#1 2011-01-02 22:13:05

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Gry Visual Novel Na Psp

Jak w temacie . Znacie może jakieś VN które wyszły na PSP i są warte uwagi?. Dodatkowe Pytanie. Czy wyszły jakieś gry tego typu ''undub'' czyli dub japoński + napisy eng smile .

Offline

#2 2011-01-02 22:25:05

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Sam ostatnio szukałem i znalazłem TO smile_big  Jeszcze jakąś inną stronkę znalazłem, ale niestety nie zapisałem jej.

edit: A co do drugiego pytania to nie mam pojęcia.

Ostatnio edytowany przez sokolb (2011-01-02 22:25:38)


sokolb.jpg

Offline

#3 2011-01-03 18:04:46

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Zwróć uwagę na to, że większość tytułów VN na tą konsolę nie opuszcza Japonii, a więc z napisami angielskimi, czy choćby dubbingiem może być ciężko, a fanowskich tłumaczeń do VN na PSP raczej też nie uświadczysz. Jeśli się mylę, poprawcie smile_big.


Yoshimori.png

Offline

#4 2011-01-03 18:07:50

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Przecież dałem link w poprzednim poście. Może jest za słabo widoczny tak więc jeszcze raz smile_big
Visual Novel LINK

edit: jest też jakieś narzędzie, które pozwala na konwersję VN z PC na PSP, ale instrukcja jest chyba tylko po japońsku i zupełnie zapomniałem jak się nazywał ten programik.

Ostatnio edytowany przez sokolb (2011-01-03 18:09:52)


sokolb.jpg

Offline

#5 2011-01-03 18:08:21

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Znam JEDNE Visual Novel, które wyszło z Japonii i dotarło nawet do Europy ;], do wyboru jest wersja z dubbingiem angielskim (całkiem niezłym swoją drogą jak na dubbing angielski) i oridżinal Japoński.
Chodzi oczywiście o Disgaea Infinite smile_big

Oprócz tego trwają prace nad fanowskim tłumaczeniem vn o Haruhi (ukończone w ~60%). Daję linka
http://zarradeth.wordpress.com/category … anslation/


UP!
Zrobiłem mały research - i okazuję się, że faktycznie istniej program do portowania gier z PC'ta na PSP. Tyle, że trzeba samemu pokombinować. Zapodaje linka do źródła: http://myanimelist.net/forum/?topicid=102340

Co ciekawe... piszą też, że dużo gier z PC zostało zaportowane na DS'a... a na PSP można sobie uruchomić emulator DS'a (<złośliwy uśmiech>)

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2011-01-03 18:19:47)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#6 2011-01-03 18:47:00

MasaGratoR
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-28

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Tylko, ze ten emulator DS'a jest słaby i większość tytułów nie działa.

Offline

#7 2011-01-03 18:49:14

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

sokolb napisał:

Przecież dałem link w poprzednim poście. Może jest za słabo widoczny tak więc jeszcze raz smile_big
Visual Novel LINK

Ja pisałem o grach dedykowanych oryginalnie PSP, a na tej stronie chyba wszystkie gry to porty z PC oczkod. Przyjrzyjcie się rozdziałce na screenach: jest 4:3, a w grach pisanych oryginalnie na PSP, czy nawet później dodanych portach (oczywiście tych oryginalnych), zawsze jest 16:9 oczkod.

Co do Disgaei Infinite, to też tak nie do końca VN, jednak przeważa ten aspekt i sądzę, że jest dostępna na całym świecie tylko dzięki temu, że cała seria Disgaea jest dość popularna oczkod. Szkoda, rynek, to rynek i wydawcom nie opłaca się wydawać poza Japonią czegoś, co, jak wiadomo słabo by się sprzedało, boją się też ryzykować. Pozostaje nam liczyć na fanów ^^.

Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że Persona 3 Portable zawiera sporo elementów VN, jak mówią z braku laku i kit dobry smile_big.

Tylko, ze ten emulator DS'a jest słaby i większość tytułów nie działa.

Tylko dla masochistów ^^.


Yoshimori.png

Offline

#8 2011-01-03 18:50:06

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Wykorzystując okazję. Kupiłem ostatnio DSi, i są na to jakieś Novelki :> ?


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#9 2011-01-03 18:58:15

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Tu już będzie łatwiej oczkod.
Na pewno na DSa jest sporo fajnych przygodówek, w których bardzo ważny jest element VN, ale co do samych VN wydanych poza Japonią, to nie mam pojęcia. Później poszperam i jak coś znajdę, to dam znać oczkod.


Yoshimori.png

Offline

#10 2011-01-03 18:59:07

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Yoshimori napisał:
sokolb napisał:

Przecież dałem link w poprzednim poście. Może jest za słabo widoczny tak więc jeszcze raz smile_big
Visual Novel LINK

Ja pisałem o grach dedykowanych oryginalnie PSP, a na tej stronie chyba wszystkie gry to porty z PC oczkod. Przyjrzyjcie się rozdziałce na screenach: jest 4:3, a w grach pisanych oryginalnie na PSP, czy nawet później dodanych portach (oczywiście tych oryginalnych), zawsze jest 16:9 oczkod.

Jak ktoś chce przerobić sobie z rozdziałki 4:3 na fullscreen to łapcie link. Wystarczy podmienić plik z głównego katalogu na ten, który dałem. Mogą jakieś delikatne błędy wystąpić, ale mi działało, a ręczna zmiana rozdziałki w tym pliku nic nie dawała. Fonty też można zmienić wgrywając pożądane przez nas czcionki i nazywając je default. Przynajmniej wszystko to co napisałem działa w Tsukihime. Choć tak jak napisał Yoshimori gry nie są dedykowane pod PSP i dla mnie gra nawet w fullscreenie była uciążliwa. Głównie czcionki były nieczytelne, ale na razie grałem tylko w 1 VN.

Harz napisał:

Wykorzystując okazję. Kupiłem ostatnio DSi, i są na to jakieś Novelki :> ?

Najlepiej szukaj tu. Z tego co przejrzałem to trochę jest.


sokolb.jpg

Offline

#11 2011-01-03 19:25:14

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

sokolb napisał:

Jak ktoś chce przerobić sobie z rozdziałki 4:3 na fullscreen to łapcie link. Wystarczy podmienić plik z głównego katalogu na ten, który dałem. Mogą jakieś delikatne błędy wystąpić, ale mi działało, a ręczna zmiana rozdziałki w tym pliku nic nie dawała. Fonty też można zmienić wgrywając pożądane przez nas czcionki i nazywając je default. Przynajmniej wszystko to co napisałem działa w Tsukihime. Choć tak jak napisał Yoshimori gry nie są dedykowane pod PSP i dla mnie gra nawet w fullscreenie była uciążliwa. Głównie czcionki były nieczytelne, ale na razie grałem tylko w 1 VN.

Właśnie, nie wiem czemu, ale nie trawię takiej rozlazłej rozdziałki, nawet odpalając ostatnio na moim PSP jakąś grę z PSXa, wolałem grać z czarnymi paskami po bokach oczkod.


Wracając do tych gier na DSa, to też z tego co widzę praktycznie nic z VN nie wyszło poza Japonię. Za to jest kilka tłumaczeń na stronie, którą podał wyżej ~sokolb.

Z gier posiadających elementy VN i oczywiście w stylistyce anime, polecam serię Phoenix Wright, po prostu wymiata smile_big. Jeśli kiedyś sprawię sobie DSa na pewno zagram jeszcze raz (do tej pory emulowałem na PC). Ludzie też zachwalają Profesora Laytona, ale w to jeszcze nie miałem okazji zagrać. Kumpel też mówił, że Time Hollow (czy jakoś tak) strasznie wciąga oczkod.

Ostatnio edytowany przez Yoshimori (2011-01-03 19:26:14)


Yoshimori.png

Offline

#12 2013-02-15 18:56:04

rika09
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-01

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Odswieze. Pojawily sie jakies nowe projekty tlumaczen vn na psp?
Znalazlem tylko http://notcliche.com/ziddy/ - patch do Oreimo, tylko glowna sciezka i Kuroneko, ale zawsze cos:)


"po winstalowaniu wszystko dziala samoczynnie i nie mozna tego zatrzymac..."

Offline

#13 2013-02-15 19:39:20

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Gry Visual Novel Na Psp

Parę miesięcy temu został wydany patch tłumaczący do pierwszej gry Milky Holmes na PSP.
Miesiąc temu jeszcze XSEED wydał drugą już część Corpse Party.
Tyle ja wiem, jeśli chodzi o "nowości".

Z gier które można by jeszcze podpiąć pod VNki, a nie były tu wymienione, są jeszcze Blazblue, które zostały wydane po angielsku również na PSP.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024