#21 2011-03-06 03:11:52

KermitEvilMan
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-26

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Ale się ludzie rozpisali z tymi teoriami smile
Sen to najprawdopodobniej Sabat Czarownic(Noc Walpurgii).
Kyubey już zaciera ręce, gdyż Homura sama nie da rady. Wtedy zjawi się Madoka na złotym koniu, zobaczy, że Homura ma kłopoty, a ponieważ Madoka straciła już mnóstwo ludzi ze swojego oddziału szturmowego, to nie może sobie pozwolić na stratę jeszcze jednej osoby...
No i albo Madoka się przemieni w czarodziejkę, albo Kyubey znowu zostanie przykładnie rozstrzelany przez Homurę smile_big.
Oba zakończenia na pewno będą efektowne jezor.

Ale ta seria już mnie wiele razy zaskoczyła, dlatego bardzo możliwe, że zdarzy się miliard innych rzeczy:
Przykładowo:

Pokaż spoiler
-Madoka zobaczy śmierć Homury, po czym zacznie śpiewać hymn Japonii.
-Ojciec nie zrobi Madoce śniadania.
-Madoka popełni samobójstwo(Cały czas gada, że jest bezużyteczna itp.).
-Madoka stanie się wiedźmą, pozjada wszystkich i wypluje drugą serię.
-Zmienią opening i przywrócą reklamę "Morning Rescue".
-Pojawią się Rycerze Zodiaku, Żółwie Ninja, Superman, albo ktoś inny i uratuje Homurę.
Można by gdybać i gdybać, co się stanie jezor2. No, ale nie powiem, takie gdybanie to fajna rzecz jest smile_big.

Co do Kyubeya, jak dla mnie jest najlepszy smile.
A nie ciekawi Was, skąd w ogóle się wzięły te Wiedźmy na ziemi evil? Przecież Kyubey nie mówił nic o tym, że przybył na ziemię, bo były tam wiedźmy, tylko dlatego, że byli tam ludzie ;].
Może być tak, że to ci kosmici(Kyubeye jezor) je sprowadzili, właśnie po to, żeby sobie nabijać punkty jak na Pegazusie smile.
A jako, że Kyubey jest stary pierdziel i intrygant, to by było w jego stylu.

Offline

#22 2011-03-06 04:38:10

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Wiedźm nie było; to Kyubey i jemu podobni je tworzą z ludzi, aby pozyskać z nich energię.

Offline

#23 2011-03-08 18:42:15

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Też uważam, że na samym początku Homura walczy z Madoką. QB ją zmieni, podejrzewam, że sprawi iż ktoś ze szkoły lub rodziny będzie zagrożony. Bo ona sama nie ma żadnego powodu się zmieniać... Albo raczej jest cała masa, przez które lepiej, żeby tego nie robiła.


Tak swoją drogą pełna grafika płyty z endingiem wygląda tak:

Pokaż spoiler
kalafina%202.jpg

Pokaż spoiler
kalafina%201.jpg

Ostatnio edytowany przez Krzych Ayanami (2011-03-08 23:58:37)

Offline

#24 2011-03-11 09:06:00

Keiy
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-08-21

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

No to przewidywania się mniej więcej sprawdziły, ale kto by pomyślał, że Homura skakała czasie aż tak wiele razy.
No i fajnie nieśmiała była na początku, i teraz dopiero widać jak te wydarzenia bardzo ją zmieniły.


keiy.png

Offline

#25 2011-03-11 09:33:43

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Brakuje mi przymiotników aby opisać ten odcinek, więc po prostu napiszę, że był zajebisty. Napakowany akcją od trzeciej do ostatniej minuty.

approved.jpg

Offline

#26 2011-03-11 12:23:07

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

W takich chwilach człowiek wie dlaczego ogląda anime... Na początku zaskoczenie, bo myślałem, że zrobili restart serii i ma być miło, słodko i przyjemnie. A wyszło...

Pozwoliłem sobie popełnić coś takiego: teledysk Kalafiny do Madoki

Swoją drogą Homura ma chyba tylko jedno wyjście. Musi popełnić morderstwo i zlikwidować Madokę, zanim ta zostanie magiczną dziewczyną...

Ostatnio edytowany przez Krzych Ayanami (2011-03-11 12:24:36)

Offline

#27 2011-03-11 12:53:47

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Jeden aspekt tego przenoszenia się w czasie jest głupi. Mianowicie czemu ona się budzi jako ta przeszła Homura, skoro po cofnięciu się w czasie powinna pojawić się jako osoba z przyszłości i zastać swoje przeszłe ja, które żyje własnym życiem? Wychodzi na to, że to nie jest normalne cofanie się w czasie, a zagrywka w stylu "Dnia Świstaka".

Offline

#28 2011-03-11 14:39:17

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

To tylko mała dziura w scenariuszu, w tym gatunku to nic niezwykłego.
Kurcze, niemiecka przeróbka endingu jest świetna...

Offline

#29 2011-03-11 14:56:05

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Główny motor napędowy tego animka się na tym opiera, więc raczej nie taka mała.
Ale dobra, to w końcu magiczne pierdółki z małymi dziewczynkami, niepotrzebnie ruszyłem podczas seansu głową. oczkod
Ogólnie odcinek mnie zbytnio nie interesował, chociaż oprawa walk i efekty zatrzymania czasu mi się podobały.

Offline

#30 2011-03-11 17:37:35

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

To, że Homura przenosi się w czasie jest ważne - szczegóły techniczne już nie tak bardzo smile_big .
Równie dobrze można by się spytać, jak ona radzi sobie z odrzutem swoich broni - przecież one są przez nią kradzione z policji czy wojska (ciekawe co by miała do powiedzenia o tym Sayaka) i są faktycznie istniejącymi modelami (w świecie anime).

Offline

#31 2011-03-11 18:31:58

FTS
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-08

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Zarathustra napisał:

Jeden aspekt tego przenoszenia się w czasie jest głupi. Mianowicie czemu ona się budzi jako ta przeszła Homura, skoro po cofnięciu się w czasie powinna pojawić się jako osoba z przyszłości i zastać swoje przeszłe ja, które żyje własnym życiem? Wychodzi na to, że to nie jest normalne cofanie się w czasie, a zagrywka w stylu "Dnia Świstaka".

a to nie było jej życzenie przypadkiem, będzie cofała się w czasie dopóki nie uratuje Madoki, a zatrzymywanie czasu to jej własna moc.

Offline

#32 2011-03-11 18:42:28

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Zarathustra napisał:

Jeden aspekt tego przenoszenia się w czasie jest głupi. Mianowicie czemu ona się budzi jako ta przeszła Homura, skoro po cofnięciu się w czasie powinna pojawić się jako osoba z przyszłości i zastać swoje przeszłe ja, które żyje własnym życiem? Wychodzi na to, że to nie jest normalne cofanie się w czasie, a zagrywka w stylu "Dnia Świstaka".

Ja mam na to niezłe wytłumaczenie. Mianowicie czy zauważyłeś że Homura ma pewien limit czasowy zatrzymywania czasu? W końcu nie ma nieograniczonych ilości magii. Ergo kontrola nad czasem trochę magii zjada. Teraz zauważ że ona się cofa w czasie o kilka miesięcy/tygodni a to "trochę" więcej niż zatrzymanie czasu na kilka sekund/minut (ciężko się połatać ile tak naprawdę mija czasu). Stąd mogę wysnuć wniosek że cofanie w czasie i tak długi czas ciała Homury byłoby zbyt kosztowne w magii dlatego cofa tylko świadomość a że świadomość potrzebuje ciała... Czy takie wyjaśnienie cię satysfakcjonuje? Jeśli nie postaram się skrobnąć coś bardziej logicznego oczkod Poza tym zauważ że w walce Homura tylko zatrzymywała otaczający czas, dla niej samej czas ciągle płynął a kompletne cofnięcie w czasie to trochę coś innego. Dodatkowo plusem rozwiązania cofania w czasie tylko świadomości a nie też ciała jest to iż rozwiązuje to problem paradoksu dziadka.

Offline

#33 2011-03-11 19:04:29

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

a to nie było jej życzenie przypadkiem, będzie cofała się w czasie dopóki nie uratuje Madoki, a zatrzymywanie czasu to jej własna moc.

Kiedy się zmieniała, nie miała pojęcia jak to się kończy, ani że w ogóle Madoka będzie miała z tym coś wspólnego. Ani, że QB zrobił jej... im takiego wała.
Więc musiała mieć jakieś inne życzenie.

Ja mam na to niezłe wytłumaczenie. Mianowicie czy zauważyłeś że Homura ma pewien limit czasowy zatrzymywania czasu?

Ten limit jest dość spory, jeśli może wejść na posterunek policji, albo koszary wojskowe i zabrać potrzebne wyposażenie.
Po za tym zobacz, że na koniec ona idzie po ulicy właśnie w trakcie zatrzymania czasu.

Offline

#34 2011-03-11 19:13:45

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Ten limit jest dość spory, jeśli może wejść na posterunek policji, albo koszary wojskowe i zabrać potrzebne wyposażenie.

Nawet jeśli spory to liczony w minutach a nie tygodniach. Zwróć uwagę że przy pierwszym cofnięciu czasu było pokazane jej pojemnik na duszę to trochę brudu powstało od tego cofnięcia w czasie. Co wyklucza by cofanie w czasie było za sprawą życzenia, sądzę że efektem życzenia było danie możliwości (kontrole nad czasem) a nie dosłowne tego sprawienie.

Offline

#35 2011-03-11 19:38:23

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Te, Foris, skoro ona cofa tylko świadomość, to cały czas powinna być anemiczną dziewuchą, co to nawet boiska raz obiec nie może.
Poza tym nie czepiajcie się szczegółow, brak logiki w fantasy czy S-F to często norma. Żeby aby w tym był problem. Doświadczona Madoka nawet wraz z Homurą nie były w stanie pokonać Walpurgii, a po przeniesieniu w czasie, gdy Madoka w ostatniej chwili decyduje się zostać Puella coś tam, coś tam jezor, to nagle sama pokonuje Walpurgię i to jednym strzałem, jak to stwierdza Kyubei. Bez doświadczenia? Zaraz po przemianie? Tam mało co się kupy trzyma smile.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2011-03-11 19:40:06)

Offline

#36 2011-03-11 19:40:16

Usui-san
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-19

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Czy komuś dziesiąty odcinek przypomniał higurashi? Bo mnie tak.

Offline

#37 2011-03-11 19:51:15

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Nighthanter napisał:

Doświadczona Madoka nawet wraz z Homurą nie były w stanie pokonać Walpurgii, a po przeniesieniu w czasie, gdy Madoka w ostatniej chwili decyduje się zostać Puella coś tam, coś tam jezor, to nagle sama pokonuje Walpurgię i to jednym strzałem, jak to stwierdza Kyubei. Bez doświadczenia? Zaraz po przemianie? Tam mało co się kupy trzyma smile.

A tam, Nighthanter, czepiasz się szczegółów, to była sytuacja awaryjna. Coś jak Goku gdy przemienił się w SSJ po śmierci Krilana.

Pokaż spoiler
1280261983063.jpg

Też coś mi nie pasi z tym cofaniem świadomości, w końcu nasz mózg za nią odpowiada, więc wypadałoby jednak przenieść całe ciało.

Usui-san napisał:

Czy komuś dziesiąty odcinek przypomniał higurashi? Bo mnie tak.

Nie oglądałem higurashi, mi to przypominało jak już wspominałem Dzień Świstaka (całkiem fajny film btw).

Offline

#38 2011-03-11 19:58:52

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Nighthanter napisał:

Te, Foris, skoro ona cofa tylko świadomość, to cały czas powinna być anemiczną dziewuchą, co to nawet boiska raz obiec nie może.

Widać że nie oglądałeś dokładnie jezor Na początku była przez kilka skoków w czasie ale wtedy gdy zdecydowała nie nosić okularów itd. zauważyłeś że coś sobie zrobiła za pomocą swojego pojemnika na duszę? Widocznie poprawiła sobie wzrok oraz kondycje fizyczną. Nalezy pamiętać że kiedy przeniosła swoją świadomość to przeniosła też swoje moce Mahou Shoujo.




Nighthanter napisał:

Poza tym nie czepiajcie się szczegółow, brak logiki w fantasy czy S-F to często norma. Żeby aby w tym był problem. Doświadczona Madoka nawet wraz z Homurą nie były w stanie pokonać Walpurgii, a po przeniesieniu w czasie, gdy Madoka w ostatniej chwili decyduje się zostać Puella coś tam, coś tam jezor, to nagle sama pokonuje Walpurgię i to jednym strzałem, jak to stwierdza Kyubei. Bez doświadczenia? Zaraz po przemianie? Tam mało co się kupy trzyma smile.

I na to jest jakieś wytłumaczenie oczkod Z tego co się zorientowałem to sądzę, iż moc Mahou Shoujo zależy od siły jej emocji i w tej rzeczywistości miała je bardziej rozwinięte niż w poprzednich. W końcu przez różne relacje z Homurą za każdym razem była trochę inną osobą dodatkowo należy zwrócić uwagę iż istnieje szansa na to że moc Mahou Shoujo zależy od rozwinięcia emocji w czasie zawarcia kontraktu a nie później, wtedy im później Madoka zawierała kontrakt tym bardziej miała rozwinięte emocje ergo była potężniejsza.

EDIT:

Zarathustra napisał:

Też coś mi nie pasi z tym cofaniem świadomości, w końcu nasz mózg za nią odpowiada, więc wypadałoby jednak przenieść całe ciało.

Błąd, za świadomość odpowiadała dusza (w nasze rzeczywistości mózg w ich dusza). Dowód? Przeniesienie pojemnika z duszą Mahou Shoujo dalej niż 100m od ciała, powodowało "wyłączenie" ciała.

Ostatnio edytowany przez Foris (2011-03-11 20:05:10)

Offline

#39 2011-03-11 20:04:27

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Wiesz, Foris, jak ja widzę takie wyjaśnienia, to mi się od razu przypomina tekst: "Jezus jest odpowiedzią na wszystko". jezor

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2011-03-11 20:04:47)

Offline

#40 2011-03-11 20:07:23

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Nighthanter ale przynajmniej moje wyjaśnienia są mniej więcej spójne (jak na domyślanie się i teorie wzięte z wyobraźni) z tym co moze wiedzieć ktoś uważnie oglądający oraz potrafiący łączyć fakty jezor I "trochę" bardziej wiarygodne niż zamiana wody w wino oraz chodzenie po wodzie oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024