#1 2011-04-28 14:42:04

Deitar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-27

Napisy wywalają playera

Witam, nigdy nie spotkałem się z czymś takim ale napisy "Shakugan no Shana II ep01-12" wersja mkv - napisy jako tłumaczenie miodzio, jednakże w momencie gdy do bufora ładuje się ending(~10 sekund przed, przy oglądaniu momentu przed endingiem lub natychmiast gdy przewijam do endingu), player wywala mi błąd krytyczny

http://img853.imageshack.us/i/nowyobrazmapabitowa2.jpg/

Problem występuje w WMP i winampie, korzystam z K-lite codec packa

Gdy wyłączam napisy żaden błąd nie ma miejsca tak więc jestem pewien że problem leży po stronie napisów, nie jestem jednak w stanie go namierzyć. (przy okazji, to normalne że subedit-player nie czyta .ass ?)

Żeby było zabawniej, gdy wywala mi błąd  obraz i dźwięk jadą dalej jeszcze przez parę sekund (do pierwszej klatki endingu minus jeden), a napisy same w sobie nie mają endingu.

Ostatnio edytowany przez Deitar (2011-04-28 14:50:06)

Offline

#2 2011-04-28 15:05:49

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Napisy wywalają playera

Co do drugiego pytania, tak, to normalne, że nie czyta .ass.

Jednak ja używam MPC-HC (Media Player Classic Home Cinema) z K-Lite codek pack, lecz odinstalowałem najpierw wszystkie inne przed jego instalacją.

Jeżeli sposób kolegi poniżej nie zadziała spróbuj z VLC Media Player. On ma wbudowane w aplikacje kodeki niezależne od systemu (jednak on ma czasami problemy z fontami w ass). Jeżeli on wywali też błąd to nie wiem.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-04-28 16:23:32)

Offline

#3 2011-04-28 15:10:39

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Napisy wywalają playera

Moja rada:
1. wywal w cholerę k-lite (i inne syfiaste paczki kodeków, jeśli masz)
2. WMP też nie zaszkodzi usunąć (ja odinstalowałem go z systemu i jakoś żyję)
3. zainstaluj CCCP (i w miarę potrzeb możesz również dorzucić CoreAVC)
4. do oglądania używaj MPC-HC (nie mylić z WMP, bo to zupełnie co innego)
Po takim zabiegu, musi działać na 100%.


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#4 2011-04-28 15:18:07

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Napisy wywalają playera

Jeżeli masz K-Lite'a, to powinieneś mieć też DirectVobSuba, czyli coś co odtwarza napisy niezależnie od odtwarzacza. Jak tak bardzo chcesz oglądać na WMP, to napisy najlepiej wczytuj tak:
vobm.th.jpg
Powinno być gitara, a normalne to jest to, że mało który odtwarzacz obsługuje *.ass na bum-cykcyk.

Ostatnio edytowany przez MasterPLASTER (2011-04-28 15:19:16)

Offline

#5 2011-04-28 18:08:40

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Napisy wywalają playera

Może masz jeden wiersz w napisach zapisany z błędem, pare razy spotkałem się z czymś podobnym.

Błąd wykryjesz dość szybko przewijając na pasku w edytorze i jak pojawi się coś dziwnego niespotykanego poprawiasz wstawiasz brakującą cyferkę  w ciągu czasowym lub brakujący dwukropek. Nie wiem jednak czy to w twoim przypatku się sprawdzi mi zawsze w komunikacie błędu podpowiadał o jaki wiersz chodzi np. wiersz 147.

Offline

#6 2011-04-28 21:38:56

Deitar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-27

Odp: Napisy wywalają playera

Hmmm zgaduję że to wina kopniętych kodeków, okazuje się że z jakiegoś nieznanego nikomu powodu przy załączaniu rozdziału "Ending" program ( a dokładniej plik fddshow.ax)decyduje się podzielić przez zero, ot co. Ten temat zamykam, ale pozostawiam pytanie z innej beczki:

Zawsze ale to zawsze gdy instaluję na tym konkretnym komputerze jakiekolwiek kodeki (K-lite, CCCP i inne w różnych kombinacjach i kolejnościach instalacji/deinstalacji/reinstalacji) zawsze mam problem ze skokami obrazu i dźwięku o sekundę do przodu (nie natychmiast, bardziej przypomina to 0.1sekundowy skok do prędkości x10 , i JEDYNYM (a próbowałem WMP9 i 11, SubEdit-Playera, GOM-Playera, Allplayera, MPC-HC i paru innych) programem nie posiadających tych objawów jest winamp, jeżeli ma ktoś jakieś pomysły, pisać śmiało ;p (problem ten występuje od kiedy dostałem ten komputer i od tamtej pory miałem przynajmniej 5 formatów, więc sam nie wiem ;p)

Ostatnio edytowany przez Deitar (2011-04-28 21:42:26)

Offline

#7 2011-04-28 22:38:22

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Napisy wywalają playera

Może trochę więcej szczegółów? Jaki procesor / płyta główna / grafika / RAM? Masz najnowsze sterowniki? Jaki system?


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#8 2011-04-28 23:32:23

Deitar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-27

Odp: Napisy wywalają playera

Asus P5PL2-E
Core 2 duo @4400 MHz
Nvidia 9600 GT ( kiedyś 7600 GT)
2 GB ramu (kiedyś 1)

Win XP SP3 (dawniej SP2)

stery na bieżąco updatuję, i ten "problem" nie jest jakiś krytyczny gdyż w winampie nie ogląda się źle, z tego co słyszałem winamp tylko emuluje zamiast korzystać bezpośrednio z kodeków filmowych, może to jest przyczyną róźnic, sam nie wiem.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024