#1 2010-08-01 19:38:39

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Z nazwą tematu trochę przesadziłem jednak sadze że taki przyciągnie więcej osób.
Już od pewnego czasu miałem zamiar założyć temat poruszający kwestie FAQ i w mniejszym regulaminu.
Ansi się zmienia, kwestie tego czy na dobre przemilczę bo nadal czekam na głupie oznaczenia płci i 5 stopniową skale oceniania (oraz inne bzdety), jednak sam Regulamin i FAQ dalej są takie same a co za tym idzie nikt ich nie czyta na co dowodem są powtarzające się incydenty z zakładaniem tematów przez nowych użytkowników. (np. xonee ^.^)
By przybliżyć problem i zaproponować rozwiązanie zacznę od :

FAQ
Trzeba by była nakłonić nowych do przeczytania go, bo bez tego ani rusz tylko nie wiem jak tego dokonać. Może dać jebitny napis FAQ obok "Główna" przy czym ten odnośnik otoczyć świecącymi neonami itp.  A przy kasacji tematu nie wysyłać tylko wiadomości twój temat został usunięty bla bla bla... a na końcu powinno być proszę zapoznać się z FAQ a w razie wątpliwości najpierw spytać adminów, niedostosowanie się grozi usunięciem konta.
---------- Napisy i tłumaczenie ----------
Istotny dział FAQ ale :
- Podręczniku Fansubera - link nie działa a nawet jak działał sam "podręcznik" był troszkę nie wystarczający przydały by się inne linki.
+ przydała by się wzmianka ze korekta jest ważna i link do "Prośby o korektę."
- Kiedy będą napisy do [ tytuł i numer odcinka ] ? - tej WishList  mało kto używa, a temat "Czy jest coś co chcielibyście mieć przetłumaczone? Oprócz NARUTO" to jakaś patologia, która tylko po to istnieje by wszyscy jednodniowi userzy mieli gdzie prosić o napisy.
- Napisy nie pasują do mojej wersji filmu. Jak robić synchronizacje? - Tu brakuje linka do "Szukam synchro do "
- Co z napisami do anime posiadającymi licencję na rynek polski? - Powinno się tam dopisać ze są ortodoksyjni userzy którzy najchętniej kopnęli by w jądra każdego kto tłumaczy z licencjonowane anime. (btw. nie należę do nich) + że suby są dozwolone natomiast hardsuby itd. już nie.
---------- Forum, komentarze, serwis... ----------
Tu mam zatrzeszczenia do faktu usuwania komentarzy typu "napisy bardzo dobre".
Kompletnie tego nie czaje na cholerę osoba której napisy się podobały ma pisać esej na temat tego jak każdy dobrze umiejscowiony przecinek wywoływał u niego orgazm?! O ile umotywowanie tego dlaczego napisy są do dupy lub zaledwie średnie ma racje bytu to tyle w przydatku wysokich oceń nie. Powinna być opcja wystawania oceny bdb bez komentarza. Pól biedy jak by wszystkie komentarze były tak samo traktowane ale nieeee.... by moje pochlebne komentarze nie były usuwane musiałem sztucznie je przedłużać a i tak były kasowane a inne krótkie nadal są, a krew mnie zalew jaka widzę ocenę "słabą" bo wartość FPS noobowi nie pasowała i taka ocena z komentarzem zostaje. Więc proszę traktować wszystkich tak samo albo skupić się na negatywnych komentarzach a bdb oceny zostawić.
---------- Skróty i znaczenia ----------
Wszytko łanie ale nie wiem po co komu to "Co oznaczają te dziwne nazwy gatunków anime?" już nie wspominając że to mocno okrojona wersja. Usuńcie lub rozwińcie.
---------- Wszystko inne ----------
- Skąd ściągnąć anime [ tu wstawić tytuł ] ? - Oprócz torrętów jest sporo stron z warezem przydało by się o nich wspomnieć + jakieś linki dodatkowo lin do tematu "Poszukuje"
- Szukam ciekawego anime...- zamiast  notki nie zakładaj tematów typy (...) powinny być odnośniki do tematów już istniejących.
- Skąd ściągnąć dobre tapety z mangi/anime? - Tu powinno być więcej linków bo ta galeria ANSi kuleje.

Dodatkowo.
Dał bym linki do stron rożnych klubów stowarzyszeń zajmujących się Japonią, manga i anime by zapełnić ten aspekt społeczny i szukania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Oczywiście informacja gdzie szukać informacji o konwentach też by się przydała.


Regulamin.

III  Regulamin publikowania treści na forum, w komentarzach i kanale IRC AnimeSub.info:

   1. Użytkownik ma obowiązek zapoznać się z FAQ (aby nie powielać treści już istniejących) i przestrzegać jego postanowień.

Dopisać by trzeba było ze w innym przypadku ban na dzień dobry!


Do regulaminy jako tako zastrzeżeń nie mam tylko fakt że pozwala on na dodawanie napisów do z licencjonowanych anime chyba nie wszystkim pasuje. + ta sama kwestia co przy ---------- Forum, komentarze, serwis... ----------


Ode mnie to tyle wiem wiem sam nie dostosowałem się do FAQ boo
Jeśli uważasz, że brakuje tu jakiegoś pytania/informacji lub coś się nie zgadza (np: nie działa jakiś link) zgłoś to na PM.

Jednak chciałem by ta kwestia została przedyskutowana w szerszym gronie, by powstało coś bardziej przyjaznego i obszernego by userom żyło się lepiej. Kto wie może ktoś ma leprze propozycje przy których moje usłane błędami wypociny bledną?


No to uroczyście ogłaszam ten temat otwartym \ (^.^)/

Offline

#2 2010-08-01 19:45:21

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Zgrzyt napisał:

FAQ
Trzeba by była nakłonić nowych do przeczytania go, bo bez tego ani rusz tylko nie wiem jak tego dokonać. Może dać jebitny napis FAQ obok "Główna" przy czym ten odnośnik otoczyć świecącymi neonami itp.  A przy kasacji tematu nie wysyłać tylko wiadomości twój temat został usunięty bla bla bla... a na końcu powinno być proszę zapoznać się z FAQ a w razie wątpliwości najpierw spytać adminów, niedostosowanie się grozi usunięciem konta.

Nawet jakbyś dał mrugające na różowo, jebitnymi, dużymi literami (czcionka 120+) to i tak by nie czytali, bo im się po prostu nie chce. Smutna, szara rzeczywistość.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2010-08-01 19:46:45)

Offline

#3 2010-08-01 19:45:23

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Na pewnej polskiej stronie z dramami przy rejestracji wymagane jest podanie hasła, które jest schowane w regulaminie strony. Jest ukryte na tyle dobrze, że ciężko mi było je wypatrzyć bez czytania i musiałem trochę poczytać. ^^


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#4 2010-08-01 19:50:23

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Ja tylko do "komentarze", bo pewnie o mnie chodzi.

Nikt nie nie każe eseju pisać, broń Boże. Wystarczyłoby jedno zdanie(sensowne!). I tu jest coś zabawnego, bo jak usunę komuś komentarz "bdb napisy", to dostaje pw, i tu nie skłamię, na długość cholernego wypracowania. Włóżcie 5% energii z narzekania w komentarz, a nie będę miał się do czego przyczepić. Dalej - obecny system komentowania jest do dupy, wiem o tym, bo łatwo(najczęściej w iście kretyńska sposób) go ominąć, sam tak robiłem, jak jeszcze nie zostałem modem. Dopóki nie zostanie on zmieniony, zawsze ktoś będzie niezadowolony(później i tak pewnie ktoś się znajdzie), będzie czuł się... nie wiem, gorszy?

Oceny nie będę wystawiane bez komentarza, ten system nigdy się nie sprawdzi. Niestety, ale ludziom nie można wierzyć. smile

Miałem jeszcze o czymś napisać, ale zapomniałem.

Offline

#5 2010-08-01 19:58:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

dulu napisał:

Oceny nie będę wystawiane bez komentarza, ten system nigdy się nie sprawdzi. Niestety, ale ludziom nie można wierzyć. smile

Powinny być wystawiane bez komentarza. Na przykład w skali 1-10 lub 1-5. Oczywiście komentarze również mogą być, ale nie powinno być tak, że albo komentujesz albo w ogóle nie możesz ocenić.

Offline

#6 2010-08-01 20:01:51

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

ledziux napisał:
dulu napisał:

Oceny nie będę wystawiane bez komentarza, ten system nigdy się nie sprawdzi. Niestety, ale ludziom nie można wierzyć. smile

Powinny być wystawiane bez komentarza. Na przykład w skali 1-10 lub 1-5. Oczywiście komentarze również mogą być, ale nie powinno być tak, że albo komentujesz albo w ogóle nie możesz ocenić.

Jak pisałem - ten system się nie sprawdzić, bo jest wielu ludzi, sam wielu znam, którym nie można wierzyć. Pozwolę sobie paluszkiem nie wytykać.

Offline

#7 2010-08-01 20:02:11

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Tylko że przez obecny system oceniania rzadko kiedy ludzie oceniają dane anime, wyjątkiem może są napisy do tasiemców jednak są serie gdzie napisy do jednego docinka pobierane są np. 3000 razy a  komentarzy jest 5. w dużej mierze przez fakt zrażenia się do komentowania. Mimo ze ktoś chce w pewien sposób nagrodzić autora dobra oceną nie robi tego.
Dlatego powinno się powoli na bardzo króciutki komentarz do oceny BDB a wymagać uzasadnienia w przypadku kiepskich by autor wiedział co zmaścił i uniknąć sabotowania.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-08-01 20:02:45)

Offline

#8 2010-08-01 20:04:30

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Jak pisałem już w temacie z propozycjami zmian forum i serwisu, podałem propozycję testu przy rejestracji, test powinien zawierać pytania z zakresu podstaw fansubingu, pytani nie powinno być więcej niż 10. Wyeliminował by on ludzi którzy rejestrują się tylko po to by mędrkować. A rejestrowali by się prawdziwi fani.


Uważam, że pozytywne komentarze, które nie wnoszą żadnych poprawek do subów są niepotrzebne, prawdziwym wyznacznikiem popularności subów jest licznik pobrań.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2010-08-01 20:06:54)

Offline

#9 2010-08-01 20:10:47

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Tutaj się nie zgodzę z przedmówcą. Skala ocen rzeczywiście powinna zostać zwiększona (przy 10 stopniowej i zachowaniu kolorów to przy niektórych napisach mielibyśmy istną tęczę), jednak oceny bez komentowania nie powinny zostać wprowadzone, dlaczego? Otóż już tłumaczę:
1. Dostajesz ocenę 1/10 (użyję "nowej" skali, a co) nie wiesz za co, od kogo, po co itd.
2. Uzasadnienie oceny w komentarzu zmusza odbiorcę by przynajmniej obejrzeć napisy.
3. Nie trudno jest kliknąć w samą ocenę, a napisanie czegoś sensownego wymaga trochę chęci (efekty widać teraz, zazwyczaj komentarze są krótkie jeśli się podobają, a czasami to istne eseje, gdy ktoś wytyka błędy i uzasadnia swoją ocenę i to jest mimo wszytko dobre. Administracja pilnuje, żeby ludzie nie spamowali w komentarzach). Także jak mam kliknąć w samą ocenę, niech już lepiej nic nie pisze, ani komentuje. Wiem, że są sytuacje jak ktoś wyżej wymienił tj. kilka tysięcy zassań, a 5 komentarzy, ale powiedzmy 1/3 tych zasysających ludzi opiera się właśnie na komentarzach tych 5 osób, którym chciało się coś napisać.

Co do testu przy rejestracji pomysł jak najbardziej słuszny. Najlepiej, żeby ilość prób była ograniczona, a napisy mogli pobierać tylko zarejestrowani użytkownicy. Ilość pobrań drastycznie spadnie, ale cóż... Ponadto wprowadzić konieczność skomentowania np. 10 subów w ciągu miesiąca inaczej jakieś sankcje (no może trochę przesadziłem w ostatnim zdaniu:p)

Edit 1. ~Ksenomorf  - licznik pobrań to pic na wodę, pokaż mi jakiekolwiek napisy, a ja sprawię, że staną się popularne wg. twojej teorii. Cud? Magia? Nie, to tylko czary.

Ostatnio edytowany przez Oberleutnant (2010-08-01 20:15:11)

Offline

#10 2010-08-01 20:15:03

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

lipa3000 napisał:

Na pewnej polskiej stronie z dramami przy rejestracji wymagane jest podanie hasła, które jest schowane w regulaminie strony. Jest ukryte na tyle dobrze, że ciężko mi było je wypatrzyć bez czytania i musiałem trochę poczytać. ^^

Też to miałem zaproponować i wydaje mi się to dosyć dobrym rozwiązaniem. Przeczytanie FAQ i znalezienie kodu wcale nie będzie zajmowało dużo czasu, i będą robiły to tylko osoby, które mają ważne sprawy do obgadania, albo po prostu chcą się w pełni udzielać na forum, a nie osoby, zakładające nowe tematy "gdzie morzna znaleść napsy do...". Mimo tego, że sam nie jestem orłem z ortografii staram się zredukować błędy do minimum. I można do FAQ dodać dokładną instrukcję jak pobierać anime z kanałów IRC, wymienić te kanały, itp.

Oberleutnant napisał:

Co do testu przy rejestracji pomysł jak najbardziej słuszny. Najlepiej, żeby ilość prób była ograniczona, a napisy mogli pobierać tylko zarejestrowani użytkownicy. Ilość pobrań drastycznie spadnie, ale cóż... Ponadto wprowadzić konieczność skomentowania np. 10 subów w ciągu miesiąca inaczej jakieś sankcje (no może trochę przesadziłem w ostatnim zdaniu:p)

To już byłaby trochę przesada. Pobieranie napisów dopiero po zarejestrowaniu nie jest dobrym pomysłem, a zresztą tu chodzi głównie o zakładanie ciągle nowych, bzdurnych tematów na forum, a nie o pobieranie.  I z tą koniecznością komentowania też przesada, ale jak już wspomniałem wyżej dobrym pomysłem byłby może nie tyle test co np. tak jak napisał lipa3000 kod ukryty w FAQ.


sokolb.jpg

Offline

#11 2010-08-01 20:18:50

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Cóż dostęp do subów powinien by6 dalej wolny, bo to by całkowicie załamało serwer, idea istnienia ansi by upadła. konieczność komentowani też jest nietrafionym pomysłem, bo ja nie lubię komentować wole, żeby moje uwagi pozostały tylko do wiadomości autora.


Tak ale nie ma gwarancji, że ktoś przeczyta FAQ, a w teście jest, a to ważna różnica.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2010-08-01 20:20:48)

Offline

#12 2010-08-01 20:22:58

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Nie no, panowie, nie popadajmy w paranoję. Test przy rejestracji? Może od razu zbanujmy wszystkich, co nie mają subów w bazie...

Przecież portal istnieje nie tylko dla osób zajmujących się softsubami. Poza tym po kiego wiedza dotycząca mechaniki napisów mDVD, kiedy jakiś gościu chce tylko zawiadomić, że gdzieś np. czcionki wygasły.

Hasło w FAQ - mnie by takie coś od razu zniechęciło. Poszedłbym stąd w cholerę i nie wrócił. Koniec imprezy, nie ma takiego pierdzielenia się.


Ale sam pomysł poczynienia zmian w FAQ wydaje się być sensowny. Nie wiem jednak, czy pospolite ruszenie jest odpowiednim organem do jego realizacji.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2010-08-01 20:30:08)

Offline

#13 2010-08-01 20:24:52

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Odbija wam trochę. Ten serwis nie jest przeznaczony tylko dla tłumaczy, ale raczej dla tych, którzy te napisy pobierają. Poza tym wprowadzanie takich barier to nic innego, niż pisanie "nie męczcie się, przerzućcie się na anime online!".
Komentarze: Absolutne przeciw ocenom bez komentarza. Skończyłoby się na wystawianiu ocen nawet bez ściągnięcia napisów.

Offline

#14 2010-08-01 20:30:50

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Co do testu przy rejestracji pomysł jak najbardziej słuszny.

Niesłuszny, wyobraź sobie że zarejestrowałem się tutaj nie dla forum a by móc np. napisać PM z pytaniem do autora lub od święta zobaczyć jakiś temat z list 10 ostatnio komentowanych i może napisać posta (jak teraz) a gdyby ktoś kazał mi wypełniać jakiś test z zagadnień które mnie nigdy nie interesowało (fansubing) to po prostu w ogóle na ansi bym już nie wchodził (patrz niżej).

Najlepiej, żeby ilość prób była ograniczona, a napisy mogli pobierać tylko zarejestrowani użytkownicy.

I tak oto powstało kółko wzajemnej adoracji gdzie tylko prawdziwi PRO tłumacze robią napisy dla innych PRO tłumaczy (swoją drogą jaki w tym sens skoro oni i tak umieją angielski (lub japoński) na poziomie bardzo dobrym skoro robią napisy?) a jak nie znasz japońskiego lub angielskiego to oglądań badziewne anime online...

Ilość pobrań drastycznie spadnie, ale cóż...

Ale cóż ANSI też powinno umrzeć śmiercią naturalną prawda?

Wiesz Oberleutnant tak porytych pomysłów nie słyszałem od ostatniego posiedzenia sejmu, czyżbyś był socjalistą?

Ostatnio edytowany przez Foris (2010-08-01 20:33:47)

Offline

#15 2010-08-01 20:31:15

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Sir_Ace napisał:

Hasło w FAQ - mnie by takie coś od razu zniechęciło. Poszedłbym stąd w cholerę i nie wrócił...

To jaki masz inny pomysł, żeby ludzie przeczytali FAQ przy rejestracji? Zazwyczaj rejestrują się jak chcą jakiś post wysłać, bądź założyć temat, w innym przypadku nikt by nie miał żadnych uwag. I tu jest problem bo pytają się zazwyczaj o to na co od dawna jest już odp. Też mi się nie podobało jak na jakimś portalu, albo w grze (nie pamiętam) musiałem przeczytać regulamin i szukać hasła, ale przynajmniej całość przeczytałem bo mi zależało. Jak komuś zależy to nie zniechęci go przeczytanie paru linijek tekstu. A tak w zasadzie to lubiłem zawsze te śmieszne tematy zakładane przez użytkowników zarejestrowanych "dzisiaj" smile_big bo wszyscy im fajnie cisną i jest trochę śmiechu, co nie zmienia faktu, że czasem ciśnięte jest też w zasadzie za nic. Wydaje mi się, że kiedyś ANSI było bardziej przyjazne dla użytkowników, a może kiedyś było po prostu mniej osób z takimi zabójczymi pytaniami?


sokolb.jpg

Offline

#16 2010-08-01 20:34:12

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Podajcie inny sposób na wymuszenie przeczytania FAQ, bo albo nowo rejestrujący będą musieli czytać FAQ albo dalej będą zakładane głupie tematy. A rozwiązaniem problemu użytkowników którzy nie chcą czytać FAQ, jest umożliwienie im wysyłania PW do użytkowników, wtedy będą mogli pisać o nieaktualnych czcionkach. Pytania nie muszą być z fansubingu, ale mogą by z zasad korzystania z forum, tak by nowi nie zakładali nowych tematów bez powodu. Test powinien być z podstaw-podstaw, nic trudnego i wszystko powinno się znaleźć w FAQ.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2010-08-01 20:38:41)

Offline

#17 2010-08-01 20:34:40

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Co to w ogóle mają być za pytania "z dziedziny fansubbingu"? Z obsługi Aegi? smile_big


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#18 2010-08-01 20:40:38

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Jak tak wam zależy na przeczytaniu FAQ to może dajcie w FAQ informacje że użytkownik by założyć temat musi edytować profil w odpowiednią ramkę przepisać z FAQ jakiś wyraz, do tego czasu ma zablokowaną możliwość tworzenia nowych tematów (ale już pisać zwykłe posty by mógł) oczywiście przy próbie założenia nowego tematu dostałby informację typu, "Nie możesz założyć nowego tematu jeśli wcześniej nie wykonasz instrukcji zamieszczonej w FAQ".
Czy taki pomysł by was zadowalał? Ukróciłby zakładanie nowych tematów bez znajomości FAQ a jednocześnie jeśli ktoś by jedynie chciał dopisać post do np. Szukam synchro do, nie miałby z tym problemu.

Offline

#19 2010-08-01 20:41:20

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

Nie ma za bardzo innego sposobu na wymuszenie przeczytania FAQ. Można jeszcze zrobić tak: rejestracja jest taka jak dotychczas, ale zablokowana jest funkcja wysyłania postów i zakładania tematów, a możliwość komentowania napisów, wysyłania PW i wszystko inne jest odblokowane i dopiero w momencie, gdy ktoś chce wysłać post musi podać hasło ukryte w FAQ (albo coś w ten deseń).

edit: @UP
Pomysł jak i u mnie. Taka opcja byłaby najbardziej wydajna.

Ostatnio edytowany przez sokolb (2010-08-01 20:43:25)


sokolb.jpg

Offline

#20 2010-08-01 20:44:03

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Viva la Revolution! Obalić Regulamin i FAQ! <albo przeredagować>

To też jest rozwiązanie, i chyba każdy będzie zadowolony. Ale teraz przydała by się opinia moderacji i dokładne rozwiązanie tego problemu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024