#1 2010-07-25 11:32:03

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Problem z mp4

Mam taki lekko dziwny problem z odtwarzaniem plików o rozszerzeniu *.mp4. Nigdy nie ściągałam rawów w mp4, ale skusiły mnie rawy od Leopard-Raws, bo posiadają angielskie napisy w formacie vobsub, jednak nie o tym teraz.

Otóż mój problem polega na tym, że podczas odtwarzania video idzie mi zbyt szybko, a audio normalnie. Reinstalowałam CCCP (najnowsze jakie było), oraz Core AVC i nadal to samo. Z kolei, kiedy remuxowałam w mkvmegre, to plik chodził poprawnie, jednak mkvmerge nie odczytywał vobsubow z tego mp4.

Ktoś mógłby poradzić biednej duszyczce? ^^'


hikarisignl3.jpg

Offline

#2 2010-07-25 11:42:32

M320
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-22

Odp: Problem z mp4

Odinstaluj CCCP, i zainstaluj najnowszego K-Lite Codec Pack

Offline

#3 2010-07-25 12:20:17

wpieniacz
Użytkownik
Skąd: Monheim (Niemcy), Bytom
Dołączył: 2009-04-05

Odp: Problem z mp4

zainstaluj nowy matroska splitter osobno i zaznacz all w nim mi to pomoglo ewentualnie w mpc->options->interal filters zachacz MP4/MOV  to tez powinno pomoc

Offline

#4 2010-07-25 16:20:12

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z mp4

A próbowałaś odtwarzania wideo przy pomocy ffdshow? CoreAVC wcale taki super nie jest, nie tak dawno się o tym przekonałem. Ogólnie by to zrobić w xp wystarczy tylko wejść w ustawienia ffdshow i włączyć ten kodek do odtwarzania formatu h264, ale w przypadku w7 musisz mieć pewien składnik k-lite a dokładnie chodzi o Win7DSFilterTweeker, który pozwala w nim przełączać pomiędzy poszczególnymi kodekami. A propos, w przypadku w7 bez tego nawet nie używa coreavc po jego zainstalowaniu, tylko windowsowski kodek, który też nie jest idealny, szczególnie w połączeniu z vobsubem. Konwersja na mkv jest dość dobrym pomysłem, ale jak nie widzi napisów, to albo mkvmerge za stary albo te napisy jakieś "cudowne". Przypomniałem sobie, że miałem coś podobnego w rawie Occult Accademy od R4U i poprawnie chodził on tylko na kmplayerze^^, przerobiłem na mkv i problem zniknął.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#5 2010-07-25 19:13:19

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Problem z mp4

@M320
(´_ゝ`)

@Bakura
W życiu się z czymś takim nie spotkałem. Domyślnie mam wgrane CCCP i zawsze mi dekoduje przez ffdshow.
EDIT: teraz sobie przypominam. Było coś takiego, ale chyba Vista issue only.
EDIT2: A nie, w W7 też to jest, ale tylko jak używasz Windows Media Player ~

@Hikari-chan
Leopard to troll i często wypuszcza rawy z VFR. Jeśli używasz MPC spróbuj przestawić render w output na "Haali render":
View -> options -> playback -> Output -> Haali render

Ostatnio edytowany przez Tai_ (2010-07-25 19:19:19)


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#6 2010-07-25 22:27:12

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z mp4

Tai_ napisał:

EDIT2: A nie, w W7 też to jest, ale tylko jak używasz Windows Media Player ~

Nieprawda, mam W7 i w bestplayerze tak samo mi to działało, czyli wczytywało mi zawsze domyślny windowsowski kodek, nieważne czy to kodek do h264, czy do aac, bez tego filtertweekera można się zesrać, a i tak winda będzie korzystać ze swoich kodeków, no chyba, że w ruskich kodekach też coś takiego mają.
A odnośnie MPC, to Hikari-chan wcale nie musi go używać, bo nie napisała w ogóle jakiego używa programu, równie dobrze może używać WMP, w W7 jest nawet wydajniejszy od bestplayera tyle, że jest oskubany jeśli chodzi o opcje, do których jestem przyzwyczajony więc nie używam go do oglądania.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#7 2010-07-26 01:43:35

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Problem z mp4

A odnośnie MPC, to Hikari-chan wcale nie musi go używać

To niech zacznie.

Nieprawda

Dunno, ja tylko czytam artykuły na necie.
Poza tym, masz w tym linku proste rozwiązanie, które devsi stosują już pewnie od jakiegoś czasu.

Sam mam W7 i w życiu się z czymś takim nie spotkałem, vide, CCCP pewnie stosuje ten sposób obejścia tego, jaki jest podany.

Ostatnio edytowany przez Tai_ (2010-07-26 01:44:12)


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#8 2010-07-26 08:34:37

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z mp4

Tai_ napisał:

To niech zacznie.

Wg mnie to lepiej by wyszła na użyciu KMPlayera, tylko musiałaby sobie vobsuba dodać na listę filtrów. Poza tym mpc, jak kiedyś go miałem i porównywałem wydajność, to wychodziła podobnie do KMP. A KMP to jednak kombajn do odtwarzania, jak na nim coś nie chodzi, to już raczej nigdzie nie pójdzie.

Tai_ napisał:

Sam mam W7 i w życiu się z czymś takim nie spotkałem[...]

Bo używasz tylko MPC i CCCP to jak mogłeś się z tym spotkać? Nawet jeśli używało ci windowsowskiego kodeka to pewnie nawet o tym nie wiedziałeś, albo od razu miałeś przystosowaną pod siódemkę paczkę kodeków.
Tak czy siak najlepszym rozwiązaniem jest mieć właśnie KMPlayera zainstalowanego dla tych beznadziejnych przypadków i nie bawić się w przeinstalowywanie kodeków itd, jedną serię czy dwie można znieść bez "bajerów" playera, którego się zwykle używa.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#9 2010-07-26 09:17:06

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: Problem z mp4

Używam mpc-hc. ^^' Zaznaczenie MP4/MOV pomogło, dziękuję. A wgrywanie/wyciąganie vobsubów z mp4?


hikarisignl3.jpg

Offline

#10 2010-07-26 09:22:16

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Problem z mp4

Nawet jeśli używało ci windowsowskiego kodeka to pewnie nawet o tym nie wiedziałeś

Chyba widzę ikonki ffdshow etc. w trayu podczas odtwarzania, nie? :V

Poza tym mpc, jak kiedyś go miałem i porównywałem wydajność, to wychodziła podobnie do KMP.

Ziom, jakim cudem dwa playery korzystające z tego samego ffdshow/czegośtam do dekodowania mogą mieć inną wydajność. Chyba że KMP ma jakąś własną paczkę dekoderów.


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#11 2010-07-26 09:40:03

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z mp4

A to nie wiedziałeś, że KMP ma własne kodeki i splittery? Poza tym porównywałem wydajność KMP z coreavc i vobsubem z bestplayerem z tymi samymi filtrami i wypada ona słabiej, co oczywiście jest logiczne, bo praktycznie zawsze tak jest, że jak program ma część, albo wszystkie swoje kodeki to jest mniej wydajny. Ogólnie to ffdshow jest mniej wydajny, bo jak to zwykle mówią, "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Tak czy siak, jeśli problem został rozwiązany, to nie ma się co wykłócać który program jest lepszy, bo każdy ma swoje preferencje i tak łatwo ich nie zmienia.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024