#1 2011-02-05 14:12:06

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

madVR

madVR to renderer video, który (w zamyśle) ma oferować możliwie najlepszą jakość. Oferuje m.in wsparcie GPU, shadery odwalają większość roboty, zaawansowane filtry skalowania (softcubic, lanczos, spline) etc. Jego cechy przebijają to co mają często używane renderery (VMR9, Haali). Różnica w jakości ma być widoczna zwłaszcza na skalowanym materiale video np. odtwarzanie 480p na monitorze 1080p fullscreen.
Minusy? Brak obsługi napisów (jeszcze) - trzeba używać VSFilter (to akurat nie jest znacząca wada) oraz większe użycie zasobów -> przy karaoke potrafi mocno przyciąć. Przykład - Kore wa Zombie Desu ka z napisami Jinja-Temple na Haali + VSFilter wszystko idzie perfekcyjnie i gładko, to samo przy EVR + internal VSFilter a na madVR + VSFilter są spowolnienia przy większej ilości bitrate w openingu (dynamiczne sceny) ;/ Ale to może być wina ustawień algorytmów, które źle dobrałem...
Player działa też wolniej i dłużej zajmuje przełączanie pomiędzy trybami fullscreen/windowed (w fullscreen player przechodzi w tryb exclusive, który jest wymagany do pełnej funkcjonalności madVR).

Więcej info tu: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228

Trochę poczytałem, pozwiedzałem blogi - wszędzie go zachwalają. Osobiście nie widzę wielkich różnic, czasem jakość jest lepsza w dynamicznych scenach, troszkę lepiej wygląda 480p (mam monitor 1440x900). Nie wiem czy jest sens tego używać (jestem  trochę maniakiem jakości...), dlatego chciałbym poznać wasze zdanie. Może ktoś próbował i rzeczywiście istnieje poprawa jakości. Osobiście zawsze szukam jak najlepszych release, ale może ktoś się spotkał z lipnymi encoderami oczkod

Jakby ktoś miał monitor fullHD to zapraszam do przetestowania madVR na pliczkach pochodzenia DVD i podzieleniem się opinią.

P.S
Na komputerach z układami graficznymi, posiadającymi mniej niż 128MB pamięci nie ma sensu nawet instalować.


flzQwEU.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024