#1 2011-04-18 13:35:11

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

Mam pewien problem - czym i w jaki sposób mogę najwydajniej wyciąć fragment obrazu z filmu? Mam pliki filmowe, które z lewej strony obrazu posiadają czarny pasek o szerokości, ja wiem, może 10 pikseli. W jaki sposób mogę się go pozbyć, by nie ucierpiała na tym jakość obrazu?

Offline

#2 2011-04-18 13:41:48

Rozczochrany
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-10

Odp: Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

Nie wiem, czy ten sposób jest "fachowy", jednak ja to robię w taki sposób:
- otwieram skrypt AviSyntha w VDM;
- dodaję filtr zmieniający rozmiar: video/filters/resize;
- gdy już go dodasz, po prawej stronie na dole pojawi się opcja "cropping", gdzie można przyciąć film, który następnie zostanie rozciągnięty do danej szerokości.

Możliwe, że można wykorzystać filtr crop bezpośrednio w skrypcie avs.

Offline

#3 2011-04-18 13:42:23

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

Megui, dać crop i zakodować.

Offline

#4 2011-04-18 13:54:53

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

Jeśli to tylko 10 pikseli, to może jednak sobie odpuść? Żeby pozbyć się czegoś z obrazu, musisz przeprowadzić pełną rekompresję. Proces jest czasochłonny, ale i tak najważniejsze jest to, że niewprawny osobnik może zmasakrować wręcz obraz (jak to przy kodowaniu bywa).

Offline

#5 2011-04-18 17:49:30

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

Sir_Ace napisał:

Jeśli to tylko 10 pikseli, to może jednak sobie odpuść? Żeby pozbyć się czegoś z obrazu, musisz przeprowadzić pełną rekompresję. Proces jest czasochłonny, ale i tak najważniejsze jest to, że niewprawny osobnik może zmasakrować wręcz obraz (jak to przy kodowaniu bywa).

A tak z czystej ciekawości - nie da się ściąć tego kawałka i ustawić coś w stylu "nie dotykaj reszty obrazu" lub "rób se co chcesz, byleby obraz wyglądał tak samo, jak przed tą całą operacją"?

Przy okazji - czy kwestia wycięcia kilku/kilkuset klatek ze środka filmu (np. reklamy, jakiegoś przerywnika) też wymaga pełnego przekodowania?

Offline

#6 2011-04-18 17:59:13

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Wycinanie zbędnych fragmentów obrazu w filmie

DUDi napisał:

A tak z czystej ciekawości - nie da się ściąć tego kawałka i ustawić coś w stylu "nie dotykaj reszty obrazu" lub "rób se co chcesz, byleby obraz wyglądał tak samo, jak przed tą całą operacją"?

mkvmerge ma możliwość ustawienia flagi cropowania, ale splitery ją ignorują...

DUDi napisał:

]
Przy okazji - czy kwestia wycięcia kilku/kilkuset klatek ze środka filmu (np. reklamy, jakiegoś przerywnika) też wymaga pełnego przekodowania?

Wytniesz w np. mkvmerge, ale to pod warunkiem, że plik jest odpowiednio skodowany.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024