#1 2012-01-02 23:26:50

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Program do wypisek korekty

Kiedyś wrzuciłem na f.pl stworzony pod siebie programik do porównywania dwóch skryptów ASS i wypisywania różnic (korektę robiłem na oryginale, a potem porównywałem go z wykonaną uprzednio kopią). Ponoć nawet parę osób go używało. Jako że stałem się jeszcze leniwszy + robię wszystko, żeby nie skończyć inżynierki w terminie, machnąłem jeszcze prostsze w obsłudze narzędzie. Pomyślałem, że tu wrzucę - może przyda się osobie czy dwóm jezor

O, to coś.


Wymagania - zainstalowana Java JRE 1.6, tyle

Uruchomienie - dwuklik na ikonkę, tyle

Kiedy zadziała - kiedy w folderze uruchomionej aplikacji znajduje się dowolna ilość plików nazwanych wedle wzorca "[cośtam].ass" i "[cośtam] - Kopia.ass". Tak się składa, że fragment ' - Kopia' Windows 7 dodaje sam z siebie przy kopiowaniu pliku.
Jeżeli w folderze znajduje się 1, 10, 100, ile-tam-chcecie,-żeby-tylko-komp-udźwignął grup takich plików, dla każdej z nich utworzony zostanie plik tekstowy "[tak-jak-oryginał].txt". Jeżeli skrypty się nie różnią, wypluty zostanie pusty plik tekstowy.
Różniące się linie są wypisywane w postaci:

Nr linii | początek - koniec | styl | tekst

Kiedy nie zadziała - kiedy wypiska jest już gotowa. Jeżeli chcemy jeszcze raz porównać te same skrypty, należy wywalić plik txt



Uwaga 1 - w czasie edycji skryptu nie należy dodawać, usuwać lub zmieniać kolejności występowania linii. Nic nie wybuchnie, ale wypiska będzie na śmietnik

Uwaga 2 - podczas iluśtam prób program ani razu nie zrobił krzywdy moim skryptom, bo jego konstrukcja na to nie pozwala. Mimo wszystko nie biorę odpowiedzialności za ewentualne utraty danych (są na świecie błędy, które się fizjologom nie śniły).



tl;dr
Na Win 7 zaznaczasz skrypt do korekty, wciskasz CTRL + C, CTRL + V. Robisz korektę bezpośrednio na pliku. Zapisujesz i 2x klikasz na nap3_beta.jar


Uwagi dla użytkowników poprzedniej wersji:

Pokaż spoiler

- w wypisce uwzględniane są też komentarze
- z tego powodu linie wreszcie numerowane są poprawnie

Offline

#2 2012-01-02 23:49:30

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Program do wypisek korekty

Nie lepiej by było, gdyby najpierw wypisywało starą linijkę, a pod nią poprawioną, a nie odwrotnie? Wg mnie logiczniejsze, stara -> nowa.

Ale poza tym to się chyba przyda, dzięki.

Offline

#3 2012-01-02 23:58:19

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Program do wypisek korekty

I u mnie tak wypisuje, bo korektę robię na oryginale, nie kopii jezor

Offline

#4 2012-01-03 00:21:44

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Program do wypisek korekty

Racja, przecież tak się robi. Wziąłem jakieś napisy do testów i nie zwróciłem na to uwagi.
W każdym razie na pewno się przyda. A najlepsze, że mnie też w ostatnich dniach chodził po głowie jakiś automat do czegoś takiego.

Offline

#5 2012-01-03 12:05:23

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Program do wypisek korekty

Ja tam niedawno uznałem, że do porównania napisów przed i po korekcie wspaniale nadaje się Compare++. jezor


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#6 2012-01-03 13:57:49

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Program do wypisek korekty

Już kiedyś o tym gadaliśmy i znów napiszę, że chodzi przede wszystkim o czytelność jezor
Tu wypisuje mi tylko te informacje, które mnie interesują. No i teraz działa jak automat - żadnego wczytywania plików, tylko dwuklik, a 'AI' sama wybierze i porówna pliki.

Z drugiej strony Compare pewnie niestraszne dodawanie i usuwanie linii... Ale pewnie w 10 wersji mojego softu w końcu zaimplementuję mechanizm diff oczkod

Offline

#7 2012-01-03 20:26:10

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Program do wypisek korekty

Mnie tam starcza Word (nie żebym jakieś korekty robił...). jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024