#1 2011-12-31 19:32:34

Juubi10
Użytkownik
Dołączył: 2011-12-31

Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Witam ! Mam problem z napisami , z wyżej napisanymi formatami , wiem , że sporo tych tematów jest , ale dalej nie potrafię zrozumieć niektórych rzeczy .

Więc problem wygląda następujące . Mam zwykłe napisy w .txt i chcę je przerobić na .ass , z tym , że chcę zmienić czcionkę i kolor . Chodzi mi o to , który program konwertuje na .ass należycie , nie piszcie mi o subedicie , bo napisy się kodowaniem nie różnią tylko rozszerzeniem , co mi nic nie daję . Próbowałem Subtitle Edit , zmieniłem kolor jednak , ale kolor nie uległ zmianie , próbowałem odtwarzać na MPC , KMPlayer jak i na SubEdicie , poza tym za bardzo nie potrafię się połapać jaki sposób kodowania ma być . Proszę o indywidualną pomoc , z góry dziękuję !

Nie wiem czy pomoże to w rozwiązaniu mojego problemu , ale zostawiam link do przykładowych napisów , które pragnę przerobić
:
http://www.speedyshare.com/file/VDzf9/E … padure.txt

Pozdrawiam !

Offline

#2 2011-12-31 19:35:28

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Subtitle Workshop używasz do przerobienia napisów, potem za pomocą Notepad++ przerobić kodowanie napisów na UTF-8, a następnie zmieniasz wygląd w aegisub. Lub jest taki skrypcik do aegisub.

http://www.youtube.com/watch?v=YF6IOUdzwsA

Link do ściągnięcia masz w opisie. Instrukcja jest w filmiku.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-12-31 19:41:48)

Offline

#3 2011-12-31 19:39:28

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Strasznie ciężko czyta się tego twojego posta. Nie mam pojęcia, co znaczy

nie piszcie mi o subedicie , bo napisy się kodowaniem nie różnią tylko rozszerzeniem , co mi nic nie daję .


SubEdit nie odsługuje napisów w formacie ASS. Możesz nim przerobić napisy na SSA albo SRT, a dopiero programem Aegisub zrobić z tego ASS (albo wszystko za jednym zamachem Subtitle Wrokshopem).

Kolor i inne bajery w ASS-ach nadaje się poprzez odpowiedni styl. Ale skoro nie możesz sobie poradzić/nie potrafisz znaleźć informacji o samej konwersji, to może daj sobie spokój z kolorowaniem?

Offline

#4 2011-12-31 20:01:31

Juubi10
Użytkownik
Dołączył: 2011-12-31

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Raczej ty daj sobie spokój z wypisywaniem idiotycznych rzeczy . Znalazłem , ale nie do końca ogarniam , naucz się czytać ze zrozumieniem , zamiast bezmyślnie wnioskować takie rzeczy  )
To , że od razu nie ogarniam kodowania to nie jest rzecz nadzwyczajna . Poza tym pisze się "obsługuje" a nie "odsługuje" . Wróć do podstawówki zamiast oceniać innych , tyle ode mnie .

Pomimo wszystko dziękuję Wam za pomoc

PS. Temat do zamknięcia , napisy mam w kolorze i z wybraną czcionką smile Subtitle Workshop pomógł ! Jeszcze raz Dziękuję oczkod !

Ostatnio edytowany przez Juubi10 (2011-12-31 20:05:28)

Offline

#5 2011-12-31 20:16:02

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Juubi10 napisał:

Raczej ty daj sobie spokój z wypisywaniem idiotycznych rzeczy . Znalazłem , ale nie do końca ogarniam , naucz się czytać ze zrozumieniem , zamiast bezmyślnie wnioskować takie rzeczy  )
To , że od razu nie ogarniam kodowania to nie jest rzecz nadzwyczajna . Poza tym pisze się "obsługuje" a nie "odsługuje" . Wróć do podstawówki zamiast oceniać innych , tyle ode mnie .

Pomimo wszystko dziękuję Wam za pomoc

PS. Temat do zamknięcia , napisy mam w kolorze i z wybraną czcionką smile Subtitle Workshop pomógł ! Jeszcze raz Dziękuję oczkod !

Idiota  szalony

Obsługa ass jest na tym forum opisana z każdej możliwej strony. Wystarczy poszukać. Ale komu by się chciał ruszyć leniwe dupsko, lepiej napisać posta w koślawym pseudo-polskim języku i oczekiwać, że ktoś zrozumie, o co chodzi, nieba uchyli, a potem można po nim jechać. I dziwić się, że to forum jest takie nieprzyjazne dla nowych.  rotfl


wladza1.png

Offline

#6 2011-12-31 21:02:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Nieogarniający Frustrat napisał:

Bla, bla bla, głupi jesteś, dziękuję.

Nie ma za co i nawzajem cmok

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-12-31 21:05:37)

Offline

#7 2011-12-31 21:28:19

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Parę pytań apropo napisów .ass i .txt

Skoro jest tak dużo ludzi, którym się nie chce szukać (a opcja szukaj to taka skomplikowana rzecz, że hoho) to przypnijcie tematy ; p
Ale domyślam się, że tak się nie stanie bo lubicie się pośmiać, ale rozumiem o co chodzi.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024