#1 2011-10-30 00:10:07

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

[RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Hades.jpg

AniDB

Bezpośrednia kontynuacja 114 odcinkowej serii TV. Nie polecam zaczynać oglądania, nie znając chociaż zarysów fabuły poprzedniej serii.

Po pokonaniu Posejdona do Sanktuarium wraca spokój, jednakże tylko na chwilę. Pieczęć Ateny nałożona przeszło 243 lata temu traci swoją moc i do życia wracają Widma, żołnierze władcy piekieł i boga umarłych, Hadesa, który to od zarania dziejów, nieprzerwanie co około 200 lat staje w szranki z Ateną, aby ostatecznie zdobyć władzę na światem. Ów konflikt bogów nazywany jest Święta Wojną. Hades jest jednak panem śmierci i nie zamierza od razu posyłać do walki swoich wiernych Widm...

Jest to moim zdaniem najlepsza seria z całego uniwersum SS. Znacznie bardziej mroczna i posiadająca bardziej przygnębiający klimat niż wszystkie pozostałe. Na pierwszy plan zostali wysunięci tutaj ulubieńcy tłumów, czyli Złoci Rycerze (co ma też miejsce w The Lost Canvas). Kolejne części sagi Hades były już niestety znacznie słabsze.

Wideo: 720x544 x264, źródło DVD
Audio: AAC
Napisy: ass

Sanktuarium

Wszystkie odcinki są w drugiej wersji.

Volume 01:
Odcinek 01: Początek nowej Świętej Wojny

Volume 02:
Odcinek 02: Lamet trojga
Odcinek 03: Cień wojownika

Volume 03:
Odcinek 04: Odkupienie półboga
Odcinek 05: Krókotrwałe spotkanie

Volume 04:
Odcinek 06: Wojownik z poprzedniej epoki
Odcinek 07: Żołnierz w czarnym pancerzu

Volume 05:
Odcinek 08: Chwila zawahania
Odcinek 09: Granice arogancji

Volume 06:
Odcinek 10: Złoty wstrząs
Odcinek 11: Upadek Sanktuarium

Volume 07:
Odcinek 12: Zbroja Ateny
Odcinek 13: Poranek rozwiązań

Serdeczne podziękowania należą się Sir_Ace'owi, który oprócz zwyczajowej już korekty zrobił timing i zajął się kilkoma innymi sprawami technicznymi.

Offline

#2 2011-10-30 00:54:03

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Ale nie napisałeś już, że przeze mnie projekt załapał jakiś miesiąc obsuwy jezor

Ode mnie o serii:
Mniej niż zwykle wyczuwalna konwencja shonenowa (zero power-upów i rozwalania bossów przez szaraczków). Świetny styl graficzny ze świetnymi tłami i nieprzeszkadzającym CG. Naprawdę fajny OST.
Oryginalnego SS nie oglądałem, ale ta seria kontynuuje masę ciekawych wątków z Lost Canvas.

Sam się dziwię, ale polecam.

Offline

#3 2011-10-31 18:26:03

pawello86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-02-14

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Volume 03 jest uszkodzone. Po ściągnięciu mam CRC 4d6ef266. ściągałem dwukrotnie. Reszta plików jest OK.

Offline

#4 2011-10-31 19:50:43

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

pawello86 napisał:

Volume 03 jest uszkodzone. Po ściągnięciu mam CRC 4d6ef266. ściągałem dwukrotnie. Reszta plików jest OK.

Rzeczywiście, nawet waga się nie zgadza, plik powinien ważyć 634,15mb, a ten na MU waży 634,12mb. Musiał się źle wysłać na ten serwis. Dzięki za czujność. Jak wyślę, to podrzucę poprawiony link...

Offline

#5 2011-11-01 00:14:02

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Wrzuciłem na nowo Volume 3, zachęcam wszystkich, którzy już go ściągnęli, do ponownego zassania, chociaż nie sądzę, żeby jakoś szczególnie miało to wpływ na wrażenia z seansu. Niemniej zawsze lepiej mieć nieuszkodzony odcinek. Mam nadzieję, że ktoś już tego na płytę nie nagrał.

Przy okazji przypominam, że jeśli na Mu wyskakuje nam komunikat "Odcinek chwilowo niedostępny...", to zazwyczaj wystarczy kilka/naście razy odświeżyć stronę i powinno tam w końcu "wskoczyć", jednak niekiedy zdarza się, że choćby nie wiem co, nie wejdzie (miałem tak w przypadku 6. odcinka SSa, co także zostało zgłoszone). Niemniej takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia.

Offline

#6 2011-11-06 19:51:17

Kazuki-san
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-18

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Wydanie bardzo sympatyczne, tym bardziej, że było bardzo miłym zaskoczeniem, gdyż spodziewałem się że możecie to wydać, ale dopiero po zakończeniu całej serii SS. Co do samej serii to uważam tak samo, że jest ona o niebo lepsza niż pierwsze SS jednak zdecydowanie gorsze od Lost Canvas.

Co do jakości wydania, to nie dostrzegłem w nim jakiś większych mankamentów. Znalazłem jedną literówkę, jednak biorąc pod uwagę, że seria ma 13 epizodów, to jeden błąd w zasadzie nic nie znaczy. Jakość wizualna jest też naprawdę na wysokim poziomie, jedynie delikatnie irytuje umieszczenie 2 epizodów w jednym pliku. Technicznie w zasadzie nie ma do czego się przyczepić, prócz do jednego karaoke w którym w kilku wersach występują drobne opóźnienia.

Ogólnie z czystym sumieniem można ocenić na 9,5/10.

Na sam koniec takie jedno małe pytanko, czy jest szansa na to, że wydacie pozostałe serie, czy też zakończycie na pierwszym Hadesie?

Offline

#7 2011-11-06 20:25:51

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Kazuki-san napisał:

Na sam koniec takie jedno małe pytanko, czy jest szansa na to, że wydacie pozostałe serie, czy też zakończycie na pierwszym Hadesie?

Wydamy, ale kiedy, to już nie wiem.

Offline

#8 2011-11-12 18:01:29

Nigon
Użytkownik
Dołączył: 2011-11-12

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Może i glupie pytanko ale mam rozumiec ze napisy sa wlaczone juz w film tak? I jak zgram na plytke DVD to juz beda napisy tak?
Gdyz jak wkladam poprzez USB do mojego telewizora nie odczytuje napisow stąd to pytanie.
Z góry dzieki za odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez Nigon (2011-11-12 18:02:30)

Offline

#9 2011-11-12 18:16:46

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Raczej nie. Napisy to ASS wmuksowane w kontener MKV, nie są na stałe wkodowane w obraz.

Offline

#10 2011-11-12 18:23:12

Nigon
Użytkownik
Dołączył: 2011-11-12

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Czyli potrzeba sciagnac osobne napisy?

Jesli tak czy tak owe sa?

Offline

#11 2011-11-12 18:27:03

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Jak Ejs napisał: "Napisy to ASS wmuksowane w kontener MKV", poczytaj sobie o tym.
Najlepiej będzie, jak podepniesz sobie pc do telewizora, wtedy nie będzie, jak masz odpowiednie kodeki, żadnych problemów.

Offline

#12 2011-11-28 05:31:25

Teitan
Użytkownik
Dołączył: 2011-11-28

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Ogromne dzięki za tłumaczenie, zarejestrowałem się specjalnie by podziękować. Jestem już po seansie i moim zdaniem jest to najbardziej mroczna i klimatyczna z serii. Jednocześnie mocny nacisk położony jest na walkę i nie brakuje spektakularnych ataków, znanych z poprzednich sezonów. Mimo że ma swoje lata, efekty przypadły mi do gustu. Nie jestem fanem anime, zdecydowanie wolę mangę, jednak w tym przypadku nie mam nic do zarzucenia. Zbroje sepktr Hadesa, odwzorowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jedną z moich ulubionych scen, jest proces metamorfozy Papillona. Nie wymieniając oczywiście unikalnych ataków, każdego z rycerzy. Tak więc, jeżeli macie w planie dalsze tłumaczenia kolejnych rozdziałów z sagi Hades, to szczerze wam życzę powodzenia!

Offline

#13 2011-12-31 14:28:20

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Ten podwójny OP / ED jest oryginalny, czy wy coś tam montowaliście? jezor Bo drugi OP to chyba jest z pierwszej serii.

Offline

#14 2011-12-31 14:37:57

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Kensai napisał:

Ten podwójny OP / ED jest oryginalny, czy wy coś tam montowaliście? jezor Bo drugi OP to chyba jest z pierwszej serii.

Tak, już widzę, jak by się to komuś chciało montować  jezor  Tak jest w oryginale, na DVD. Nowy opening jest tylko na początku woluminu, a nowy ending na samym końcu, dwa odcinki wchodzące w jego skład mają stary opening i ending. Takie same jak w pierwszych 73 odcinkach serii TV.

Offline

#15 2012-01-20 01:30:28

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

ss_dupa.jpg

MU zostało zamknięte, żadnego z odcinków nie można pobrać...
Musiałem to napisać i dać wymowny obrazek.

Offline

#16 2012-01-20 15:58:18

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Mogę wspomóc w ewentualnym reupie plików, ale tych z SS i SS:TLC.

Offline

#17 2012-01-20 16:14:13

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Spoko, na pewno przyda się twoja pomoc, ale na razie trzeba przede wszystkim poczekać, a później zastanowić się nad hostingiem.

Offline

#18 2012-01-20 16:49:55

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Chciałem sobie SS HC pobrać a tu taka lipna wiadomość

Offline

#19 2012-01-21 01:51:28

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Zawsze możesz wrzucić batcha na torrent. Chociaż to też średnie rozwiązanie, bo nie wiadomo ile osób będzie seedować.
W razie czego mogę pomóc i trzymać na seedzie, ile się da.


Yoshimori.png

Offline

#20 2012-01-21 02:12:52

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Saint Seiya - Hades Chapter Sanctuary (Zakończony)

Muszę się jeszcze nad tym głęboko zastanowić, cały Hades Sanctuary ma ponad 4Gb (teraz nie mam możliwości tego sprawdzić, ale mieści się na 1 DVD), a Hades Inferno już mniej, także torrent nie byłby dużym problemem. Myślę wręcz, żeby jako torrenta wrzucić całą sagę Hades, czyli Sanctuary, Inferno i Elysion.

W każdym razie bez nerwów, wszystkie odcinki  jakiegolwiek Saint Seiya wydanego przez nas mam na dysku, byle tylko ACTA nie przeszła, bo z racji tego, że Vectra jest drugim w Polsce dostawcą kablowym, może być nieciekawie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024