#21 2010-03-13 06:22:23

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

ZAMKNIĘTEMU FORUM MÓWIMY NIE!! wystarczy jak wszyscy zarejestrowani i aktywnie wchodzacy chodziarz co jakiś czas wpadną na forum i coś tam naskrobią. To może znowu to forum wyglądało by jak z przełomu 2006 - 2007 roku.


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#22 2010-03-13 07:40:17

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Jestem całkowicie za tym, aby było ich więcej, jednak nie oszukujmy się, nowi użytkownicy to kolejne tematy z durnymi pytaniami (bo nie przeczytali FAQ). Z drugiej jednak strony, boję się, że ich brak może doprowadzić do kompletnego wymarcia forum (strona jako baza z napisami raczej przeżyje). Dlatego też osobiście bym zaryzykował i spróbował ściagnąć tu trochę tego motłochu, bo na pewno wśród nich trafiłoby się parę jednostek wartych tego zachodu.

Ja ze swej strony mógłbym wymusić na wszystkch (tych co się zapytali), którzy udostępniają moje napisy na stronach online, aby dodawali oprócz stopki również link do Ansi. To niewiele, ale może dzięki temu parę osób więcej by się pojawiło, a wśród nich ktoś, kto nie byłby tylko użytkownikiem widmo.
Możnaby też spróbować stworzyć dział z "tutorialami", który miejmy nadzieję w jakiś sposób ograniczyłby liczbę niepotrzebnych pytań. Poprzenosiłoby się tam niektóre tematy, które już są na ANSI, aby robiły za swgo rodzaju repetytorium. To znacznie ułatwiłoby sprawę, bo przekopywanie się przez potężną ilość tematów, z których tylko kilka jest pomocnych, nie należy do najprzyjemniejszych. Ja wiem, że tu niektórzy mogą od razu się oburzyć, że jak mu zależy to znajdzie, jak nie tu, to gdzie indziej, a nie czeka aż mu się wszystko na złotej tacy poda, ale może dla naszego świętego spokoju (mniej głupich pytań) warto przemyśleć tę sprawę.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2010-03-13 10:29:36)

Offline

#23 2010-03-13 10:28:17

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Up, N, dobrze to wykminiłeś. Pomysł z jednym, dużym działem z tutorialami, poradami, odnośnikami, w ogóle z całym zarysem anime-fansuberskim by się zdał. Połączyć go z fakiem, tak, by było jak na tacy wyłożone. Jeśli jacyś nowi się pojawią, tak strasznie nie będą męczyć tematami z dupy.
Tylko z nowym nabytkiem byłby problem. Skąd ich wziąć? Ze stron online? Może się mylę, ale tam, raczej, nic wartościowego nie wyrwiemy. Jeśli przynajmniej kilku się znajdzie, można spróbować. oczkod

Ostatnio edytowany przez arystar (2010-03-13 10:29:09)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#24 2010-03-13 11:02:28

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Q wiem, że masz problem ze zrozumieniem wielu rzeczy jezor ale skup się, może kiedyś dogonisz peleton tych ludzi, którzy rozumieją co się do nich pisze, albo przynajmniej jak nie są pewni to wolą zignorować niż stosować swoje nadinterpretacje ;D
Night i arystar, żeby coś takiego wprowadzić trzeba zmienić mentalność na tym forum. Ale co do działów z tutorialami to jest już naprawdę dobry pomysł. Sam mogę podrzucić kilka filmów z tutkami o kodowaniu oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#25 2010-03-13 11:07:50

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Może shoutbox? Tylko jakoś nie wyobrażam sobie jak by to miało na ANSI funkcjonować... Na innych stronach to się sprawdza można tam pospamować zadać durne pytanie i zostać zignorowanym bez potrzeby zakładania tematu...

Offline

#26 2010-03-13 11:20:09

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

krzykr napisał:

Może shoutbox? Tylko jakoś nie wyobrażam sobie jak by to miało na ANSI funkcjonować... Na innych stronach to się sprawdza można tam pospamować zadać durne pytanie i zostać zignorowanym bez potrzeby zakładania tematu...

Świetny pomysł smile Shoutbox byłby cudny ^_^

Offline

#27 2010-03-13 11:20:13

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

krzykr napisał:

Może shoutbox? Tylko jakoś nie wyobrażam sobie jak by to miało na ANSI funkcjonować...

Przez mIrca lub pokrewnego klienta IRC można wejść na serwer irc.irchighway.net na kanał #ansi
Ewentualnie przez webchat [webchat na irchighway'u] (uprzedzając pytania... tak, irc jest o niebo lepszy niż chat... pod każdym względem oczkod)

Ostatnio edytowany przez Isao (2010-03-13 11:20:51)

Offline

#28 2010-03-13 11:21:34

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Ale co wy się tak boicie nowych userów? oczkod Od czego są moderatorzy? Od pouczania i dawania sugestii - jak to jest na innych (znacznie poważniejszych forach) Zobaczcie tutaj TAK POWINNA działać sprawna moderacja. Obyło się bez warna, wywalenia tematu czy bana. Temat poprawiony i wszyscy są szczęśliwi - dobra atmosfera zachowana smile Co mamy tutaj? Sami wiecie jezor wielkiego Q którego głównym zadaniem jest pisaniem postów, że ogólnie wszystko mu dynda (90% postów musi zawierać emota "xD"), a raz na jakiś czas poczuje się by kogoś zbanować smile


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#29 2010-03-13 11:24:57

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

arystar napisał:

Tylko z nowym nabytkiem byłby problem. Skąd ich wziąć? Ze stron online? Może się mylę, ale tam, raczej, nic wartościowego nie wyrwiemy.

Jeśli nie stamtąd, to chyba już z nikąd. Alternatywą od reklamowania ANSI i próby sciągnięcia większej liczby userów jest aktywizacja tych, co już mamy. Nie wiem, ile osób jest zarejestrowanych, informacje te zapewne ma moderacja, ale załorzę się, że dużo. Niestety większość, jak już ktoś to wspomniał, od czasu rejestracji nie napisała ani jednego komentarza czy posta. Cóż, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Osobiście nie mam pomysłu, jak zmotywować tych ludzi, by zaczęli się udzielać na forum. Przecież nikogo nie zmusimy do pisania na nim, a nie będziemy stosować jakiś faszystowskich metod, że jak nie będziesz pisał to twoje konto zostanie usunięte. Już nie mówiąc o tym, że pewnie skończyłoby się w najlepszym przypadku na zalewie nikomu niepotrzebnego spamu.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2010-03-13 11:28:12)

Offline

#30 2010-03-13 11:28:59

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Diamond... zapoznaj się wpierw z możliwościami FluxBB, którego obsługuje obecnie forum i dopiero wyrażaj te swoje 'gorzkie żale' odnośnie czyszczenia/wydzielania jezor

Offline

#31 2010-03-13 11:34:02

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Przyciąganie przyciąganiem, ale zastanówcie się, czym Wy chcecie ich zachęcić do pozostania z nami? Najpierw trzeba posprzątać swoje podwórko, a potem zapraszać dzieci z innej piaskownicy oczkod

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2010-03-13 11:34:26)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#32 2010-03-13 11:40:13

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Isao napisał:
krzykr napisał:

Może shoutbox? Tylko jakoś nie wyobrażam sobie jak by to miało na ANSI funkcjonować...

Przez mIrca lub pokrewnego klienta IRC można wejść na serwer irc.irchighway.net na kanał #ansi
Ewentualnie przez webchat [webchat na irchighway'u] (uprzedzając pytania... tak, irc jest o niebo lepszy niż chat... pod każdym względem oczkod)

Taa jasne wiedziałęm, że ktoś z ircem wyskoczy. Jak dla mnie irc nie istnieje bo nie mam potrzeby takiego pobierania anime, nie mam ochoty instalować dodatkowych programów nie wspominając już, że nie mam ochoty uczyć się obsługi nowego programu. Siebie nie potrafię do tego zmusić wiec od obcych osób (nowych użytkowników ansi) tego nie oczekuje.

Offline

#33 2010-03-13 11:43:50

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Kto to nowy User ?

Ja tam jestem jak Ghost....

Niewidzialny całoroczny smile.. A co do nowych ludzików... hm... nie wnikam zbytnio   oczkod


ファンのファンのために

Offline

#34 2010-03-13 11:51:40

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

W gorzkich żalach też jest zwrotka o Flux jezor


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#35 2010-03-13 12:08:36

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

krzykr napisał:

Jak dla mnie irc nie istnieje bo nie mam potrzeby takiego pobierania anime, nie mam ochoty instalować dodatkowych programów nie wspominając już, że nie mam ochoty uczyć się obsługi nowego programu.

Czytamy posty innych ze zrozumieniem tak... oczkod
Nikt o podobnych zabiegach nie wspominał...
To na dobrą sprawę, obecnie działa jak hmm 'czateria/interia, śledzik na nk' xD

DiamondBack napisał:

W gorzkich żalach też jest zwrotka o Flux jezor

+1 xD (masz za to piwko xD zagiąłeś mnie tym lol)

Offline

#36 2010-03-13 12:08:37

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Wszystkich zarejestrowanych użytkowników: 27874.
Ostatnio zarejestrowany: lubie placki.

Cześć, lubie placki, jak ci się podoba na naszym forum? Co cię skłoniło, żeby się zarejestrować w tym kotle nudy i niezgody (z podłym modem nadużywającym "xD")?

Może dodać dział "Przywitaj się". Na niektórych forach to się sprawdza i pomaga nowym się rozkręcić.

Nie ma co płakać za starymi wygami, nie wrócą, żebyście tu nawet wesołe miasteczko zrobili. Pamiętam jak odchodził Yang, potem jakoś zniknęła Anaka. Odpadli Freeman i Obiwanshinobi, których spory potrafiły ciągnąć temat godzinami i nie padał ani jeden epitet, nikt nikomu nie ubliżał. Żal, pewnie, ale czy nie wydaje się to głupie, że ponad 27874 użytkowników nie jest w stanie wygenerować chociaż 1 ciekawego tematu tygodniowo? A najlepsza zabawa to zaśmiecanie komuś topiku za zgodą moda (lub bez niej)... Dawno temu, jakieś cztery lata chyba wstecz, dwóch userów napisało nocą zajebisty wierszyk na dzień kobiet, chciało im się. Kilka dni później sama (z byłam swieżakiem) założyłam dwa tematy na dzień faceta i mieliśmy zabawę na całą dobę. Teraz nikomu to do głowy nie przychodzi chyba. Mnie również, bo kiedyś to było moje podwórko, a teraz... "k$#wa, moje pole!!!"

Offline

#37 2010-03-13 12:31:34

funki27
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-19

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Sorry może lekko odbiegnę od tematu, ale moim zdaniem funkcjonalność i wygląd strony ma wpływ na nowych użytkowników i zarazem rejestracje jak i aktywność na forum.

Chyba nie wszyscy pamiętają jak wygląda strona gł. bez logowania:

1. brak widoku aktywny(nowych) wątków na forum, nie mowie by od razu dać nowym dosstęp do świeżych tematów, wystarczy sam podgląd o czym się rozmawia, a wejście w interesujący wątek już po rejestracji.

2. Poszukiwane Napisy - super sprawa... jedno male ale, ludzie proszą o napisy danego anime... i się często nie doproszą.
Dlaczego? Cześć z poszukiwanych napisów nie wyjdzie, nikt nie ich nie zrobi bo jest polski hardek, ale infa o takowym brak.

Dzieci anime-online pewnie nie znają takich stron jak anfo-event.pl - fansubs.pl, a nie wspomnę o prywatnych str. grup wydających hardki, sam mam ze 20 zakładek do grup a i tak nie wiem o większości wydań. Przecież to wy wydajecie napisy i relki - czyżbyście nie chcieli reklamy własnych produkcji??

3. Lista wydanych napków danego dnia...
Jak miło, przeniosło mnie na animesub.info ze strony z anime-online, widzę jakieś napisy wydane do np. Kowarekake no Orgol OVA klikam se na nie i.. ZONG co widzę:

autora, do jakiej grupy dane synchro, link do czcionek i to tyle, a gdzie opis anime, gdzie info o stanie projektu?? - co mam pobrać jak nie wiem o czym jest??
Można dorobić stałą rubrykę : EP1 z 12, projekt w trakcie, inne napisy do tej serii, napisy innych autorów.

Opis
Nie mówię by każdy pisał od razu opis serii czy odcinaka, ale przydał by się odnośnik do jakiegoś fora z opisem Anime, wiem że nie każdemu pasuje str. Tanuki - czy podobna, preferujecie AniDB czy Mall-czy jak mu tam, przecież już wszyscy jesteśmy Anglikami i język Angielski jest naszym ojczystym, a Napisy Po Polsku pobieramy, by zobaczyć jak mówili i pisali nasi dziadkowie. hehhehe

Przydało by się przykleić na stałe kilka tematów na stronie głównej, tak jak tutoriale jak zrobić napisy, szukam synchro, poszukuje, zlicencjonowane  anime i ostatnie jakie o jakim marzę Lista Polskich Hrdków. Skończyły by się 'polowania na czarownice' i zaśmiecanie forum niepotrzebnymi postami.

Offline

#38 2010-03-13 12:37:19

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Isao.

Sprawdziłem ten link, co podałeś rzeczywiście działa tak jak "śledzik" nie wymaga instalacji (jak masz tu konto to masz i tam). Jednak jest w innym oknie i na pewno nowy użytkownik tam nie zajrzy. Zresztą ja sam jestem na to za leniwy... A nie da się dać tego do okna na stonce ANSI? Starczyłoby kilka dodatkowych linijek...

Offline

#39 2010-03-13 12:45:24

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

~krzykr
Nie musisz mieć nawet konta tutaj... nick możesz dowolny wpisać (powyżej nazwy kanału), pod warunkiem, że ktoś na serwerze sobie takowego już nie zarezerwował (dla przeciętnego zjadacza chleba to nieważne w sumie, dopisze cokolwiek do swojego ewentualnie zajętego i wchodzi, coś ala hmm wszelkie czaty...). Co do okna... kto wie, może na nowym ansi pojawi się odnośnik do 'chata', a pod nim właśnie będzie się kryć oficjalny kanał ansi, znaczy link do niego. smile
Było widać, że wszedłeś :p

11:17 -!- krzykr
          [webchat@1a358005.2aac9c3e.'och jejku zepsuło się'] has
          joined #ansi
11:18 -!- mode/#ansi [+v krzykr] by Isao
11:18 -!- krzykr
          [webchat@1a358005.2aac9c3e.'och jejku zepsuło się'] has
          quit [Client exited]

Offline

#40 2010-03-13 13:08:58

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Hmm, więcej użytkowników forum?

Wiadomo płacz i żal, ale po co się w sumie teraz za to zabierać jak v2.0 jest w budowie? Tak jak Krzyżu napisał. Najpierw trzeba posprzątać trochę a potem idzie się bawić.
Tak na dobrą sprawę ilu jest modów na te nasze całe 27874 user'ów? Trochę mało jak by się mieli rozpisać.
Sama sprawa wyszukiwania. Niby można się znaleźć, ale co z tego skoro szukając jednej rzeczy znajdujesz 5 tematów o tej samej sprawie... teraz w którym się wypowiadać? W jedni powiedzą że archeolog przyszedł inni się nie wypowiedzą itp.
Jak na razie czarno to widzę.


tmpdk.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024