#81 2009-02-15 17:12:04

rufi92
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-15

Odp: Gra Clannad

no link niestety nie bardzo chce zebym z niego pobierał musze sie zalogować a rejestracja jest płatna;/ ps co to jest ten voice patch?

Offline

#82 2009-02-15 17:18:29

niconico
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-14

Odp: Gra Clannad

rufi92 napisał:

no link niestety nie bardzo chce zebym z niego pobierał musze sie zalogować a rejestracja jest płatna;/ ps co to jest ten voice patch?

Nie trzeba się rejestrować :].
Ściągnij:
Gra Clannad
Voice patch

I tu masz opisane, jak zainstalować i zmienić język na angielski:
Opis instalacji i zangielszczenia gry.

Offline

#83 2009-02-15 21:29:13

rufi92
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-15

Odp: Gra Clannad

Wielkie dzieki za pomoc

Offline

#84 2009-02-16 14:05:18

rufi92
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-15

Odp: Gra Clannad

zainstalowałem gre, zainstalowałem voice patcha, zmnieniłem język na nagileski tak jak jest na http://clannad.wbijam.pl/ (wszystko robiłem z godnie z tamtejszymi instrukcjami) i po uruchomieniu gry wyskakuje mi taki błąd
http://iv.pl/viewer.php?file=khc1j6tyw5qk97rxf9n.jpg
wie ktoś jak to naprawić?

Ostatnio edytowany przez rufi92 (2009-02-16 14:08:18)

Offline

#85 2009-02-16 15:28:32

niconico
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-14

Odp: Gra Clannad

rufi92 napisał:

i po uruchomieniu gry wyskakuje mi taki błąd
http://iv.pl/viewer.php?file=khc1j6tyw5qk97rxf9n.jpg
wie ktoś jak to naprawić?

Nieźle namieszałeś jezor .

Chyba zainstalowałeś patch ENG do FullVoica. Usuń grę, zainstaluj jeszcze raz, ale tym razem ściągnij i wgraj odpowiednie pliki. Pewnie zamiast pliku "SEEN_snapshot_20081207.rar" ściągnąłeś "SEEN_FV_snapshot_20081220.rar".

Ostatnio edytowany przez niconico (2009-02-16 16:11:20)

Offline

#86 2009-02-16 19:03:22

anka_haruna
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-22

Odp: Gra Clannad

Ehh... Nie trzeba instalować jeszcze raz.
Wystarczy, że wrzuci odpowiedniego seen'a i reszte plików z archiwum RealLiveFiles.rar do folderu z gra.
(tak jak to w artykule o z mianie języka jest napisane)
btw, w artykule o instalacji przydałoby się oszczędzić ludziom niepotrzebnego grzebania w pliku GAMEEXE.INI ponieważ plik ten i tak jest nadpisywany przy zmienianiu języka.
Wystarczy powiedzieć ludziom gdzie mają być pliki od voice patcha i wszystko będzie git... no chyba że ktoś chce grać z krzaczkami i voice patchem, to wtedy już musi pogrzebać w GAMEEXE.INI

Ostatnio edytowany przez anka_haruna (2009-02-16 19:12:53)


chara_k01_2.png

Offline

#87 2009-02-16 19:29:22

niconico
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-14

Odp: Gra Clannad

anka_haruna napisał:

Ehh... Nie trzeba instalować jeszcze raz.
Wystarczy, że wrzuci odpowiedniego seen'a i reszte plików z archiwum RealLiveFiles.rar do folderu z gra.
(tak jak to w artykule o z mianie języka jest napisane)
btw, w artykule o instalacji przydałoby się oszczędzić ludziom niepotrzebnego grzebania w pliku GAMEEXE.INI ponieważ plik ten i tak jest nadpisywany przy zmienianiu języka.
Wystarczy powiedzieć ludziom gdzie mają być pliki od voice patcha i wszystko będzie git... no chyba że ktoś chce grać z krzaczkami i voice patchem, to wtedy już musi pogrzebać w GAMEEXE.INI

Bez przeinstalowania musi usunąć jeszcze chyba dwa pliki, a nie mam gry zainstalowanej, więc wolałem, żeby miał wszystko "na czysto". Lepiej przeinstalować, wtedy na pewno nie będzie żadnych błędów smile .

W artykule jest napisane tak, żeby gra działała bez instalowania patcha ENG. Może komuś się przyda, a to "grzebanie" nie trwa dłużej niż minutę smile.

Offline

#88 2009-02-16 20:06:40

anka_haruna
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-22

Odp: Gra Clannad

niconico napisał:

Bez przeinstalowania musi usunąć jeszcze chyba dwa pliki, a nie mam gry zainstalowanej, więc wolałem, żeby miał wszystko "na czysto".
Lepiej przeinstalować, wtedy na pewno nie będzie żadnych błędów smile .

Strata czasu imo, sama próbowałam se przerobić wersje 2004 na FV (2008) i zrobił sie podobny bałagan.
Żeby ten bajzel przywrócić do normalność i wystarczy nadpisać Seen.TXT odpowiednią wersją, i użyć plików z RealLiveFiles.rar tzn nadpisać nimi oryginał i nic już nie trzeba kasować.

niconico napisał:

W artykule jest napisane tak, żeby gra działała bez instalowania patcha ENG. Może komuś się przyda, a to "grzebanie" nie trwa dłużej niż minutę smile.

No tak, ale nie wiem, pewnie z 90% ludzi jak nie więcej instaluje grę żeby pograć sobie z angielskim tłumaczeniem, i dla nich ten krok jest absolutnie zbędny co można by zaznaczyć jakoś, że można to pominąć jesli  ktoś ma zamiar instalować eng patcha.


Co do komunikatu na screenie, teraz jak się przyjrzałam to engine gry, zgłasza, że nie kapuje co to jest "#KOEREPLAYICON.NAME="smw00f"" albo nie może znaleźć ikony, ale na 80% to ta pierwsza opcja. Przyczyna tego jest wgrane zangielszczenie nie do tej wersji, wystarczy wgrać odpowiednie pliki (korzystając z poradnika zmiany języka w grze) i powinno śmigać smile


chara_k01_2.png

Offline

#89 2009-02-16 20:35:49

niconico
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-14

Odp: Gra Clannad

anka_haruna napisał:

Strata czasu imo, sama próbowałam se przerobić wersje 2004 na FV (2008) i zrobił sie podobny bałagan.
Żeby ten bajzel przywrócić do normalność i wystarczy nadpisać Seen.TXT odpowiednią wersją, i użyć plików z RealLiveFiles.rar tzn nadpisać nimi oryginał i nic już nie trzeba kasować.

Teraz sprawdziłem i w ten sposób wszystko działa.
Po prostu kiedyś robiłem coś podobnego i później gra działała "niestabilnie" (m.in. obraz 640x480 wyświetlało w oknie 800x600 jezor ), ale wtedy jeszcze dodatkowo coś tam mieszałem w plikach gry.

Offline

#90 2009-02-16 21:56:13

rufi92
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-15

Odp: Gra Clannad

ok działa dzieki za pomoc smile_big

Offline

#91 2009-03-10 00:19:50

Madziam
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-23

Odp: Gra Clannad

A jak tam prace nad spolszczonym Clannadem?

Offline

#92 2009-03-12 12:30:33

anka_haruna
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-22

Odp: Gra Clannad

Tłumacze i korekta robią swoje choć dokładnie to nie wiem na jakim są etapie, może uda mi się którego namówić na rejestracje i żeby coś więcej napisał. Ja skończyłam jakiś czas temu PL wersję interfejsu do Clannada z 2004 roku, teraz zrobić prawie to samo do wersji FV z 2008 roku

Co do stronki, chciałam na szybko jakiegoś cmsa dostosowanego postawić tzn php fusion. Jak już wszystko było gotowe to jednak doszłam do wniosku że jestem mało zadowolona z całości i dlatego zostanie napisana nowa stronka od nowa z jakimś forum zintegrowanym jezor


chara_k01_2.png

Offline

#93 2009-04-01 15:00:11

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: Gra Clannad

ma ktos patcha ktory by zangielszczal (albo najlepiej spolszczal xDD-chociaz widze ze dopiero ktos nad tym pracuje ;]) Clannad i clannad tomoyo after?


100x100

Offline

#94 2010-03-28 06:06:49

anka_haruna
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-22

Odp: Gra Clannad

Hello, będzie długi post, więc jak ktoś ma później pisać tl;dr to niech zamknie przeglądarkę ^^

W związku z dzisiejszym mailem od hmm niconico postanowiłem (tak, to nie pomyłka, ma być "postanowiłem) dokończyć i wydać to co było (!@#$% BYŁO!) gotowe tj dość spore demko pl tłumaczenia clannada, niestety jaki numer odwaliłem to się w pale nie mieści...

Otóż, było gotowe (gotowe = po korektach, poprwakach itd) od dłuższego czasu, całe tłumaczenie scenariusza bliźniaczek Fujibayashi i tekstów które były potrzebne żeby wejść w ten scenariusz (No z wyjątkiem after storry) z clannada, dla obu wersji.
Dlaczego było? No cóż, od czasu do czasu synchronizowałem sobie skrypty z tymi z angielskiego projektu, za którymś razem to co było gotowe, się po prostu nadpisało angielską wersją, nie zauważyłem tego od razu i pewnie jeszcze parę razy taki numer przeszedł...

Czyli krótko mówiąc...
Ch*j skrypty strzelił, Clannada po polsku nie będzie.


Pozdrawiam
Invi
(tak, ten Invi z Kami-Squadu, spytajcie się moda jak ktoś ma wątpliwości...)


PS. jakby komuś przyszło do głowy coś w stylu "No ok, ale co jest grane i co to za cyrk" to już wyjaśniam.


1. Nie, nie było żadnej grupy, no chyba że mnie, + przyszłego polonistę, który rehabilitował moją pokaleczoną polszczyznę, można nazwać grupą... No i żadna anka też nie istnieje
2. Tak, strona visualnovel.pl należała do mnie. Nie działa bo tak jakby... zapomniało mi się jej opłacić...
3. Tłumaczenie, niestety albo stety nie istnieje, gdzieś mam jakieś urywki w wordzie po poprawkach, ale to tylko hmm może 10 czy 15% tego co przepadło (scenariusz bliźniaczek,  i to co było potrzebne, żeby dostać się do tego scenariusza.)
Ile tego było możecie sami sprawdzić tutaj, TUTAJ mowa o kolumnie "Kyou" i  odpowiednie fragmenty z kolumny "main" i jeszcze jakieś pierdoły, nie pamiętam gdzie.
4. PL interfejs do gry istnieje (do wersji FV częściowo), jak się pozbieram po stracie to może puszcze w sieć sam interfejs.
5. Po co było to wszystko? Otóż plan był taki:
   5.1 Wydać okrojoną wersję clannada (jeden scenariusz, Kyou, w pełni zlokalizowany).
   5.2 Narobić ludziom smaku, czekać na odzew, wprowadzić sugestie i poprawki ludzi do demka.
   5.3 Po jakimś czasie, ogłosić, że lokalizacja została w pełni ukończona, ale zostanie udostępniona ludziom pod jednym warunkiem.
Musieliby udowodnić, że posiadają oryginalną kopię gry. Mieli by 2 opcje by to "nam" udowodnić...
Petent musiał by się przypałętać na kanał irc i wybrać jeden z 2 testów...

Test nr 1 to zrobić fotki swojej oryginalnej wersji Clannada (na zdjęciu miałoby być,pudełko, płyty, dowód zakupu, dokument tożsamość ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem (cała reszta danych na dokumencie tożsamości mogła by być zamazana)), to była by gwarancja tego, że petent posiada oryginalną kopię gry.

Test nr 2 to mini quiz, petent dostawał by łącznie 5 pytań na temat rzekomo posiadanego wydania clannada. Na każde pytanie miałby 45 do 60 sekund na odpowiedz.

Oczywiście, jedna błędna odpowiedź, czy też podejrzenie, że fotka nie jest autentyczna, skreślało by petenta z listy osób, które dostały by patcha.

Osoby, które by zdały jeden lub drugi test (lub oba jesli by chciały) , zostały by poinformowane, że swojego patcha dostaną za kilka tygodni (tak, co kilka tygodni wychodziła by partia "indywidualnych patchy)
Jaki miałoby to sens skoro ktoś mógłby "wycieknąć" patcha? Cóż na pewno nie było w planie ciąganie nikogo po sądach, ale patch i engine clannada, dawał możliwości kontroli ilości używanych patchy o konkretnym ID, w przypadku gdyby okazało się, że któreś ID ma wielu właścicieli, patch przestałby działać w najlepszym wypadku, w najgorszym kasował "sejwy" i spolszczenie :P (Tak to jest wykonalne, sprawdzałem), podobnie z próbami generowania ID samemu (gdyby ktoś był na tyle cwany), efekt by był taki sam jak w przypadku wielu właścicieli bo takie wygenerowane ID nie istniało by w bazie danych :3

5.4 Tak całość punktu 5.3 została by podana do publicznej wiadomości :)
5.5 Teraz najlepsze. Pełne tłumaczenie Clannada i tak nigdy by się nie ukazało (a jeśli już to nie mojego autorstwa), a Ci co załatwili sobie oryginały zostali by tylko z scenariuszem Kyou w wersji Polskiej :D
6. Na pytanie "PO CO TO?! Nie masz co robić?", odpowiem,"Tak, nie miałem"
A serio... jak zobaczyłem maga dramę (jak ktoś siedzi na 4chan / animesuki /hongfire/ to powinien coś o tym patchu i przeciwdziałaniu piractwu słyszeć, a jak nie słyszał to nic straconego, spora część epickiej dramy jest zarchiwizowana tutaj http://imouto.org/wind/) jak na eng scenie był wydawany translation patch do "Wind a breath of heart" to pierwsze co pomyślałem "lol! trzeba takie coś zrobić w Polsce :3"
I jak pomyślałem tak zrobiłem (a przynajmniej starałem się)... szkoda, że się nie udało.
7. A co chciałem dokańczać? Cóż wypadałoby usunąć wszystkie pozostałe scenariusze żeby nie wypaść z Kyou, co by skutkowało z przejścia z PL Demka i na ENG full wersje
8. Czemu tak długi o dopiero po meilu od kogoś tam... Cóż, raz że jestem leniwy, dwa ze zapominałem ciut o tym i tylko od czasu do czasu coś dłubałem, i tak sobie leżało... Się kisiło.... kisiło... kisiło... aż się w końcu k*a ukisiło na amen :/

Wiec poprawiając podsumowanie jeszcze z przed PS...
Ch*j skrypty strzelił,  uber trolla nie będzie... :(((

Ostatnio edytowany przez anka_haruna (2010-03-28 06:24:35)


chara_k01_2.png

Offline

#95 2010-04-01 17:55:49

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Gra Clannad

Ten tego, dzisiaj wieczorem, albo jutro po południu udostępnię PL interfejs do clannada (niesyty nie do FV)
Cóż, lepszy rydz niż nic ^^'

Offline

#96 2010-04-04 20:57:02

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Gra Clannad

Sry, że post pod postem smile tak jak obiecałem (z małym opóźnieniem) Polski interfejs do Clannad'a
Link do pobrania na dole strony,
http://www.visual-novels.pl/content/clannad

Dwie małe prośby do tych którzy chcieli by podać interfejs dalej.
1. podawajcie link do powyższej stronki, a nie bezpośrednio do pliku, ponieważ jego położenie możne się zmieniać dość często smile
2. Było by mi miło gdyby było zaznaczone, że to moja sprawka :3

Ostatnio edytowany przez Invi (2010-07-02 19:55:20)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024