#1 2011-11-30 00:28:33

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Jak w temacie. Proszę o pomoc. Napisy w formacie txt mają ładnego TSa zrobionego, ale nie pasuje mi timing, więc pozostaje przerobić na ass i przesunąć, ale przy tej operacji znikają mi style. Jest na to jakaś rada?


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#2 2011-11-30 00:30:26

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Nie możesz po prostu zmienić timingu bez zmiany na .ass? O.o

Offline

#3 2011-11-30 00:30:48

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Przesunąć .txt bez konwertowania? SubtitlesWorkshop powinien sobie poradzić.

Offline

#4 2011-11-30 00:52:29

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

No ok, ale załóżmy, że chcę zmienić format na ass nawet, jeżeli jest możliwe przesunięcie czasów bez tego. Subtitle Workshopem właśnie zamieniam na ass, ale bez styli.

Chcę przerobić napki do Murder Princess i zsynchronizować z Exiled-Destiny, po czym wysłać to autorowi, by jeżeli będzie chciał, dodał do pobrania. Poza tym lubię mieć porządek w folderach z anime (ja nie ten, co pobiera i wyrzuca - specjalnie dokupuje dyski zewnętrzne na anime xD), a w nich napisy w formacie .ass


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#5 2011-11-30 03:46:53

laudemort
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-09

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Skoro się upierasz, to może dodaj style na nowo? Tylko taka rada, otworzyłem sobie 6 i 4 epek mdvd, o la boga, ten "ts" jest taki jak we wszystkich subkach mdvd, jakie widziałem(no większość), bagatela 29 linijek ze "stylem", skomplikowanym jak huhu, przykład:

{c:$00FFCC#}{y:i}

Używają też jednej dodatkowej czcionki, oczywiście systemowej.

OP i ED są identyczne, więc robisz je raz, dla wszystkich epków.

Masowo oceniam na 6min roboty w porywach do 10 (po wyzerowaniu styli przez SW), oczywiście to czas, w którym przywrócisz styl, wszystkim epizodom.
Cały styl, to credits grupy, z inną czcionką oraz kolorem czerwonym + op i ed, tutaj linijki różnią się tylko kolorami.

Mógłbyś to zrobić w czasie, w jakim pisałeś te posty mamucie.


________________________________________________________________________________________________

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
________________________________________________________________________________________________

Offline

#6 2011-11-30 11:45:00

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Heh, wiem, że jest 'okrężna' droga do zrobienia tego (z innych ass, które udostępnił autor, kopiować style do magazynu, po czym przenieść je do przerobionego txt). Dostałem też pewien tutorial na YouTube - http://www.youtube.com/watch?feature=yo … gl=PL&hd=1 ale to mi nie działa. Style niby są przeniesione, ale mimo ustawienia windows 1250 widać krzaki, a w dodatku nie pozycjonuje napisów na ekranie.

Jeżeli nie ma prostego sposobu jak ten z linka na YT, by to zrobić, to pomęczę to kopiowanie.


EDIT: Lol, ale zwaliłem -_-
Działa mi to z tutoriala. Fakt, nie tak, jakbym chciał, ale ostatecznie wygląda to poprawnie w anime. Sorry, temat można zamknąć.

Ostatnio edytowany przez Mammoth (2011-11-30 11:53:39)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#7 2011-11-30 11:58:41

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Mammoth napisał:

a w dodatku nie pozycjonuje napisów na ekranie.

To mDVD/TMP miało w specyfikacji pozycjonowanie?

Offline

#8 2011-11-30 12:27:13

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Jak zamienić napisy .txt na .ass zachowując przy tym style z .txt

Nie, nie miało, ale o tym dowiedziałem się chwile przed napisaniem ostatniego posta. Jestem głupi i porównałem pozycjonowanie w epkach 1-3 (gotowe ass były z upozycjonowaniem) z napisami txt, przy czym okazało się, że nie były pozycjonowane. Eh...

Ostatnio edytowany przez Mammoth (2011-11-30 12:30:06)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024