#1 2010-06-27 18:14:39

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Tanuki

Tanuki_Trio_by_Amarth.png
Czytając ostatnie wypociny Toma na Acepie, zaciekawiło mnie, co userzy myślą o Tanuki. Nie sądzę, żeby potrzebne były wyjaśnienia, ale mimo wszystko - Tanuki to największy w Polsce serwis z recenzjami anime, mang oraz działań polskich wydawców. Codziennie aktualizowana, strona posiada już w bazie ponad tysiąc różnych artykułów. Tak więc co myślicie o Tanukcu? Warto czytać tamtejsze recki czy lepiej dać sobie spokój? Opinię proszę choćby delikatnie uargumentować, to nie jest sucha ankieta.

Ja sam korzystałem w miarę często z Tanuki, lecz używałem jej raczej w celu znalezienia jakiegoś animca dla siebie na podstawie recki niż odrzucania tytułów, które miałem zamiar obejrzeć. Po prostu pozytywna ocena może mnie zachęcić do sięgnięcia po dany tytuł, ale negatywna raczej mnie nie odrzuca. Co do jakości samych recenzji, to uważam, że są na wysokim poziomie (szczególnie językowym), choć oczywiście każdy redaktor jest inny - osobiście najbardziej lubię artykuły autorstwa Wa-totema i Zegarmistrza.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#2 2010-06-27 18:18:29

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tanuki

Imo sux serwis smile_big A ci co piszą recenzje mają gust podobny do XXX albo i gorzej oczkod


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3 2010-06-27 18:23:08

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Tanuki

Wow, się rozpisałeś :O

KieR napisał:

A ci co piszą recenzje mają gust podobny do XXX albo i gorzej oczkod

Przykład jakiś? Oczywiście, że wśród recenzentów są naprawdę stronniczy ludzie, ale niektórzy, szczególnie ci z dłuższym stażem, są całkiem obiektywni i zwracają uwagę na wszystkie aspekty danego tytułu. Mogę się nie zgadzać z nimi (i często tak robię), ale w większości mają rację.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#4 2010-06-27 18:29:44

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Tanuki

Osobiście czasem korzystam z Tanuki i mam podobne odczucia do Ciebie. Jeśli recenzja zachęca to mnie zachęca, a jeśli zniechęca to po prostu nie biorę jej pod uwagę. Zaglądam też na azunime i działam w ten sam sposób.

"A kto myśli inaczej ten jest idiotą".

Ostatnio edytowany przez Cain (2010-06-27 18:30:48)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#5 2010-06-27 18:32:05

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Tanuki

Na ich recenzjach kilka razy się sparzyłem (zabijcie mnie, ale naprawdę nie pamiętam tytułów). Teraz zazwyczaj wpadam na stronę danego tytułu, czytam wstęp, żeby wiedzieć, z czym serię/film się je, oglądam screeny i 'metryczkę' (gatunki, rok wydania, ilość ep itd).

Co mi się podoba - uspołecznościowienie portalu. Dla chętnych możliwość stworzenia swojej listy anime i mang (miniMAL) i (co ważniejsze) możliwość dodania anime/mangi do bazy lub sporządzenie opisu, kiedy takowego nie ma. Jeśli twórcy pójdą w tym kierunku (np. mikroblogi, podpinanie recenzji z własnego profilu do strony z tą oficjalną), serwis może się mocno rozwinąć.

Co bym zmienił - do recenzji mangi dorzuciłbym dwa czy trzy zrzuty, żeby mieć pogląd na kreskę. Wiem, że w googlach znajdzie się wszystko, ale można by zgromadzić wszystko w jednym miejscu. Domyślam, że przysporzyłoby to nieco problemów od strony prawnej, ale skoro Gildia może takie screeny zamieszczać, to i tu dałoby się pewnie załatwić. 

Co mi się bardzo nie podoba - próbowaliście kiedyś nie zgodzić się z recenzentem albo umieścić jakiś krytyczny komentarz? Komenty takie po prostu giną bez śladu.


Osobiście zawsze wolałem recenzje z Azunime, ale po odejściu śwp. Raela serwis praktycznie się zatrzymał.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2010-06-27 18:33:59)

Offline

#6 2010-06-27 18:32:31

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: Tanuki

Mnie śmieszą recenzje, gdzie recenzent nienawidzi danego tytułu i potrafi po nim ostro pojechać, żeby tylko zniechęcić innych, a swoje ulubione wychwalać pod niebiosa.


hikarisignl3.jpg

Offline

#7 2010-06-27 18:35:17

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Tanuki

Hikari-chan napisał:

Mnie śmieszą recenzje, gdzie recenzent nienawidzi danego tytułu i potrafi po nim ostro pojechać, żeby tylko zniechęcić innych, a swoje ulubione wychwalać pod niebiosa.

Tru, choć na razie widziałem tylko fanbojów. Dlatego zawsze sprawdzam autora danej recenzji, bo artykułów kilku już nie czytam.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#8 2010-06-27 18:35:38

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Tanuki

Z niektórymi reckami się człowiek zgada, z innymi nie - norma. Korzystam z Tanuki dość często, prawie codziennie, czytam recenzje, ale jakiejś większej wagi do nich nie przywiązuję. Zdarzyło się, że wybrałem animca na "zielono"(dobre oceny miał), a wg mnie był ścierwem.

Offline

#9 2010-06-27 18:36:18

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Tanuki

Jak byłem nowy w tym światku to czasem tam wpadłem (nie wiedziało się wtedy, co to anidb). Osobiście nie mogę zarzucić nic czego nie ma gdzieś indziej, jedne serie mają zawyżone oceny, inne zaniżone. Czasem miło czytało się recenzję, a czasem widać było jakiś zaślepiający fanatyzm.

Obecnie jestem mistrzem wioski, który po samym obrazku i studiu już wie co będzie dobrym anime, więc mi to niepotrzebne. oczkod

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2010-06-27 18:38:35)

Offline

#10 2010-06-27 18:37:54

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Tanuki

Ja od czasu do czasu zerknę na Tanuki i stosuję 'taktyke' podobna do tej opisanej przez Caina. Jak coś zachęci to spoko, jak nie, to zlewam. Wiadomo, ze czesto zdarza sie tak, ze redaktorowi cos sie wybitnie nie spodoba i zjedzie dany tytul, a mi sie moze podobac 10/10 ^^

Inna sprawa, ze zazwyczaj z tym co piszą na Tanuki wybitnie się nie zgadzam jezor

Offline

#11 2010-06-27 18:39:15

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Tanuki

Tanuki to najlepszy tego typu serwis w Polsce. A to, że komuś jakaś recka się nie podoba to wcale nie znaczy, że serwis ssie. Sam nie zgadzam się w ogóle z recką FLCL czy Hantsuki ale wiem, że każdy recenzent ma swoje upodobanie i czego innego oczekuje od serii. Wystarczy o tym pamiętać, by oszczędzić mnóstwo nerwów w przyszłości jezor


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#12 2010-06-27 18:40:23

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Tanuki

Od czasu do czasu zaglądnę na ten serwis, dość rzadko, ale jednak. Trzeba przyznać, większość recek mają na wysokim poziomie językowym. Kilka tytułów obejrzałem pod wpływem przeczytanej tam recenzji, ale stety\niestety się zawiodłem. Działa też to w drugą stronę. Tytuł, po którym recenzent jechał jak jakimś Mercem po A4, okazał się naprawdę dobrą pozycją. Wielu z recenzentów jest stronnicza, ale też są i tacy, którzy patrzą na pozycję z obiektywnego punktu widzenia. BTW, jak tak jak Zar, po obrazku wiem, co może być dobre. oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#13 2010-06-27 18:45:27

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Tanuki

Sir_Ace napisał:

Co mi się bardzo nie podoba - próbowaliście kiedyś nie zgodzić się z recenzentem albo umieścić jakiś krytyczny komentarz? Komenty takie po prostu giną bez śladu.

Ooo to jest chyba najbardziej wkurwia**ce. Taż koment że z recką się nie zgadzasz lub dasz konstruktywną krytykę tytułu który to dostał od recenzenta i redakcji tanuki dobrą ocenę dziwnym trafem komentarz znika.. lub co gorsza gdy ktoś jedzie po tobie że nie podoba mi się. Air to zamiast ten offtop usunąć wycinają wszytko jak leci wraz z komentarzem >.<

dulu napisał:

Z niektórymi reckami się człowiek zgada, z innymi nie - norma. Korzystam z Tanuki dość często, prawie codziennie, czytam recenzje, ale jakiejś większej wagi do nich nie przywiązuję. Zdarzyło się, że wybrałem animca na "zielono"(dobre oceny miał), a wg mnie był ścierwem.

Też tak miałem kilka razy dlatego już się nie kieruje ocenami na Tanuki raz na jakiś czas tylko przeczytam jaki jest zarys fabularny danego anime i spojrzę na obrazki  a resztę wywodów oceniających anime sobie daruje.


No i fanatyzm nie których ludzi na Tanuki mnie przeraża O_O

Tanuki imo to dobry portal, szczególnie dla nowych w temacie.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-06-27 18:47:25)

Offline

#14 2010-06-27 18:46:37

smoqqq
Użytkownik
Skąd: Swarzędz
Dołączył: 2007-01-23

Odp: Tanuki

Na pewno częściej odwiedzam/łem, gdy zaczynałem oglądać anime, Tanuki niż Azumine. Teraz gdy poznałem tkzw. kanony czy hity japońskiej animacji bywam tam rzadziej. Serwis służył mi za drogowskaz, co można obejrzeć Teraz AniDB służy mi do szukania interesujących mnie pozycji. Jako że mang raczej nie czytuję (jest kilka wyjątków) na podstronie o mandze nie bywam.
Uważam bądź, co bądź że serwis ten jest najlepszy w Polsce jeśli chodzi o to czym się trudni.

Ostatnio edytowany przez smoqqq (2010-06-27 18:50:11)


rapideoUserbar.png

Offline

#15 2010-06-27 18:49:54

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Tanuki

Zjadacz, flame war chcesz wywołać tym tematem czy co? No ja rozumiem, że dramy dawno nie było, ale bez przesady... ;D Przecież wiadomo, że serwis ssie, a niektórzy "recenzenci" nie powinni "recenzji" nigdy pisać, choćby takie Higurashi no Naku Koro ni ocenione na 9.5/10, litości... jezor Się to to nadaje tylko i wyłącznie do wykradania opisów do bazy f.pl itp.

Ostatnio edytowany przez Oin (2010-06-27 18:50:20)


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#16 2010-06-27 18:50:10

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: Tanuki

Ja myślę, że bardzo przydatny i często czytam recenzje. Jednakże recenzje niektóre, jak już było wspomniane są stronniczy ludzie. Jednak recenzje czyta się dobrze i zwracają uwagę nawet na najmniejsze szczegóły danego tytułu.

Jednak mimo, że czyta się dobrze to w wielu przypadkach nie mogę się w zupełności zgodzić, fakt że czytam, to nie sugeruje się ich oceną, a tylko swoją po obejrzeniu, bo tym bardziej krytykują, to tym bardziej mnie zachęca aby to sprawdzić i w wielu przypadkach nie mieli racji i dlatego od dawna, jak kiedyś gdy zaczynałem nie sugeruje się recenzja, mimo że czytam z czystej ciekawości, a teraz głównie zaglądam aby mnie uświadomiło o czym mniej więcej jest dany tytuł smile.


Sit_Ace wspomniał tym znikaniu komentarzy, tak miałem takie przypadki i to wiele. Recenzenci, a raczej większość nie umie przyjąć do wiadomości krytyki, czy nawet małe upomnienie błędu i wtedy znikają komentarze i to mi się bardzo nie podoba.


Podsumowując. Tanuki jest bardzo przydatnym portalem, ale czasem odstraszającym.

Offline

#17 2010-06-27 18:53:49

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Tanuki

Oin napisał:

Zjadacz, flame war chcesz wywołać tym tematem czy co? No ja rozumiem, że dramy dawno nie było, ale bez przesady... ;D

W sumie to założyłem wątek odruchowo, jak zobaczyłem w wyszukiwarce, że jeszcze takiego nie było. Zdaję sobie jednak sprawę, że pewnie będę miał tu moderatorską zabawę jezor

Oin napisał:

Przecież wiadomo, że serwis ssie, a niektórzy "recenzenci" nie powinni "recenzji" nigdy pisać, choćby takie Higurashi no Naku Koro ni ocenione na 9.5/10, litości... jezor

Jak cię nie lubię, to akurat szczerze uważam, że gust masz bardzo dobry - Higurashi ssie, o czym może świadczyć chociażby uwielbienie tej serii przez Virusa smile_big


"Skazany na zajebistość"

Offline

#18 2010-06-27 18:59:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Tanuki

Dla początkujących fanów (czyli tych nie umiejących inaczej szukać anime czyli na przykład za pomocą anidb) tanuki może być użyteczne.

DiamondBack napisał:

Tanuki to najlepszy tego typu serwis w Polsce.

Azunime prawie martwe, a innych brak. Nie ma tanuki konkurencji więc musi być najlepsze.

A ogólnie co do recenzji to z wieloma się zgadzam (chociażby oceny takich arcydzieł jak Higurashi, Air, Kanon, Toradora), ale ze stanowczą większością się nie zgadzam.

Poza tym wiele recenzji jest nieudolnie napisanych.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-06-27 19:01:56)

Offline

#19 2010-06-27 19:10:49

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Tanuki

Aa, za pomniałem. Fajne są też linki do newsów na ACPie. Po samych tytułach wiem, czy warto tam wbijać, bo jakoś nigdy nie wyrobiłem w sobie odruchu wchodzenia tam jezor

Offline

#20 2010-06-27 19:15:20

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tanuki

No, nie miałem czasu dużo napisać, bo qmple zaszli xD Ale właśnie najbardziej mnie boli tak ich stronniczość, porównywanie 2 różnych anime, nawet jak to są całkiem na odmienne gatunki. Osobiście wole sobie recenzje na Malu, Wikipedii angielskiej przeczytać i wziąć się za dany tytuł, bo jednak im to znacznie lepiej wychodzi xD

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-06-27 19:15:57)


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024