#1 2011-06-18 23:52:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Nie ma takiego tematu więc go zakładam. Anime jest w 70 procentach komedią ecchi (około 20 procent to poważniejsze sceny).

Przeznaczenie wiekowe anime jest niskie gdyż zaledwie +13 dlatego nie ma co oczekiwać brutalniejszych scen czy mocniejszego fanserwisu.

I sezon tego anime pojawił się w 2009 roku, a drugi rok później (była jeszcze OAVka pomiędzy sezonami).
Anime zapewne spodoba się osobom, które bardzo lubią wszelkie ecchi, a szczególnie wielkie cycki u dziewczyn (ludzi i angeloidów).

Fabuła tam prawie nie istnieje, ale nie do końca więc warto o tym wspomnieć.

Główny bohater (z charakteru niesamowity zboczeniec, który uwielbia molestować dziewczyny z wielkimi cyckami) żyje sobie spokojnie w malutkiej wiosce aż pewnego dnia spada z nieba Angeloid (Ikaros). Nie będę się rozpisywał i powiem tylko, że będzie ich więcej (w II sezonie też dojdą nowe). Oczywiście te Angeloidy to same dziewczyny z wielkimi cyckami (choć będą również typy loli).
Średnich (normalnych) biustów nie ma w tym anime.

W głównym bohaterze podkochuje się również jego przyjaciółka z dzieciństwa no i Angeloidy także będą go darzyć uczuciami czyli utworzy się harem.

Jest również bardzo zły (ciągle się śmieje w dodatku) władca tych Angeloidów, który zsyła je w celu zabicia głównego bohatera i ukarania zdradzieckich Angeloidów. Chyba nie muszę pisać jakie są rezultaty jego działań skoro anime w 70 procentach jest komedią ecchi.

Co do scen akcji. Było ich bardzo mało, a te które się pojawiły oceniam jako przeciętne.

Wiem, że anime ma swoich zwolenników, którzy czekają na film kinowy. Mam nadzieję na jakąś większą fabułę wreszcie.

Co do samych Angeloidów. Jeśli Angeloid ma wysoką zdolność przetwarzania danych (inteligencję) i dużą siłę to równocześnie nie wykazuje prawie żadnych emocji. Natomiast jeśli wykazuje emocje i ma dużą siłę to nie ma zdolności przetwarzania czyli jest głupia.
A jak ma wysoką zdolność przetwarzania, wykazuje emocje to jest słaba w walce.

I sezon:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6658

II sezon :

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=7628

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-10 02:55:22)

Offline

#2 2011-06-19 02:00:27

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Na razie oglądałem jedynie pierwszy sezon i nie licząc pewnych momentów było przeciętnie (co nie oznacza, że źle). Pamiętam na siłę wciskany dramatyzm w kilku odcinkach, zupełnie niepotrzebnie.
No i jeszcze na stałe w pamięć wryły mi się epickie, niepowtarzalne, absolutnie genialne

Pokaż spoiler
latające, ewentualnie wybuchające majteczki.

Kiedy czytam 'sora no otoshimono', myślę - patrz spoiler.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-06-19 02:00:52)


flzQwEU.jpg

Offline

#3 2011-06-19 16:38:48

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Subarashi napisał:

Na razie oglądałem jedynie pierwszy sezon i nie licząc pewnych momentów było przeciętnie (co nie oznacza, że źle). Pamiętam na siłę wciskany dramatyzm w kilku odcinkach, zupełnie niepotrzebnie.

Ten dramatyzm był znacznie większy w I sezonie (końcówka) niż w II. Prawdę mówiąc to właśnie bardzo nie pasowało. Do anime wypełnionego prawie po brzegi wygłupami, ecchi (czy innymi fetyszami) dorzucili w minimalnej ilości niby jakieś poważniejsze ( w I sezonie nawet sadystyczne) scenki. To by mogło pasować, ale jakby komedii było powiedzmy z 30 procent gdyż w wielu anime połączenie początkowej komedii i poważnych scen wyszło bardzo dobrze.

Jednak w tym anime jakaś fabuła została wyraźnie doczepiona na siłę.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-06-19 16:40:12)

Offline

#4 2012-03-28 19:47:50

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Jak patrzę na anidb to widzę, że jest nawet Fanclub najładniejszej dziewczyny z Sora no Otoshimono czyli Nimfy.  smile

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … clubid=364

Offline

#5 2012-03-28 19:49:30

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Mogłeś sobie darować, serio.

Offline

#6 2012-04-10 22:54:38

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8271

Tak się złożyło, że dzisiaj obejrzałem film kinowy Sora no Otoshimono the Movie: The Angeloid of Clockwork. To kontynuacja II serii TV, której głównym bohaterem jest mały zboczek o dobrym serduszku.

Ogólny poziom filmu to coś podobnego do serii TV (wizualnie również).
Pierwsza godzina filmu była dosyć przeciętna i bardzo głupkowata, a ostatnie 20 minut to już coś dużo lepszego, gdyż zaczęły się poważne sceny, wyjaśnienia fabularne, a i walka wyglądała efektownie i bardzo ładnie pod względem animacji. Co ważne można się było dowiedzieć czegoś więcej o świecie na ziemi i Synapse.
Natomiast nie podobało mi się zakończenie, gdyż było głupie i nie pasowało do tego anime.

Ogólnie opisując grafikę można łatwo zauważyć, że tła są uproszczone, ale postacie wyglądały o wiele lepiej.

Jakby większość filmu była tak dobra jak ostatnie 20 minut to byłbym z niego bardzo zadowolony, ale tak nie było, więc oceniam go tylko 5/10.

Zalety:

- bardzo dobre ostatnie 20 minut filmu
- trochę ciekawych wyjaśnień odnośnie Synapse
- chwilami były ładne piosenki

Wady:

- większość filmu była nudna i głupkowata
- beznadziejne zakończenie
- głupi i raczej nieśmieszny humor
- przeciętna grafika, jeśli chodzi o tła (krajobrazy itp)
- brak fajnego fanserwisu (a to przecież ecchi)

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-10 23:12:39)

Offline

#7 2012-04-11 00:45:12

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Kenshiro napisał:

Zalety:

- bardzo dobre ostatnie 20 minut filmu

Wady:

- beznadziejne zakończenie

tomcio, nie żebym miała ci zarzucać brak logiki, ale zdecyduj się. Albo beznadziejne zakończenie niepasujące do anime, albo zajebiaszcze ostatnie 20 minut i szkoda, że cała bajka taka nie była.

Poza tym zdanie:

To kontynuacja II serii TV, której głównym bohaterem jest mały zboczek o dobrym serduszku.

wow

down:
tak, czasami ktoś musi się poświęcić, żeby wyłowić najlepsze perełki z jego postów jezor

Ostatnio edytowany przez coellus (2012-04-11 00:56:15)


Ty dulowaty userze!

Offline

#8 2012-04-11 00:54:30

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Przeczytałaś to. Brawo! smile_lol

Offline

#9 2012-04-11 01:12:00

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Coellus najpierw zobacz film, a dopiero potem się wypowiadaj. Jednak odpowiem ci (wyjątkowo) i napiszę, że ostatnie 20 minut filmu było świetne oprócz samego zakończenia, ponieważ do samego końca miałem nadzieję na coś innego. Jednak to nie zmienia faktu, że w porównaniu z wcześniejszą godziną ostatnie 20 minut było dużo lepsze, a szczególnie sceny akcji były na dosyć wysokim poziomie.

Dodam jeszcze, że w filmie była taka głupia i dosyć standardowa scena śmierci z powodu nagle ( co ciekawe bezgłośnie) nadjeżdżającego samochodu ciężarowego. Oczywiście kierowca widział tą osobę już z większej odległości, ale nadal jechał z dużą prędkością dokładnie na nią i tylko sobie trąbił.  smile
Oczywiście ta osoba stała jak osłupiała zamiast momentalnie się odsunąć.  smile
Dodam jeszcze, że to była droga na wsi, gdzie jest niewielu mieszkańców.

I w taki sposób tworzą sceny, które mają być niby wzruszające.  smile

Jak ktoś oglądał Tale of Melodies to tam było coś podobnego.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-11 01:18:09)

Offline

#10 2012-04-11 02:50:02

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Cusz... Brawo za nerwy do tego beznadziejnego shitu "Sora no Otoshimono". Ja odpuściłem sobie po męczarniach I sezonu i never again. Nawet sama okladka już nawet odstrasza. A fe  kupa  .
Btw ~Ken, tag 'etchi' nie znaczy od razu masy fanserwisu. 'Etchi' jest synomimem 'ero' - innymi słowy świntuszenie, jednak nie tak mocne jak w 'hentai'. Tymczasem fanserwis odnosi się również, np. do scen walki (co ma picze wspólnego z erotyką).

Offline

#11 2012-04-11 02:54:40

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Marcinku powiem ci tyle, iż u mnie zazwyczaj jest tak, że jak obejrzałem wcześniejszy sezon (w całości) danego anime to obejrzę jego kontynuację (prędzej czy później). Sora no Otoshimono to po prostu mocno głupkowate anime, ale na szczęście jakieś zalety też można znaleźć, czyli chociażby trochę ładnych i dosyć efektownych scen akcji jak również ciekawe te minimalne ilości fabuły (niewiele tego, ale zawsze coś).

marcin2 napisał:

Etchi' jest synomimem 'ero' - innymi słowy świntuszenie, jednak nie tak mocne jak w 'hentai'.

Jak oglądasz anime od dawna to zapewne zauważyłeś w jakich sytuacjach mówią do kogoś hentai, a w jakich używają słowa ecchi.

marcin2 napisał:

Tymczasem fanserwis odnosi się również, np. do scen walki (co ma picze wspólnego z erotyką).

Fanserwis to jednak głównie coś takiego jak nagość, bielizna, erotyczne teksty/zachowania itp. Oczywiście fanserwisem może być również gore (miałem takie wrażenie oglądając Blood-C  smile_big ).

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-11 03:03:05)

Offline

#12 2012-04-11 03:57:08

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Łot? Nie mówiłem o jakiejś sytuacji czy bohaterze, tylko o gatunku anime.
Sam napisałeś, że brak w tej serii fanserwisu, a przecież to ecchi. Tyle że jedno nie pokrywa się z drugim - o czym wyraźnie pisałem wcześniej.

Pokaż spoiler
Btw, masz nawyk zdrobniania męskich imion. Pedał jesteś?  baka

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2012-04-11 03:58:36)

Offline

#13 2012-04-11 04:22:50

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

marcin2 napisał:

Sam napisałeś, że brak w tej serii fanserwisu, a przecież to ecchi. Tyle że jedno nie pokrywa się z drugim - o czym wyraźnie pisałem wcześniej.

Masz problemy z czytaniem ? Napisałem, że w tej serii brak fajnego fanserwisu, gdyż fanserwis zajmował 60 procent tego filmu i jest to jedno z bardziej zboczonych ecchi.

A odnośnie fanserwisu i ecchi to powinieneś wiedzieć przynajmniej tyle, że on występuje w dużych ilościach prawie zawsze w ecchi. Oczywiście w minimalnych ilościach może być prawie w każdym anime.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-11 04:41:54)

Offline

#14 2012-04-11 05:21:10

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Nvm.

Offline

#15 2012-04-11 13:52:21

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Wiesz co, tom, a żebyś tak... nie czytać, to do toma! smile

Pokaż spoiler
Inori umiera, a Shu traci rękę i wzrok, końcówka Guilty Crown. Nie ma za co. smile

Offline

#16 2012-04-11 14:06:27

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Dulu

Pokaż spoiler
W Blood-C to Fumito okazał się tym złym i zabił wszystkich w miasteczku, które okazało się tylko przedstawieniem dla Sayi (ludzie udawali uczniów i mieszkańców), gdyż straciła pamięć.

EDIT:

dulu napisał:

o przeczytaniu "blood-c" zamknąłem taga.

Chyba jednym okiem byś musiał spoglądać  smile
Jednak ty mogłeś się tego spodziewać, a ja niestety nie.  smutny

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-11 14:51:20)

Offline

#17 2012-04-11 14:19:31

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Cienias jesteś. Nie zajrzę tam, bo wiem, że walniesz mi spojlera jakiejś bajki. smile_lol Burzyłem się o blood-c, mam rację?

ed:
Ok, zajrzałem, miałem rację. Stary, tytuł daje się na końcu, żeby nie wzbudzić podejrzeń. papa Po przeczytaniu "blood-c" zamknąłem taga.

Ostatnio edytowany przez dulu (2012-04-11 14:23:42)

Offline

#18 2012-04-11 14:26:32

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

dulu napisał:

Cienias jesteś. Nie zajrzę tam, bo wiem, że walniesz mi spojlera jakiejś bajki. smile_lol Burzyłem się o blood-c, mam rację?

ed:
Ok, zajrzałem, miałem rację. Stary, tytuł daje się na końcu, żeby nie wzbudzić podejrzeń. papa Po przeczytaniu "blood-c" zamknąłem taga.

Nie mów mi, że chcesz obejrzeć takiego gniota, jakim jest Blood C  jezor

EDIT DOWN. Powiedzmy, że znam kwintesencję tej serii, którą w sumie Tom zawarł w kilku zdaniach. W sumie można powiedzieć, że serię widziałem, bo ominięcie 3/4 nic niewnoszących odcinków grzechem nie jest  smile_big

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2012-04-11 14:48:42)

Offline

#19 2012-04-11 14:30:04

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

No co, ty oglądałeś, tak? To ja nie mogę? smile_lol Jestem przekonany, że rzucę w połowie, ale i tak chcę zobaczyć.

Offline

#20 2012-04-11 14:54:22

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Sora no Otoshimono - I i II sezon + film kinowy

Nie zaczynaj nawet, gniot, że majtkowe bajki przy tym wymiękają.


Ty dulowaty userze!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024