#1 2010-04-21 21:44:15

anime1983
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-13

Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Forumowy projekt - anime z lat 80

Witam, jestem tu od niedawna moja tworczość to narazie Appleseed zrobione od nowa oraz jestem w trakcie tłumaczenia City Hunter.357 Magnum, jako, że jestem wielkim fanem niezlych animacji z lat 80, szukam ludzi którzy pomogli by mi w tłumaczeniach (chodzi mi przede wszystkim o korektora smile

tutaj można obejrzeć pare tytułów o jakie mi chodzi

http://www.youtube.com/watch#!v=q0H8l_w … re=related
oraz czesc 2
http://www.youtube.com/watch#!v=fC-mW43 … re=related

Biore pod uwagę dostepność tytułów w sieci, na początek mysłałem o takich tyułach jak:
1.Robot Carnival (9x10 min)
2.Madox 01: Metal Skin Panic (45min)
3.Megazone 23: Part2 (3 czesci po 80x80x100 - trzecia czesc jest razem w sieci jako 100 min)
4.Violence Jack: Harem Bomber, Violence Jack: Evil Town, Violence Jack: Hell's Wind Hen
5.Demon City Shinjuku
6. Odin: Photon Space Sailor Starlight

to na początek, a potem się zobaczy czy będą siły na inne tyt smile

Chodzi mi o tłumaczenie dokładne napisów, z sensem i humorem a nie jak to  często bywa bardzooo wolna intepretacja i omijanie ważnych wątków wypowiedzi smutny.

-----------------------

I nareszcie koniec smile to co założyłem, to udało mi sie prztłumaczyć. Oto cała lista wszystkich napisów które, zrobiłem:

1.Appleseed OVA (1988)
2.City Hunter: .357 Magnum
3.Demon City Shinjuku
4.Megazone23 part 1
5.Megazone23 Part 2
6.Megazone23 Part 3 Episod 1:The Awakening of Eve
7.Megazone23 Part 3 Episod 2:Day of Liberation
8.Metal Skin Panic MADOX-01
9.Odin: Photon Space Sailer Starlight
10.Robot Carnival
11.Violence Jack: Evil Town
12.Violence Jack: Hell`s Wind
13.Violence Jack: Slum King

Myślę, że udały mi się całkiem nieźle jak na amatora-hobbystę smile Może nie są idealne, ale napewno starałem się oddać dobrze klimat wypowiedzi. Pozdrawiam wszystkich anime fanów, i życzę miłego ogladania. Wasz fan anime z lat 80 taniec2

Ostatnio edytowany przez anime1983 (2011-04-15 12:31:30)

Offline

#2 2010-04-21 22:40:38

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Starszych serii praktycznie nikt już nawet nie ogląda, a co dopiero bierze się za tłumaczenie. Ogólnie powodzenia i nie wymięknij zbyt szybko, pomógłbym Ci nawet, ale jestem zbyt głupi i leniwy na takie rzeczy. jezor

Wie ktoś czy jest gdzieś dostępny spis starych anime zremasterowanych i wydanych na BD?

Offline

#3 2010-04-21 22:58:04

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Jak wyżej. Takie serie mało kto ogląda - starci zapaleńcy dawno obejrzeli, a młodsi raczej są sceptycznie nastawieni do starszych tytułów. Imo będziesz tłumaczył głównie dla siebie, ale jeśli to lubisz, to powodzenia.

Offline

#4 2010-04-21 23:24:01

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Heh, witamy kolejnego zapaleńca po zapomnianej stronie mocy. Wypada życzyć powodzenia, bo jak wspominali koledzy wcześniej, na liczną rzeszę widzów liczyć nie można (wiem coś o tym po tłumaczeniu Maison Ikkoku i Urusei Yatsura). smile

Ale działaj, nie załamuj się. Wyrobieni animaniacy wracają zazwyczaj do korzeni zniechęceni trendem i modą obecnej animacji dalekowschodniej.

PS.
Jeśli chodzi ci o tego Madox'a to chyba szkoda zachodu - Kami Squad wydało do tego hardka


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#5 2010-04-22 00:49:20

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Stare animce to często mocna rzecz, a suby do nich zawsze się komuś przydadzą. Jednak wątpię, żeby się zebrała ekipa przy obecnym boomie na nowości. Powodzenia mimo wszystko.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#6 2010-04-22 01:00:46

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Starsze anime są o stokroć lepsze niż te nowości praktycznie o niczym. Owszem, śmieszą, bawią, i wkurząją głupotą, no ale seria z klimatem zdarza się jedna na ok... 20.

Pomijam pewnego użytkownika forum, któremu wszystko się podoba jak leci.

No ale żeby nie było OT. Powodzenia. Pewno częśc się skusi.

Offline

#7 2010-04-22 02:19:47

seba609
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-07-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Cześć!

Życzę szczęścia! Masz plany podobne do moich, ja też tłumaczę starsze (często nieznane/zapomniane) serie. Jakby co, to mogę pomóc.  Pisz w razie potrzeby.

Wie ktoś czy jest gdzieś dostępny spis starych anime zremasterowanych i wydanych na BD?

A tutaj nie ma wypiski WSZYSTKICH anime wydanych na BD?

http://www.asianblurayguide.com/index.php?country=anime#BDresults

Ostatnio edytowany przez seba609 (2010-04-22 02:20:29)


Lupin, he's a nice man. Why he's cool, you know, he uses his walther. Yeah, the machine cries, bang bang.

Offline

#8 2010-04-22 02:39:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

_KiRA napisał:

Starsze anime są o stokroć lepsze niż te nowości praktycznie o niczym.

Starsze serie nie są lepsze.
Zarówno nowe jak i starsze anime mają lepsze i gorsze tytuły. Ja mam duże wymagania co do anime i byle co nigdy mi się nie spodoba.

Anime nowych jest bardzo dużo, ale chwilami warto coś starszego obejrzeć choćby kilkuletniego żeby mieć porównanie.
Aż takich bardzo starych anime to raczej nie oglądam, ale jak masz chęć to tłumacz.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-04-22 02:41:41)

Offline

#9 2010-04-22 03:01:04

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

seba609 napisał:

Wie ktoś czy jest gdzieś dostępny spis starych anime zremasterowanych i wydanych na BD?

A tutaj nie ma wypiski WSZYSTKICH anime wydanych na BD?

http://www.asianblurayguide.com/index.php?country=anime#BDresults

Znam tę stronę, ale nigdy nie zjechałem na dół, by zobaczyć całą listę. *facepalm*
Ogólnie 80% to jakieś nowsze serie i szkoda, że nie wydają więcej starszych pozycji na BD, chociaż w sumie połowy z tego i tak nawet nikt nie ripuje. oczkod

ledziux napisał:

ale chwilami warto coś starszego obejrzeć choćby kilkuletniego żeby mieć porównanie.

Kilkuletni to jest już Death Note, więc słabe porównanie raczej.

Offline

#10 2010-04-22 05:13:22

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

ledziux napisał:
_KiRA napisał:

Starsze anime są o stokroć lepsze niż te nowości praktycznie o niczym.

Starsze serie nie są lepsze.
Zarówno nowe jak i starsze anime mają lepsze i gorsze tytuły. Ja mam duże wymagania co do anime i byle co nigdy mi się nie spodoba.

Anime nowych jest bardzo dużo, ale chwilami warto coś starszego obejrzeć choćby kilkuletniego żeby mieć porównanie.
Aż takich bardzo starych anime to raczej nie oglądam, ale jak masz chęć to tłumacz.

Mnie rozwala, jak ktoś określa, że choćby FMA to staroć, ten z 2004... Ale to zawsze tak jest. Dobrze, że coś jest stare po 6 latach, a nie tak jak ja wyskakuje z epickim kawałkiem Metallicy - master of puppets, a gość nie bardzo i do mnie, że on death magnetic, na co ja, że to nóweczka, a to co mu dałem, to klasyka z lat 80, na co gość: "NO CO TY PRZECIEZ DEATH MAGNETIC JEST JUZ STARE JAK CHOLERA! TOŻ TO W 2008 WYSZLO"!
Ja wymiękam.

Co do "starsze serie nie są lepsze". Statystyka jest taka, że w starych seriach przynajmniej co drugie bądź co trzecie anime jest w porządku, na poziomie i z ciekawą, oryginalną fabułą. Te nowe, animowane komputerowo, mają takich raz na 20, jak to Kira wspomniał. I cud, jeśli pomysł nie będzie kolejnym schematem wielokrotnie powielanym, a czymś całkowicie oryginalnym! Dla mnie czas świetności anime, kiedy prawie każde było warte obejrzenia skończył się ok. 2003 roku. Potem już tylko poszczególne perełki.

Ledziux, tomuś... Nie oglądasz "aż tak starych" serii, więc nie wiesz, czy są lepsze, czy gorsze i takie same od tych nowych, a co za tym idzie, nie wypowiadaj się z łaski swojej. Oszczędź kilobajtów w bazie ANSI na coś ambitniejszego niż twój post.:)


Co do samego tematu - idea świetna, bylebyś tylko dorwał źródła i nie zabierało ci to tyle czasu, co mbellowi. xD Oczywiście bez obrazy czy coś, bo ma człowiek ważniejsze sprawy, bardziej przyziemne. Zreszta nie mówię nic dalej, bo ja też kazałem mu czekać niewiadomo ile. xD
Ja sam robię teraz grupkę solo i wydaję sobie anime, które mi się podobają i które zawsze chciałem wydać + jakieś nówki, które bardzo mi podeszły. Na razie macham Slayersa. Potem wyczaruję coś innego pewnie. Jeśli o twój projekt chodzi, to może kiedyś tam się odezwę i można nawiązać jakąś współpracę bądź najzwyklejszą pomoc. Zobaczymy, ile ci to pożyje. Oby jak najdłużej.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-04-22 05:18:56)

Offline

#11 2010-04-22 10:06:06

anime1983
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

No rozumiem, że teraz wiele osob ogląda i woli nowe serie, ale dla mnie i myślę, że dla paru innych ludzi,  za dużo jest w tych nowych 3d efektów itp. Może też sentyment do tych lat i mojego dziecinstwa jezor kiedy tylko to lecialo w TVP2.

Ale nie o tym teraz potrzebuje gora 4-5 osob bo mam taka ide: Załamuje mnie jak oglądam film a tlumaczenie fansuberskie odstaje na maksa od tego co slysze. I tak mysle o takim czyms, max to grupa 4-5 osob, bo jak film ma np 80 min dzielimy napisy na 4 czesci, i każdy robi 20 min smile, dziennie góra 5 min(to nie dużo) i w tydz mamy napisy-dobry pomysl co? bo samemu człowiek sie meczy juz czasmi i chęci brak.

A zapału mi nie brakuje jak narazie smile

Ostatnio edytowany przez anime1983 (2010-04-22 10:06:35)

Offline

#12 2010-04-22 11:16:10

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Następne posty lub ich fragmenty, które nie są związane projektem, polecą.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#13 2010-04-22 14:33:29

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Sam straszebnie lubię starsze (lata 80-90) serie i filmy, zdarza mi się nawet coś przy takim materiale pogrzebać. Tyle że średnio mi się widzi tłumaczenie jednego filmu przez kilka osób. Nawet jeśli ktoś to potem ogarnie i usystematyzuje, to każdy tłumacz ma własny styl. Tak samo idea tłumaczenia tak wiernego, że aż bez żadnych odstępstw od oryginału, jest mi raczej obca. Czasem się nie da, a jak się próbuje, to wychodzi co najwyżej śmiesznie.

Pokaż spoiler
Np. "Sprawy dzisiaj się trochę inaczej|potoczyły i wszyscy nieżyją, oprócz mnie."

Do tego dochodzi jeszcze dostępność materiału. Niektórym seriom brak jakiegokolwiek eng. tłumaczenia, czasem jest ono zbyt słabe, żeby na nim pracować. Ciężko też zrobić harda, kiedy nie ma dobrego źródła obrazu...

Niemniej jednak powodzenia życzę. Pracuj, rozwijaj się, rośnij w siłę i pokaż, że się da oczkod

Offline

#14 2010-04-22 15:21:20

anime1983
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

No tak w sumie wyskoczylem z tym moim pomyslem na dzielenie tlumaczenie na wielu, Sir_Ace ma racje, to szukam wogole ludzi którzy w jakikolwiek sposób mogą pomoc mi w tworzeniu dobrych napisow smile czy to korekta, czy timming czy udostepnienie zrodla...

A nawet dobre rady od wujka...co do tekstu tlumaczenia... jezor

Offline

#15 2010-04-22 23:30:16

shakkin
Użytkownik
Dołączył: 2009-09-16

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Z miłą chęcią bym pomógł ale niestety jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o tłumaczenie. A pomysł bardzo ciekawy... Z chęcią bym obejrzał nie jedną starą serię bo są ciekawsze niż te przebarwione nowości. Gdybym mógł jakoś pomóc to pisz smile_big

Offline

#16 2010-04-23 21:08:28

anime1983
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

Gdzie moge znalezc wersje mkv albo ogm z dual audio jap i eng serii Violence Jack a albo choc pierwszego Violence Jack: Evil Town ??? czy ktos ma pomysl ???

Offline

#17 2010-04-23 21:24:17

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

aniDB, sprawdzić czy ktoś wydał i poszperać? Wcześniejsze wydał SS-Corp i jeśli to też mają, to sprawdź ich IRC-owego bota.
Swoją drogą VJ możesz odpuścić, Kat ma nadal w planach machnąć pozostałe. Ale do niczego nie namawiam smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#18 2010-04-23 21:29:10

anime1983
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-13

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

shakkin wielkie dzieki tego szukalem. Wiesz Quithe juz sie rozkrecilem wiec jade pelno parą. na dniach bedzie skonczony City Hunter.357 Magnum do wersji

(B-A)City_Hunter_-_.357_Magnum.mkv, 939.09 MiB do wersji audio ENG

więc jak ktoś nie ma niech nie traci czasu i zasysa ten film o przygodach nookie maniaka jezor

Ostatnio edytowany przez anime1983 (2010-04-23 21:34:25)

Offline

#19 2010-04-23 21:35:31

shakkin
Użytkownik
Dołączył: 2009-09-16

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

smile_big jednak na coś się przydałem...

Offline

#20 2010-04-23 21:36:03

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Forumowy projekt - anime z lat 80 tych.

A-FanRips wydaje sporo starszych serii (także 3 OVA Violence Jack), mają bardzo dobrą jakość obrazu, przeważnie wszystko z DVD R2.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024