#1 2011-04-10 00:10:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

[NOK] The Wings Of Honneamise

Krzyż na zawsze pozostanie w naszych sercach! Na chwilę przed wyjściem na pochód:

honneamise.jpg


Patch do 720p wydania Thory (do zassania np. z bakabt albo aUmi).


Słowo na niedzielę:

Pokaż spoiler
W dobie kryzysu moralnego i równo rok po znamiennym zdarzeniu niektórym przyda się mądry film. Może nieco naiwny, w niewielkim stopniu ocierający się o politykę i religię, ale i tak jak niewiele innych warty obejrzenia. Nie należy też sugerować się datą wydania - animację poddano remasteringowi i wydano na BD. To nie głupi upscale czegoś, co raz wymodelowano na komputerze i lepiej już wyglądać nie będzie. Szczegółowość każdego jednego krajobrazu powala. Historia też się nie zestarzało, bo dobroć i s*****syństwo, jak to dobrze teraz widać, są ponadczasowe. Pierwszy komercyjny twór Gainaxa, prawdziwa klasyka.


Króciutkie FAQ:

Pokaż spoiler
Q: To tak na poważnie...?
A: Każda okazja jest dobra na trollsuba, jednak powyższy twór został przygotowany z pełną starannością i poszanowaniem panujących standardów

Q: Czemu w formie patcha, a nie własnego enkodu albo chociaż muksa?
A: Kto by zuploadował taką kobyłę...

Q: Patchuje się już dłuuuugo. To naprawdę ma tak być?
A: Film waży ~10 x więcej od przeciętnego odcinka, więc dłużej się patchuje. Praw fizyki pan nie zmienisz, nie bądź pan głąb

Q: Musiała być akurat Thora? Są lepsze jakościowo/łatwiej dostępne wydania.
A: Nie ma problemu - na życzenie pojawi się tu goły skrypt do samodzielnego dopasowania do własnej wersji

Tym razem pod krzyżem modlił się z nami Zjadacz.



Napisy na licencji Róbta Co Chceta

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-08-31 18:21:54)

Offline

#2 2011-04-10 15:53:13

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Oby było warto jezor oczkod

Offline

#3 2011-04-10 16:04:06

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Ło dżizas... ponad 4GB w jednym parcie. To mi się za wieki nie ściągnie. Poczekam, aż kumpel wreszcie będzie miał szybszego neta, to wtedy oglądnę.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#4 2011-04-10 16:24:45

pawello86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-02-14

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Dodałem już na aniDB.

Offline

#5 2011-06-01 16:34:16

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Pytanko, do tych którzy pościągali. Byłby ktoś na tyle miły, by wrzucić to w częściach na Megaupload (czy inne draństwo), tak bym mógł sobie spokojnie to stachać i scalić?


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#6 2011-06-01 17:02:11

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

slymsc napisał:

Pytanko, do tych którzy pościągali. Byłby ktoś na tyle miły, by wrzucić to w częściach na Megaupload (czy inne draństwo), tak bym mógł sobie spokojnie to stachać i scalić?

Może fileserve lub filesonic w częściach po 400mb?
http://megarapid.net/forum/t/852403.aspx

Offline

#7 2011-06-01 17:10:02

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

adi90a napisał:
slymsc napisał:

Pytanko, do tych którzy pościągali. Byłby ktoś na tyle miły, by wrzucić to w częściach na Megaupload (czy inne draństwo), tak bym mógł sobie spokojnie to stachać i scalić?

Może fileserve lub filesonic w częściach po 400mb?
http://megarapid.net/forum/t/852403.aspx

To link do wydania THORY, a mi chodziło raczej o wrzucenie już samego pliku Nieoddających.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#8 2011-06-04 11:49:49

pr3ston
Użytkownik
Skąd: Włocławek
Dołączył: 2007-12-09

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

slymsc napisał:

Pytanko, do tych którzy pościągali. Byłby ktoś na tyle miły, by wrzucić to w częściach na Megaupload (czy inne draństwo), tak bym mógł sobie spokojnie to stachać i scalić?

Proszę: FS | MU

Offline

#9 2011-06-10 00:09:40

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

pr3ston napisał:

Proszę: FS | MU

Wielkie dzięki. Pliki pościągane, więc na niedzielę zapowiada się seans. smile_big


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#10 2011-08-07 22:26:08

sebek2501
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-10-02

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Świetna robota, w 2-godzinnym anime wyłapałem tylko jedną literówkę, czyli tyle co nic. Obraz ostry jak brzytwa, no ale jaki ma być, skoro plik waży ponad 4,5GB. Samo anime umiejętnie łączy humor i rozrywkę z wątkami poważnymi. Film bawi, ale też i zadaje poważne pytania.
Naprawdę warto się przemęczyć i ściągnąć te 4GB, aby potem delektować się tym anime.

Offline

#11 2012-09-01 15:20:54

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Można prosić o ponowne wstawienie patcha albo samych napisów?

Offline

#12 2012-09-01 16:22:27

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Patch ciągle wisi na serwerze grupy: http://nok.fansubs.pl/patch/[NOK]_Honneamise.7z
Soft (nie mam pewności, czy to wersja ostateczna, a coś takiego znalazłem): http://animesub.info/szukaj.php?ID=45325

Offline

#13 2012-09-01 16:23:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Sir_Ace napisał:

Patch ciągle wisi na serwerze grupy: http://nok.fansubs.pl/patch/[NOK]_Honneamise.7z
Soft (nie mam pewności, czy to wersja ostateczna, a coś takiego znalazłem): http://animesub.info/szukaj.php?ID=45325

Wielkie thx. smile

Offline

#14 2012-09-05 22:26:02

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Jestem po seansie. Leżało na dysku tyle czasu, aż wreszcie postanowiłem się za to wziąć. Muszę przyznać, że trochę się rozczarowałem. Przede wszystkim długość filmu. 2 godziny to aż nadto, często przerasta to twórców filmu, przez co staje się on nużący. I tak było w tym przypadku. Sporo niepotrzebnych, dość nudnych scen, a do tego czasem sztuczne zachowanie postaci. Nadal nie rozumiem, czemu miały służyć niektóre sceny, gdy główny bohater wpatruje się w Mannę, która nie mówiła prawie słowa. Zaskoczyło mnie również zakończenie filmu swoją... banalnością, prostotą i może wręcz naiwnością. To, że wojny są be, a gdzie człek nie polezie, to niszczy wszystko wokół, serwują nam w byle szołnenie czy gówienkach pokroju Elfen Lieda. No i na minus zasługuje też oprawa audio. Muzyka w tle bywała nawet irytująca, niepasująca do sytuacji, zaś głosy Republikanów brzmiały okropnie. No, to będzie chyba tyle z minusów. Przejdźmy do pozytywnych stron. Niesamowicie wykreowany alternatywny świat. Technologia ubiegłego stulecia z lekką dawką steampunku (?). Bardzo mi się to podobało. Kolejną rzeczą jest grafika - wyśmienita. Byłem zauroczony od pierwszej sekundy. Niezwykle szczegółowa i przepiękna kreska, płynna animacja. Chciałbym, żeby obecne produkcje tak wyglądały, bo mam dosyć obecnej oczojebnej, kolorowej kreski. Na pochwałę zasługuje też klimat filmu - świat po brzegi wypełniony cynizmem, obojętnością i dbaniem o własne interesy. Szkoda, że twórcy nie skupili się na tym bardziej, bo byłoby wtedy ciekawiej (i możliwe że mądrzej), a tak to nie dało się tak bardzo tego odczuć. Film polecam. Możliwe, że nie do końca go zrozumiałem, przez co dość krytyczna opinia, jednak jakoś mnie nie urzekł. Niemniej jednak myślę, że warto go obejrzeć, bo to porządna produkcja, mimo że posiada swoje minusy.

Co do samych napisów - świetny poziom. Utrzymany klimat filmu, brak błędów i ogólnie wszystko cacy.

Ostatnio edytowany przez Sado (2012-09-05 22:27:37)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#15 2012-09-05 22:58:38

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [NOK] The Wings Of Honneamise

Tylko zauważ, że film ma swoje lata... 1987 rok. Wtedy takie przesłania albo nie były nowe, albo nie były serwowane wszędzie smile.

Aha, pomijam, że film nie jest o wojnie, tylko o postępie (to było ładnie pokazane w finale - tego nie widać?) smile.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2012-09-05 23:14:22)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024