#1 2010-07-10 10:58:43

laswoman
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-10

Napisy Giant Killing

Chciałbym tłumaczyć napisy do animy Giant Killing ale nie mogę znaleźć nigdzie tych napisów po angielsku. Szukałem na tych stronkach które są podane w FAQ ale nie mogłem znaleźć. Mogli byście mi pomóc?? Będę wdzięczny.

Offline

#2 2010-07-10 11:17:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy Giant Killing

Ściągnij pierwsze lepsze wydanie w mkv i wymuksuj napisy za pomocą mkvextractGUI lub po prostu otwórz odcinek w programie AegiSub.

Offline

#3 2010-07-10 14:10:18

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Napisy Giant Killing

Zassaj anime i po prostu zrób samemu timing lol -.-"

Offline

#4 2010-07-10 15:02:30

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Napisy Giant Killing

A nie pomyśleliście że ona już to anime ma? wiec po co ma pobierać.(wnioskuje po tym że chce je tłumaczyć a raczej ciężko tłumaczyć bez anime) Poza tym to LASKA wiec trochę grzeczniej proszę ^.^

To słuchaj piękna to tak jak masz anime w  MKV / OGM / AVI postepujesz tak jak napisano w  FAQ

Jak wyciągnąć napisy z MKV / OGM / AVI?
MKV:
1) ściągasz i instalujesz mkvtoolnix, następnie (do tego samego katalogu) MKVextractGUI
2) odpalasz MKVextractGUI.exe, wybierasz plik (mkv), wybierasz strumień (napisy) które chcesz wyciągnąć, klikasz na extract

OGM:
1) ściągasz i instalujesz VirtualDubMod
2) otwierasz w nim ogm'a i następnie Streams -> Stream List -> wybierasz strumień z napisami -> klikasz demux

Uwaga, to, że mamy napisy w MKV/OGM wcale nie musi oznaczać, że da się je wyciągnąć, ponieważ mogą być na stałe połączone z obrazem (wrenderowane) tak jak w AVI.

AVI (i wszystkie inne)
Efektywnie się nie da, ponieważ napisy są na stałe połączone z obrazem. Można popróbować je wyciągnąć takimi programami jak AVISubDetector, albo SubRip (wersja od 1.3 w górę) ale efekty nie będą zadowalające.
Aktualizacja: Z niektórych plików AVI da się wyciągnąć napisy jeśli te zostały zapisane na oddzielnej ścieżce, co w przypadku tego formatu jest bardzo rzadko spotykaną praktyką.

W pakiecie mkvtoolnix dostępny jest także moduł mkvmerge, który służy do łączenia plików audio, video i tekstowych w kontenerze MKV.

Spoko to naprawdę proste smile_big

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-07-10 15:04:57)

Offline

#5 2010-07-10 15:20:15

Shinoda
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-17

Odp: Napisy Giant Killing

@Zgrzyt po czym wnioskujesz, że to laska? :]

laswoman napisał:

Chciałbym tłumaczyć napisy do animy Giant Killing ale nie mogę znaleźć nigdzie tych napisów po angielsku. Szukałem na tych stronkach które są podane w FAQ ale nie mogłem znaleźć. Mogli byście mi pomóc?? Będę wdzięczny


Co do tematu to tak jak pisał Zgrzyt, wyciągasz w/w programami i tłumaczysz, w przypadku gdy masz avi to radzę przeskanować internet i znaleźć wersję mkv, bo inaczej nie pozostaje nic innego jak robić samemu timing.

Offline

#6 2010-07-10 15:23:27

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Napisy Giant Killing

ku***a =_= zobaczyłem woman w nicku i dałem się ponieść.... (dlatego powinny wrócić oznaczenia!)
Tak więc kolo lepiej czytaj porządnie FAQ a nie zawracasz ludziom dupę!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024