji z ratowaniem Mayshen, tylko Karian o niej wspominał
- podczas meczu to Sharnid niszczy flagę, a Layfon jedynie owni gości z przeciwnej drużyny (to zresztą w novelce też o wiele ciekawsze jezor)
- po meczu Nina wyciska z Kariana informację, że Layfon był Niebiańskim Ostrzem i że został wygnany
- nie pamiętam czy to było w tym tomie, ale Niny nie uratował dorosły Elektroniczny Duch, tylko ten mały co go uratowała... ważne bo Shneibell pojawia się później...
- podczas jej focha w pracy miasto zostaje zaatakowane przez larwy skażonych bestii
- Layfon rusza do walki dopiero po przeczytaniu listu od Leerin


tom 2

Pokaż spoiler
- wycięto parę treningów z tym wielkim mieczem i jak Mifi i Naruki wyciskają z Layfona czemu tak często wieczorami przesiaduje z Felli (prawdopodobnie ich śledziły, nie pamiętam już jezor)
- wycięto jak Nina gapi się na księżyc podczas jej treningu (co dziwne... później wyjaśnia czemu autor w ogóle o tym wspominał)
- o ile mnie pamięć nie zawodzi wycięto część rozmowy Layfona i Felli jak ten jechał na walkę ze skażoną bestią, tym razem to on miał wymyślić przezwisko dla Felli oczkod


tom 3

Pokaż spoiler
- pierwsza wycięta postać: Kiriku Seron, TWORZĄCY Dite'y dla 17. plutonu (Harley tylko je ustawia), jeździ na wózku inwalidzkim i jest na tyle pyskaty żeby zjechać Layfona za zniszczenie jego najnowszego dzieła (tego wielkiego miecza którym walczył w poprzednim tomie z dorosłą skażoną bestią) oraz jako chyba jedyny zauważa, że Layfon był szkolony do walki kataną, sam Layfon po tym uznał, że Kiriku, skoro to zauważył, musiał kiedyś  być żołnierzem
- zniszczone miasto nie było Miastem Akademickim, które poprzednio pokonało Zuellni, a rodzinnym miastem Dexiria (?) i Delbone (epserki Niebiańskich Osrzy), zniszczonym w 1. tomie Krucjaty
- w novelce to Savaris napuścił skażoną bestię na Gaharda, aby móc ją łatwiej zabić (to był jakiś pasożyt, który przejmował kontrolę na żołnierzami), i tak w LN jest chyba jeszcze większym sadystą niż w anime jezor


tom 4

Pokaż spoiler
- Naruki na czas śledztwa dołącza do 17. plutonu
- Layfon używa katany, ale nie do walki z Heią


tom 5

Pokaż spoiler
- Naruki oficjalnie dołącza do 17. plutonu
- Layfon mówi Mayshen o swojej przeszłości i dopiero wtedy wszystko zaczyna się walić...
- Fermaus  nie zdjął rękawicy tylko maskę...
- tak na marginesie, podczas walki ze skażonymi bestiami Lyfon używa technik walki podpatrzonych od innych Niebiańskich Ostrzy


tom 6 - i tu dopiero zaczynają się schody

Pokaż spoiler
na początek drobne zmiany:
- zmieniono trochę historię o tym jak Leerin spotkała Ninę i jej spotkanie z Wilczym Legionem
to tyle

a teraz co wycięto:

W Zuellni
- zamiast pseudo wyznania miłości przez Felli na dachu, w LN rozmawiali o Ninie, nad miastem pojawia się Nanocellroid , albo jak kto woli "gigantyczna, latająca, potrafiąca mówić skażona bestia" (jedna z 4 jednostek, a raczej kolonii nanomaszyn, które stworzyły skażone bestie, ale z Harpe to jest trochę bardziej skomplikowane, bo 1. podpierdzielił dane swojego twórcy, wyzwolił się spod kontroli Ignasis i teraz jakby strzeże granicy pola Aurory - osobiście stawiam go po stronie "dobra")
- Layfon i Karian jadą na miejsce  wyznaczonego spotkania, na samą granicę pola Aurory, ale nie powiem co tam zobaczyli

W Mayath:
- tu zmienili końcówkę akcji, Nina co prawda się pojawia, ale obie dziewczyny ratuje dopiero przebudzenie się Sayi, potem wpada Savaris, a Nina wraca do Zuellni

Zuellni
- zamiast pseudo romantycznego zjednoczenia Layfona i Niny mamy tu pokazaną walkę całego 17. plutonu z dorosłymi skażonymi bestiami, które wyczuwając jedzenie (czyt. Zuellni) zignorowały rozkazy i ruszyły za Layfonem i Karianem


Tom 7 - czyli jak wyciąć dobre walki...

Pokaż spoiler
- na początku tomu Savaris opowiada Leerin o jego pierwszej walce razem z Layfonem, tak biega o to z samiutkiego początku 1ep, tylko że tu walka toczyła się w Glendan, trwała 3 dni a sama skażona bestia wyglądała zupełnie inaczej i nie posiadała zdolności regeneracji tylko składała się z milionów małych bestyjek, coś jak nanocellroid
- Zuellni STOCZYŁO wojnę z Mayath podczas pojedynku Layfona z Heią
- podczas pojedynku Layfon przeskoczył do Mayath i zniszczył ich flagę, a potem jednym ciosem pokonał Heię
- tom kończy się epickim plackiem od Leerin (w anime też był, ale musiałem o tym wspomnieć ^^)

dodatkowo:

Pokaż spoiler
- nie było sceny na basenie tylko nad jeziorem, tom 9.
- Felli pracowała w kafejce w tomie 8 (tom składa się z samych Side Story), zekranizowano pierwszą połowę
- Felli nie poszła do nawiedzonego domu z Mayshen, Mifi i Naruki tylko z koleżanką z klasy

jeśli chodzi o to co się stało w anime po "wojnie z Mayath" to najchętniej bym to przemilczał, bo chcę zapomnieć te ostatnie odcinki animca... no ale obiecałem spojlery, więc powiedzmy że Leerin spędziła w Zuellni jakieś 3 miesiące (i wylądowała od razu na 3 roku... w Glendan chyba nieźle ją przycisnęli do nauki oczkod) przed "wojną" z Glendan, która zaczyna się w tomie 9 (pokazuje się na horyzoncie po 2 wojnie Zuellni - w tej Layfon brał już czynny udział) i kończy w 14. (nie licząc 10 i 11 bo to historie poboczne). Tak w skrócie (potraktujcie to jak zajawkę, bo nie chcę za bardzo spojlerować tych wszystkich tomów):
- w glendan pędzi za skażoną bestią w stronę Zuellni i... nie pamętam już jak się nazywało miasto które z nim walczyło jezor
- królowa odkrywa że Leerin jest z nią spokrewniona
- Layfon i Sabaris walczą z bestią któa dała nogę przed Glendan
- w Zuellni budzi się Nephalia, wychodzi na to że Zuellni dostarczała jej energii
- na miasta spada, dosłownie, deszcz dorosłych skażonych bestii
- nephalia uwalnia strażników, tak te potworki z nawiedzonego domu to była jej robota
- wycięto Claribel, która później przenosi się do Zuellni... (wnuczka jednego z Niebiańskich Ostrzy)
- Layfon vs Savaris nie kończy się 1 ciosem, poza tym gdyby nie Lintens w Glendan byłoby jedno Niebiańskie Ostrze mniej
- w Leerin budzi się jej moc, przez co postanawia wrócić do Glendan
- Podczas powrotu, z Królową i Lintensem, Leerin spotyka Layfona, który myśli że została porwana... cóż Layfon nie miał zbyt wielkich szans przeciwko byłemu nauczycielowi...
- seria fajnych walk (w tym Layfona i Deruka, jego ojca), w których ginie parę osób, a my możemy podziwiać techniki walki Niebiańskich Ostrzy
- pojawia się kolejny Nanocellroid, tym razem o wiele większy, ale ten nie przybył raczej na pogaduszki...

A od 15. tomu jest już nowy rok szkolny i Felli robi "papa" Karianowi, który zakończył naukę, do Zuellni przenosi się za to Claribel (po to żeby jak najwięcej walczyć z Layfonem), a Layfon nie może się otrząsnąć po... no powiedzmy że ma takiego doła ze przegrał nawet z Claribel, w dodatku Zuellni ukrywa w mieście Levateine, przez co zostaje uznana za zdrajcę i wroga ludzkości...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-05-13 01:48:39)

Offline

#16 2011-05-13 04:53:27

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Ciekawe to, ale nie ma odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Pokaż spoiler
1. Jak to się stało, że prawie cały świat został skażony i ludzie musieli zbudować ruchome miasta ? Ile lat temu (licząc od początku anime) to się wydarzyło ?
2. Co to jest konkretnie to pole Aurory ?
3. Skąd się wziął ten główny wróg i gdzie on jest ? Skoro w anime go nie było.

Offline

#17 2011-05-13 07:58:25

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Sacredus, dzięki za wycerpującą odp ;D
Anime ogląałem i naprawdęmi siępodobało - w szczególności Felli ;D Mam nadzieję, że będzie jej jak najwięcej ;D

Czyli tak, skoro oglądałem anime, to mogłbym sobie najpierw przeczytać te 3 pierwsze poztycje, tak? Legend of Regios, itd.
A następnie LN - Chrome Shelled, tak? smile_big

A jak wygląda tłumaczenie tego wszystkieg ona PL? xD


///edit:


Hohohoh....
DLaczego ja o tym wcześniej nie wiedziałem ^^" ?
Właśnie wyczytałem na MALu, że do DVD Regiosa zostały dodane 3 speciale, prequel Legend of Regios -> coś czego nie oglądałem ;P

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2011-05-13 08:01:03)

Offline

#18 2011-05-13 10:56:03

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Na baka-tsuki jest niecałe pół pierwszego rozdziału Chrome. Więcej raczej nigdzie nie ma ;]

Offline

#19 2011-05-13 11:23:54

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

tymek88 napisał:

Czyli tak, skoro oglądałem anime, to mogłbym sobie najpierw przeczytać te 3 pierwsze poztycje, tak? Legend of Regios, itd.

Ta, Chrome Shelled aż do 8 tomu, potem Legendę, po 14. przydałoby się przeczytać Krucjatę, a potem dalej ciągnąć cykl Chrome Shelled Regios... albo do 8., potem 10 i 11 (bo to w końcu 3 tomy Side Stories), Legędę i dopiero dalej cykl Chrome Shelled. No ale możesz to czytać w jakiej kolejności ci się podoba jezor

tymek88 napisał:

Anime ogląałem i naprawdęmi siępodobało - w szczególności Felli ;D Mam nadzieję, że będzie jej jak najwięcej ;D

Sporo, a że animiec spłycił trochę charaktery postaci, to w LN jest ciekawszą postacią.

tymek88 napisał:

Hohohoh....
DLaczego ja o tym wcześniej nie wiedziałem ^^" ?
Właśnie wyczytałem na MALu, że do DVD Regiosa zostały dodane 3 speciale, prequel Legend of Regios -> coś czego nie oglądałem ;P

Nie ciesz się tak, te specjale mają mają po 7, 7 i jakieś 15 minut i wiele nie wyjaśniają... bdw. pamiętam że mieliśmy sub do tego robić...

Kenshiro napisał:

Ciekawe to, ale nie ma odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Pokaż spoiler
1. Jak to się stało, że prawie cały świat został skażony i ludzie musieli zbudować ruchome miasta ? Ile lat temu (licząc od początku anime) to się wydarzyło ?
2. Co to jest konkretnie to pole Aurory ?
3. Skąd się wziął ten główny wróg i gdzie on jest ? Skoro w anime go nie było.

Przecież napisałem, że anime wiele pozmieniało/pominęło. Masywny spojler, czytając zepsujecie sobie przyjemność z odkrywania tajemnic (no części jezor) świata Regiosa - a to i tak jedynie (no głównie) na podstawie prologu Legendy smile_big

Pokaż spoiler
Zacznijmy od pola Aurory, bo wtedy reszta pytań (odpowiedzi znaczy się) nabierze sensu jezor
Dawno temu skończyły się zasoby naturalne i wybuchła wielka wojna jakiej świat jeszcze nie widział. Grupa naukowców, nazywających siebie alchemikami, stworzyła pole Aurory, urządzenie emitujące specjalne pole dzięki któremu można naginać przestrzeń i dosłownie tworzyć nowe światy (jego efektem ubocznym jest zorza na niebie) o praktycznie nieskończonych zasobach naturalnych (bo jak np węgiel kończy się w jednym miejscu to rozciąga się świat i tworzy go trochę dalej). Alchemicy chcieli aby wykorzystano tylko jedno takie pole rozciągnięte na całą Ziemię, ale ludzie... niedługo potem wszystkie państwa chciały mieć takie pole, a później miasta... i tak te pola zaczęły w końcu fizycznie nachodzić na siebie (na Ziemi, bo np. obszar kraju/miasta w którym zaczyna się Legenda miało powierzchnię porównywalną z powierzchnią całej Ziemi), tworząc barierę uniemożliwiającą podróżowanie miedzy owymi światami. Większy problem pojawił się kiedy w polu Aurory zaczęły pojawiać się dziury, przez które dało się co prawda podróżować miedzy światami, ale które mutowały ludzi. Bohater Legendy Ailen dla przykładu stał się nadludzko silny, a na jego oku pojawiały się ciernie, w dodatku zyskał moc zamiany innych ludzi w gałki oczne... W każdym razie dołączył do oddziału mającego spróbować przejść do innego świata (siostry szuka - chodzi o Nephalięł), ale przeżył tylko dlatego że uratowała go Saya (a i tak przypłacił to mutacją ciała). Po ucieczce z Sayą z ośrodka w którym ich przetrzymywano spotkali parę alchemików, Dominio i Erumi Rogzario (która stworzyła dla niego specjalny organ, dzięki któremu mógł kontrolować swoją siłę), dla których zaczęli pracować. Dominio podczas jednej z misji naprawiał urządzenie tworzące pole Aurory i przez przypadek przywołał z niego mutanta mogącego przejmować moc innych, tak chodzi o Ignasis. Skracając opowieść: Ignasis zniszczył jeden ze światów aby przekonać się czy istnieje coś takiego jak dusza, ludzie którzy wpadli wtedy do powstałej przestrzeni zostali "Wilczym Legionem" (no to że przejął moc "Facemana", był nawet w anime Legendy/Regiosa, bardzo mu w tym pomogło), a ci których udało się uratować zostali mieszkańcami świata Regiosa, stworzonego przez Sayę. Jeśli chodzi o obecność Ignasis w Regiosie... Ailen użył mocy swojego oka i uwięził go, teraz można powiedzieć że Ailen dosłownie jest księżycem z cierni.
Wracając do 1. pytania. Ludzie nie zbudowali ruchomych miast, tworzą je same Elektroniczne Duchy, które tak nawiasem mówiąc są jedynie kopią Sayi (została stworzona żeby ratować ludzi którzy wpadną w przestrzeń Zetsuen) stworzonymi przez Rigzario.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-05-13 12:33:43)

Offline

#20 2011-05-13 15:03:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [Jinja-Temple][Light Novel][A] Chrome Shelled Regios

Wielkie dzięki Sacredus za te wyjaśnienia choć nie wiem jeszcze jak z czasem czyli ile lat mogło minąć od stworzenia tych miast. Szkoda tylko, że jak to często bywa w anime wszystko jest niedokończone i to nawet bez najważniejszych wyjaśnień odnośnie świata.

tymek88 napisał:

Właśnie wyczytałem na MALu, że do DVD Regiosa zostały dodane 3 speciale, prequel Legend of Regios -> coś czego nie oglądałem

Widziałem te speciale i to jest chyba to samo co było w anime (czy może trochę dłuższe ? ). Tylko w anime było to porozrzucane na większość odcinków no  i po angielsku. Te speciale są po japońsku.

tymek88 napisał:

Sacredus, dzięki za wycerpującą odp ;D
Anime ogląałem i naprawdęmi siępodobało - w szczególności Felli ;D Mam nadzieję, że będzie jej jak najwięcej ;D

Jak ja Felli nie lubiłem smile
Dziwna jakaś to postać. Zarówno spokojna jak i agresywna chwilami (oczywiście do głównego męskiego bohatera jak to zwykle bywa w anime). Bo oczywiście dobry bohater anime (czy to haremówki, romanse czy inne) zawsze powinien pozwalać się obrażać i bić przez dziewczyny. Jeśli by się zachował inaczej (stanowcza reakcja) to musiał by być czarnym charakterem smile

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-05-13 15:30:12)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024