#1 2011-08-22 19:06:14

kaxygen
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-10

Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

exittunes.png

Dla nieobeznanych

Parę przykładowych piosenek:

YURiE - Naraku no Hana

MK & R. Cena - Tsuki no Mayu

Hommarju feat. 405 + mi-mi - Baptize (GABBER)

Kto jeszcze nie słuchał, radzę wysłuchać. Chociaż nie polecam dla tych, którzy nie lubią muzyki elektronicznej. Jeszcze ktoś dostanie palpitacji mózgu smile_big

Exit Tunes to jedna największych japońskich wytwórni płytowych specjalizujących się w muzyce elektronicznej. Największa kolekcja ich płyt w Internecie znajduje się na stronie "jpzrecords".

Wd. mnie robią świetną muzę. Oczywiście, że niektóre kawałki są niczym w porównaniu do oryginału, ale niektóre nawet je przebijają. Wspaniałe połączenie muzyki elektronicznej i stylu Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapraszam do słuchania i polecam.

Offline

#2 2011-08-22 20:24:46

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

Ooo, Exit Trance czyli japoński trance w rytmie disco polo. Słuchałem i słucham czasami, ale jednak wolę normalny trance, któremu Exit Trance nie dorównuje.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#3 2011-08-22 21:00:40

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

Nah, to nie dla mnie. Uwielbiam muzykę elektroniczną, ale widocznie nie w japońskim wydaniu. Z drugiej jednak strony pamiętam, jak za moich gimnazjalno-licealnych czasów wyszła płytka AyuTrance, czyli kawałki Ayumi Hamasaki miksowane przez europejskich DJ-ów. Wprawdzie 90% utworów nadal było do bani, to jeden kawałek zapadł mi w pamięć i (może po trochu z sentymentu) trzymam go do dziś. Kawałek miksowany przez Above and Beyond, a to przemawia samo za siebie.

Ayumi Hamasaki - M (Above & Beyond remix)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#4 2011-08-22 22:10:35

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

No kawałki od Ayumi jeszcze mi się podobają, ale już tyle razy je słuchałem, że na dobre muszę od nich odpocząć, poza tym te nowe exit trance to w większości bit discopolowy.
Nie ma to jak Armin van Buuren i jego A State of Trance.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2011-08-22 22:11:39)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#5 2011-08-22 22:40:51

kaxygen
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-10

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

W sumie to zależy. Niektóre kawałki ET do bani, niektóre za to naprawdę dobre. Zresztą jak z każdą muzyką.

Nowe exit trance? Nowego to ja nie słuchałem, albumy ET z serii Speed Anime Trance mam do 10, z każdego albumu tak 1, maksymalnie 4 kawałki jezor

Z japońskiej muzy elektronicznej słucham też albumy z serii Hardcore Syndrome i Enigmatic Lia (czyli albumy od tej, która wydała opening do Angel Beats, jeśli ktoś nie wie). Enigmatic Lia 4 jest zresztą podzielona na 2 części, część hardcore'ową i trance'ową. 5 kawałków z każdej części, czyli album niezły. Szczerze powiedziawszy, to nie miałem pojęcia, że ona tworzy Elektronicę. Lia ma u mnie za to plusa respekt

Armina zbytnio do tej pory nie słuchałem, ale ostatnio wpadł mi w ucho jego kawałek Full Focus (Album Version) - po prostu cudo.

Polecam też kawałek Mayumi Morinagi - Drift Of The Wind (Thomas Petersen vs Gainworx Remix) - miażdżący wokal okej

Offline

#6 2011-08-23 09:54:42

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

No ten kawałek Mayumi Morinagi rzeczywiście jest dobry a co do samych exit trance to rzeczywiście trzeba zrobić niezły przesiew, by ucho nie wysiadło od nadmiaru disco polo^^


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#7 2011-08-23 13:52:16

kaxygen
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-10

Odp: Exit Trance, czyli zremixowane soundtracki z anime i nie tylko

Przesiew - dobrze to ujęłeś. Z pojedynczego albumu można znależć średnio ze 2 perełki i ze 2 przeciętne, reszta badziew shithappens

Tak się zastanowić, to cała ta wytwórnia nie powinna nazywać się Exit Trance - tam nawet w ogóle nie ma Trance'u. Jak już to J-Polo albo J-Core. A jeśli chodzi o to drugie, to jest ono naprawdę niezłe, ale nie od ET kupa Chociaż przyznam, że dla Exit Trance'u czasem też uda zrobić się jakiś dobry J-Corowy kawałek.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024