#81 2012-06-18 14:53:19

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Fate/Zero

Jakby na to nie patrzeć to Gilgamesz nie jest jedyną (ani nawet pierwszą) postacią w Nasuverse z umiejętnościami znacznie przekraczającymi pewne normy. Chodzi mi tu o Mystic Eyes of Death Perception, których użytkownik był w stanie "zabić" wszystko.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#82 2012-06-18 15:05:22

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Fate/Zero

Tristan napisał:

W F/SN był znacznie słabszy.

Zarówno w UBW, jak i HF został zabity właściwie przez własną głupotę. Nie powiedziałbym, że tu czy tu był silniejszy.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#83 2012-06-18 15:33:00

Dx51
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2010-09-23

Odp: Fate/Zero

Jak dla mnie to on tu więcej popija.  szalony


o9UqB.png
YPOORzh.gif

Offline

#84 2012-06-24 21:53:52

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Fate/Zero

No i oczywiście mamy natychmiastowy hit. ;p

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m64ps … o1_500.png

Offline

#85 2012-06-24 21:56:10

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Fate/Zero

Czy to prawda, że blu-ray box drugiego sezonu ma wyjść dopiero 19 września? Bo nie chce mi się wierzyć. :<

Offline

#86 2012-06-24 22:01:37

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Fate/Zero

marek2fgc napisał:

Czy to prawda, że blu-ray box drugiego sezonu ma wyjść dopiero 19 września? Bo nie chce mi się wierzyć. :<

A co w tym dziwnego?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#87 2012-06-24 22:03:03

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Fate/Zero

Myślałem, że skoro skończyli już serię, to będzie szybciej o miesiąc. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-06-24 22:03:10)

Offline

#88 2012-06-24 22:07:29

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Fate/Zero

marek2fgc napisał:

Myślałem, że skoro skończyli już serię, to będzie szybciej o miesiąc. smile

Tylko pamiętaj, że to jest cały box ze wszystkimi odcinkami, poza tym będą dorabiać dodatkowe sceny (np. muszą poprawić walkę Lancelot vs Arturia, bo ją całkiem spieprzyli).

Co do końca - fajny, nie mam co narzekać. Anime (obie serie) otrzymuje ode mnie takie trochę naciągane 9/10. Jako akcja seria się spełniła, miała wyśmienitą animacją, bardzo przyjemnych bohaterów, fajny klimat i fabułę. Niestety, była również przegadana, a pod koniec nużyła. Mimo wszystko oglądało mi się świetnie, dlatego taka wysoka ocena, chociaż bajka nie zasługuje na wyżej niż 7/10, patrząc na nią obiektywniej.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#89 2012-06-24 22:09:45

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Fate/Zero

A ja mam takie pytanie dotyczące ostatniego odcinka

Pokaż spoiler
W anime FSN o ile dobrze pamiętam jest powiedziane że Kiritsugu pozwolił żyć Kirei i to Kirei dotykając Grala powoduje pożar
a i jeszcze coś dotyczące Gilgamescha
Pokaż spoiler
czy on odrodził się jako człowiek? bo to też coś mi się nie zgadza z FSN


XQwiDt5.png

Offline

#90 2012-06-24 22:14:35

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Fate/Zero

Sado napisał:
marek2fgc napisał:

Myślałem, że skoro skończyli już serię, to będzie szybciej o miesiąc. smile

Tylko pamiętaj, że to jest cały box ze wszystkimi odcinkami, poza tym będą dorabiać dodatkowe sceny (np. muszą poprawić walkę Lancelot vs Arturia, bo ją całkiem spieprzyli).

A nie 14-25 przecież BOX I już wyszedł
http://www.fatezerousa.com/product-br-disc-box-2.php

Sory za post jeden pod drugim

Ostatnio edytowany przez rorek (2012-06-24 22:17:06)


XQwiDt5.png

Offline

#91 2012-06-24 22:15:05

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Fate/Zero

rorek napisał:
Sado napisał:
marek2fgc napisał:

Myślałem, że skoro skończyli już serię, to będzie szybciej o miesiąc. smile

Tylko pamiętaj, że to jest cały box ze wszystkimi odcinkami, poza tym będą dorabiać dodatkowe sceny (np. muszą poprawić walkę Lancelot vs Arturia, bo ją całkiem spieprzyli).

A nie 14-25 przecież BOX I już wyszedł
http://www.fatezerousa.com/product-br-disc-box-2.php

Ech, chodziło mi o wszystkie odcinki 2. sezonu...


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#92 2012-06-24 22:47:23

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Fate/Zero

@rorek
F/SN nie pamiętam, ale spróbuję ci odpowiedzieć.

Pokaż spoiler
Jeśli dobrze pamiętam to w książce nie ma dosłownie powiedziane że Kirej dotyka Graala. Zresztą został on zniszczony przez Kiritsugu/Saber, więc raczej wziąć się go nie dało. Przynajmniej nie w całości... Chodzi tu raczej o ten szlam, który wypłynął, a w którym księżulek się "taplał".  A czy Kiritsugu pozwolił mu żyć? Niby można tak zinterpretować tą scenę. Emiya wtedy myślał o czymś innym niż walka.

Odnośnie Gilgamesza, to coś takiego.
Pokaż spoiler
Dostał normalne "mięsiste" ciałko
.

Ogólnie to animu wyszło całkiem przyjemne, choć nie da się ukryć że troszkę rzeczy pominęli.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#93 2012-06-25 09:30:26

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Fate/Zero

Ja się ogólnie zgadzam z opinią Sado. Gdyby patrzeć obiektywnie to jakieś 7 może 8/10 powinno mieć. Jednak bawiłem się świetnie, wybija się w tym natłoku średniaków, czekałem na kolejne odcinki i mimo wszystko się nie zawiodłem. Chociaż dla mnie nie była jakaś tam przegadana. Liczę, że poprawią parę rzeczy w wydaniu BD (np. 24 epek) i wtedy będzie w pełni zasłużone 9/10 smile_big.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#94 2012-06-25 18:24:14

wariacikV2
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-12

Odp: Fate/Zero

Póki co najlepsza seria tego roku.

Po obejrzeniu Fate/Zero, nagle Fate/Stay night zaczął wydawać się strasznie płytki.... Co nie zmienia faktu że chyba obejrzę ją jeszcze raz.

Coś dla osób którym nie podobało się zakończenie:
http://danbooru.donmai.us/post/show/119 … lood-brown


...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.


The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield

Offline

#95 2012-06-25 19:48:52

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Fate/Zero

Fate/stay night wydawał się płytki od dawna, a f/0 tylko to podkreśliło i to pomimo, że samo też jakieś górnolotne nie było. Nie ma co, trochę mnie ten tytuł zawiódł. Potencjał fabularny i postaci był wyższy. Sprawiedliwie to bym temu tytułowi wystawił 8/10, ale przyjemnie mi się to oglądało, a mam też nadzieję, że pewne niedociągnięcia i braki poprawią w wydaniu na BD, więc na razie zostawię dziewiątkę, którą mam i liczę, że zostanie tam ona również po rewatchu drugiej części.

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2012-06-25 19:54:25)

Offline

#96 2012-06-25 20:35:23

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Fate/Zero

FSN w porównaniu do FZ to jak nieudana próba i pijany szkic.

Offline

#97 2012-06-26 00:47:36

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Fate/Zero

Zakładam, że panowie znają FSN tylko z anime. Polecam przeczytać VNkę.

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2012-06-26 00:48:06)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#98 2012-09-14 18:54:48

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Offline

#99 2013-02-18 19:53:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Fate/Zero

Napiszę co sądzę o tym anime, gdyż jest temat (co prawda nie do końca dobry dział), który się do tego nadaje.

Obejrzałem przez ostatnie 2 dni oba sezony tego anime. Dopiero teraz bo wcześniej nie miałem chęci na anime no i czekałem na wersję Blu-Ray.

Od razu mogę powiedzieć, że zdecydowanie największą zaletą tego anime jest grafika i animacja. Po prostu to istne cudo, gdyż nie mam żadnych wątpliwości, że taka jakość wizualna zdarza się chyba w jednej na kilkadziesiąt serii (albo jeszcze rzadziej).

Jednak jeśli mowa o muzyce to niestety wyraźnie ustępowała tej z Fate/Stay Night. Oprawa dźwiękowa Kajiury Yuki jest co prawda ładna, ale gorsza (w przypadku Fate Zero) od tego co zaprezentował Kenji Kawai w Fate/Stay Night. Rytmy Yuki Kajiury znacznie lepiej pasowały do "Madoki", gdyż tamten klimat wielkiego dramatu, koszmaru, beznadziejności i śmierci znacznie bardziej pasował do tej oprawy dźwiękowej.
Zdecydowanie najładniejsze były openingi i endingi w tym anime. Szczególnie OP i ED z II sezonu były niesamowicie piękne i wzruszające. Jedne z najlepsze jakie widziałem w anime.

Odnośnie fabuły anime i bohaterów to dorośli bohaterowie jakby spowodowali, że całe anime jest dla starszych widzów niż Fate/Stay Night. Muszę przyznać, że chwilami było naprawdę okrutne i smutne. Szczególnie mam tu na myśli sceny duszenia bo właśnie te były najmocniejsze. Co prawda zabijanie dzieci mogło również szokować, ale dotyczyło to jednak nieistotnych postaci w tym anime.

Poza tym powiem, że zaskoczyli mnie zrobieniem całego odcinka o małej Rin. : )
A odnośnie Sakury to wyjaśniło się w jaki sposób straciła

Pokaż spoiler
dziewictwo, czyli że to sprawka robali. : )
Zresztą muszę przyznać, że zaskoczyły mnie jej ostatnie słowa w tym anime.

Główny bohater był niesympatyczny (poza niektórymi scenami), a jego zachowanie w stosunku do Saber było po prostu głupie.
Shirou polubiłem znacznie bardziej. Jednak fajnie, że wyjaśnili z jakiego konkretnie powodu umarł Emiya Kiritsugu. To znaczy, że został

Pokaż spoiler
przeklęty przez Angra Mainyu będąc wewnątrz Świętego Graala.

Jeśli chodzi o bardzo istotny element w "Fate" czyli sceny akcji to niestety Fate/Zero wypadło słabiej pod tym względem. Zapewne dużo słabsza muzyka miała na to istotny wpływ, ale poza tym efektowność walk stała na niższym poziomie (jedynie atak Saber był widowiskowy). Oczywiście nie było źle, ale gorzej niż w Fate/Stay Night.

Podsumowując powiem, że to anime było naprawdę smutne (w FSN najbardziej końcówka wzruszała) i to głównie z powodu Irisviel von Einzbern. Było mi jej najbardziej żal. Ojciec głównego bohatera FSN był okrutny i bezlitosny, a ja takich postaci nie lubię (oczywiście przegięcie w drugą stronę też jest irytujące).

Fate/Zero to świetne uzupełnienie Fate/Stay Night, a II sezon był wyraźnie lepszy od I (pierwszy chwilami zbyt przegadany). Wyjaśnione zostało wszystko co być powinno, ale żeby zobaczyć prawdziwe zakończenie (według mnie takie jakie powinno być) to trzeba obejrzeć Fate/Stay Night. Mówię oczywiście o ścieżce Saber bo ścieżka Rin (film kinowy) była dosyć przeciętna, a najgłupsze było

Pokaż spoiler
okrutne uśmiercenie Ilyi.

Anime pod względem wizualnym jest znacznie lepsze od Fate/Stay Night, ale porównując pozostałe elementy to nie mogę już tego powiedzieć. Zarówno muzyka jak i walki bardziej podobały mi się w FSN, ale i tak w Fate/Zero były bardzo dobre (a niektóre sceny akcji nawet świetne).

Jednak jeśli chodzi o to co najważniejsze, czyli przyjemność z oglądania anime to Fate/Stay Night było wyraźnie lepsze pod tym względem. Tamtych bohaterów bardziej polubiłem i ogólnie klimat anime pochłonął mnie w większym stopniu niż w przypadku Fate/Zero.

To, że głównymi bohaterami Fate/Stay Night byli nastolatkowie (dzieci tych z Fate/Zero), a samo anime miało trochę luźniejszych scen na pewno nie jest wadą. Zbytnia powaga, okrucieństwo i dramatyzm w Fate/Zero to niekoniecznie zaleta anime (powiedziałbym, że to nawet wada).

8.5/10.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-02-18 19:58:30)

Offline

#100 2013-02-18 20:23:59

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Fate/Zero

Kiritsugu chociaż miał łeb na karku w przeciwieństwie do Shirou. Ba, gdyby ten drugi musiał podejmować decyzje, jakie podjął Emiya, prędzej zlał by się w gacie i pobiegł do mamusi. No cóż, to nie jego wina, że zrobili z nie jego taką ciotkę bez wyrazu oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024