#1 2010-04-08 02:44:14

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Kurde patrzcie, człowiek chciał sobie zrobić uber trolla i mu nie wyszło (cała historia w tym poście)
A niedługo potem zgłaszają się ludzie z oferta pomocy przy tłumaczeniu, z pytaniami czy projekt naprawdę padł na amen itd. Dzięki temu coś co było przez pół roku niczym, przez dzień czy dwa martwe, teraz ma się dobrze i są szanse, że coś z tego wyjdzie.
Żeby, nie było niedomówień, Clannad nie jest moim projektem jako takim, ja tylko zajmuje się technikami, i serwisem. No i jakoś tak wyszło, że każdy z chętnych do pomocy trafiał tam przeze mnie, to zanosi się na tu że jeszcze będę to koordynował. Ale i tak to nie zmienia faktu, ze projekt nie jest mój, ten projekt jest osób które faktycznie będą go tworzyły Jak one zdecydują, że wydadzą go pod szyldem [majtki_z_drutu] to tak go wydadzą smile
Co innego Narcissu które gdzieś tam sobie wisi póki co smile_big

www.visual-novels.pl/ z założenia ma być stroną gdzie będą się właśnie gromadzić ludzie, którzy mogli by i chcieli tłumaczyć Visual Novel, ale nie maja wystarczającej wiedzy technicznej, czy też szukają współpracownika albo potrzebują miejsca do prowadzenia projektu.
Więc jak ktoś chce sobie coś przetłumaczyć ale nie wie jak to ugryźć, chce pomóc przy jakimś projekcie, czy po prostu pogadać o Visual-Novels, to zapraszam smile

Edit:dorobiłem się własnej domenki jakiś czas temu :3

Ostatnio edytowany przez Invi (2010-07-02 20:26:47)

Offline

#2 2010-04-08 02:49:44

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Gratuluję, Invi, pomysłu, ale mam jedno pytanie... Myślisz, że to przejdzie? Myślisz że znajdą się osoby które zechcą (porządnie) przetłumaczyć kilometry tekstu w VN? W sumie pograłbym sobie w takiego Higurashi czy Chaos;Head'a po naszemu, ale póki co to tylko czcze marzenia. No ale koniec końców, życzę powodzenia. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie.

Offline

#3 2010-04-08 02:58:08

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Jeśli będzie to VN ze stajni Type-Moon'a chętnie pomogę w tłumaczeniu na tyle na ile starczy mi czasu i chęci oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#4 2010-04-08 09:13:05

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

W razie czego to ostatnio ruszył projekt tłumaczenia Fate/Stay Night, zainteresowanych proszę na PW ;]


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#5 2010-04-08 09:20:20

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Invi, jeśli to nie kolejny trolowy żart, to incjatywa jak najbardziej słuszna. Kiedyś w wolnej chwili chciałem się w takie coś pobawić, wyciągnąć wszystko wyciągnąłem, ale zawsze był problem ze zdekodowaniem tekstu (potem rzecz jasna trzeba by go znów zakodować, kolejny problem).

Offline

#6 2010-04-08 14:52:07

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

@ Kira_, myślę, że to (tzn Clannad)  ma szanse przejść, zajmie to może lata, ale prędzej czy później, się uda. Więc wszystko zależy od tłumaczy, ja bym tam poczekał na oficjalna premierę angielskiego tłumaczenia, ale chca robić już teraz, to niech robią smile
Ja tam jestem potrzebny tylko na początku i na końcu projektu smile Rozdłubać to wszystko, porobić grafiki, a później złożyć wszystko do kupy.

Ja osobiście będę sobie robił małe perełki typu Narcissu, 40 days and 40 nights of rain, Redshift, itd. Z Narcissu mam związane dość "wyjątkowe plany" smile


@Nighthanter, Clannad miał być trollem bo robiłem go sam i miałem pełną świadomość, że max ile mi się uda przetłumaczyć to jeden scenariusz (padło na Kyou) i gdyby nie to, że w głupi sposób straciłem to co zrobiłem, to cały plan wszedł by w życie :>
Teraz znaleźli się ludzie którzy naprawdę chcą zrobić to tłumaczenie i imo, razem mają na to szanse, to czemu miałbym nie pomóc w sprawach technicznych? :>

@DiamondBack, ktoś do mnie pisał o 10, w sprawie reklamy na heavensfall ich projektu "Fate/Stay Night." jezor

Offline

#7 2010-04-08 19:24:31

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

A tak z ciekawości, ile taka gra może mieć stron A4 do tłumaczenia? oczkod

Wiem, że ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ale zadowoli mnie "około" smile_big.


Yoshimori.png

Offline

#8 2010-04-08 19:32:59

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

@Invi: Mówisz o mangagamer? Czy jak im tam szło. Wydają coraz więcej po ang, jak również bez cenzury... ale czemu tylko via net :/ Kupiłbym se kilka pozycji, ale na płytce.

@Yoshimori: O ile mnie pamięć nie myli to tyle co średniej klasy RPG, czyli całkiem sporo xD . No może trochę mniej.

Offline

#9 2010-04-08 19:37:00

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Blackiris z forum projektu napisał:

Do przetłumaczenie więc mamy około 3700 stron.

Offline

#10 2010-04-08 21:55:34

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

@Kira nie wiem co to mangagamer, i pierwszy raz o tym słyszę. Pisząc o angielskim tłumaczeniu miałem na myśli projekt z baka-tsuki.

@Yoshimori, nie wiem ile kartek a 4 gdzieś czytałem, że Clannad jako całość ma ponad 500,000 słów ;P

Offline

#11 2010-04-08 22:15:44

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Offline

#12 2010-04-08 22:57:41

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

~Invi, to coś koło 10 tomowej LN oczkod (Jeden tom koło 50tyś znaków, a w Wordzie bez formatowania żadnego na oko coś koło 216 stron)

Sir_ace, coś około 1k się Blackiris pomylił ;]

~Invi, wy tłumaczenie szykujecie jako path do gry, czy tak jak na BT jest? Jak to 2 to sux ;] Jakby to była LN to bym zrozumiał, ale tak to cały urok VN znika.

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-04-08 23:11:28)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#13 2010-04-08 23:25:11

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

KieR,  wyjaśnij mi gdzie znika ci urok VN bo pojęcia nie mam o co ci chodzi z tym BT (wiem że BakaTsuki, ale nie wiem o co ci biega z tym xD)Oo

Ostatnio edytowany przez Invi (2010-04-08 23:26:26)

Offline

#14 2010-08-19 22:46:54

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

narcissus.png

Legalne polskie wydanie "Narcissu -Side 2nd-"

Więc, ludu... Co myślita?
Jak ktoś chce to możemy się założyć, że to nie troll ani jakiś udar słoneczny czy coś XD


Pokaż spoiler
sry ze post pod postem
sry za bumpa
Bleee [center][/center] nie działa

Offline

#15 2012-08-10 00:43:54

ZupkaChinska
Użytkownik
Skąd: Rypin
Dołączył: 2010-01-25

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Sorka za odkop, ale musiałem spytać.
Robicie ciągle coś, czy projekt umarł?

Offline

#16 2012-08-10 09:21:06

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

ZupkaChinska napisał:

Sorka za odkop, ale musiałem spytać.
Robicie ciągle coś, czy projekt umarł?

O ile zam Invers się nie wypowie, o tyle można wnioskować:

Pokaż spoiler
10468.png

Offline

#17 2012-08-25 22:55:26

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Hastur, err sorry znaczy się Xellos... (Zapomniałem, że Hastur to twoją nowa ksywka na hipsterskim fansubs.pl, no bo Ansi is so mainstream, nie?) Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się łaskawie nie postuj w internetach, bo zaśmiecasz Google swoimi wypocinami i ktoś z czymś ciekawszym do powiedzenia może przez Ciebie nie dostać się do Googli smutny

--

A teraz Odpowiedź na pytanie mojego ulubionego posiłku smile_big
Narcissu ma się dobrze, ostatnio sporo potłumaczyłem, ale znowu rzuciłem to w kąt bo nie mam zbytnio czasu, przystanek Woodstock, tydzień później wyprawa do Gdańska na koncerty i geochace, później wypad na zadupia łodzi po goecache, teraz od czwartku imprezowałem i końca weekendu nie widać. No a w przyszłym tygodniu, drugi przystanek Woodstock! 2 przystanki Woodstock, w jednym miesiącu, tego jeszcze nie było smile_big
No i cały czas kombinuje jak spłacić długi, a w między czasie robię sobie prawko, zbieram skrzynki geocache i wyrywam dupy na Sympatia.pl smile

Więc jakoś to idzie, wolno bo wolno, ale to dlatego, że nie chcę z niczego rezygnować oczkod

Jeśli zaś chodzi o inne rzeczy, Clannad ,planetarian, itd to były tylko pobożne życzenia. O projektach osób trzecich, w tej chwili po imprezach, po prostu nic nie pamiętam.

Jeśli chodzi o stronę, to cóż, nie mam hostingu, nie stać mnie na nowy a na darmowym gównie z reklamami strony nie chcę, więc domena wskazuje na nasz profil na facebooku.
Iced i Ja staraliśmy się ostatnio zmobilizować do porobienia czegoś przydatnego, ale bez hostingu dupa zbita. zostaje MordoKsięga aka Facebook na jakieś ciekawostki i duperele.

Pozdrawiam
Nawalony Invi
smile
PS. Mam nadzieję, że ton i jakość mojej wypowiedzi nikogo nie uraził. A jeśli tak to masz problem Xellos smile_big

Offline

#18 2012-08-26 11:41:50

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Invi napisał:

Jeśli chodzi o stronę, to cóż, nie mam hostingu, nie stać mnie na nowy a na darmowym gównie z reklamami strony nie chcę, więc domena wskazuje na nasz profil na facebooku.

1zł za 13.5GB miejsca na ftp za miesiąc u alfiego. I nie wmawiaj, że cię nie stać. xD

Offline

#19 2012-08-26 11:51:06

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

mam 11 tyś. pln długów smile Każda złotówka się liczy. Po za tym, kiedyś stwierdziłem, że f.pl sux jako f.pl i jako hosting, więc to też trochę sprawa honoru i dumy... No ale pomyślimy.

Offline

#20 2014-05-02 23:54:15

Thepignenpl
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-02

Odp: www.visual-novels.pl - Visual Novel po polsku!

Wiem ze minely juz 2 lata ale mam pytanie bo nagle wzielo mnie na tego typu gry czy projekt jest nadak realizowany i jesli tak to czy moglbym sie dowiedziec na jakim fanpage na facebooku moge to znalezc?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024