#1 2010-11-18 21:05:40

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

[newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Witam.

NewHentai działa już od ponad roku, aczkolwiek nie podoba mi się aktualna „blogowa" forma serwisu. Ma ona wiele wad, bowiem każdy upload muszę ręcznie potem kopiować, dodawać tagi, info i tracić sporo czasu. Jeżeli byłem zajęty, to uploady stały w miejscu i nie pojawiało się nic nowego, w ogóle przydałby się drugi admin, ale to już kompletnie inna sprawa. W związku z tym napisałem nową wersję, która będzie redagowana w całości przez użytkowników. To użytkownicy wrzucają skanlacje, dodają tagi, zarządzają swoimi albumami i wiele innych rzeczy, które wcześniej musiałem robić każdorazowo dla nowego uploadu. Ja tylko będę pilnował czy panuje względy porządek.

Oczywiście „przerzucenie" części obowiązków na użytkowników nie sprawi, że będą zawaleni pracą przy dodawaniu kolejnej skanlacji. Nowa wersja posiada szereg udogodnień, podglądnąłem kilka zagranicznych serwisów i postanowiłem przenieść sprawdzone rozwiązania na nasz rodzimy grunt. Prócz tego dorzuciłem szereg nowych ficzerów, żeby zmaksymalizować komfort użytkowania. Mamy automatyczne podpowiadanie tagów (istniejących) czy wgrywanie całej galerii za jednym zamachem (multiupload).

Prócz tego nowy serwis udostępnia dział poświęcony mangom, które aktualnie są tłumaczone. Jest to lista trwających tłumaczeń z wygodnym paskiem postępu i podstawowymi informacjami, po wybraniu danej pozycji można poczytać więcej info o danym tłumaczeniu. Ten dział jest również redagowany przez użytkowników, mianowicie w panelu zarządzania skanlacjiami mamy opcję dodania trwającego tłumaczenia. Można w szybki i wygodny sposób zaktualizować postęp wybierając lub wpisując ręcznie ile „%" jest ukończone (jest też podgląd paska postępu). Galerie mogą być przeszukiwane na wiele sposobów. Po tytułach, uploaderze, mangakach, tagach i autorach tłumaczenia.

W tym momencie mam do was prośbę, mianowicie nowy system trzeba przetestować, zobaczyć co jest do poprawy. Chciałbym współtworzyć ten serwis z fanami, czyli z wami, dlatego wrzucajcie sugestie co zmienić, co dodać. Wersja testowa nowego serwisu znajduje się pod linkiem:

http://beta.newhentai.pl

Każdy może testować, nie ma tam niewłaściwych treści, więc nie ma granicy wieku dla testujących. Możecie wrzucać różne galerie, niekoniecznie hentai, mogą to być zwykłe mangi, po testach i tak baza zostanie wyczyszczona i przygotowana do normalnego funkcjonowania jako główny serwis.

Teraz kilka ogłoszeń parafialnych.

Chciałbym poruszyć kwestię loliconu, wiem, że to drażliwy temat dla wielu, ale musimy zająć konkretne stanowisko. Zgodnie z artykułem 202 Kodeksu Karnego § 4b udostępnianie „loliconu" podlega karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Moim zdaniem jest to kolejny nieprecyzyjny przepis, który nijak ma się do rzeczywistości. Generalnie lolicon w związku z tym będzie zabroniony, ale specyfika tej kultury sprawia, że należałoby zabronić 95% doujinshi i sporej liczby anime, nawet tych nie hentai. Mamy jednak furtkę, bowiem tylko autor zna wiek postaci bez względu na fakt, czy to doujinshi czy oryginalne dzieło. Dlatego bierzemy pod uwagę inne kryterium, mianowicie trzeciorzędowe cechy płciowe, np. wielkość piersi i kształt ciała. Jeżeli postać je posiada, to uznajemy, że jest pełnoletnia, jeżeli nie, to uznajemy, że jest nieletnia. Dozwolony będzie natomiast tzw. „Fake Loli", jest tego niewiele, ale się zdarza, dobrym przykładem jest Etna z Disgaea, ma 1672 lata, co wie każdy fan tej gry, więc usuwanie doujinshi z jej udziałem byłoby już trochę śmieszne. Podsumowując: lilicon/shotacon wylatuje z hukiem, reszta dewiacji dozwolona. Filmy hentai po polsku zostaną usunięte, dlaczego? Ponieważ to samo znajdziecie na fansubs.pl, zostanie więc umieszczony link do listy filmów hentai z fansubs.pl

W przyszłości, może nawet za niedługo zostanie udostępnione API serwisu fansubs.pl, wtedy newhentai.pl zostanie zintegrowane z bazą filmów za pośrednictwem tegoż API. Dla nieświadomych: będziecie mieli dostęp do bazy filmów z fansbus.pl bezpośrednio z newhentai.pl. Po co? Ano będzie można dodawać filmy hentai do NH tak samo, jak teraz dodaje się mangi, reszta informacji zostanie automatycznie pobrana z fansubs.pl. Jeżeli będzie jakaś manga hentai i film na jej podstawie dostępny na fansubs.pl to system automatycznie skojarzy i wrzuci info o filmie z bezpośrednim linkiem do tego tytułu na fansbus.pl, wygodna rzecz.

Liczę na waszą pomoc we współtworzeniu nowej wersji NewHentai, wszelkie sugestie i w ogóle.

Zgłoszone już błędy do naprawy:

-brak głównego menu na niektórych podstronach

Ostatnio edytowany przez BigBang (2010-11-18 22:00:39)

Offline

#2 2010-11-18 21:24:46

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Masz może jakąś stronkę, miejsce do zgłaszania ew. błędów lub pomysłów na zmiany?

Bo jak na razie po 1 min zauważyłem, że przy wejściu na opcję szukaj znika menu główne.

EDIT: To samo się dzieje przy przejściu na stronę logowania i rejestracji.

Ostatnio edytowany przez Tommy (2010-11-18 21:25:30)


tmpdk.png

Offline

#3 2010-11-18 21:59:22

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Na razie nie mam żadnego brugtrackera, wszelkie błędy najlepiej zgłaszać tutaj, w miarę rozbudowywania strony będę rozszerzał ją o kolejne opcje.

Offline

#4 2010-11-18 22:23:07

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

BigBang napisał:

Generalnie lolicon w związku z tym będzie zabroniony, ale specyfika tej kultury sprawia, że należałoby zabronić 95% doujinshi i sporej liczby anime, nawet tych nie hentai.

Widzę niestety, że nie rozumiesz o co chodzi. Jakie 95 procent ? Zaledwie kilka procent doujinshi to lolicony (filmów jeszcze mniej). Znasz w ogóle definicję loliconu ? Może należało by ją wpierw przeczytać.

BigBang napisał:

Mamy jednak furtkę, bowiem tylko autor zna wiek postaci bez względu na fakt, czy to doujinshi czy oryginalne dzieło.

Powiedzmy, że jeśli postać chodzi do podstawówki (jest w tym wieku) to właśnie wtedy jest lolicon.

BigBang napisał:

Dlatego bierzemy pod uwagę inne kryterium, mianowicie trzeciorzędowe cechy płciowe, np. wielkość piersi i kształt ciała.

To akurat nie powinno mieć większego znaczenia bowiem wiele postaci ma bardzo małe piersi (jak Taiga z Toradora), ale scenki z nią w jakimś doujinshi to już nie lolicon.

EDIT:

BigBang napisał:

Nie chcę tu kolejnej burzy o loliconie, po prostu stwierdzam fakty, którym muszę stawić czoła jako twórca witryny.

Nie stwierdzasz faktów gdyż ten przepis w polskim prawie o którym wspomniałem dotyczy owszem obrazów wytworzonych, ale postacie muszą mieć poniżej 15 lat, a nie 18.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-11-19 02:53:05)

Offline

#5 2010-11-19 01:10:35

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie doczyta postu i myśląc, że znalazł błędy logiczne wyczuci kilka zdań wyrwanych z kontekstu. Oczywiście musi to być zrobione w formie "cytat + odpowiedź", a jakżeby inaczej. Po co w ogóle piszecie posty, które nie wprowadzają absolutnie nic do tematu (poświęconego błędom testowanego skryptu), nawet jeżeli bym się w którymś miejscu pomylił.

Dla wiedzy ogólnej proletariatu napiszę jednak kilka słów o tym, bo sprawa fanów doujinshi dotyczy. Jeżeli ktoś byłby na tyle zuchwały, że przeczytałby cały mój post, to dostrzegłby, że pisałem o tych statystykach w pojęciu artykułu 202 KK (o którym wspominałem). W związku z wadami tego artykułu, bardzo wiele doujinshi (prawie wszystkie) mogłyby zostać podciągnięte pod pedofilię. Weźmy pod lupę Mikuru z Haruhi, która wygląda jak dorosła kobieta (zwłaszcza jej biust), jednocześnie ma poniżej 18 lat (wiek bohatera, a więcej i jej jako rówieśniczki był wspomniany w anime), na podstawie tego wszystkie doujinshi z Mikuru, czy nawet samą Haruhi w roli głównej przynajmniej teoretycznie podpadają pod paragraf 4b tego artykułu. Podobnie prawie wszystkie doujiny Naruto, Bleach (nawet z nowych chapterów) są teoretycznie nielegalne bo postaci są poniżej 18 (Ichigo ma chyba 17 w najnowszych chapterach). Nie jest to lolicon, nikogo nie burzy, ale prawo swoje. Jednocześnie doujinshi zawiera jedynie podobizny danych postaci, a ich podobizny według autora mogą mieć nawet 99 lat (bez względu na to jak wyglądają) i nikt mu nie udowodni, że jest inaczej. Są w tej sprawie już pozytywne dla nas orzeczenia sądowe (przypadek pewnego malarza), postaram się w niedzielę do nich dokopać bo mam dostęp do bazy legalis, ale jeszcze z tego nie korzystałem, więc nic nie obiecuję. Nie chcę tu kolejnej burzy o loliconie, po prostu stwierdzam fakty, którym muszę stawić czoła jako twórca witryny.

Ostatnio edytowany przez BigBang (2010-11-19 01:12:11)

Offline

#6 2010-11-19 01:56:57

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Po to, by ożywić forum.

Offline

#7 2010-11-19 02:13:46

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Kenshiro, przypominam, że temat do omawiania loliconu już jest. Skup się na testowaniu strony.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#8 2010-11-22 22:15:45

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Strona ma być bardziej galerią online czy bazą danych? Pomysły można by czerpać z manga-shinden.pl (jak np. upload spakowanych archiwów, podstrony dla grup skanlacyjnych). Przydało by się także oddać prawo tłumaczom do edycji informacji o własnych tytułach (nawet jeśli ktoś inny wrzucił na stronę).

Jeżeli chcesz aby strona była także bazą danych to musisz rozbudować  możliwość wprowadzania danych jak np: mangaka  (podstrona dla mangaki) , różne warianty tytułu, data wydania (oryginału jak i polskiej wersji aby można było ocenić np. kiedy wyszedł ostatni rozdział), informacja w czym ukazał się dany doujin (jeśli jest on np. z jakiegoś miesięcznika), seria (z jakiego anime), grupa tłumacząca (proponuje podstrony dla grup i tam adres strony, członkowie i inne info o grupie), ilość stron czy nawet rozdzielczość skanów i rozmiar archiwum (chyba, że będzie tylko online). 

W obecnej wersji zrezygnowałbym z tych linków do wrzucania obrazków na forum (powinny być widoczne tylko przy uploadzie i edycji), zwiększył trochę miniaturę okładki (przynajmniej do jakichś 130 na 180) i przynajmniej  minimalnie rozwinął informacje (autor, mangaka i uploader nie wystarczą). Zastanawiam się także czy galeria powiązana od razu ze stroną informacyjną to dobry pomysł (co w przypadku zdublowanych tłumaczeń?).

Przy tłumaczeniach w trakcie można by dodać licznik osób oczekujących. Choć zastanawiam się czy tłumaczom będzie się chciało umieszczać i aktualizować takie informacje. Przydał by się za to dział request  gdzie każdy użytkownik mógłby zaproponować jakiś tytuł (powiedzmy ze 3 na miesiąc dla użytkownika) i tworzył by się ranking najbardziej oczekiwanych (coś jak poszukiwane napisy na animesub).

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dam znać, a o opinie na temat funkcjonowania i technikaliów spytaj lepiej na manga-shinden (co prawda mają tam hentai ale u nich to raczej dodatek). Mają świeże doświadczenie w tworzeniu podobnej strony, więc łatwiej im ocenić i podsunąć jakieś rozwiązania.

Offline

#9 2010-11-25 19:55:17

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: [newhentai.pl] Prośba o testy nowej wersji.

Rzeczywiście pomysł na requesty danych tytułów i licznik zainteresowanych to fajna sprawa, w weekend będę miał znów czas, to postaram się nad tym popracować. Jeżeli chodzi o detale takie jak data wydania oryginału, to chyba nie będą aż tak niezbędne, gdyż to ma być baza tłumaczeń, zaś ludzie mogą korzystać z baka-updates żeby poszukać szczegółowych informacji, nie ma sensu się powtarzać. Poza tym wszelkie bardziej szczegółowe informacje można zawszeć w opisie, jest wygodny edytor tekstu na podobieństwo Word'a dla tłumaczy, mogą szybko dodać/wyrzucić informacje.

Bardzo ciekawą sugestią jest odezwanie się do kolesi z manga-shinden, skoro nie jesteśmy dla siebie konkurencją, a działamy w tej samej scenie, to można się dogadać. Odezwę się do nich, można rozpocząć współpracę mniej lub bardziej ścisłą, dobrze byłoby gdyby z takiej współpracy wyszedł "zespół" serwisów oferujący ludziom pełną obsługę w kwestii mangowej, żeby nie musieli skakać po rożnych stronach.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024