#201 2012-03-30 17:12:09

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

Quithe napisał:

Nie no, idąc w tryb tej zmiany czeka nas zalew napisów do wszelkich animacji, łącznie z Kubusiem i resztą. Naprawdę wam to do czegoś potrzebne?
I dla przykładu - nyaa wywaliło torka z Avatarem, bo nie jest do produkcja azjatycka, ANSI działa na tej samej zasadzie.

Na MALu także wywali, gdy ktoś kiedyś próbował wcisnąć.

Offline

#202 2012-03-30 17:21:29

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

coellus napisał:
darko napisał:

A co to jest anime? Czy to jest to na co niektórzy się powołują: http://sjp.pwn.pl/slownik/2550114/anime ?
Jak dla mnie to wielka bzdura, czy wierna kopia kopciuszka zrobiona w Japonii będzie dla was anime?

Wiesz co, trzeba mieć tupet, żeby definicję PWN-u nazywać bzdurą.
Widzowie bajek wiedzą lepiej.

Wiesz co, trzeba mieć tupet, żeby definicje zawarte w PWN uznawać za idealne i wyczerpujące  smile_lol

A widzowie bajek maja wyobraźnie i widzą więcej niż naukowy którym się wydaje, że wiedzą wszystko smile_lol

Offline

#203 2012-03-30 17:24:28

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

darko napisał:
coellus napisał:
darko napisał:

A co to jest anime? Czy to jest to na co niektórzy się powołują: http://sjp.pwn.pl/slownik/2550114/anime ?
Jak dla mnie to wielka bzdura, czy wierna kopia kopciuszka zrobiona w Japonii będzie dla was anime?

Wiesz co, trzeba mieć tupet, żeby definicję PWN-u nazywać bzdurą.
Widzowie bajek wiedzą lepiej.

Wiesz co, trzeba mieć tupet, żeby definicje zawarte w PWN uznawać za idealne i wyczerpujące  smile_lol

A widzowie bajek maja wyobraźnie i widzą więcej niż naukowy którym się wydaje, że wiedzą wszystko smile_lol

lulz, w komentarzach dałam też link do encyklopedii onetu, gdzie z kolei było opracowane hasło z wydawnictwa Europa i dziwnym zbiegiem okoliczności było to samo.
Jak myślisz, dlaczego?


Ty dulowaty userze!

Offline

#204 2012-03-30 17:33:04

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

Jak widzę, gdy jednych się pozbywamy, inne gatunki przychodzą. Te robactwo, co z nimi zrobić? smutny

Offline

#205 2012-03-30 18:04:54

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

marek2fgc napisał:

Jak widzę, gdy jednych się pozbywamy, inne gatunki przychodzą. Te robactwo, co z nimi zrobić? smutny

cc69242b-c1d0-4671-9337-13fedf64d968.jpg

Offline

#206 2012-03-30 18:24:29

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

coellus napisał:

...lulz, w komentarzach dałam też link do encyklopedii onetu, gdzie z kolei było opracowane hasło z wydawnictwa Europa i dziwnym zbiegiem okoliczności było to samo.
Jak myślisz, dlaczego?

A ja zerknąłem tutaj http://www.britannica.com/EBchecked/topic/714626/anime, ale nie tylko dlatego twierdziłem że bzdura  smile_big

Offline

#207 2012-03-30 18:31:07

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

darko napisał:
coellus napisał:

...lulz, w komentarzach dałam też link do encyklopedii onetu, gdzie z kolei było opracowane hasło z wydawnictwa Europa i dziwnym zbiegiem okoliczności było to samo.
Jak myślisz, dlaczego?

A ja zerknąłem tutaj http://www.britannica.com/EBchecked/topic/714626/anime, ale nie tylko dlatego twierdziłem że bzdura  smile_big

Anime to rodzaj animacji? :|

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-03-30 18:33:13)

Offline

#208 2012-03-30 19:29:19

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

marek2fgc napisał:

Anime to rodzaj animacji? :|

No proste, animu jest, jak da się zaobserwować dany rodzaj animacji, a jak nie, to jest mango.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#209 2012-03-30 19:41:30

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

Ale w czym macie problem? Od tego jest zespół modów, żeby kulturalnie usunąć i napisać delikwentowi, że te napisy to nie, bo punkt taki a taki regulaminu. Avatar pojawia się tu co jakiś czas i jest za każdym razem skutecznie usuwany.

Budowanie przez was jakiś wydumanych zasad, ograniczanie, wytyczanie granic i narzucanie swojej wersji prawdy przypomina mi typowe początki biurwokracji.  przecinek  darko ma trochę racji, bo ja też mam wrażenie, że polska definicja anime nie jest zbyt szczęśliwa - sami przyznaliście, że pod tzw. "japońską animację" podciągnąć można np animacje pochodzące z Korei, czyli tym samym już łamiące definicję ze słownika PWN.

Weźta się za robienie napisów, dzieci czy czego tam chcecie.  jezor2


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#210 2012-03-30 19:52:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

darko napisał:

A co to jest anime? Czy to jest to na co niektórzy się powołują: http://sjp.pwn.pl/slownik/2550114/anime ?
Jak dla mnie to wielka bzdura, czy wierna kopia kopciuszka zrobiona w Japonii będzie dla was anime?

Prawdę napisali, gdyż anime to "japoński film animowany".

Offline

#211 2012-03-30 20:03:08

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

darko napisał:
coellus napisał:

...lulz, w komentarzach dałam też link do encyklopedii onetu, gdzie z kolei było opracowane hasło z wydawnictwa Europa i dziwnym zbiegiem okoliczności było to samo.
Jak myślisz, dlaczego?

A ja zerknąłem tutaj http://www.britannica.com/EBchecked/topic/714626/anime, ale nie tylko dlatego twierdziłem że bzdura  smile_big

Wnioskuję, że niezbyt dobrze ci idzie czytanie ze zrozumieniem w języku obcym, chociaż skoro po polsku masz problemy, to nie dziwota.
Inna sprawa, że nazywanie anime "stylem animacji", jak już zauważył masagrator, to dopiero jest bzdura, ale na szczęście to tylko jedno głupie zdanie z twojego źródła, reszta się zgadza, już większy problem jest w tym, że sam nie zrozumiałeś (albo google translate przetłumaczył ci lipnie).

slymsc napisał:

Ale w czym macie problem? Od tego jest zespół modów, żeby kulturalnie usunąć i napisać delikwentowi, że te napisy to nie, bo punkt taki a taki regulaminu. Avatar pojawia się tu co jakiś czas i jest za każdym razem skutecznie usuwany.

Budowanie przez was jakiś wydumanych zasad, ograniczanie, wytyczanie granic i narzucanie swojej wersji prawdy przypomina mi typowe początki biurwokracji.  przecinek  darko ma trochę racji, bo ja też mam wrażenie, że polska definicja anime nie jest zbyt szczęśliwa - sami przyznaliście, że pod tzw. "japońską animację" podciągnąć można np animacje pochodzące z Korei, czyli tym samym już łamiące definicję ze słownika PWN.

Weźta się za robienie napisów, dzieci czy czego tam chcecie.  jezor2

Ale to nie chodzi o tworzenie durnych zasad. I nawet zdarzają się wyjątki od tej zasady, o której była mowa, a prawdopodobnie nikt nie będzie nawet modyfikował tego punktu.
Problemy zaczynają się, gdy trzeba coś poprawnie zdefiniować, a tu nagle okazuje się, że lipa, amerykańska kreskówka wyglądająca jak japońska animacja nie będzie japońską animacją, równie dobrze chińskie odidasy nie będą amerykańskimi adidasami.
A same próby podważenia kilku uznanych naukowych źródeł w Polsce "bo widzowie mają wyobraźnię" uważam za największą bzdurę póki co. Darko, czuj się zaszczycony.


Ty dulowaty userze!

Offline

#212 2012-03-30 20:41:06

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

A sake to nie "napój alkoholowy z ryżu", jak to próbują nam wmówić słowniki. Ale who cares?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#213 2012-03-30 21:02:27

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

coellus napisał:

Ale to nie chodzi o tworzenie durnych zasad. I nawet zdarzają się wyjątki od tej zasady, o której była mowa, a prawdopodobnie nikt nie będzie nawet modyfikował tego punktu.
Problemy zaczynają się, gdy trzeba coś poprawnie zdefiniować, a tu nagle okazuje się, że lipa, amerykańska kreskówka wyglądająca jak japońska animacja nie będzie japońską animacją, równie dobrze chińskie odidasy nie będą amerykańskimi adidasami.
A same próby podważenia kilku uznanych naukowych źródeł w Polsce "bo widzowie mają wyobraźnię" uważam za największą bzdurę póki co. Darko, czuj się zaszczycony.

Jasne, chodziło mi raczej sposób podejścia do tematu i swego rodzaju modłę na próbowanie opisania wszystkiego i ustawiania regułek, a potem bałwochwalcze trzymanie się narzuconych/zastanych sformułowań. Świat się zmienia i być może nasze postrzeganie tych kwestii będzie prawdziwą beczką śmiechu dla przychodzących po nas. Każdy z nas ma swoją wizję na pewne sprawy, ale najważniejsze, by nie zatracić się w tym całym zawalającym nasz informacyjnym szale. Innymi słowy, podchodzić do wszystkiego z pewną dozą rezerwy i używać szarych komórek, a nie kierować się owczym pędem.

darko mimo wszystko postawił interesujące stanowisko, zauważając pewien trend w animacji. Na razie granica jest jeszcze w miarę wyraźna, ale za te parędziesiąt lat być może nie będziemy już w stanie postawić rozgraniczenia pomiędzy jednym a drugim. Po iluś tam latach oglądania anime też mam wrażenie, że japońska animacja amerykanizuje się, kokietuje, by przyciągnąć Zachodnich odbiorców i na odwrót, Zachodnia animacja czerpie całymi garściami z dorobku azjatyckich tuzów tego gatunku. Odebrałem to jako dość ciekawe spostrzeżenie, pewnie wielu się z tym zgodzi, inni nie, ale nie ma co wykopywać "wojennego taboretu".

Żeby nie wyszło jak smęcenie to przyczepię się - dlaczego koleżanka robi kryptoreklamę potentatowi?  Czy to jest polska firma? A mało to mamy swoich dobrych i sprawdzonych obuwników? Wstyd.  jezor2  Do tego molochy tego typu już dawno poprzerzucały się na produkcję w mniej rozwiniętych krajach, bo tańsza siła robocza. Sprawdziłem właśnie strój, na jaki wydałem sporo kasy i jak wół mam tam na metce "Made in Thailand".  oczkod


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#214 2012-03-30 22:41:05

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

tl;dr
Regulamin jest dobry, jak dotąd moderacja swoją robotę wykonywała dobrze, po co im bruździć?


wladza1.png

Offline

#215 2012-03-30 23:39:33

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

Regulamin to ileśtam linijek pustego tekstu, bo i tak rację zawsze ma tylko admin.

Offline

#216 2012-03-31 00:04:00

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

A nie Oin?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#217 2012-04-04 12:00:04

KaoruHakase
Użytkownik
Dołączył: 2011-12-03

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

Moje zdanie jest krótkie i konkretne - zabronimy tego, polecą następne pomysły na zakazy, wejdą w życie - zrobimy sobie tutaj ChRL, ACTA itp..., więc suby tak, od reszty jest wujek Google, więc po co kombinować? Lepsze jest wrogiem dobrego smile

Offline

#218 2012-04-04 12:02:09

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

czy temat nie miał być zamknięty ?

Offline

#219 2012-04-04 12:09:03

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Kontrowersje, anime, ANSI

luki349 napisał:

czy temat nie miał być zamknięty ?

Ilu użyszkodników tyle opinii. Nie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024