#1 2010-09-19 23:25:08

Smool
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-19

MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

MangaScan jest innowacyjną grupą której celem jest dostawa skanów mang w najlepszej jakości do naszego grona odbiorców o specyficznej tematyce - grup skanlacyjnych.

Jeżeli Twoja grupa cierpi z powodu braku edytorów lub braku ich umiejętności cleaningu - napisz do nas - znajdziemy odpowiednie rawy, a następnie wyczyścimy je do stopnia na którym nie będziesz narzekał i oczywiście przekażemy je Tobie.
Jedyne czego oczekujemy za naszą pracę to umieszczenie przygotowanej przez nas strony z creditsami w wydanym chapterze.

Posiadasz grupę publikującą mangę?
Zapraszamy na MangaScan.pl
MangaScan.pl

Offline

#2 2010-09-19 23:53:47

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Zabawny regulamin. Polecam lekturę.


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#3 2010-09-20 00:37:52

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

regulamin, jak regulamin - być musi jezor
ale najbardziej podoba mi się punkt 10 ^^
albo mi się zdaje (nie znam się, nie krzyczeć!), albo to stanowczo za mało czasu na przetłumaczenie, a co dopiero wstawienie w dymki odpowiedniego tekstu i poprawki.  Może oni myślą, że niektórzy mają dobę składającą się z 48h?
dwa tygodnie to względnie mało dla przeciętnego członka grupy skanlacyjnej, który przecież też ma życie prywatne.
no ale ja nic nie wiem, bo przecież można zerwać się ze szkoły/zostawić głodnego brata/rodzącą żonę na porodówce jezor
grunt to "byleby nie zakończyli ze mną współpracy" - kolejny no-life aaaaaaaaaaaaaa oczkod

Offline

#4 2010-09-20 00:44:43

Smool
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-19

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Skany można zamówić gdy tłumaczenie jest już gotowe. Na tych skanach które dajemy jedyną pracą edytora będzie typesetting - czyli około 2h roboty. Dwa tygodnie to dużo czasu - oczywiście zawsze można się dogadać, tak jak powiedziałeś regulamin jest bo być musi, nie oznacza że nie można zmienić jego zasad.

Offline

#5 2010-09-20 00:59:27

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

normalnie jak jakiś regulamin hostingu xD

Offline

#6 2010-09-20 02:48:47

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Czy tylko dla mnie czcionka na ich www jest tak tragiczna, że po 3 linijkach boli głowa?

Offline

#7 2010-09-20 02:57:02

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Może to znak, że pora iść spać? xD


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#8 2010-09-20 06:00:11

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

To o potrzebach w pl światku mangi i anime:
"Piętnastu fansuberów na Umrzyka Skrzyni
Jo-ho-ho i butelka rumu
A resztę rum i życie wzięło
Jo-ho-ho i butelka rumu"

A interpunkcja w regulaminie gniecie cyce. Nie znacie się na robocie, pewnie czyszczenie wychodzi wam tak jak przecinki xD
Pokaż mi swoje przecinki, a powiem ci... kim jesteś.

Ostatnio edytowany przez bodzio (2010-09-20 06:01:19)


wladza1.png

Offline

#9 2010-09-20 11:03:53

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Smool napisał:

Skany można zamówić gdy tłumaczenie jest już gotowe.

owszem, można, ale nie trzeba.
jeśli nie ma się pewności, że się otrzyma (jakiekolwiek) skany, to po cholerę gotowe tłumaczenie?
a i może się okazać, że jednak jakość czyszczenia pozostawia wiele do życzenia, więc...
2h, mówisz?
no, jeśli się nad tym siądzie, nikt nie będzie wchodził do pokoju i będzie względna cisza i spokój, to może i 2h.
z doświadczenia wiem jednak, że często przedłuża się to z różnych powodów, a czasem i bywa tak, że siądziesz do projektu i zaczyna się wszystko walić - łącznie z niebem i ziemią, dziecko choruje/chce budować zamki/znajomi odwiedzają/trza lekcje odrobić itp.
No chyba, że jest to PRACA przez duże P, więc tu się zgadzam. Ale jak się robi za darmo, w domowych pieleszach, w wolnym czasie - sorry, ale realia trochę odbiegają od waszego regulaminu smile
przy okazji - odwróćcie kolory czcionki i tła - mnie naprawdę fatalnie się czyta białą czcionkę na czarnym tle - po 2 minutach zaczynam mieć mroczki przed oczami, a przecież jestem wyspana, jest jeszcze za wcześnie na pochlejówy, więc trzeźwa, no i jasno w pokoju.
Może dla lepszego efektu mroczków wybierzcie czerwoną czcionkę? Naprawdę lepszy efekt oczkod


bodzio - marudzisz. ale rozumiem jezor

Offline

#10 2010-09-20 11:52:33

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Bodzio, uwierz lub nie, ale przecinki to nie jest jedyna rzecz, która istnieje w życiu ;P.

edit: i nie mówię o kropkach ;P.

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2010-09-20 11:53:32)

Offline

#11 2010-09-20 12:19:47

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

nover napisał:

bodzio - marudzisz

Przyganiał kocioł garnkowi. jezor


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#12 2010-09-20 12:25:30

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

nover napisał:
Smool napisał:

Skany można zamówić gdy tłumaczenie jest już gotowe.

owszem, można, ale nie trzeba.
jeśli nie ma się pewności, że się otrzyma (jakiekolwiek) skany, to po cholerę gotowe tłumaczenie?

No tak jakby nie można było wcześniej spytać czy skany danej mangi będą dostępne :/

nover napisał:

a i może się okazać, że jednak jakość czyszczenia pozostawia wiele do życzenia, więc...
2h, mówisz?
no, jeśli się nad tym siądzie, nikt nie będzie wchodził do pokoju i będzie względna cisza i spokój, to może i 2h.
z doświadczenia wiem jednak, że często przedłuża się to z różnych powodów, a czasem i bywa tak, że siądziesz do projektu i zaczyna się wszystko walić

Wiesz nawet jeśli robienie typesettingu zajmie powiedzmy 4-5h to nic nie stoi na przeszkodzie by robić powiedzmy tylko 30 min dziennie (czyli w 8-10 dni skończone) i wtedy te dwa tygodnie i tak są bardzo dużą ilością czasu i ma się zapas czasu na sytuację awaryjne! Czyli podsumowując po prostu nie podoba ci się że ktoś narzuca ramy czasowe dla samej zasady a nie dlatego że masz jakieś argumenty i szukasz dziury w całym.

Offline

#13 2010-09-20 12:33:29

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Dobre grupy mają swoich raw providerów.

Offline

#14 2010-09-20 12:49:30

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Foris napisał:

Czyli podsumowując po prostu nie podoba ci się że ktoś narzuca ramy czasowe dla samej zasady a nie dlatego że masz jakieś argumenty i szukasz dziury w całym.

może tak, a może nie jezor
zauważ tylko, proszę, że narzucać ramy czasowe może tylko pracodawca. a ty raczej nim nie jesteś dla danej grupy.
poza tym Lawliet słusznie zauważył - dobra grupa ma swojego człowieka od tego.

Offline

#15 2010-09-20 12:50:53

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

No to ja, dla odmiany, stanę w obronie ;-)

Wszyscy wiedzą, że w ANSI narzeka się częściej niż w PISie i każdą inicjatywę dusimy w zarodku, ale...

Skoro grupa ludzi wystosowała jakąś ofertę i twierdzi, że się na czymś zna, to może nie trzeba ich tak od razu wdeptywać w ziemię?
Jeśli ktoś pisze, że ma grupę fansuberską i wali błędy w każdym zdaniu, od razu go to pogrąża. Ale skoro grupa nie zajmuje się słowem pisanym, tylko wręcz usuwaniem słów... Dalej niezbyt ładnie to o nich świadczy, ale przy tym nie określa ich profesjonalizmu w dziedzinie czyszczenia.

Niech ktoś po prostu da im jakieś skomplikowane zlecenie (kiepsko dostępny tytuł) i wtedy się oceni.

Offline

#16 2010-09-20 13:13:20

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

nover napisał:

zauważ tylko, proszę, że narzucać ramy czasowe może tylko pracodawca.

Nie koniecznie, narzucać ramy czasowe może dowolna osoba która podpisuje daną umowę (w tym wypadku umowę nieformalną). To jest taka umowa między skanlatorem a tamtą grupą. Oni ci dadzą wyczyszczone skany w zamian ty w ciągu dwóch tygodni wydasz ten chapter.
Wiesz nover współczuje osobą z którymi się na coś umawiasz np. on za ciebie zrobi zadanie na informatykę a w zamian ty do wtorku napiszesz za niego wypracowanie na polaka. Brzmi znajomo? To taka sama umowa nieformalna jak umowa że oni ci dostarczą wyczyszczone skany a w zamian ty w ciągu dwóch tygodni wydasz chapter.
Dalej sądzisz ze tylko pracodawca może czegokolwiek wymagać? Jeśli tak to cóż, współczuje ci.

Offline

#17 2010-09-20 13:47:07

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

poza tym Lawliet słusznie zauważył - dobra grupa ma swojego człowieka od tego.

Pieprzenie, za przeproszeniem.
Raz - działalność tej... hmm... grupy nie ogranicza się do zdobywania rawów.
Dwa - to że, ktoś może zdobyć rawy w danej grupie skanlacyjnej nie znaczy, że nie może skorzystać z czyjejś pomocy przy takowym zdobywaniu.

zauważ tylko, proszę, że narzucać ramy czasowe może tylko pracodawca. a ty raczej nim nie jesteś dla danej grupy.

Przy tym to już wysiadłem i nawet nie mam siły skomentować.

Offline

#18 2010-09-20 14:26:25

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Smoczek napisał:

Pieprzenie, za przeproszeniem.
Raz - działalność tej... hmm... grupy nie ogranicza się do zdobywania rawów.
Dwa - to że, ktoś może zdobyć rawy w danej grupie skanlacyjnej nie znaczy, że nie może skorzystać z czyjejś pomocy przy takowym zdobywaniu.

Porównam was do kupowania podkładów do pizzy. Podkład zawsze smakuje lepiej gdy sami go zrobimy, niżeli kupimy w sklepie.
No i w DOBREJ grupie jest masa ludzi zajmująca się rzeczami, które wy robicie. Zakładam, że zapewne robią to szybciej, niżeli wy byście to robili. Jakieś procedury, składanie zamówienia, uje muje dzikie węże. Jeszcze tylko brakuje, żeby ludzie wam za to płacili.

Offline

#19 2010-09-20 14:36:43

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

Ja nie jestem w tej grupie O_o. Sprawdz liste czlonkow wpierw xD.
Ja tam rozumiem te procedury, jakbyś się czuł, gdybyś się z kimś umówił na jointa, zrobił swoją działkę i czekał później 10 lat żeby to wydali?
A tak ogólnie - czy Ty wiesz cokolwiek o skanlacjach, czy tylko sobie trollujesz ;P? W mało której grupie skany sami sobie robią, zazwyczaj używają tego co znajdą w sieci... więc to Twoje porównanie nie ma sensu. I szczerze? Ja tam wolę by ktoś za mnie zrobił to, czego nie lubię (np. edycję) i abym ja mógł się skupić na tłumaczeniu, jeżeli w jakiejś grupie brakuje rąk do czyszczenia skanów to to MangaScan pięknie się wpasowuje w lukę.
IMO dobra inicjatywa, chociaż korzystał nie będę.

Offline

#20 2010-09-20 14:49:55

Smool
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-19

Odp: MangaScan - Dostawca skanów dla Twojej grupy skanlacyjnej.

bodzio napisał:

A interpunkcja w regulaminie gniecie cyce. Nie znacie się na robocie, pewnie czyszczenie wychodzi wam tak jak przecinki xD
Pokaż mi swoje przecinki, a powiem ci... kim jesteś.

Nie ocenia się książki po okładce smile, regulamin jak i faq zostało dodane wczoraj więc może zawierać błędy. Błędy zostaną wyeliminowane w jak najszybszym czasie (dlatego dopisek BETA nie jest bezpodstawny).

Porównam was do kupowania podkładów do pizzy. Podkład zawsze smakuje lepiej gdy sami go zrobimy, niżeli kupimy w sklepie.
No i w DOBREJ grupie jest masa ludzi zajmująca się rzeczami, które wy robicie. Zakładam, że zapewne robią to szybciej, niżeli wy byście to robili. Jakieś procedury, składanie zamówienia, uje muje dzikie węże.

Zgadzam się, że w dobra grupa nie będzie potrzebowała naszej pomocy, jednak w Polsce jest nadal dużo grup nie mających pojęcia gdzie szukać rawów i nie znających się na cleaningu. Zauważ dodatkowo, że u nas nad chapterem pracuje KILKA osób, tak więc zrobimy to szybciej niż jedna osoba. Jedyna procedura zamówienia zajmuje raptem 1min smile

Jeszcze tylko brakuje, żeby ludzie wam za to płacili.

Czy w temacie napisałem gdziekolwiek, lub dało się odczuć, że otrzymujemy jakiś rodzaj daniny za pracę? Wrzucanie creditsów to wcale nie jest dużo, a w porównaniu do grup skanlacyjnych nie przypada nam żadna większa chwała z tego powodu, bo jedyni użytkownicy to szefostwo grup skanlacyjnych które można zliczyć na palcach.

Limit czasu jest stworzony po to, aby grupy nie zamawiały w ciemno, a potem nic z tego co zrobiliśmy nie wypuściły.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024